IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

15 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nabijacky pre NiMH AA
suivant7
příspěvek 8.7.2008 10:14
Příspěvek #1


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



Premyslam o trochu inteligentnejsej nabijacke, nez len obycajna GP PowerBank Mini, ktoru pouzivam.

Urcite ma kazdy z vas nejake skusenosti, alebo oblubenu nabijacku, ktoru denne pouziva.
Moznosti je naozaj vela a ceny casto vysoke, tak budem vdacny za vase rady.

Zakladna poziadavka je 1~4 samostatne nabijacie kanaly pre AA a nejake tie vymozenosti ako zistovanie rozdielu napatia (deltaV) a podobne.

Alebo mam zostat pri tej jednoduchej GP? unsure.gif
2600vky v nej nechavam tak 15-20 hodin (nabijacka ma 180mA nabijaci prud), niekedy aj viac ked na ne zabudnem rolleyes.gif

Paci sa mi tato GP ReCyko+ Fast Charger (ta uplne na spodu)
V Trencine sa da kupit za 1259Sk aj so 4 baterkami. Nieje to vela?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 8.7.2008 10:44
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ja pouzivam tuto camelion ...
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=6725553

z laickeho hladiska nema chybu, nabija kazdu bateriu zvlast, v dvoch rezimoch 3A (zavrete dvierka, pusteny ventilator) alebo 300mA bez dvierok a zastaveny ventilator ...

ale napriklad moje baterie vykazovali dost horsie vysledky ako napriklad jirikove ... a neviem ci je to len tymi bateriami, alebo ich trapila aj nabijacka ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 10.7.2008 15:17
Příspěvek #3


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Má nejoblíbenější nabíječka je Voltcraft IPC-1 (http://www.e-conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc1-4x-aa-2500-mah-4x-aaa-900-mah+dp112094/) nebo její okleštěná verze IPC-1L (http://www.e-conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc1l+dp101184/)
IPC-1 umí pracovat s 1 - 4 AA nebo AAA nezávisle na sobě, nabíjecí proud 200, 500, 700, 1000 mA (při nabíjení pouze 1 nebo 2 ks accu i 1500 a 1800mAh), vybíjecí proud 100, 250, 350 nebo 500mA. Umí nabíjet, vybíjet a pak nabíjet, testovat kapacitu, refreshovat (dělá stále dokola cykly, dokud se zvyšuje kapacita), pro každou pozici zobrazuje napětí, nabíjecí/vybíjecí proud, kapacitu a čas. Podle mě je to prostě "Total charger" :-) a vřele doporučuji. Mimochodem, běžela snad 2 měsíce v kuse a žádná porucha.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karel4
příspěvek 31.7.2008 07:26
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 13
Registrován: 21.3.2008
Bydliště: Děčín
Člen číslo: 34



QUOTE(alk007 @ 10.7.2008 15:17) *
Má nejoblíbenější nabíječka je Voltcraft IPC-1 (http://www.e-conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc1-4x-aa-2500-mah-4x-aaa-900-mah+dp112094/) nebo její okleštěná verze IPC-1L (http://www.e-conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc1l+dp101184/)
IPC-1 umí pracovat s 1 - 4 AA nebo AAA nezávisle na sobě, nabíjecí proud 200, 500, 700, 1000 mA (při nabíjení pouze 1 nebo 2 ks accu i 1500 a 1800mAh), vybíjecí proud 100, 250, 350 nebo 500mA. Umí nabíjet, vybíjet a pak nabíjet, testovat kapacitu, refreshovat (dělá stále dokola cykly, dokud se zvyšuje kapacita), pro každou pozici zobrazuje napětí, nabíjecí/vybíjecí proud, kapacitu a čas. Podle mě je to prostě "Total charger" :-) a vřele doporučuji. Mimochodem, běžela snad 2 měsíce v kuse a žádná porucha.


Naprostý souhlas, používám IPC-1 několik let a je super. Má velkou výhodu v nastavení proudu, podle mě rychlé nabíjení při kterém se články zahřejí jim nedělá moc dobře, proto pokud nespěchám nabíjím pomalu, pokud je to nutné nabíjím rychle. Kamarád fotí, a používá tužkové baterie, měl problémy s výdrží, stačilo všechny články přeměřit, vyřadit nejslabší, ostatní spárovat do sad podle kapacity a pokud u některé značky bylo hodně vadných nebo slabých článků příště kupovat jinou značku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomáš
příspěvek 16.8.2008 08:30
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 74
Registrován: 16.8.2008
Bydliště: Turčianske Teplice , Slovensko
Člen číslo: 122



Aký je rozdiel medzi verziou IPC 1 a IPC 1L ? Ďakujem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.8.2008 14:13
Příspěvek #6


