IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

88 Stránky V  « < 72 73 74 75 76 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Na pobavenie, smiech lieči...
Kolbaba71
příspěvek 21.2.2017 18:34
Příspěvek #1461


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Barevné světlo do záchodové mísy. K dokonalosti chybí nějaký pilulky, co člověk spolkne a pak by mu svítilo i to...

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 21.2.2017 18:35


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 21.2.2017 18:53
Příspěvek #1462


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No v pondělí jdu na CT tenkého střeva, takže se mi vlastně splní tvoje přání, i když jen pod rengenem biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 21.2.2017 19:36
Příspěvek #1463


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak držíme flashapalce, ať je vše OK.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 28.2.2017 23:16
Příspěvek #1464


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Přiložený obrázek


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 28.3.2017 14:13
Příspěvek #1465


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Všichni samci řeší stejný problém, něco pro naše experimentátory a jedna dobrůtka...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 1.4.2017 21:10
Příspěvek #1466


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Povídka pro pedagogický sbor:

Jmenuju se Honza. Jsem žákem 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit s naší školou a taky vám vyprávět, co jsme se dnes učili.
Naše škola je velmi moderní a pokroková, protože je inkluzivní.
Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole. Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všichni spolu v jedné třídě.
Neni tu žádná diskriminace.
V naší třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námi jsou ještě 3 paní asistentky a jedna paní psycholožka.
Teď vám všechny moje spolužáky představím.
V první lavici u okna jsou dvě holky - Lucka a Rebeka.
Ve druhé lavici sedí Milan Tancoš a Jozef Žigo. Jsou to Romové. Nebaví je moc sedět v lavici, tak většinou běhají po třídě, nebo si s paní asistentkou hrajou vzadu a zpívají romské písně.
Dříve pořád s dalšími Romy čekali před školou a od ostatních si něco půjčovali,
hlavně mobily a peníze. Mě jednou odtáhly do křoví a půjčili si moje peníze a bundu. Ale o tom nám paní ředitelka zakázala mluvit a dnes už nesmíme do
školy nosit nic drahého. Jejich rodiče to prý mají těžké kvůli diskriminaci a rasizmu. Naše škola pro romské žáky každý rok koupí nové mobily a tablety a
taky jim dává kapesné. Jinak jsou všichni hrozně nadaný a chytrý, hlavně na hudební a výtvarnou výchovu. Mají samé dobré známky.
Ve třetí lavici sedí Štefan. Je mentálně postižený. Vedle něj sedí jeho speciální asistentka Renata, která mu se vším pomáhá a utírá mu nudle a sliny. Mluvit nedokáže, jen vydává různé zvuky, ale všichni víme, že je úžasně chytrý. Dostává
totiž samé jedničky. Učitelky říkají, že je pro naši třídu velkým obohacením.
V první lavici u dveří jsou Monika a David. Ve druhé lavici u dveří sedím já a vedle mě Mustafa. Jeho rodiče přišli z Afghánistánu.
Ve třetí lavici je Alžběta. Je postižená s daunovým syndromem, ale je hrozně chytrá. Má nejlepší známky z celé naší třídy. Vedle ní sedí její asistentka Martina.
Ve čtvrté lavici sedí Lukáš a vedle něj Manu. Manu je tu nový. Přišel k nám před 2 měsíci a jeho rodiče jsou z Afriky. Pamatuju si na jeho první den u nás. S
naší třídní jsme uspořádali uvítací párty. Všichni jsme se s ním museli obejmout a poděkovat mu, že se přistěhoval do naší země, protože naše země i naše škola patří všem.
V poslední lavici sedí naše třídní psycholožka. Pomáhá nám a řeší různé problémy. Minulý týden Lucka z první lavice nechtěla dát napít Milanu Tancošovi, tak jí paní psycholožka musela vyšetřovat pro podezření z podvědomého rasizmu. Lucka se pak musela Milanovy omluvit.
A co jsme se dnes učili ?
První hodinu byl zeměpis. Paní učitelka nám vyprávěla o islámské kultuře. Na konci hodiny nás vyzkoušela z toho, co jsme si zapamatovali.
Všichni dostali jedničku.
Druhá hodina byla matematika. Učili jsme se malou násobilku. Až se naučíme malou, tak v 6, nebo 7. třídě začneme s velkou násobilkou, Už se moc těším.
Také si mě pan učitel vyzkoušel u tabule.
Zadal mi deset příkladů. Správně jsem spočítal tři. Dostal jsem dvojku. Po mě šel k tabuli Oláh. Pomáhala mu paní asistentka a dostal jedničku. Je fakt dobrej.
Třetí hodinu jsme měli Občanskou výchovu. Přišli k nám studenti z Člověka v Tísni a měli jsme přednášku o lidských právech a diskriminaci lidí s odlišnou orientací. Na konci hodiny nám paní učitelka pustila pohádku. Bylo to o dvou
gayích co se zamilovali a narodil se jim malí černoušek.
Moc se mi pohádka líbila.
Čtvrtá hodina byla Čeština. Učili jsme se romskou básničku. Na konci hodiny jsme jí společně recitovali a všichni dostali jedničku.
Poslední hodinu byla hudební výchova. Učili jsme se zpívat romské písně.
Nejlepší byli Milan Tancoš a Oláhovic. Dostali jedničku a pochvalu.
Tak to je moje třída.
Naše třídní říká, že inkluzivní škola je nejmodernější a nejlepší. V normálních školách, kde jsou jen normální běloši, tam prej má hodně lidí čtyřky a pětky.
Ale v naší inkluzivní škole máme všichni jenom jedničky a dvojky. Musíme jít příkladem.
Diskriminace u nás prostě neexistuje. Každý má právo na úspěch a vzdělání! Tak ahoj. Honza.


