IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Convoy M1, Convoy M1 Cree XM-L U2-1B 2-Group 3/5-Mode
Bagrik
příspěvek 6.6.2013 10:30
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 13.5.2013
Člen číslo: 14 751



Convoy M1 Cree XM-L U2-1B 2800mA


Svítilnu jsem objednával z FASTTECHU za 19.97 USD (asi 393 CZK) zde.
Zároveň jsem do košíku přihodil nabíječku Nitecore I4 a dvojici Panasonic NCR18650B. Fasttech objednávku zaregistroval 21. 5. 2013; 22.5 se změnil stav na "Shipped". 28.5. odletěla do CZ, 30.5. přiletěla. Již 3.6. byla přiravena k odpolednímu doručování. Celkem tedy 13 dní od objednání po přijetí balíčku.

Zásilka byla zabalená ve žluté obálce. Svítilna v krabičce skoro jak od zubní pasty biggrin.gif , baterky v UltraFire Battery Case a nabíječka v originálním balení. Vše bylo zabaleno do bublinkových fólií a nepoškozené.
Za zmínku stojí, že hodnota zboží uvedená na obálce byla 8.40 USD oproti skutečným 61.10 USD. Takže možná i proto mi balíček prošel vyměňovací poštou bez zdanění thumbsup_anim.gif
Přikládám fotku etikety balíčku...
Přiložený obrázek


Samotná baterka mě překvapila (už jen proto, že je to moje první šajnovka biggrin.gif )
Asi nemá smysl, abych psal, jak je super, protože nemám porovnání. Co mi ovšem trochu vadí, je přepínání režimů. První skupina má v cyklu lo - mi - hi. Druhá lo - mi - hi - strobo - SOS. Režimi se přepínají namáčknutím tlačítka, skupiny pak vypnutím během (i krátce po) probliknutí v low režimu. Znamená to, že svítilna po každém přepnutí do low režimu asi po 10s na 1s zhasne. Baterka má paměť na poslední režim. Co je ovšem trochu nedomyšlené je, že při vypnutí se v podstatě namáčkne tlačítko, takže při dalším zapnutí se zapne v následujícím režimu. Záleží, jak hbitě se použije vypínač biggrin.gif SOS režim je mimochodem podle mě úplně k ničemu wink.gif
Pak by ještě mohlo být tělo svítilny o takové 4cm delší, aby se pohodlněji držela.

Tady jsou nějaké fotky a porovnání s něčím, co už každý někdy držel biggrin.gif
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Tady ještě detail, jak do těla pasuje výše odkazovaný akumulátor "18650" Jak jde vidět, tak nic delšího ani širšího by se tam už nevešlo biggrin.gif I když to vypadá jinak, tak po stranách je opravdu minimální, nezměřitelná, vlastně skoro nulová vůle. Výškově je to také maximum, protože poté by se nespojili kontakty v koncovém a středovém dílu. Skutečné rozměry akumulátoru jsem změřil následovně 18,45 x 69,51 mm. (v používání posuvného měřítka ovšem nejsem moc dobrý, tak to třeba může být trošku jinak biggrin2.gif.

Přiložený obrázek



K dispozici mám i multimetr, tak můžu třeba něco změřit - když mi tedy poradíte kde a jak biggrin.gif. Ještě bych doporučil tuhle recenzi, která je trošku obsáhlejší a obsahuje vícero fotek, informací a vlastně všeho biggrin.gif



Tento příspěvek byl editován Bagrik: 6.6.2013 10:30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bagrik
příspěvek 6.6.2013 10:49
Příspěvek #2


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 13.5.2013
Člen číslo: 14 751



A tady pár fotek. Foťák na stativu byl Canon PowerShot A590 IS. Základní EXIF: ISO: 100; expozice: 10s; clona: 3,5. Nastavení je u všech fotek stejné... U poslední 2 míst slabě pršelo
První snímek je kontrolní (bez svícení) pak vždy low - mid - high

První místo:
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Druhé místo (asi 60m):

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Třetí místo (asi 20m):

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován Bagrik: 6.6.2013 10:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.6.2013 12:08
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nokia 3310 s rozbitým displayem?

biggrin.gif

Jinak pěkná recenze smile.gif
Prej amatér biggrin.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 6.6.2013 12:09
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 6.6.2013 12:12
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ako prva volba to je dobre FL aj ked
"Co je ovšem trochu nedomyšlené je, že při vypnutí se v podstatě namáčkne tlačítko, takže při dalším zapnutí se zapne v následujícím režimu."
by ma nepotesilo.

