IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Darkstar, Další domácí bastl
Benik3
příspěvek 13.4.2017 07:36
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(jova @ 12.4.2017 23:18) *
mědi pod čipem na 60stupních


No jo, jenže on má hliníkový "STAR" který má navíc tu izolační podložku. Takže čip jako takový těch 100°C klidně mít může smile.gif
Jinak pěkná práce smile.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 13.4.2017 07:37
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 13.4.2017 09:26
Příspěvek #22


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



QUOTE(jova @ 12.4.2017 23:18) *
Ten tvůj teplotní spád mi připadá dost brutální. Schválně jsem to změřil alespoň kontaktním teploměrem na té mé čelovce verze III. Momentálně v tom těle provozuji MT-G2 6V/3A. Když do toho pustím ze zdroje 10W, tak se mi ustálí teplota na mědi pod čipem na 60stupních a zvenku, třeba u knoflíku regulace naměřím 54 stupňů. Připadá mi že takhle ty tvoje čipy dostávají dost zabrat.[/


Mám to na hliníkovém staru, takže tepelný odpor je dost velký. Aktuální stav potřebuji co nejrychleji dotáhnout do funkčního stavu (je to bakalářka) a nemám po ruce frézku, takže zatím to je na staru. Někdy přes léto bych rád čipy přidělal přimo na měděnou destičku. Teplota by pak měla být výrazně menší.
Jinak dostávají dost zabrat hlavně na plný režim, ale ten bude používán relativně málo.

QUOTE(jova @ 12.4.2017 23:18) *
Protože stále hledám něco, jako ideální čelovku, chtěl bych tě ještě poprosit o nějaké fotky toho, jak to svítí třeba na bílou zeď z 1m. Rád bych to porovnal s tou mou parabolou. Jak máš vymyšleno to přepínání světel? Každý čip samostatně cyklickým režimem?


U starší verze jsem to řešil trošku krkolomně, buď svítila jen jedna ledka a krátkými stisky se přepínalo mezi několika výkony. Podržením jednoho z tlačítek se zapla druhá ledka a pak se krátkými stisky řídil zase její jas. U nové verze mám většinu softu psanou jako knihovnu a logika ovládání je pár řádkový soubor, takže není problém vymýšlet různé ovládací režimy dle vkusu každého sourdruha. Zatím mám nachystané dva režimy ovládání, uvidím který mi sedne víc:

1) krátký stisk jednoho tlačítka cykluje mezi několika výkony jedné led, druhé tlačítko obdobně pro druhou led. Dlouhý stisk vybliká stav baterky.

2) podobně jako scurion - https://www.scurion.ch/jm/index.php?Itemid=86 - s pár funkcema navíc.

Pokud to stihnu, zkusil bych nafotit jak to svítí dnes večer, jinak až příští pátek...


QUOTE(jova @ 12.4.2017 23:18) *
S tou Amatérkou ti bohužel asi nepomůžu. Osobně to mám hodně z ruky a když už do krasu jedu služebně, tak na takové výlety není buď čas a nebo průvodce.


Ok, jen mě to tak napadlo,l když jsem viděl fotku na tvých stránkách.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 13.4.2017 09:44
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Pokud nepotřebuješ speciální tvar, tak proč se s tím frézovat? smile.gif
http://intl-outdoor.com/led-xpg2-c-107_137...=2&sort=20a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 13.4.2017 10:54
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



A proč se s tím celým stavět, když můžu čelovku rovnou koupit že? smile.gif
Dělal jsem to takhle proto, abych odvedl to teplo z čipu při těch 20W co nejúčinněji. Takže samotný čip byl připájen přímo na měděnou podložku tím středovým ?schůdkem?, pod proužky co přivádí do čipu napětí pak byly podsunuty ty cuprextitové proužky a následně připájeny s přívodními vodiči. Díky tomu je teplo z čipu odváděno do poměrně velkého kusu mědi, který je přišroubován v podstatě na tělo čelovky.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 13.4.2017 11:57
Příspěvek #25


