IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

6 Stránky V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Potenciální flashasraz Praha 19.2.2014 ..., ... aneb kdo nesvítí, nežije
Tommu
příspěvek 18.2.2014 14:04
Příspěvek #41


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Nějak jsem si nevšiml, ale nemáme určenu hodinu srazu. Je 18:00 moc brzo nebo OK?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.2.2014 14:55
Příspěvek #42


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Pro mě je to tak akorát. Přijdu z práce domů, odložím věci, naberu věci a vyrazím.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.2.2014 16:02
Příspěvek #43


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak abychom to urychlili, sraz je již zítra:

Čas srazu bych dal na 18:00 a přesné místo - před hospodou Nad Šárkou (díky za rezervaci, Tommu!) .

Pro ty co pojedou MHD: z konečné metra A Dejvická je nejlepším spojením do zastávky Divoká Šárka:
  • autobus č.119 nebo 218 (vystoupit z metra po směru jízdy vepředu, po eskalátorech nahoru, zahnout doprava a po schodech na povrch, na cca čvrté až páté hodině (tedy vpravo vzadu pro laiky) jsou stanice busů.
  • tramvaj č.2, 20 a 26 (vystoupit z metra po směru jízdy vepředu, po eskalátorech nahoru, stále rovně nahoru po schodech a jste na refýži)



Jinak program bych si dovolil navrhnout tento:

  1. Podle momentálního hnutí mysli nalezeme do některého z výše zmiňovaných stravovacích útulků
  2. Tam provedeme obžerstvení a omak svítilen
  3. Poté bych se vydal na Šestákovu skálu (nižší) a svítil přes roklinu na Kozákovu skálu (vyšší). Už jsme tam byli a pěkně jsou tam vidět tvary kužele
  4. Poté můžeme slézt do temné rokliny (směr koupaliště Veselík), kde bývá tma i za úplňku a kde nás kdysi obdivovali Pomáhatachrániči :-)
  5. Alternativním koncem by mohl být přesun k Šáreckým chodbám


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 18.2.2014 17:24
Příspěvek #44


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Pro jistotu jsem zavolal do restaurace Nad Šárkou a zarezervoval jsem tam od 18 hodin stůl pro 6 lidí. Prý nám dají nějaký vzadu v rohu, takže se svítilnami nebudeme za exoty a nebude tam tolik zahulíno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.2.2014 19:08
Příspěvek #45


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Špica! V tom případě je sraz před hospodou.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.2.2014 19:48
Příspěvek #46


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Kolega mě říkal, že o víkendu bylo v šárce hutný bahno.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 18.2.2014 20:53
Příspěvek #47


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(alk007 @ 18.2.2014 19:08) *
Špica! V tom případě je sraz před hospodou.


OK, takže v 18:00 tady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.2.2014 23:13
Příspěvek #48


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Přesně tam :-) Budu se těšit.

QUOTE(Kolbaba71 @ 18.2.2014 19:48) *
Kolega mě říkal, že o víkendu bylo v šárce hutný bahno.


Bude-li bahnivo, nemusíme na skály, ale po asfaltce do údolí. Ostatně i Šárecké chodby jsou u asfaltky.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 18.2.2014 23:14
Příspěvek #49


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



QUOTE(Kolbaba71 @ 18.2.2014 19:48) *
Kolega mě říkal, že o víkendu bylo v šárce hutný bahno.


Neboj, to tam vydrží maximálně do zítřejší noci, to si ho přineseme všechno domů na botech smile.gif


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 18.2.2014 23:22
Příspěvek #50


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Blanc mi dá vědět co to je přesně za klíč, takže můžeme klidně rovnou do těch chodeb. Co vy na to?


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.2.2014 23:23
Příspěvek #51


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Mimochodem, co kdo berete s sebou a co by kdo rád viděl (wishlist)?



Já osobně bych vzal šestisetledkové placaté Yongnuo, Zebralight SC52w, Olight S10 s XM-L i XM-L2, DQG triple XP-G a pak novolábuž: dropin 3 x Nichia 219 a coby host Dereelight CL1H V4. Pak Sparka ST6-460NW, Zebralight SC600w a asi nějaké mrďochy.

