IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

8 Stránky V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Páječky
Mike
příspěvek 17.4.2012 00:51
Příspěvek #101


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



pro zajímavost:



Nesnáším bezolovnatý, netaví se hned a ještě se hrudkovatí biggrin.gif , někde sme to tu probírali už.. smile.gif



Poznámka:
-80 % produkce olova jde do výroby baterií
-8 % do automobilového průmyslu
-3 % do výroby munice
-méně než 1% do výroby elektronického zboží,
ovšem Automotive + Military industry obdržely výjimku

Tento příspěvek byl editován Mike: 17.4.2012 00:59


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 17.4.2012 06:58
Příspěvek #102


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Bezolovnatá není až tak špatná. Já s ní pájím a nevidím problém. Záleží taky, jaké tavidlo se použije a to dost výrazně.

Pro bezolovo se muselo procesní okno samozřejmě upravit. Taky se používají jiné DPS s vyšší Tg. Nechápu, co myslíš tím křehnutím součástek - SMD jsou hodně dobře teplotně odolné. Samozřejmě se musí dodržovat patřičná pravidla při výrobě.

Pokud vím, tak vyjímku dostal i medical sektor, ale už to nemá být na dlouho..

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 17.4.2012 06:59


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 17.4.2012 11:09
Příspěvek #103


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Olověná pájka stále teče, i když je vychladlá, což podporuje samoopravu mikrotrhlin. Tohle bezolovnatá pájka nemá. Jakékoliv porušení je trvalé. Proto se nepoužívá u lékařství a vojenství. Naopak ideální je pro spotřební elektroniku - tu nevadí, že je to prakticky neopravitelné. Na zapájení bezolovnatou pájkou má člověk jen jeden pokus. Musí se pájet správnou teplotou správný čas. Něco jako "hele tohle není úplně ono, já to ještě přepájím" - znovu rozehřeju původní spoj jako u olověné pájka nehrozí. Krystalová struktura se poruší a pájka silně zkřehne a spoj pak nedrží. Rozehřátí, odstranění a nanešení nové pájky není také vždy bez problémů. Jelikož vždy tam zbude (pokud si s tím člověk nedá hodně, ale opravdu hodně práce) alespoň minizbyteček původní pájky, jenž znehodnotí pájku novou. Na sériovou výrobu proč ne. Tam se to zapájí a když je to vadný z výroby, tak se to vyhodí a když to zákazníkovi doslouží, tak se to opět vyhodí. Na bastlení se mě nejeví bezolovnatá pájka vhodná. Vypájet jeden odpor, zapájet druhý. Lze, ale buď nebude spoj kvalitní a nebo si stím dá člověk spousty práce s nejistým výsledkem, že kousek staré pájky někde přehlíd a spoj je stejně nekvalitní. U olovnatý pájky nevadí, že na spoji trochu pájky zbylo, u bezolova je to problém, pokud chci součástku zapájet a ne jen dočasně přilepit.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 17.4.2012 11:10


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 17.4.2012 14:18
Příspěvek #104


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Olovnatá má menší pevnost no. Problém bezolovnatých je větší agresivita, takže i kvůli vyšším teplotám se do pájky rozpouští další nečistoty, které ovlivňují vlastnosti spoje. Ovšem zase záleží na použitých materiálech.

Proč by měl být problém při přepajování ? Mě se nestává, že by bezolovo nějak výrazně křehlo. Samozřejmě jsem nezkoušel spoje na pevnost, ani jsem nedělal žádné výbrusy. Prostě si třeba pohlídat dobu a teplotu. Vhodné je kontrolovat použité součástky jestli jsou bez olova, jinak dojde ke kontaminaci spoje olovem a to už je špatné. Proces krystalizace se až tak moc nemění, teda pokud se tam nerozpustí moc příměsí.

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 17.4.2012 14:19


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 19.4.2012 03:45
Příspěvek #105


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Byl jsem na školení ohledně používání bezolovnatý pájky a tam nás upozorňovali na fakt, že bezolovem se musí pájet danou teplotou danou dobu. Víc i míň je špatně. V případě delšího či dalšího pájení se dělají velký krystaly, co výrazně snižují pevnost spoje.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
neeoo
příspěvek 4.11.2012 15:39
Příspěvek #106


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 104
Registrován: 25.9.2012
Člen číslo: 10 787



Caute, oplati sa vymenit mikrospajku ZD 929C za Toolcraft ST100-D ? ZD 929C ma vykon 48W ale pri silovejsom spajkovani sa znou vecsinou pekne trapim. Klasicke trafko 75VA je oproti nej stihacka...
Mozno by to chcelo lepsie hroty ale popravne som ine ako original nezohnal takze neviem ci by to pomohlo.... Popripade nejaky iny typ ?