Tusim ze aj som mal alebo este mam FL s takym blbym prekliknutim pri vypinani.

Je to presne o tom ze az casom zistis co Ti vyhovuje a co nie.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bagrik
příspěvek 6.6.2013 12:22
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 13.5.2013
Člen číslo: 14 751



Kdepak! 3310 je má display bez škrábance biggrin.gif To byl jen špatný odraz světla wink.gif

To přepínaní je jedinou vadou na kráse - za ty peníze jsem na 98% spokojený smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 6.6.2013 14:06
Příspěvek #6


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



Čas bliknutí pro změnu skupiny režimů jsem měřil, asi 4,5 sekundy. Zhasnutá je jen zlomek sekundy.
Osobně mám přepnuto na 3-mode, stroboskop je jen na machrování a SOS zbytečný.
Režim se zapamatuje asi po dvou vteřinách.

Akorát přepínání režimu jde jen v prvních pár vteřinách. Proto pokud svítíš třeba 5 vteřin, nedojde k přepnutí ale jen vypnutí a zapnutí, přičemž tím běží těch pár vteřin, kdy lze přepnout.

PS: jak jsi psal o vyndavání akumulátoru odšroubováním hlavy, zkus, pokud už to neděláš, místo toho použít odstředivou sílu wink.gif

Tento příspěvek byl editován Trombley: 6.6.2013 14:16


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bagrik
příspěvek 6.6.2013 14:28
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 13.5.2013
Člen číslo: 14 751



QUOTE(Trombley @ 6.6.2013 15:06) *
Režim se zapamatuje asi po dvou vteřinách.

ÁÁÁÁ - už to funguje smile.gif Díky moc wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 7.6.2013 06:16
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



"stroboskop je jen na machrování"

Ked sa idem vecer prejst po chodniku popri rodinnych domoch tak zo vzdialenosti menej ako 1m stekaju na mna havkace.
Ked im vopred ( 5-10m) pustim strobo tak zalezu za dom do budy a je klud.
Neskusal to niekdo na odstrasenie medveda ?



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bagrik
příspěvek 7.6.2013 08:54
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 13.5.2013
Člen číslo: 14 751



Nevyzkoušel stropo někdo třeba na divoké prase? To by se mi v lese hodilo víc biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgo
příspěvek 5.2.2014 18:54
Příspěvek #10


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 37
Registrován: 20.9.2010
Člen číslo: 716



Ahoj,

prestala mi svietit tato baterka a po otvoreni som nasiel odtrhnutu diodu.
Aku diodu tam mam dat, pripadne co spravit, aby sa toto neopakovalo.
Bol by dobry aj teplejsi odtien.

Diky
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Skyray King * Solarforce Skyline I * Aurora AK-P7 * Tank TK-737 * Astrolux S1 * Tikka XP * Spark ST6-460NW * Nitecore NU30 * Nitecore NU05 * WF-139 * IPC-1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 5.2.2014 19:19
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Zkoušel jsi připájet zpátky? (položit na STAR a ohřát třeba na plotýnce nebo lze opatrně i zapalovačem)
Odtrhnutí je divné, spíš bych zkontroloval chlazení, zda se horkem neodpájela...

Vrazil bych tam XM-L2
zde neutral white s 80+ CRI a na měděném STARu: http://intl-outdoor.com/noctigon-xm20-mcpc...-led-p-744.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgo
příspěvek 12.2.2014 18:04
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 37
Registrován: 20.9.2010
Člen číslo: 716



nakoniec sa to podarilo nahriatim prispajkovat spat
uvidime, kolko vydrzi..