A poprosil bych Wizarda o donešení té parádní Eagletacové minisvině s MT-G a též šestiNichiové krásky. A pokud Tommu vezme Solarforce s MT-G, tak to bude fajn.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 19.2.2014 00:03
Příspěvek #52


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Eagletac s MT-G už je v báglu, co se týká té šestiledkové tentokrát nebude, mamka si na ní velmi rychle zvykla, ale někdy si jí půjčím. O nichie ochuzen nebudeš, beru Ultrafire s tím tříledkovým modulem, alespoň to porovnáme v různých svítidlech a Eagletac D25C Titanium s jednou nichií. Čelovku mám zatím pořádnou jen jednu, takže tradiční Armytek nebude chybět. No a svou oblíbenou Fénix RC40 na oslňování nočních běžců, běženců i běhen...

Tento příspěvek byl editován wizard: 19.2.2014 00:03


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 19.2.2014 07:43
Příspěvek #53


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Ve mém skromném arzenálu se nic nezměnilo. Vezmu Oligtht M30, noname čelovku a klon Shippika. Wolframovou obludu brát nebudu, jelikož ji všichni znáte, ale včera jsem v hektickém tempu dokončil papírový model hlavy své plánované svítilny. Bohužel od návrhu na PC, přes vytištění, vystřižení a slepení mě trvalo cca 5 hodin a tak kvalita není zrovna optimální, nicméně použitelná. Jasně vám ukáže, jak asi bude svítilna vypadat (respektive její hlava, tělo není) a poznáte, že opravdu nebudou potřeba kolečka, natož náklaďák. wink.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 19.2.2014 08:49
Příspěvek #54


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Tak Solarforce S2200 samozřejmě vezmu, pak mám pár nových zoomovacích Sipiků v klasickém i novém designu.
Ale jak jsem právě zjistil, tak dnes mi doručují Big Head Courui, ale pošťák může zvonit dvakrát i pětkrát, ale zbytečně protože nikdo není doma, tak se pokusím tu couru na poště ještě před odjezdem vyzvednout.

Tento příspěvek byl editován Tommu: 19.2.2014 08:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 19.2.2014 10:32
Příspěvek #55


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Kolbaba71 @ 19.2.2014 07:43) *
Ve mém skromném arzenálu se nic nezměnilo. Vezmu Oligtht M30, noname čelovku a klon Shippika. Wolframovou obludu brát nebudu, jelikož ji všichni znáte, ale včera jsem v hektickém tempu dokončil papírový model hlavy své plánované svítilny. Bohužel od návrhu na PC, přes vytištění, vystřižení a slepení mě trvalo cca 5 hodin a tak kvalita není zrovna optimální, nicméně použitelná. Jasně vám ukáže, jak asi bude svítilna vypadat (respektive její hlava, tělo není) a poznáte, že opravdu nebudou potřeba kolečka, natož náklaďák. wink.gif


No, k modelu z papíru možná kolečka nebudou zapotřebí ...


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 19.2.2014 12:07
Příspěvek #56


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
No, k modelu z papíru možná kolečka nebudou zapotřebí ...


Však uvidíš cool.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 19.2.2014 23:39
Příspěvek #57


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Tak jsem rád, že se dnešní sraz tak pěkně vydařil a naši miláčci nás opět nezklamali. Hlavně tedy bylo suprové porovnání Fenixů RC40, TK75 II a TK75. Bohužel jsme nechali naše fotidla doma, bylo krásně vymeteno a fotilo by se parádně. Video z podzemí zas dodám v rámci možností. Ještě fotky vzdáleností:
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Blanci, nakonec jsme se do toho podzemí dostali, byl to ten klíč, který mám smile.gif

Tento příspěvek byl editován krtek: 19.2.2014 23:43


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 19.2.2014 23:58
Příspěvek #58


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Po někilika sms Alana Krtkovi jenž proběhly bez jakékoliv odezvy, jseme ho už prakticky odepsali, když se znenadání přece jen objevil. cool.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 20.2.2014 01:08
Příspěvek #59


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



QUOTE(Kolbaba71 @ 19.2.2014 23:58) *
Po někilika sms Alana Krtkovi jenž proběhly bez jakékoliv odezvy, jseme ho už prakticky odepsali, když se znenadání přece jen objevil. cool.gif
Ja sem odpověděl skoro hned. JInak video sem postu ráno. Už je hotové, jen se bude trošku dýl renderovat, ale vpadá, že Alkovo světlo zabralo a GoPro si s tím mile poradilo, nechápu jak u něj funguje automatické vyvážení bílé, ale dělá to super. Ostatně výsledek stojí za to. Samotného mě to překvapilo, jakým způsobem se to natočilo. Holt vivat GoPro Hero 3+ Black Edition

Tento příspěvek byl editován krtek: 20.2.2014 01:08


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 20.2.2014 02:33
Příspěvek #60


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Milí kolegové, milé tvrdé jádro účastníků, milé měkké jádro neúčastníků i všichni ostatní. Na vědomí se dává, že další z rychlominisrazů proběhl a proběhl dobře. Zkusím rychle a stručně :-) popsat co se událo.