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 14.4.2017 06:44
Příspěvek #1467


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Mladík to na golfovém hřišti chytne rychlým míčkem rovnou do "rozkroku".
V agónii se válí po zemi. Když se konečně trochu probere z bolesti,
vydá se k doktorovi.
Ptá se ho: "Pane doktore, jak moc je to se mnou zlé?
Víte, já jedu o víkendu na svatební cestu a moje snoubenka je ještě panna.
Úplná panna."
Doktor praví: "Bohužel vám budu muset dát vaše přirození do dlahy,
aby zůstalo rovné a uzdravilo se. Ale příští týden už budete v pořádku."
Doktor vzal čtyři dřívka na vyšetřování krku a vytvořil z nich pěknou,
čtyřhrannou dlahu a všechno to pěkně svázal páskou dohromady...
Přímo umělecké dílo.
Mladík dívce neřekne nic, ožení se s ní a odjedou na svatební cestu.
Tu noc v hotelovém pokoji si ona rozerve blůzku a odhalí svá krásná prsa.
"Jsi první, nikdo se jich NIKDY nedotkl."
Na to on okamžitě shodí kalhoty a praví:
"A podívej na tohle... pořád ještě nevybalený z bedny ..."


Sloužil v sovětské armádě Izak Izakovič, ale neprovedl žádný hrdinský čin, až mu velitel sám
domlouval: "Musíš se také vyznamenat! Podívej se, jak tvým souvěrcům Němci dělají co
nejhoršího mohou - tak se pomsti!"
Dobrá! Izak Izakovič se přihlásil na předzvědnou hlídku. Za pár hodin se vrátil s ohromnou
slávou. Přijel s Tigerem a na řetězu vlekl Panzer IV.
Divili se kamarádi: "Izaku Izakoviči, jak jsi tohle dokázal?"
"Jednoduše! Ten velký jsem vyměnil za šálu na krk a ten malý za nátepníčky!"


V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí.
"Já naložím náklad v Hamburku, projedu Holandsko, Belgii, vyložím náklad v Newcastlu a do dvou dnů jsem zpátky v Hamburku." Děda sedící u sousedního stolu povídá:
"To já jsem za svejch mladejch let večer naložil náklad v Newcastlu, o půlnoci jsem ho vyložil v Hamburku a ještě jsem to stihl zpátky do Newcastlu na snídani."
"Vážně?", zarazí se Němec, "a co jste to řídil?"
Děda suše ucedí: "Avro Lancaster."


Manžel přišel domů a vyrušil ženu s milencem. Ta ho ve spěchu schovala za televizor. Manžel si zapnul televizi, otevřel si pivo a začal se dívat na fotbal.
Žena nevěděla, co má dělat a tak se rozhodla muže z pokoje vylákat:
"Miláčku, stal se zázrak! Spadl mi talíř a opět mi skočil přímo do rukou!"
"To nic není. Ale ten nový 3D televizor je super. Před chvíli vyloučili hráče a on prošel kolem mě!"