ZD,-929C


Toolcraft ST100-D



Dikes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 4.11.2012 16:03
Příspěvek #107


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já tu 100W mám a rozhodně nelituju, že jsem si ji pořídil. Jen Hrot 0,2mm není příliš vhodný na pájení tlustých kabelů, ale nákup "dlátkového" hrotu to bezproblémově vyřešil. Jak zdroj, tak i mikropájku jsem si nechal poradit od Mike. Ten mě radil 80W, ale 100W byla o 150Kč dražší, tak nebyl sebemenší důvod si nepřiplatit.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 4.11.2012 16:04


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
neeoo
příspěvek 4.11.2012 17:59
Příspěvek #108


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 104
Registrován: 25.9.2012
Člen číslo: 10 787



Budem objednavat odtialto tak ktory stych hrotov zobrat ?
http://www.conrad.pl/Groty-lutownicze-w-ks..._179331_1508013
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 4.11.2012 19:20
Příspěvek #109


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Ten Toolcraft mám s dlátkovým hrotem a je to fajn věc, funguje bez problémů.


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
neeoo
příspěvek 4.11.2012 19:27
Příspěvek #110


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 104
Registrován: 25.9.2012
Člen číslo: 10 787



Vies mi pozriet ci ten hrot maju na tej stranke co som dal odkaz alebo daj nejaky link inde nech to pohladam. Tak nakoniec som kupil dnes novy hrot a zistil som ze chyba nie je v mikropajke ale v cine. Cin mam od kamosa a je z primesou striebra. Mikropajka ho ma problem roztavit. Co mi je divne vsak je ze trafacka ho rozpali ako nic. Ale nevadi hlavne ze som to poriesil.

Tento příspěvek byl editován neeoo: 5.11.2012 17:34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zichis
příspěvek 17.1.2013 15:50
Příspěvek #111


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 11.9.2010
Člen číslo: 707



Jaký napětí se žene do pera těch páječek co máte a jsou galvanicky oddělený od sítě? Jsem se nechal zlákat na laciný noname censored s nějakým nápisem Parkside PLS-48-B1 a jak do toho koukám, s překvapením zjistuju že v tom není trafo, jen tyristorová regulace, do pera jde teda přímo 230V a měl bych si dávat bacha abych ho nepřekous.
Dotaz č.2: Pero je sice zelenožlutě spojený na zem sítě, ale přesto, nebo právě proto mám obavu jestli s tím neodddělám elektrostaticky citlivé součástky Jsem si to chtěl pořídit právě kvůli opravám na deskách s els.c.součástkama, bo už je nechci dál odpravovat trafopáječkou.
Jestli s tím teda nebudu moct na unipoláry, to vrátím ale pak nevím s čím jo a jak to poznám. By mi stačilo třebas jen pájedlo QUICK HOT VTSG130N 30/130W, ale to vypadá že bude mít taky hrot propojený drátem se zemí.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován zichis: 17.1.2013 16:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
termit256
příspěvek 20.1.2013 10:45
Příspěvek #112


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 32
Registrován: 1.6.2008
Člen číslo: 95



Jak jsi dosel k tyristorove regulaci? Na fotkach cos poslal toho moc videt neni, ale nejake trafo tam prece je.
Hrot pajecky je uzemneny prave proto, abys neposkodil obvody :-) Lepsi pajecky maji svorky na vyrovnani potencialu, pripadne se daji hroty mekce uzemnit, ale to je tobe k nicemu. Proste nepajej obvody pod napetim.
Vsechny bezne soucastky (ty ke kterym se ty dostanes) maji dnes ochrane diody, takze statickou elektrinu neres.
Za 350,- koupis tak lepsi hrot, urci ne celou pajecku, bud rad ze to aspon hreje.

Tento příspěvek byl editován termit256: 20.1.2013 10:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 20.1.2013 11:54
Příspěvek #113


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Myslím, že to fakt bude mít tyristorovou regulaci. To co je na fotce, je jen filtrační tlumivka a kondenzátory k ní.

Na kabel bych dával fakt bacha. Jinak pokud je pero fakt uzemněné, pak by to mělo být relativně v pohodě a nemělo by to moc rušit mimo. A taky musíš pájet věci galvanicky oddělené od sítě, jinak může být problém kvůli te zemi.