Děkuji tedy ještě jednou tvrdému jádru ve složení (abecedně) Kolbaba71, Krtek, Tommu, Wizard and me za to, že i v olympijský den, kdy naši hoši pukohoňci měli šanci postoupit do vyššího levelu (což nějak neučinili), dali přednost další z řady flashaakcí alias LEDeventů vulgo všudešajnění která se uskutečnila 19.2. večer (jen blb by svítil za bílého dne) v Divoké šárce. V bodech to probíhalo asi takto:

  • Předjádro (tedy účastníci mínus Krtek) infiltrovalo restauraci Nad Šárkou, kde Tommu s předstihem rezervoval stůl (díky). Stůl byl na samém konci lokálu v druhé místnosti bez televize, což se ukázalo jako velké plus i velké mínus současně. Mínus za to, že jsme neviděli hokej. Plus za to, že jsme po první třetině nemuseli tu popravu sledovat. Mínus za odlehlost a sporé návštěvy pivo- a jídlonoše. Plus za vzdálenost od kouřící většiny.
  • Jídlo bylo, mohu-li mluvit za všechny, vynikající a porce obrovské až gigantické a to až tak, že Wizard naprosto nezvládl koncovku a část krmě nechal na talíři. Neodpustitelné (Somálsko podává žalobu) ale omluvitelné. Žebra, koleno, maxiřízek, prostě co se jídla týče, zajděte si tam. Pivo mají místní - Šárka, Ctirad, Černý pátek atd. Na to, že ujíždím na Plzni mi tam chutnalo. Též doporučuji. WC čisté a lidu blízké. Myslím si, že příště, až budeme šárkozářit, víme kam jít.
  • Wizardovy vtipy. Provázely nás celým večerem. Snad většinu z nich jsme neznali a všechny byly dobré, černé, husté, výživné. Nestříknout si do textilu bylo obtížné.
  • S více než hodinovým zpožděním dorazil Krtek. Najezený nebyl, asi jel na páry (což se bohužel potvrdilo).
  • Zlatým hřebem této flashapředehry (obžerství v restauraci před vlastním svícením) bylo slavnostní předvedení modelu Kolbabovy několikahlavé a několikamužné vícesvítilny a to samotným tvůrcem. Model byl sice z papíru, leč osičky již byly z kvalitní ocele a naznačily, že zdroje jsou. Budeme se těšit na finální výrobek.
  • Minuli jsme McDonald a nic si nedali (ani prostřednictvím McDrive). Oficiální verze pro tisk je, že máme pevnou vůli, interně můžeme pustit to, že jsme se přežrali už v restauraci Nad Šárkou.
  • Zdolali jsme Šestákovu skálu a jali se svítit ze všech hlavní na skálu Kozákovu, která se nám zdolávat nechtěla, antož je vyšší. Vzduch byl čistý, krásně to svítilo a škoda, že jsme nefotili. Příště dohodneme lépe, kdo bude mít foťák, kdo stativ, kdo kameru, kdo papír a tužku a kdo zabije Krtka, za to, že to všechno najednou zapomněl.
  • Porovnávali jsme u svítilen a kuželů světla jimi emitovanými velikosti, výkony, tvary a dnes zejména tinty, protože ti šťastnější měli ve svých hlavách (svítilen) největší vynález po objevení kola - LED Nichia 219 s CRI, které snad překračuje 100% (pro znalce - je to po tzv. Blancmanově overtuningu druhý případ, že něco přesahuje 100% i když by tomu tak nemělo být). Carrie Bradshawová (ze Sexu ve městě) měla svého Pana Božského, my (ze Sexu se svítilnami) máme svého Tinta Božského - Nichii 219. Není vyloučené, že tento odstín si oblíbí více než 100% flashaholiků (tedy všichni s vyjímkou studenofilního Blancmana).
  • Krtek si pod pohrůžkou zvýšené erupce plynů demokraticky vynutil, že půjdeme do Šáreckých chodeb. Řekl, že má na to dnes pořádný utahovák (nebo otvírák?). Z důvodů utajení a aby do chodeb nelezl každý pomlčíme o tom, co to Krtek z kalhot vytáhnul.
  • Po cestě do chodeb jsme svítili vším možným i nemožným, slintali nad Nichií a vůbec dobre bolo. Pomáhači a chrániči tam nebyli, jejich škoda, minule jsme jim dali dobrou inspiraci k tomu, čím mají ve službě svítit aby byli nejen vidět, ale aby i něco viděli.
  • Krtko otvoril Šárecké nory a následován Kolbabou a Tommym zmizel v jejich nitru s GoPročkem na hlavě. Já a Wizard jsme zůstali venku. Opět oficiální verze pro flashatisk je, že jsme jistili kolegy zvenčí, pravdou je, že kdysi jsme bývali ohebnější a s nižší gramáží.
  • Podzemím saturovaná norovací undergroundová jednotka se po chvíli štastně vynořila z útrob chodeb a mohli jsme vyrazit zpátky. Otestovali jsme jinou cestu, která byla sice delší, za to však méně příjemná. Ovšem díky ní jsme se dostali na Evropskou na místě, odkud se skvěle svítilo na obě výše zmíněné skály.
  • Návratem na McParkoviště byl flashasraz prohlášen za ukončený.