Americký voják v Iráku hlásí vysílačkou veliteli: "Pane, mám čtyři zajatce."
"Výborně, vojíne! Přiveďte je na velitelství!" chválí ho velitel.
"Nemůžu, pane! Oni mě nechtějí pustit!"


Jede řidič kamionu, který veze plný kamion živých slepic a má s sebou papouška. Uvidí u silnice nějakou stopařku, zastaví a říká: "Kam to bude?"
a stopařka na to: "Do Brna."
"Tak si to spolu rozdáme a vezmu tě tam."
"Ty prase, to ne!"
A řidič na to: "Nechceš šukat, tak jdi pěšky!"
No a takhle to zkouší ještě čtyřikrát.
Papoušek si začne dělat blázny: "Zkus to třeba se stopařem!"
Řidič se naštve a hodí ho dozadu ke slepicím. Přijede na místo do Brna, tam otevře zezadu kamion a uvnitř není ani jedna slepice. Uprostřed kamionu sedí jeho papoušek.
Řidič užasle kouká a ptá se: "Kde jsou všechny slepice?"
Načež papoušek uraženě odpoví: "Nechtěj šukat,tak jdou pěšky!"


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 16.4.2017 16:37
Příspěvek #1468


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Vzhledem k blížící se válce v Koreji posílám popis výzbroje KLDR a její kódové označení:

KBT - krátká bambusová tyč.
SBT - střední bambusová tyč.
DBT - dlouhá bambusová tyč.
ZDBTPL - zvlášť dlouhá bambusová tyč proti letadlům.


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 17.4.2017 16:42
Příspěvek #1469


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Tak to mě pod dlouhý době zase hodně pobavilo biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 4.5.2017 08:37
Příspěvek #1470


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Trocha obrázkového humoru:
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

 


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sigin
příspěvek 5.5.2017 18:01
Příspěvek #1471


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 493
Registrován: 24.12.2016
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 947



Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován Sigin: 5.5.2017 18:02


--------------------
Svítilny: Astrolux MH10, Astrolux M03, Astrolux FT02, Fenix E50, Fenix L1D, Fenix P2D, Maxell MAFL001, Manker MK34, Manker E02, Manker E02H, Manker E03H, Nitecore TM26GT, Sunwayman C22C, Convoy S2+ (12x), Convoy M2, Sunwayman R02A, Klarus XT11GT, Convoy S12, Convoy C8 ,Convoy L6, Astrolux C8, U`King Mini XM-L2, Nitecore MH20GT, Imalent HR20 (60°TIR optika), BLF A6, Skilhunt H15, Skilhunt H03 (NW), Nitecore HC30, Rofis TR18 , Lumintop Tool AAA, Sunwayman C23C, Zanflare F1, Zanflare F2, Astrolux S42, Astrolux S41S, BLF348, BlitzWolf BW-ET1, Nitecore C1, Lumintop SD75, Xanes KT 2x, HaikeLite HT35, Klarus G35, Klarus G20, Lumintop Tool Ti, Lumintop Tool Cu, Astrolux K1, On The Road X5S v3.1, Lumintop SDmini II, HaikeLite MT07S, Convoy Tiny, Wuben LT35, HaikeLite HT08, JetBeam Jet IIM, HaikeLite SC01, BlitzWolf BW-T1, Astrolux S2, Convoy S9, Nitecore TIP, Utorch UT02, Nitecore SRT9, Nitecore P36, Fitorch M35, Fitorch P25, JetBeam E40R, Boruit D10, Astrolux K01 CU, D.Q.G. Tiny 18650 4th 2x, D.Q.G. Tiny 26650, Lumintop Tool AA, Convoy L2, Utorch UT01, Fitorch ER16, Nicron B60, Nicron B75, Nicron B10, Nicron N81, Rofis TR10, Rofis MR70, Nicron B74, Nicron N7, Fitorch M30R, Fitorch P20R, Sofirn SP32, Convoy C8+ , BLF Q8, NightWatch Avaritia NA40, Lumintop Toll AA V2, Astrolux MF04, Nitecore MT22A, Wuben E01, Wuben A21 Apollo, Haikelite SC26, Nitecore LR12, Convoy T2, CPA Italia Cometa, Emisar D4S, Emisar D4, Emisar D1, Emisar D1S, Emisar D18, Emisar D4V2 black, Emisar D4V2 sand, Emisar D4Sv2 sand, Emisar D4V2Ti, Emisar D4V2Brass, Eagle Eye X1R, Fireflies ROT66, Fireflies PL47, Convoy T2, Utorch CREE XPL V6 stepless, Utorch C8F, Acebeam UC15 2th, Dito XG1, Rofis TC1, Fenix E16, Lumintop EDC01, Nitecore HC65, Lumintop Zoom 1, Lumintop GT mini, Lumintop GT micro, Lumintop EDC05C, Convoy H1, Sofirn SP36 BLF Anduril, Sofirn SF11, D.Q.G. Slim AA½ Brass, D.Q.G. Slim AA½ SS, Sofirn SD05, Xanes XT01, HaikeLite MT09R, Nitecore TUP, Astrolux EC01, EC03, Wurkkos WK30, Wurkkos FC11, Wurkkos HD20, Lumintop FW3A, EagleEye X3R, WildTrail BLF D80 v2 XPL-HI, WildTrail BLF D80 v2 XHP50.2, Lumintop EDC18, Lumintop IYP365, Lumintop IYP365Ti, Sofirn IF25, RovyVon Aurora A8, Yootoo SD2, Sofirn SP10S, Sofirn SP40, NIGHTWATCH NI40-SBT90.2, Noctigon KR4, Noctigon K1 SBT90.2, Astrolux MF01 Mini
+ cca. 100ks starých svítilen