--------------------
Skyray King * Solarforce Skyline I * Aurora AK-P7 * Tank TK-737 * Astrolux S1 * Tikka XP * Spark ST6-460NW * Nitecore NU30 * Nitecore NU05 * WF-139 * IPC-1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 18.2.2014 22:31
Příspěvek #13


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



Sakra to je pech... dneska se mi po dlouhé době vrátil Convoy poté co jsem ho půjčil. Dlouhá cesta autem za tmy, svitim do polí. Samozřejmě se staženým okénkem, dokonale chlazení. Normálně vypnu, chvíli ji držím v ruce, pak si chci posvitit a nic. Vůbec jsem nemohl přijít na problém. Prijedu domů, zmerim aku- 3,8V.

Tak se dám do rozebírání... A problém je..... utržená LED ze staru sad.gif
Zpětně mi došlo, že nedlouho po tom svícení jsem dotahoval závity, nejspíš se ukroutila.

To mám opravdu radost že po 14 dnech co jsem to četl se mi to také stane. Snad budu v opravě stejně úspěšný, když jsem jednou dělal XR-E, silikon pod čočkou se roztavil a udělaly se v něm trhliny. Při chladnutí jsem musel čočku držet primacknutou, aby to bylo celistvé.
Star jsem zahrival hrotovou pájkou, asi budu muset nejdříve nahrivat star samotný, ať LED neprepalim....


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 18.2.2014 22:55
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Přepajoval jsem jednu XM-L2 několikrát (bylo pod ní moc cínu a seděla křivě).
Nahříval jsem celý Cu STAR takovým tím tryskovým zapalovačem, přežila bez problémů smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgo
příspěvek 19.2.2014 05:58
Příspěvek #15


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 37
Registrován: 20.9.2010
Člen číslo: 716



mne ta ledka trochu pricmudla.


--------------------
Skyray King * Solarforce Skyline I * Aurora AK-P7 * Tank TK-737 * Astrolux S1 * Tikka XP * Spark ST6-460NW * Nitecore NU30 * Nitecore NU05 * WF-139 * IPC-1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 19.2.2014 11:01
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Ja to robím na sporáku a až na prvú ledku ktorú som letoval žiadny problém. Omylom som pinzetou strhol čočku. Kvôli úspore elektriny som ale z ebay objednal 25W rezistor a budem to robiť na tom.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 19.2.2014 19:43
Příspěvek #17


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



Tak jsem byl také úspěšný smile.gif
Dekuji Benikovi, tryskový zapalovač doma mám a naprostá PARÁDA. Za pár vteřin je LED připájená. Stačilo se jenom koukat až povolí cín.

O sporáku jsem slyšel ale opravdu se mi nechtělo roztápět plotnu.


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 19.2.2014 20:38
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Ty LED nejsou odtržené, ale prostě odpájené, protože velká většina levných svítilen z HK má katastrofální chlazení, čím dál více to odflakují! STAR vubec nemá kontakt s tělem svítilny a rozpálí se natolik, že se LED odletuje!
Rovněž mě štve, že čínani dělají všechny "dropiny" z hliníku => driver je tam pak jen naražený a není vůbec připájený a někdy i vypadává! Vzniká tak velký přechodový odpor a větší proudy nejsou možné... Rovněž chlazení driveru je minimální...


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 19.2.2014 22:11
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



Svítilnu jsem zhasl normálně, fungovala. Svítil jsem z ni za jízdy z auta, teplota tak 8°C, 80 km/h. Doba svícení asi minutu.
Bohužel nemůžu přesně říct, po jaké době jsem dotahnul závity (jak moc mohla být uvnitř teplá). Ale vím, že jsem při dotažení slyšel lupnuti, myslel jsem že to byla pružinka na driveru, ale vzhledem k tomu, jaká tam je to asi nebyla ona.
Nějak se ale LED oddělit musela, vzhledem k tomu, že držela na svém místě v centrovacim kroužku, se musela pootocit, jinak by snad alespoň slabě svítila nebo problikavala...

Jinak ohledně vyřešení chlazení u Convoye se asi neřadí mezi katastrofální (ale porovnávat vůbec nemůžu, P60 není chlazení biggrin.gif). Star je prisroubovany, s dostatkem pasty. Zasroubovane do těla. Driver jsem vyndaný neměl, materiálu okolo něj asi moc nebude, ale je pripajeny.

tohle je jediná fotka co mám v tabletu, další mám asi na PC. Další pekne fotky jsou v recenzi na BLF
Přiložený obrázek


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 17:31