Ze svítilen, které ozařovaly Šárku stojí za zmínku např.:

  • Solarforce S2200 s MT-G a velmi sympatickým a praktickým neúzkým kuželem. Velká a dobrá. Uklidňující zelené podsvícení spínače je třešničkou, nebo spíše žabičkou na dortu.
  • Eagletac SX25L3 s MT-G, subjektivně nehezká ale objektivně nevelká a přesto hyperšajnící příjemným širším kuželem. Tint subjektivně příjemný, jako ostatně i další MT-G potvory.
  • Dropin SPORTAC P60 Nichia 219 CRI 92 1224 Lumen alias trojitá rozkoš s vysokým CRI. Velmi příjemné světlo. Přítomny byly dva exempláře, každý v jiném hostu (odsud lidové flasharčení: "Host do domu, drop-in do ruky!"). Překvapením bylo, jak velké množství světla dokáže sežrat obyčejné levné sklíčko (u Wizardova hostu) navíc bez antireflexních vrstev. O tomhle problému věděl i Miroslav Imrich, když se skupinou Tango zpíval kdysi "Co s tím sklem"
  • Stálice a šestisetLEDková jistota Yongnuo YN600 aneb plošný drtič tmy s dálkovám ovládáním výkonu i barevné teploty
  • Krtkova obouchaná stříbrnočerná bestie, jejíž jméno jsem zapomněl, její svit nikoliv
  • Tres Batones aneb 3 x Olight S10 Baton a to starší s XM-L, novější s XM-L2 (oba Cool) a novější XM-L2 (snad) s Neutral White
  • 2 x Fenix TK75. Souboj generací (XM-L a XM-L2) skončil konstatováním, že rozdíl v lumenech není okem moc vidět, zato je znát o něco užší kužel (alias vyšší throwerovitost) silnější verze
  • Fenix RC40, který jakoby nebyl ve formě, protože subjektivně nesvítil o moc víc, než Fenix TK75. Je nutné mu ovšem přiznat jiné výhody, jako např. silnější a ve svítilně nabíjený akumulátor a možnost plného chodu po libovolnou dobu, protože díky velikosti uchladí 4 x XM-L bez větších problémů
  • Dvojice konkurentů Olight S15 Baton a Zebralight SC52w. Pro mě osobně je vítězem Zebra díky širšímu kuželu světla (navíc v Neutral White odstínu), chytřejšímu ovládání a (silně subjektivně) většímu LEDappealu. Prostě SC51w na steroidech a s (bohužel) menším vypínačem.
  • DQG 26650 Triple XP-G. Předělat ho na 3 x Nichia 219, je to mininirvána ideální velikosti a barvy světla.
  • Starý ale dobrý Armytek Predator G109.1 který i přes dnes už postarší XP-G podává slušně throwerovitý výkon. A zpracování vhodné i do války.
  • Spark ST6-460NW na čele, svítil v noci vesele. A ten Krtkův v chladném tintu uměl dobře stejnou fintu.
  • Wizard s (Armytek) Wizardem (Pro) na čele, vypadal rovněž vesele. Svítil pěkně zeširoka z jeho čela do mého oka. End of verše.
  • Sipik v mnoha klonech, mnoha velikostech, mnoha barvách. Od odmocniny světlušky po malý světelný razicí štít. A přitom prafotr (Nitecore Extreme) byl tak solidní chlapík...
  • Velmi pěkně vypadající coura. Tedy přesněji řečeno Courui z KD. Podvyživená (2A?) ale jinak asi perspektivní host za nemnoho peněz.
Na co jsem zapomněl to mi připomeňte, dopíši to sem.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stránky V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 29.3.2024 - 15:47