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Tomáš @ 16.8.2008 08:30) *
Aký je rozdiel medzi verziou IPC 1 a IPC 1L ? Ďakujem


Rozdíl mezi IPC-1 a IPC-1L:
Nabíjecí proud: 200, 500, 700, 1000, 1500 (max 2 články), 1800 (max. 2 články) mA
Vybíjecí proud: 100, 250, 350, 500 mA

IPC-1L neumí podtržené hodnoty. A většinou se dodává "holá", zatímco k IPC-1 se (alespoň u Conradu) přidávají accu.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.8.2008 14:29
Příspěvek #7


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Od včerejška testuji tuhle krásku: Maha PowerEx MH-C9000. Vypadá to, že má dosavadní favoritka Voltcraft IPC-1 dostala těžkou konkurentku rolleyes.gif
První poznatky:
- Krásný a obrovský a stálepodsvícený display, ukazující v podstatě vše, ale jen jednu hodnotu pro jednu šachtu najednou. Hodnoty se cyklicky mění, případně se dá přepínat "růčo"
- Nabíjecí proud 200 až 2000 mA nastavitelný po 100 mA
- Vybíjecí proud 100 až 1000 mA nastavitelný po 100 mA nezávisle na proudu nabíjecím (na rozdíl od IPC-1, kde je automaticky proud vybíjecí polovinou proudu nabíjecího)
- Naměřené kapacity jsou o něco nižší než z IPC-1L, ale tahle nabíječka dělá (velmi chytře) hodinové pauzy po nabití (i vybití), v čemž bude asi ten zakopaný pes
- Chytré režimy (např Formování atd.)
- Ve většině režimů si nabíječka otestuje vnitřní odpor akumulátoru a je-li (podle ní) příliš velký, napíše HIGH a už se s akumulátorem vůbec nebaví (dobrá věc, některé nabíječky vnitřní odpor nezkoumají, teplotní čidlo také nemají a perou do akumulátoru co si nastavíte bez dalších otázek až do smutného (žhavého) konce rolleyes.gif


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 16.8.2008 16:12
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Pro alk007

Pokud chceš naměřit maximální možnou energii, kterou je v sobě NiMH akumulátor schopen uskladnit, tedy největší dosažitelnou kapacitu, postupuj takto:
Akumulátory nabíjej proudem max. 800 mA a vybíjej proudem 100 mA.
Jelikož v nabíječkách NiMH s nabíjením ukončovaným pomocí delta U se akumulátory nenabijí na 100%, ale v závislosti na velikosti nabíjecího proudu na cca 90 - 97%, použij po nabití s ukončením pomocí delta U ještě zástrčkovou nabíječku s nabíjecím proudem do 80 mA a ponechej v ní akumulátory alespoň 12 h. Pak změř v Maha PowerEx MH-C9000 kapacitu při vybíjecím proudu 100 mA.
Naměřené kapacity akumulátorů lze navzájem porovnávat pouze při dodržení naprosto stejného postupu měření, proto se výsledky různých autorů můžou, někdy i o dost, lišit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.8.2008 17:47
Příspěvek #9


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Je otázka jestli vůbec má smysl měřit tímhle způsobem. V reálu to asi takhle nikdo nabíjet nebude.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.8.2008 17:47
Příspěvek #10


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(pepik @ 16.8.2008 16:12) *
Pro alk007

Pokud chceš naměřit maximální možnou energii, kterou je v sobě NiMH akumulátor schopen uskladnit, tedy největší dosažitelnou kapacitu, postupuj takto:
Akumulátory nabíjej proudem max. 800 mA a vybíjej proudem 100 mA.
Jelikož v nabíječkách NiMH s nabíjením ukončovaným pomocí delta U se akumulátory nenabijí na 100%, ale v závislosti na velikosti nabíjecího proudu na cca 90 - 97%, použij po nabití s ukončením pomocí delta U ještě zástrčkovou nabíječku s nabíjecím proudem do 80 mA a ponechej v ní akumulátory alespoň 12 h. Pak změř v Maha PowerEx MH-C9000 kapacitu při vybíjecím proudu 100 mA.
Naměřené kapacity akumulátorů lze navzájem porovnávat pouze při dodržení naprosto stejného postupu měření, proto se výsledky různých autorů můžou, někdy i o dost, lišit.


