IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

17 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Snorkova svítilna, 6x Cree XM-L
Snork86
příspěvek 31.12.2014 00:32
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Pro začátek jsem po všech možných fórech hledal inspiraci a přidal pár osobních zkušeností, toto je výsledkem:

1) Základním prvkem budou LED diody Cree XM-L U3, protože jsem zatím nenašel nic, co by mělo lepší poměr cena/svítivost/spotřeba.
2) Ideální by bylo mít alespoň 6 kusů LED, z toho 4 s dálkovou optikou a zbylé přizpůsobit na osvícení blízkého okolí.
3) Předpokládaný světelný výkon 1 - 6000 lm s možností regulace buď přes pwm a potenciometr, nebo pomocí 8bit mikročipu ATmega.
4) Napájení z modelářské LiPol 4S baterie o kapacitě alespoň 5Ah, ale ještě záleží na způsobu zapojení, jestli všech 6 LED bude seriově řazeno, nebo dva oddělené okruhy - krátká a dálková světla. Jeden okruh vyžaduje dražší baterii (6S), dva okruhy zase vyžadují složitější regulaci.
5) Přemýšlím o vodním chlazení, nevěřím, že běžné pasivní chlazení bude stačit. Ale to se musí všechno vyzkoušet.
6) Svítilna by se měla skládat ze dvou částí, masivní kovová hlava s LED, optikami a chladiči a druhá část plastová krabice s veškerou řídící elektronikou, baterií a kdoví čím dalším.
7) Celá konstrukce by měla být odolná proti špatnému počasí i neodbornému zacházení. Takže odolnost proti vodě, bahnu, kutálení po schodech a také proti šílené blondýně.
Maximální cena 5000Kč, maximální hmotnost 5kg.

Prosím o vaše názory a nějakou radu, jak nějak inteligentně nacpat 6 Cree XM-L do nějaké kovové krabice? Viděl bych to tak, že by měla 5 stran z pořádného žebrovaného chladiče, ale nevím jak udělat čelo, ze kterého by svítily LEDky, hlavně když by byly 2 na blízko a 4 ná dálku. komplikuje to i můj požadavek na odolnost proti všemu možnému svinstvu.


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 31.12.2014 02:30
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ja svoju 7*XM-L celovku krmim cez DC-DC buck menic z Lipolky 6S a ovladanie s potenciometrom fakt nema chybu.
http://www.suntekstore.com/goods-14002074-...ply_module.html
http://forum.fotonmag.cz/index.php?act=att...st&id=10335






Tento příspěvek byl editován zoom: 31.12.2014 02:41


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 31.12.2014 19:50
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



zoom: podobný obvod, akorát na 5A mám a docela se mi líbí, pokusná verze s 2x Cree XM-L funguje skvěle. Akorát bych potřeboval nějak připojit dráty místo potenciometru ovládajícího proud a připojit na můj potenciometr na ovládacím panelu svítilny. Jak jsi to vyřešil ty? Normálně odpájel a připojil? Mně se zdá, že je to nějaká dvouvrstvá deska a bojím se abych něco nepodělal... :-(


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 1.1.2015 09:01
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ziadny problem s plosakom nenastal a ak si to spravne pamatem tak:
-Odsal som cin a povodny modry trimer vypadol.
-Odmeral som ho aky ma odpor a dratmi som pripojil taky isty potenciometer.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 1.1.2015 16:42
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Prosím ještě o radu, jak nějak inteligentně nacpat 6 Cree XM-L do nějaké kovové krabice?
Viděl bych to na bednu smontovanou z žebrovaných chladičů, ale nevím jak udělat čelo, ze kterého by svítily LEDky, hlavně když by byly 2 na blízko a 4 ná dálku. komplikuje to i můj požadavek na odolnost proti všemu možnému svinstvu.


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 8.1.2015 22:14
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Vývojová zpráva 01:

LEDky opravdu nacpu do krabice, která bude mít 5 stěn z žebrovaných chladičů a zbývající stěna bude skleněná.
Elektroniku dám do plastové krabice, která se k boxu s LED přidělá pomocí závitových tyčí.
Mezi bedny přijde větrák http://www.conrad.cz/vodeodolny-axialni-ve...&icn=189259 a ten bude foukat na stěnu chladícího boxu.

Teď jen otestovat optiky, reflektory, kolimátory a kdoví co všechno. Myslím, že nejdelší a nejdražší fáze :-D

Tento příspěvek byl editován Snork86: 8.1.2015 22:17
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 8.1.2015 23:03
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Koukal jsem na ten ventilátor. Přijde mě hodně drahý. Navíc nemá IP68, ale jen 58, takže bude citlivý na prach. Viz wiki.

Jak budeš mít vyřešenou zadní stěnu, kde budou ledky? Jak jsi vyřešil rozvod tepla na boční chladiče? Rozvod vzduchu bude nějakým plechovým trychtýřem? Nebo to co si tam nakreslil je jen nějaká ochranná síťka?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.1.2015 01:37
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Přijde mi výhodnější udělat žebrování na stojato a ventilátor připlácnout ze zdola /ze shora. Bude to mít podle mě daleko lepší proudění vzduchu i lepší pasivní chlazení...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 9.1.2015 05:30
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Mne sa to zda byt zbytocne komplikovane a navyse s ohladom na chladenie zle riesenie.

Ja by som pouzil len 1 rebrovany chladic s ventilátorom presne tak ako sa to pouziva v PC.
Priamo na nerebrovanu stranu by som prisrouboval PCBs s LEDkami .

Takze rebra by boli len na zadnej strane tam kde je ventilator a samozrejme zvysle.