Nabíječky: Fenix ARE-C2, Xtar VC4, Voltcraft AT3, LiitoKala Lii202, Shark20, Adeaska SQ4+, Power Genius C610, Folomov A1.

Měření:
-luxmetr: Voltcraft LX-1108
-multimetr: Metex M-3860M, Voltcraft VC506, Uni-T UT210E
-osciloskop: Owon HDS2062M, generátor: Daniu FY3224S
-zdroj: Voltcraft 4005
-elektronická zátěž: Zhiyu ZPB30a1
-pájení: Weller WS51, Diametral SBL530.1, ERS50, hotplate 948Q

„Často nás jenom tma naučí cenit si pravé hodnoty světla.“
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 20.5.2017 17:06
Příspěvek #1472


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Modlí se babička v kostele: Bože, měla jsem ráda Věru Špinarovou a Ty jsi mi jí vzal... Také jsem měla ráda Ljubu Skořepovou, a Ty jsi mi jí také vzal. Moc ráda jsem měla i Věru Čáslavskou, i tu jsi mi v posledním roce vzal... Miluji Babiše !! Slyšíš? Slyšíš?!


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 21.5.2017 00:17
Příspěvek #1473


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tak ten se povedl!


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 21.5.2017 08:09
Příspěvek #1474


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Tenhle vtip jsem slyšel tak před 14 dny od mé přítelkyně, ale v nepolitické variantě.

Modlí se dědeček v kostele: "Dal jsi mě krásné dětství a pak jsi mě ho vzal. Dal jsi mě krásné mládí a to jsi mě také vzal. Dal jsi mě krásnou ženu. A tak se ti připomínám."


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 21.5.2017 20:16
Příspěvek #1475


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Kdyby pekárny fungovali jako Microsoft...

Nový chléb

Koupil jsem si nový druh chleba. Chtěl jsem sice původně ten samý jako jindy, ale už byl vyprodán. Ovšem, bylo to už k večeru, to už nebývá plný výběr jako přes den. Prý je velmi dobrý tenhle, lepší než ty dosavadní, řekli mi v obchodě. Už se těším.

Ale nějak se na něj nemůžu dostat. Aha, on je k němu návod k použití. Aha, ono jej lze krájet jen speciálním nožem a ten nemám.

Koupil jsem si speciální nůž na krájení nového druhu chleba, už se těším.

Ale nějak mi to s ním nejde. Aha, on je k němu návod k použití. Aha, on je použitelný jenom v kuchyních typového označení 10, a tu nemám. Pokud mám snad kuchyň typového označení 8 nebo 7, mohu si k ní přikoupit doplňky, že nůž bude i tak použitelný. Pokud mám kuchyň staršího modelu, je třeba ji vyřadit a zařídit se kompletně novým zařízením, pokud možno typu 10. Pak mám nejlepší šanci, že nůž bude i v následujících dvou generacích kuchyní použitelný.