Jo, taky jsem si všiml, že prakticky každá nabíječka, co ukončuje nabíjení pomocí delta U se chová jinak. Nejhůř mi, z těch co znám, vychází Ansmann Energy 16 (ty máme v práci) - ty bezostyšně akumulátory přebíjejí a občas klidně to do baterky perou pořád, třeba i 16 h, baterka je horká a jim to nevadí. O něco lepší je Ansmann Powerline 6. Ten sice ukončuje lépe, ale na rozdíl od chytřejších přístrojů on i Energy 16 klidně nabíjejí 2 hodiny plným proudem zcela nabitou baterku. Lepší je Voltcraft UFC-8 (také máme v práci), pozná už nabitou baterku a chová se k ní "šetrně". Můj domácí mazlík Volcraft IPC-1 pozná plně nabitý článek ihned a se slovy "FULL" je s ním hotov. PowerEx musím ještě prozkoumat.

Jinak máš pravdu, že tebou postupovaným popisem se zjistí asi maximální kapacita, ale já prostě už leta měřím takovou, řekněme "praktickou kapacitu", kdy nabíjím AA proudem 700mA a vybíjím 350mA, což je trošku reálnější, než vybíjet pouze 100mA. Moje měření kapacit jsou založena na těhle proudech a věřím, že kdybych baterky po plném nabití ještě "došťuchoval" (ostatně např IPC-1 je stejně takhle po ukončení nabíjení došťuchuje cca 5% nabíjecího proudu), že dosáhnu ještě lepších výsledků. Možná teď s PoweExem změním metodiku (ten umožňuje vybíjet 300 nebo 400mA ale ne 350 jako IPC-1), ale v rámci zachování kompatibility se starými měřeními budu používat svých 700/350 :-) Jinak když mám čas a roupy, tak měřím pro zajímavost u článku kapacitu při nabíjení a vybíjení různými proudy a to je pak celkem zajímavé.

Jinak mě napadla zajímavost - zkoušel jsem zatím na PowerExu měřit kapacity accu Sanyo 2700mAh a to (nabíjecí/vybíjecí proud): 400/400, 600/400, 800/400, 1000/400 a výsledky se prakticky neliší (rozdíly maximálně desítek mAh), což mě překvapilo a řekl bych, že PowerEx ukončuje nabíjení celkem dobře.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.8.2008 17:53
Příspěvek #11


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(jirik @ 16.8.2008 17:47) *
Je otázka jestli vůbec má smysl měřit tímhle způsobem. V reálu to asi takhle nikdo nabíjet nebude.


Baterkoví šílenci (např. já) dělají ledacos biggrin.gif Občas se člověk dostane k zajímavým výsledkům. Jako např tehdy, když jsem testoval několik typů alkalických AA pro použití v mikroportech (bezdrátové vysílače a přijímače) - odběr cca 500 mA - a kupodivo skorononame Ikea za pár korun se směle vyrovnaly mnohem dražším Panasonic Digital Xtreme Power Oxyride, což se např panasonickému distributorovi moc nelíbilo :-)))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.8.2008 18:27
Příspěvek #12


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tak o tom rozhodně nepochybuju:) Pokud někdo máte podobné testy, tak hoďte odkaz, nebo to šoupněte sem na fórum. Určitě to tu bude zajímat víc lidí.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 16.8.2008 20:05
Příspěvek #13


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ikea alkalicke nakupujem uz dlhodobo vo velkom, zasobujem nimi celu rodinu ... davam ich do vsetkych ovladacov alebo hodiniek ... ale netusil som, ze sa dokazu aspon v niektorych parametroch vyrovnat "znackovym" ... dakujem za tuto info, aspon nieco pozitivne v tento chladny dazdivy den :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 17.8.2008 06:24
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Ansmanny jsou známý svou oblibou ve vaření akumulátorů, na Paladixu jeden uživatel na všech nabíjených NiMH naměřil přes 50°C a na Sanyo dokonce 62°C.

Panasonic Oxyride jsou dobrý baterky, jsou konstruovány do přístrojů s vysokými odběrovými špičkami např. do foťáků (do elektroniky s malým a středním odběrem se nevyplatí), i když při jejich ceně bych spíš sáhnul po litiových 1,5 V baterkách, což je jiná káva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.8.2008 08:50
Příspěvek #15


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(pepik @ 17.8.2008 06:24) *
Ansmanny jsou známý svou oblibou ve vaření akumulátorů, na Paladixu jeden uživatel na všech nabíjených NiMH naměřil přes 50°C a na Sanyo dokonce 62°C.


Vaření - krásně vyjádřeno a je to pravda. Celkem mě krká, že výšepopsané problémy s přebíjením akumulátorů (i více než 12 hodin) se vyskytují i u zbrusu nových Sanyo 2700mAh, což je pro mne PAN akumulátor :-) Kdyby se to stávalo u starých kousků, se kterými mohou mít nabíječky s delta V problém tak to chápu (což neznamená, že s tím souhlasím) ale toto!?!


