IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

17 Stránky V  « < 15 16 17  
Reply to this topicStart new topic
> Snorkova svítilna, 6x Cree XM-L
Kolbaba71
příspěvek 10.10.2017 16:25
Příspěvek #321

Flashaholic

Skupina: Člen
Člen číslo: 7 262

Tak mě napadlo, že by jsi místo jumperů dal něco co by to spínalo (opta?) a mohl by jsi tak nahrubo řídit výkon led bez použití PWM.

--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page

+Quote Post
Snork86
příspěvek 12.10.2017 09:05
Příspěvek #322

Flashaholic

Člen číslo: 15 487

Benik3 na to ESP samozřejmě časem dojde, ale nejsem dobrý v návrhu PCB a ani v programování, takže zatím asi vystačím s 433MHz a bluetooth. U toho BT se mi líbí skvělá možnost ovládání a úpravy parametrů svítilny jen přes mobil a to i v terénu. 433MHz má zase výhodu při přenosu dat do čelovky, že je to jednosměrný přenos bez jakýchkoli věcí okolo, tedy bez párování, potvrzování atd. Prostě se to zapne a pojede. Pokusný provoz testovací svítilny s tím LM3409 ukázal přes mobillní foták mimořádně nehezké blikání. Běžné, nebo alespoň moje oko s tím problém nemá. Za ty možnosti regulace to rozhodně stojí.

Kolbaba71 myslíš něco jako mít pwm trvale na 100% výkonu a kolik proudu bude těch 100% regulovat v krocích pomocí čtyř "elektronických jumperů" ovládaných Atmelem? Vyřešilo by se to blikání a je fakt, že plynulé nastavení jasu 0-100% pro mě není zásadní věc. Na druhou stranu to znamená, že každý driver bude chtít 4 digitální piny, to je celkem 8 pinů z Atmelu. To se mi nelíbí, PCB fakt neumím a Atmel který umím použít tolik volných nožiček prostě nemá :-(

--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!

+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.10.2017 09:29
Příspěvek #323

Flashaholic

Člen číslo: 7 262

To by se dalo zvládnout 3 digitálníma nožičkama s trochu složitějším zapojení a jedním dekodérem 4 z 16, kde by stačilo využít jen 3 vstupy místo 4. Nebo by se použily dva dekodéry a 4 digitální nožičky a zapojení by bylo triviální. U toho prvního způsobu by muselo být více nezávislých spínacích prvků na jeden "elektronický jumper", aby se navzájem elektricky oddělily.

--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi

+Quote Post
Benik3
příspěvek 12.10.2017 12:38
Příspěvek #324

Flashaholic

Člen číslo: 1 102

Proč tak složitěm můžeš to řídit přímo napětím bez PWMka wink.gif
Viz datasheet: External voltage (VADJ) of 0 V to 1.24V: Apply to the IADJ pin to adjust VCST from 0V to 248mV. If the VADJ voltage is adjustable, analog dimming can be achieved

--------------------
http://vseumel.blog.cz aneb blog všechno o všem

+Quote Post
Snork86
příspěvek 13.10.2017 09:13
Příspěvek #325

Flashaholic

Člen číslo: 15 487

Benik3 ale slovy klasika, komu tím prospěju? Místo pwm které dostanu v pohodě i z 555 bych musel řešit kde brát požadované napětí...

--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!

+Quote Post
Benik3
příspěvek 13.10.2017 13:08
Příspěvek #326

Flashaholic

Člen číslo: 1 102

Jenom reaguji na tu složitost a počet využití pinů na MCU při přepínání těch odporů smile.gif
Samozřejmě buď bys potřeboval MCU s analogovým výstupem a nebo se dá udělat analogový výstup i z PWMka vyfiltrováním...
Případně existují i elektronické potenciometry ovládané třeba I2C, SPI, nebo signálem nahoru/dolů biggrin.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 13.10.2017 13:13

--------------------
http://vseumel.blog.cz aneb blog všechno o všem

+Quote Post

17 Stránky V  « < 15 16 17
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

RSS PDA verze Aktuální čas: 24.10.2017 - 01:21