IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> "Host" pro stropni osvetleni?
spachal
příspěvek 15.8.2016 09:15
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Zdar vespolek, nemate nekdo tip na 'host' krabicku stropniho osvetleni? Proste neco, do ceho se nacpe kus pasivniho chladice, na to COB a po boku driver, plus kryci (nejlepe difuzni, matne) sklo?
Moje predstava je chladic 110x70x25, COB CXA2530 a driver 30W. Takze idealne neco v rozmerech 150x150x50. Nejaky tip? Dik! :]

Tento příspěvek byl editován spachal: 15.8.2016 09:17
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 15.8.2016 12:43
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Co si to nechat vyrobit. Al krabička by mohla vyjít tak na 100 Kč a difuzní sklo si nechat uříznout u sklenáře.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 16.8.2016 21:41
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



To byla moje prvni uvaha :] .. Ale pak jsem si rekl, ze ten straveny cas bude x-krat drazsi, nez neco koupit smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrastitko
příspěvek 17.8.2016 07:06
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 122
Registrován: 27.5.2015
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 15 582



Čo takto vykuchať nejaké existujúce svietidlo. Niečo takéto jednoduché:

http://www.svet-svietidiel.sk/massive-7036...7-60w-230v.html

Mám také doma. Ja som do toho dával LED žiarovky s E27 závitom. Aby sa lepšie chladili, tak som dal dlhšie skrutky čo držia to sklo, takže ho nemám pricapené na tesno. Keby sa vykuchala objímka, tak na dno svetla (je plechové) by sa dal primontovať menší chladič s LED-kou a snáď by sa tam zmestil aj zdroj. Svetlo (aspoň to moje) je na 2ks E27 žiaroviek, ak by si ešte kúsok odsadil to sklo, aby sa to lepšie chladilo, tak tam je aj viac miesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 17.8.2016 09:05
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Něco podobného mají v Hornbachu nebo Obi za cca 200Kč. Plechový spodek a přes to je mléčné sklo uchycené plastovými zobáčky na stranách. Je to takové pěkné minimalistické biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 17.8.2016 10:32
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



O nejakem tom ufo jsem take premyslel, mam jedno doma v koupelne, ale prave mi prislo, ze z hlediska chlazeni by to byl boj. Ale ty delsi sroubky, to je docela fajn napad! :]
V kazdem pripadku jsem si prosel katalog OBI a v navaznosti na nej jsem nasel vyrobce Present, maji docela zajimava svitidla v minimalistickem designu, coz je na tohle (pro me) idealni. Pro priklad treba neco z rady Delta, za velmi rozumny peniz: http://www.svet-svitidel.cz/stropni-svitid...-1xe27-60w.html . 300x300, difuzni sklo, plechova zakladna .. Koupim a uvidim, jak to bude pouzitelne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LaserFoton
příspěvek 17.8.2016 10:44
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 245
Registrován: 15.1.2016
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 742



Všetky starosti okolo prerábania svetlá na led môžeš veľmi jednoducho vyriešiť napríklad týmto.

http://www.dx.com/cs/p/wlxy-12w-3000lm-650...48#.V7Qs1vVnpDu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 17.8.2016 18:24
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE(spachal @ 16.8.2016 22:41) *
To byla moje prvni uvaha :] .. Ale pak jsem si rekl, ze ten straveny cas bude x-krat drazsi, nez neco koupit smile.gif)


Krabička z 2Al plechu 150x150x50.z Plehasa
Vypálení + materiál: 120 Kč
Ohnutí 50 Kč
Poštovný 100 Kč
-------------------------------
Celkem 270 Kč

Další montážní otvory vyjdou v řádu halířů až korun. Samozřejmě ta krabice může vypadat úplně jinak. Nejdražší je materiál, samotný vypalování má na cenu vliv tak z 30%. U této firmy si chci nechat vyrobit díly na testovací a i finální svítilnu do ruky. Mám s nimi dobré zkušenosti z předchozí práce, kde jsme od nich brali díly. Mají i online cenovou nabídku. Člověk zadá materiál, maximální rozvinutý tvar a délku řezu. Na ohyby jsem se ptal. Počítají 10Kč/ohyb bez DPH

Přiložený obrázek


QUOTE(Benik3 @ 17.8.2016 10:05) *
Něco podobného mají v Hornbachu nebo Obi za cca 200Kč. Plechový spodek a přes to je mléčné sklo uchycené plastovými zobáčky na stranách. Je to takové pěkné minimalistické biggrin.gif


Já takový světla mám doma v kuchyni a na chodbě. Už nevím, kde jsem je tenkrát kupoval, jen si pamatuju, že vyšly 60Kč/ks.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 17.8.2016 18:27


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 17.8.2016 20:55
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



>LaserFoton: dik za info, vim o tom, ale epiled/epistar opravdu ne, ja bych radeji opravdu COB od Cree :]

>Kolbaba: dosel jsem k podobnemu rozpoctu, mam tady dve firmy, ktere mi to jsou schopne bez problemu vypalit i ohranit (a za trochu lepsi ceny), ale zkus nekdy zajit do sklenarstvi a zeptat se na cenu difuzniho skla, se srazenim hran a vyvrtanim otvoru, asi pujdes do vejvrtky ;] .. Proste opravdu radeji nejake 'zarofkove' svetlo, vykuchat a doplnit vlastni 'streva'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 17.8.2016 21:27
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Vrtání a odhranění skla je hodně drahý. Já jsem nyslsl, že si necháš uříznout ze skla jen čtverec, jenž vlepíš dovnitř a nebudeš z toho dělat designový kousek. wink.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 18.8.2016 09:12
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



O vlepeni jsem ani neuvazoval, ale pokud bych chtel svetlo bez pasivni ventilace, muzu to rovnou resit pres nejake to ufo :]. Sklo naopak chci od tela svitidla nejak odsadit, prave kvuli chlazeni. COB od Cree ma pomer svetlo/teplo okolo 50%, takze se jedna sice o nejakych 15W, ale i ta to je uz docela dost tepla a je rozumne chip udrzovat tak na max. 50'C.

Proste, kdyz uz delam svetlo do interieru, musi to mit nejakou stabni kulturu, uplnej idustrial s toho delat nechci :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.8.2016 14:29
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Zkus propátrat www.vsezaodvoz.cz a www.nevyhazujto.cz Občas se tam něco zajímavýho objeví.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 15:51