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.8.2008 09:02
Příspěvek #16


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(jirik @ 16.8.2008 18:27) *
Tak o tom rozhodně nepochybuju:) Pokud někdo máte podobné testy, tak hoďte odkaz, nebo to šoupněte sem na fórum. Určitě to tu bude zajímat víc lidí.


Tak já "šoupu" první vzorek: mé testy z roku 2007. Nabíječka Voltcraft IPC-1, vybíjecí proud 500mA, vybíjeno do 0,9V. Změřená kapacita:
Alkalická AA Energizer Ultimate 1929mAh
Alkalická AA Energizer Ultra+ 1998mAh
Alkalická Panasonic Xtreme Power 1780mAh
Accu NiMh AA Sanyo 2700mAh 2800mAh

To je jen taková malá ochutnávka. Tehdy jsem to testoval hlavně proto, že u spousty lidí přetrvává mýtus, že alkalická baterie (tedy normální, nikoliv lithiová) vydrží (konkrétně v našich mikroportech) mnohem déle než akumulátor. Výsledky jsou celkem zřejmé. Pochopitelně strašně záleží na vybíjecím proudu, alkaliny větší proudy moc neumí, zatímco pro konkrétně Sanya 2700mAh je půlampéra taková ranní procházka letní loukou :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.8.2008 22:37
Příspěvek #17


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(alk007 @ 17.8.2008 10:02) *
Tehdy jsem to testoval hlavně proto, že u spousty lidí přetrvává mýtus, že alkalická baterie (tedy normální, nikoliv lithiová) vydrží (konkrétně v našich mikroportech) mnohem déle než akumulátor.


Jo s tímhle jsem se setkal už u spousty lidí a obávám se, že to ještě dlouho přetrvásad.gif Přece jen když člověk pořád v televizi vidí, jak firma XX má zrovna novou mega power ultra titanium super energy baterii, která vydrží 10x déle...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 18.8.2008 13:34
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Ještě k Ansmannům.
Někde jsem četl, že tyto nabíječky vypínají až při dosažení velkého poklesu napětí na nabíjecí křivce.
Pro přesnou identifikaci ukončení nabíjení by výrobci ve specifikacích museli uvádět též velikost poklesu napětí, při které nabíječka nabíjení ukončí a jestli je nabíjení ukončeno hned, nebo s nějakým nastaveným zpožděním. Jenže to nikdo nedělá. A tak se bohužel stává, že nabíječky označené ∆V se chovají každá jinak, zatímco jedna má pokročilý procesor schopný zaznamenat pokles na nabíjecí křivce 1 mV a pak nabíjení ihned ukončí, jiná má méně citlivý procesor, nebo jiné nastavení a vypíná až při větším poklesu, případně se zpožděním, kdy už můžou být akumulátory dost horké. Záleží také na velikosti nabíjecího proudu, je-li příliš malý, nemusí k peaku vůbec dojít, napětí se na určité hodnotě zastaví, aniž by se zhouplo.

Poměrně dobrou kontrolu korektního ukončení dá tento postup: akumulátor plně nabít, nechat vychladnout a pak znovu začít nabíjet. Rychlonabíječky (cca 1 A) by měly nabíjení již nabitých akumulátorů brzo ukončit.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 18.8.2008 18:12
Příspěvek #19


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(pepik @ 18.8.2008 13:34) *
Ještě k Ansmannům.
Poměrně dobrou kontrolu korektního ukončení dá tento postup: akumulátor plně nabít, nechat vychladnout a pak znovu začít nabíjet. Rychlonabíječky (cca 1 A) by měly nabíjení již nabitých akumulátorů brzo ukončit.


Je to tak. Ansmani (konkrétně Energy 16 a Powerline 6 co znám) nabíjejí i jimi právě čerstvě nabitý a horký akus klidně ještě 20 - 60 minut a to není dobré. Na Energy 16 je sice příjemné, že umí "rychlotest" vloženého akumulátoru (hned po vložení se podle barvy LED zelená-oranžová-červená) dá rychle poznat, v jakém přibližném stavu se akus nachází, ale to je trochu málo. Už hledám do práce nějakou náhradu. Problém je, že potřebujeme nabíječe alespoň na 8 kousků najednou. Zatím vede Voltcraft UFC-8.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m4rkus
příspěvek 12.11.2008 12:36
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 56
Registrován: 6.10.2008
Bydliště: Morkovice City
Člen číslo: 164



Co říkáte na tuhle nabíječku: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?s...il&id=15433
Mám jí doma a nevím zda je dobrá na sanyo 2700mAh co mám objednené.
Přemýšlím nad koupí Voltcraft IPC-1L.


--------------------
Ve sbírce: Aurora SH0030, UltraFire C3
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 15:14