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



Tak základní důvod všeho je jednoduchý - protože můžu a je to zábava biggrin.gif. Jinak koupím scurion a nic neřeším. Výhodou frézovaného chladiče je minimum přechodů Místo led>chladič>hliníkový můstek>tělo budu mít jen led>můstek>tělo a jako příjemný bonus nebudu muset řešit, jak chladiče přišroubovat. Jediný problém je dostat se k frézce (stavba cnc je v plánu jako prázdninový projekt tongue.gif ) a pak tu LED dobře připájet.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 13.4.2017 14:46
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No tak jasný, jenom mi to přijde strašně pracný biggrin.gif
Výsledek nebude moc rozdílný, protože přechodová plocha je pak dostatečně velká, takže ztráty na přechodu STAR/tělo nebo můstěk/tělo už budou minimální...

Ale tak bránit vám nebudu, to je jasný smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 13.4.2017 16:50
Příspěvek #27


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Principielně ti nic nebrání si vyrábět i vlastní šroubky, ale kdo by to dneska dělal. Každý má tu svoji hranici, co si chce koupit a použít a co si už vyrobí sám. Třeba já budu rád, když pro svoji svítilnu do ruky nakoupím maximum dílů co půjde a co nejde koupit navrhnu a vyrobím. Kdybych si dělal úplně vše sám, tak šance, že ji někdy dokončím, se bude blížit nule. Ale i tak ji dokončit nebude snadné.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 13.4.2017 17:13
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



QUOTE(kajus @ 13.4.2017 12:57) *
Tak základní důvod všeho je jednoduchý - protože můžu a je to zábava biggrin.gif. Jinak koupím scurion a nic neřeším. Výhodou frézovaného chladiče je minimum přechodů Místo led>chladič>hliníkový můstek>tělo budu mít jen led>můstek>tělo a jako příjemný bonus nebudu muset řešit, jak chladiče přišroubovat. Jediný problém je dostat se k frézce (stavba cnc je v plánu jako prázdninový projekt tongue.gif ) a pak tu LED dobře připájet.


Chápu dobře, že ten můstek tedy bude měděný? Frézovat měď samozřejmě jde, ale jednodušší by mi přišlo mít sinkpad plošňák, který by doléhal druhou stranou přímo na prostřední vystouplý válec hlavního těla. Řídící plošňák by prostě měl v sobě díru tak jak to máš na tom předchozím náhledu. Podobný sinkpad (skutečné napojení chladící plošky na měď. základnu) tu mám i s upevňovacíma M2 dírama, je to ale na XM-L2 velikost (5x5mm) příp. XHP50.

Jo, už jsem to pochopil proč ne. Protože ty tam potřebuješ dvě led a ty by se do mého navrhovaného řešení nevešly.

Tento příspěvek byl editován sirpetr: 13.4.2017 17:15


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 13.4.2017 21:58
Příspěvek #29


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



Ono to ani zas tak pracné není, jen mít to správné vybavení smile.gif

Zkoušel jsem nafotit, jak to svíti, problém je, že vydávané světlo je dost širokoúhlé, takže z metru by byla fotka bílé osvícené zdi s mírně výraznějším středem. Nafotil jsem to asi z 15 cm ode zdi, výsledek je níže. Jsou tam jasně patrné šrouby držící plexi a ve spodní části je vidět jak stíní optika na druhé ledce. Takto to vypadá děsivě, ale ze zkušeností z předchozí verze si toho nikdo za provozu nevšimne. Chtělo by to ale ještě jinou optiku, tato je stále dost širokoúhlá.

Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 13.4.2017 22:16
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Tak kdyby se na tu prázdnou LED dala nějaká 100° TIR optika, tak by se teoreticky využilo ta trocha světla, která je teď stíněná tělem atp...
EDIT: Aha, tak co jsem koukl na Carclo, tak tyhle optiky dlají jen ve formě "donut hole" :/

Tento příspěvek byl editován Benik3: 13.4.2017 22:28
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 15.4.2017 15:51
Příspěvek #31


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Děkuji za fotky. Mě to svítí z paraboly na těch 15cm takto:
Přiložený obrázek

Náznak šroubů na obvodu tam je, ale zdá se, že parabola kromě toho středového bodu do dálky (cca 6cm) ještě vytváří jasnější střed na cca 30cm a to halo zjemňuje oproti světlu ze samotného čipu.
V noci to ještě otestuji venku s parabolou a bez ní.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 29.4.2017 21:57
Příspěvek #32


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



Pro ukázku, jak jsem na tom s účinností budiče. Dopadlo to celkem pozitivně. Akorát absolutní hodnotu brát s rezervou, měření účinnosti metodou dva ampérmetry a dvě napěťové sondy osciloskopu není úplně nejpřesnější biggrin.gif
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 1.5.2017 12:45
Příspěvek #33


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



Ještě pro rýpaly, hodil jsem ledky přímo na měď biggrin2.gif



Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 1.5.2017 14:02
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Pěkné thumbsup_anim.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 1.5.2017 16:19
Příspěvek #35


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



smile.gif Rýpaly by zajímalo, jak se tím zlepšil teplotní spád?

Tento příspěvek byl editován jova: 1.5.2017 16:19


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 1.5.2017 19:13
Příspěvek #36


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



Když to vyjde, tak se dostanu k termokameře zítra ve škole. Změřím a dám vědět.

Jova: Jestli můžu vyzvídat, jak máš řešené utěsnění závitu toho sloupku s chladičem (odhaduju z fotky že v tělě je závit a sloupek je šroubovací biggrin.gif), nějaké lepidlo, okroužek, nebo něco jiného?

Tento příspěvek byl editován kajus: 1.5.2017 19:19


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 1.5.2017 21:59
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Ta měděná podložka má ve středu závit. Nerezový inbus šroub prochází tím sloupkem z AL do té podložky a přitahuje to vše z venku k zadní stěně. Všechny takovéto nerozebíratelné spoje jsou tam těsněné červeným silikonem co se používá například na motory. http://www.abclepidla.cz/tcq-s-037-motorov...y-20ml/d-71459/
Poslední dobou mi tam, ale vniká vlhkost, budu to muset asi přejít, zarosí se plexi když to ponořím do studené vody.
Možná se ale spíše pustím do další verze, pár myšlenek už pomalu uzrálo jak na to smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajus
příspěvek 2.5.2017 11:43
Příspěvek #38


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 1.1.2017
Člen číslo: 15 952



Díky za info.

Tak na mědi to je lepší, teda pokud se zadaří naletovat ledku správně biggrin2.gif, jedna se po půl hodině ustálí na 84 °C, druhá vyjede na stovku během necelé minuty a stále stoupá...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 2.5.2017 12:12
Příspěvek #39


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
Poslední dobou mi tam, ale vniká vlhkost, budu to muset asi přejít, zarosí se plexi když to ponořím do studené vody.


A ten vzduch co si tam hermeticky uzavřel byl úplně suchý? Jeden známý řešil taky hermetičnost a ať dělal co dělal, tak se mu to rosilo. Nakonec přišel na to, že mu tam z venku žádná vlhkost nevniká, jelikož přišla ve vzduchu, co tam hermeticky uzavřel.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 2.5.2017 12:39


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 2.5.2017 13:39
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



QUOTE(kajus @ 2.5.2017 12:43) *
... teda pokud se zadaří naletovat ledku správně...


No vidíš na co jsou dobří Rýpalové biggrin2.gif

Jen mě trochu zaráží teplota toho Cu sloupku. Podle fotky je studenější než tělo svítilny. To už, díky tomu špatnému přechodu, na rozdíl od těla svítilny, stačil před focením vychladnout?
Jinak moc hezká práce a podle mě i přínosná pro všechny kdo se něčím podobným zabývá. Za mě thumbsup_anim.gif



QUOTE(Kolbaba71 @ 2.5.2017 13:12) *
A ten vzduch co si tam hermeticky uzavřel byl úplně suchý? ...


Problém bude bohužel asi skutečně v nějakém poškozeném O kroužku.



Tento příspěvek byl editován jova: 2.5.2017 14:10


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 22:53