Ja osobne by som pouzil 4x 10stup TIR a 2x elipticke 30-60stup TIR s intl-outdor co som Ti linkoval vo vedlajsom poste s moznostou prepinania na dialku na blizko a vsetky TIR spolu.

Inac tu krabicku s batériami by som urobil udnimatelnu aby sa dala umiestnit kdekoklvek aj ba bicykel tak aby na riaditkach zostala len hlava.
Do hlavy a do rukovate na krabicke by som urobil "diery na uchytavanie"
Do krabicky by som dal dve sady KP 26650 5200 mAh baterii 4S na dialkove LEDky a 2s na blizke LEDky s dvoma DC-DC buck menicmi a s dvoma potenciometrami a vypinacmi,
Ziskala by sa tym aj vacsia nezavislost od akejkolkvek poruchy.
S ohladom na ploskaty tvar a poruchovost by som zvazil pouzitie dvoch mensich ventilatorov s ochrannou mriezkou.

Drzim Ti palce.

Pozn.
Tak sa mi to zacina pacit ze neviem ci si to nespravim ale uz sa mi to nezmesti do suplika laugh.gif


http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_104844.html

Tento příspěvek byl editován zoom: 9.1.2015 07:25


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 10.1.2015 00:16
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Ventilátor jsem chtěl upevnit na tyče spojující bednu s elektronikou a bednu s LED. Vzduch by foukal bez jakéhokoli směrování kolmo na žebra chladiče. Boční chladiče by větrák nemohl ofukovat, takže jen sálání tepla do okolí... Jen bych dal kolem nějakou ochrannou sítku, třeba aby se mi nedostala do větráku nějaká větev, tráva, nebo cokoli jiného. Myslíte, že to chlazení je nedostatečné? Mně se na tom líbí, že je to jednoduché a celé zařízení nebude moc dlouhé, protože větrák montovaný "naplocho" prodlouží svítilnu. A když budou dva, budou muset být malé a tedy ne moc účinné.

Zoom: to co jsi napsal přesně sedí do mých plánů. Jen to rozebrání a přidělání na kolo nevyužiju, jedině když bych měl nápady na vylepšení, nebudu muset všechno předělat, bude stačit jen část. I vnitřřek chci tak nějak modulární, takže pokud seženu lepší driver, nebo se opravdu podaří nějaké řízení přes Atmel, nebudu muset kvůli tomu překopat celou svítilnu. Musí to celé být taková stavebnice, něco jako když si chci vyměnit HDD v počítači :-)

Napájení bude docela masakr, při maximálním výkonu proud 6A, to není zrovna málo.

DÍKY VŠEM ZA NÁPADY


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 10.1.2015 22:35
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
Napájení bude docela masakr, při maximálním výkonu proud 6A, to není zrovna málo.


U své "svítilny do ruky" počítám se špičkovým odběrem kolem 50A. Takže si myslím, že těch tvých 6A bude v pohodě. cool.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 11.1.2015 14:50


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 11.1.2015 21:01
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba71neprovokuj... Čím to chceš napájet??


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 11.1.2015 22:08
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Než svítilnu dokončí bude kufříkový jaderný reaktor běžně k mání u Mountfielda vedle světelných křovinořezů... wink.gif


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 11.1.2015 22:19
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Modelářským akupackem, jenž zvládá až 120A 240A.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 12.1.2015 00:11


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 11.1.2015 22:38
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba máš odkaz? Potřeboval bych něco na dlouhodobý provoz spíš než na intenzivní... Ale i tak mě zajímá, co jsi našel.


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 11.1.2015 23:45
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Tak jsem se upsal. Umí špičkově ne 120A, ale 240A. Je to Zippy 22,2V/8Ah. Standartní odběr při 100% svitu by mohla být zhruba o něco méně než polovina.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 12.1.2015 00:12


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 31.1.2015 14:36
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Vývojová zpráva 02

Bedna, kde bude řídící elektronika + baterie
Větrák

2x řídící obvod (krátká + dálková světla)
LEDky

Optiky dálkové: možnost 1
možnost 2
krátké: možnost 1
možnost 2 - ještě rozpracováno...

LEDky mám doma, nějaké ty optiky taky, bednu a větrák mám na cestě. Takže když Bůh a Chuck Norris dopřejí, mohlo by to časem fungovat 8-)

Jinak ke schématu, nenašel jsem vhodnou značku pro regulační obvod z Číny, takže je to trochu prasárna, ale pro představu snad stačí... :-)





Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 31.1.2015 18:30
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ta bedna je na moj fkus dost velika ale hlavne by ma zaujimalo ci tie "dalkove" optiky su naozaj dobre do dialky.
Ale super a drzim palce.


KB71,
Ja moju celovku so 6s accupackom vozim vzdy v aute pre pripad ze by vypovedala autobateria wink.gif .

Tento příspěvek byl editován zoom: 1.2.2015 06:06


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
till
příspěvek 3.2.2015 10:50
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 77
Registrován: 6.4.2010
Bydliště: Olomouc
Člen číslo: 610



QUOTE(zoom @ 31.1.2015 18:30) *
KB71,
Ja moju celovku so 6s accupackom vozim vzdy v aute pre pripad ze by vypovedala autobateria wink.gif .


Jakože by jsi s ní v případě nouze nastartoval jo ? biggrin.gif


--------------------
Solarforce L2P ( PWM 224 3,3A, XM-L2 T6-3C )
Solarforce M3 ( PWM 224 3,3A, XM-L2 T6-3C )
Solarforce M8 Convoy S2 2ks, Zanflare F3,Utorch UT01
bastl :
B-RFL MT-G2-3,5A
TIR 70-RFL XM-L2 4,5A
ČELOVKA SLEPENEC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.2.2015 20:03
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ale jo, dalo by se to smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 19:49