Kuchyně starší než model 7 jsou totiž velmi nebezpečné v provozu, jak se dozvídám z návodu k noži. Chybí jim mimo jiné napojení na Síť všech sítí a tím pádem především na automatické kontrolní služby. A tímhle pádem pak bezprostředně hrozí kdykoliv úraz elektrickým proudem, výbuch plynu, zkažení potravin, a přípravou i nezávadných surovin podle receptů neschválených kontrolními místy přes Síť všech sítí lze snadno vyrobit pokrmy zdravotně závadné, jedovaté, ohrožující život všech, pro koho je uživatel připravuje. Nemají dostatečné zabezpečení proti vloupání do spíže za účelem sabotáže či zcizení nebo jiného zneužití zásob potravin. Kdykoliv tam může komukoliv cokoliv spadnout na nohu a způsobit těžký úraz, pohybovat se v takové kuchyni bez helmy, ochranných brýlí, chráničů ramen, zad, loktů a kolen, kevlarových rukavic a shora i zdola opancéřovaných bot je hazard a v rozporu se základními bezpečnostními předpisy, čímžto pádem opět veškeré pojišťovny, včetně zdravotních, odmítají hradit jekékoliv škody.

No nevím. Myslím, že soused si nedávno zařizoval novou kuchyň. Zeptám se ho, jestli bych si u něj mohl svůj nový nůž vyzkoušet a nový chléb bysme mohli společně okusit.

Soused je velmi milý člověk. Celý večer jsme si pochutnávali společně na mém novém chlebu a srdečně si povídali. Chléb byl velmi chutný.

Nějak mi není dobře. Tlací mě žaludek. A říhám. Vtipný soused by to nazval prdy hrdelní, které pohrdají cestou prdelní.

Ve fluidech procházejících zpětně mými ústy rozpoznávám chuť nového chleba. Už mi tak chutný nepřipadá.

Zítra pújdu do obchodu dřív a koupím si zase ten chléb, jako dosud vždycky. Přece si taky nebudu kvůli jednomu novému druhu chleba zařizovat celou novou kuchyň. Místo té dosavadní, jež mi dosud k plné spokojenosti slouží. Volil a vybavil jsem ji před pár lety mimo jiné podle toho, jak jsem se naučil vařit od maminky a od obou babiček.

"Ale co vás napadá, ten už se nevyrábí. Vždyť jsou to už čtyři roky, co nabízíme tenhle. A už tenkrát, když jsme ho začli vést, bylo upozorňováno, že dodávky stávajících druhů za čtyři roky skončí. A to bylo právě předevčírem. Tak staré druhy chleba, vždyť to už nikdo nejí. Vždyť to se nedá ani správně krájet. Někdo si ukrojí takový chléb chybně a pak mu z toho ještě bude špatně. Jo vy máte ještě tu starou kuchyň? No tak to už vůbec. Co říkáte? Sedm let stará. No tak promiňte, je mi těžké se udržet, obchodní zdvořilost mi brání, abych se nezasmála. Takovéhle kuchyně už dnes nikdo nepoužívá. Vždyť to je všechno staré, nebezpečné, tam nic nemůže fungovat, nikdo vám tam dnes už ani neporadí, jak si ten chléb namazat moderním máslem. Za to já vám můžu dát tip: Jděte do druhého patra, tam prodávají kuchyně a nějakou si vyberte. Odborníci vám tam kompetentně poradí. A jestli máte teď hlad, kupte si prostě tenhle chleba, oni vám i ukáží, jak si ho ukrojíte."

"Děkuji vřele, velmi milé."


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 21.5.2017 21:10
Příspěvek #1476


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Upřímně ten začátek mi sedí spíš na Apple. USB? Co to je? Musí stačit jedno. A vy si chcete připojit monitor přes nejrozšířenější konektor - HDMI? Tak to si musíte koupit spešl převodník! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 11.6.2017 17:23
Příspěvek #1477


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Přiložený obrázek


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 11.6.2017 17:29
Příspěvek #1478


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Přiložený obrázek


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.6.2017 07:12
Příspěvek #1479


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Vyfotili sanitku, převážející dřevo


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.6.2017 21:23
Příspěvek #1480


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



V jednom nejmenovaném českém obchodě se dá pořídit čelovka s plným názvem Silverpoint Čelovka Spark Zelená. Z parametrů mě zaujalo:

typ žárovky: 1× bílá kryptonová žárovka XPG2 R4 LED, 2× bílá SMD5050, 1× červená SMD3528 LED


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

88 Stránky V  « < 72 73 74 75 76 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 členů čte toto téma (7 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 09:54