Elektrostatika většinou fakt není třeba řešit, protože téměř všude je ochrana. Já pájel i trafopájou citlivější obvody a problémy a tím nebyly. A větší unipoláry mají kapacity už dost velké.


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dromy
příspěvek 20.1.2013 20:01
Příspěvek #114


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 22.9.2008
Bydliště: Dačice
Člen číslo: 147



Ohledně diskuse olovnatá vs. bezolovnatá pájka můžu dodat následující.
Bezolovo znamená poměrně značný problém kvůli vyšším teplotám tavení (cca 230°C) a tím i teplotnímu namáhání. Další průšvih bezolova (Sn Ag) je tvorba intermetalických slitin, které tvoří na přechodu měď - pájka, tvrdé a křehké spoje. To vede k nespolehlivosti pájených spojů, vznik tzv. studeňáků. Olovo má v těchto spojích stabilizační funkci a spoj je houževnatější. Další problém bezolova je, jak jste si určitě všimli, podstatně horší smáčivost povrchů a také povrchové napětí.
Pokud jde o jmenovanou vyšší pevnost spojů, tak ta je naopak u pájek Ag + Sn nevýhodou. Pokud chcete kvalitní a zároveň i o něco pevnější spoje, pak je tu ideální řešení v podobě Sn+Pb+Ag (eutektika) s teplotou tavení 179°C. Tu používám já. Bezolovnaté pájení se podařilo zvládnout v průmyslových procesech, i když tam vedou vyšší teploty a jiné teplotní profily k mnoha problémům s životnostmi pájených součástek, pájení jemných roztečí, pouzder BGA a životností DPS. V amatérském použití nebude bezolovo nikdy dostatečně nahrazeno a ani to myslím nemá smysl, pokud se dají stále koupit za rozumné ceny olovnaé pájky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zichis
příspěvek 20.1.2013 21:30
Příspěvek #115


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 11.9.2010
Člen číslo: 707



díky za odpovědi k páječce. Sice jsou povzbudivé a páječka funguje jak má, tedy v mezích své jednoduché konstrukce, ale přecijen ji vrátím, objevil jsem totiž v zásobách smutně ležící trafo 24V/100W a tak se mi otevřela možnost zbastlit stanici s automatickou regulací. Když budu počítat v nákupním seznamu s pořízením náhradního pera Solomon 48W a 2 hrotů, mohl bych se s investičními náklady vlézt do tisícovky. Doufám smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misaaak
příspěvek 6.11.2013 10:32
Příspěvek #116


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 100
Registrován: 15.4.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 53



Chlapi, nemate nekdo horkovzdusnou pajku? Potreboval bych prohral flash disk (SMD) protoze kdyz ho zastrcim do portu tak nefunguje,ale kdyz se na nej zatlaci, normalne se rozjede. Asi tam bude jen nejakej studenak ale mikropajkou bych nadelal vic skody nez uzitku. I na ni jsou ty soucastky velky. Potreboval bych to jen prohrat. Nevim ktery konkretni spoj to je takze tak nejak hromadne.. Idealne nekdo v praci kde bych se trebas mohl stavit, nebo tak... Diky.


--------------------
FlyDragon 2D60 SST-90 Aspheric, Raidfire Spear, Lumintop TD15X, Olight M3X (cool white), EagleTac P20C2 MKII
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 10.11.2013 22:55
Příspěvek #117


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Já si pořídil za směšný peníz tuto páječku a jsem naprosto spokojen. I s poštovným 500 kč!!!


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 10.11.2013 23:22
Příspěvek #118


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Já jsem si vzal k Vánocům na doporučení na jednom zahraničním fóru Xytronic LF-3000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 11.11.2013 00:00
Příspěvek #119


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já si pořídil tuhle 100W mikropájku. Už jsem pájel pár tlustých kabelů a byl jsem rád, že těch 100W mám. Jen koukám, jak blázen, že momentálně stojí víc jak 2x tolik než když jsem ji kupoval. Tenkrát stála vcelku rozumných 1800Kč.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 11.11.2013 00:02


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 11.11.2013 11:42
Příspěvek #120


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Existují dvě verze, s digitálním displejem, ta je v ceně od 3000Kč a analogová, jen s knoflíkem na regulaci teploty a ta je kolem 2600Kč. Pokud jsi ji měl za 1800Kč, tak to byl dobrý kup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stránky V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 10:50