IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Svítilny na klíče - malí velcí pomocníci, porovnání několika svítilen na klíče.
Petr J.
příspěvek 7.5.2017 20:08
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 917
Registrován: 3.10.2015
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 687



Do své sbírky jsem postupně doplnil několik tzv. keychain light. Kritérium výběru v dnešním mini testu (nebo spíš porovnání) mimo možnost zavěšení na klíče bylo integrované nabíjení přes
micro USB konektor. Sepsal jsem malé porovnání a nafotil nějaké snímky. Fotografie jsou pro přehlednost umístěny vždy pod textem ke každé svítilně.
Fotografie jsem výrazně zmenšil, protože disková kapacita pro post je omezená.

Do porovnání jsem zařadil následující typy:

- Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain
- Nitecore THUMB 85LM USB Portable Multifunction LED Keychain Worklight
- Nitecore TIP LED Keychain Flashlight - GREEN-RED WINTER EDITION
- XANES KT XP-G3+UV 350LM 3Modes Rechareable Mini LED Keychain Flashlight
- Black Water Kite.Al XP-G2 130LM USB Recharger Mini LED Flashlight



Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain:


Nitecore Tube je nám všem dostatečně známá a asi zde není nikdo, kdo by jí neměl. Proto nebudu text výrazněji rozvádět. Svítilna ve velmi kompaktní, vejde se i do malé kapsy u kalhot, případně větší peněženky. Váha je 9.6 gramu, rozměry 56.5mm x 21mm x 8mm. Použitá LED je tzv. High performance LED. Přesný typ jsem nezjišťoval. Intenzita světla je 150 cd, dosah 24 metrů.Svítilna má 3 módy. Dva pevné, jeden nastavitelný s proměnnou intenzitou. 1 lumen, 45 lumenů a volitelnou intenzitu 1-45 lumenů podržením ovládacího tlačítka. Prvním zmáčknutím volíme režim 1 lumen, dvojklik je 45 lumenů a podržení tlačítka v režimu 1 lumen znamená možnost nastavení intenzity světla mezi 1 - 45 lumenů. Kapacita akumulátoru je 100mAh. Na nízký režim je doba svícení 48 hodin, na vysoký jedna hodina. Micro USB konektor má gumovou krytku. Krytí je IP65. Nesnáším slovo certifikace IPXX, které se hojně používá. IP není žádná certifikace, pouze stupeň krytí proti vniknutí pevných částic a tekutin. Slovo certifikace je blábol, který se zažil. Nabíjení je signalizováno modrou LED diodou. Po plném nabití LED dioda zhasne. Svítilna nemá reflektor, úhel světla je cca 100°. Světlo může lehce oslňovat. Materiálem je polykarbonát. Nově - posledních několik měsíců je na výběr 10 barevných možností - red,blue,black,white,green,solid green,solid lemon,solid blue,solid orange,solid jacinth. Intenzita světla dostačuje na základní orientaci ve tmě pod nohy, případně hledání v mapě a podobně. Tube je takový dobrý základ a spolehlivý společník na každý den. Akční cena na BG, GB a podobně je někde okolo 5-6 dolarů. Já osobně jsem ji koupil na Banggood za 5 dolarů. Akční cena a sleva formou zápočtu bodů za předchozí nákupy. Mimo verze standardní verze jsou na trhu ještě modifikace s červeným světlem, zeleným světlem, modrým světlem, UV světlem. Dále mini čelovka a pracovní svítilna na magnet.


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek



Nitecore THUMB 85LM USB Portable Multifunction LED Keychain Worklight:


Vylepšená verze Tube. Vyšší intenzita světla daná dvojicí LED, červené světlo, pohyblivá hlava v úhlu cca 120°, nerezový klip pro připevnění na opasek a podobně. Oproti Tube je téměř dvakrát tak velká, podstatně robustnější a do peněženky se již nevejde. Odměnou je cca dvojnásobný výkon na integrovaný akumulátor o kapacitě 220mAh. Váha je 25 gramů, rozměry 74mm x 24mm x 15,8 mm. Použitá LED je tzv. High performance LED. Přesný typ jsem nezjišťoval. Intenzita světla je 170 cd, dosah 26 metrů. Oproti Tube má svítilna dvě ovládací tlačítka. THUMB má 4 módy pro bílé světlo, 2 módy pro červené světlo. Začíná se vždy na nejvyšším (high), končí na nejnižším (low). Jestliže je mezi zmáčknutími kratší časový interval než cca jedna vteřina, je poslední režim pomalé blikání. Svítilna nemá paměť na poslední zvolený režim. Intenzity na bílé světlo jsou 85 lumenů,32 lumenů,2 lumeny. Doba svícení 45 minut,2 hodiny 15 minut, 22 hodin. Druhým tlačítkem se ovládá červené světlo. První zmáčknutí aktivuje trvalé svícení, druhé zmáčknutí pomalé blikání. Intenzita je 13 lumenů. Červené světlo je možno použít například jako "koncové" při pověšení na batoh a noční chůzi po silnici. Tlačítka mají ještě další funkci a to možnost zamknutí svítilny proti nechtěnému zapnutí například v kapse. Pokud zmáčkneme obě tlačítka zároveň po dobu cca jedné vteřiny, svítilna se uzamkne. Odemknutí je možné stejným postupem. Zamknutí i odemknutí je signalizováno probliknutím červených LED diod. Pokud v režimu zámku zmáčkneme jedno z tlačítek, na svítilně opět krátce probliknou dvě červené LED diody jako signalizace uzamknutí. Svítilna má pohyblivou hlavu v úhlu 120°, takže ji lze za klip zavěsit na kapsu košile, kalhot, popruhu batohu a podobně. Najednou může svítit jak bílé tak i červené světlo. Nerezový klip je možné použít jednak k upevnění na opasek, kapsu košile, za druhé nasunout na kšilt či popruh na hlavě. Ze svítilny se rázem stává čelovka s výkonem 85 lumenů. Praktické. Stejně jako Tube nemá reflektor, takže je úhel svitu cca 100°a mírně oslňuje. Micro USB konektor je chráněn gumovou krytkou.Krytí je IP65. Nabíjení je signalizováno červenou LED diodou. Po plném nabití se barva změní na zelenou.Svítilna je dodávána v černé barvě. Materiál je polykarbonát stejně, jako u Tube. Intenzita světla je dostačující pro osvětlení menší místnosti a celkem pohodlnou chůzi v noci. Standardní cena je okolo 20 - 22 dolarů a je tudíž dost vysoká. V akci se dá koupit okolo 12,5 dolaru. Svítilna je oproti Tube multifunkčnější. Za 20 dolarů bych jí nekoupil, 12,5 - 14 dolarů je cena akceptovatelná. Koupeno za přibližně 13 dolarů na Banggood. Na cenu je třeba nahlížet trochu jinak, než jen pohledem výkon vs cena, kdy se dá za 10 dolarů koupit v akci standardní svítilna na akumulátor 14 500 nebo 18 650 s svítilna s výkonem násobně vyšším. THUMB je značková svítilna, designově velmi povedená, velmi praktická a dobíjitelná kdykoliv z USB zdroje. Oproti Tube nabízí téměř dvojnásobný výkon, nebo při o něco menším výkonu násobný čas na jedno nabití. Bonusem je klip, červené světlo a pohyblivá hlava. THUMB může být i celkem pěkný dárek.

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



Nitecore TIP LED Keychain Flashlight - GREEN-RED WINTER EDITION


Svítilna je TOP produkt značky NITECORE v segmentu klíčenkových svítilen. Odpovídá tomu cena, provedení, vzhled, výkon a také určitá exkluzivita. Konkrétní testovaná je z limitované edice GREEN-RED WINTER EDITION. Byla v kovové dárkové krabičce, v příslušenství navíc redukce USB/micro USB. Svítilna je v kovovém obalu, dvoubarevné kombinaci. Dvě ovládací tlačítka, reflektor s jemnou pomerančovou strukturou. Je o něco menší, než THUMB, váha je vzhledem ke kovovému obalu a kapacitnějšímu akumulátoru vyšší a v ruce je již malinko znát. Udávaná váha je 26 gramů. Tedy zhruba stejná, jako u THUMB. Kvůli kompaktnějším rozměrům se zdá výrazně těžší. Obě svítilny (THUMB i TIP) jsem pro jistotu dal na váhu (TIP se mi v ruce zdál těžší) a kupodivu jsou obě zhruba stejně těžké. Rozměry jsou 60mm x 23mm x 10mm. Kapacita integrovaného akumulátoru je 500mAh. Použitá LED je XP-G2 S3.Intenzita světla je 1 400 cd, dosah 74 metrů. Tady je vidět výrazný výkonový posun oproti Tube a THUMB. Ještě je na trhu verze TIP CRI s nižším výkonem (240 lumenů). U malých svítilen tohoto typu preferuji výkon před barvou světla. Nyní se na trhu začíná objevovat i inovovaný model 2017. Nový model má v příslušenství plastový násuvný kryt, který má dvě funkce. Za prvé lze svítilnu zavěsit na opasek nebo kapsu, za druhé kryje jinak otevřený USB konektor. Dále má malou karabinku. Starší model pouze O kroužek. Klip by mohl teoreticky pasovat i na starší testovaný model.Starší verze (mimo limitky WINTER EDITION) měla nepříjemnou chybu. Po uzamknutí se velmi rychle vybíjí. Za týden je akumulátor prázdný. Nepříjemná závada u svítilny, kterou nepoužíváme každý den a když ji potřebujeme, je vybitá. Závada je u limitovaných modelů GREEN/RED a BLUE/RED odstraněna. Také bude odstraněna u standardního modelu novějšího data výroby. Pokud ale koupíme standardní verzi, je to loterie, protože nikdo neví, zda jde o nový výrobek, nebo roční skladovku.Takže spíš doporučuji koupit limitku, nebo nový model a počkat na nějakou akční cenu.TIP používá zvlášť tlačítko pro zapnutí a zvlášť pro ovládání režimů s vyjímkou nejvyššího režimu TURBO a nejnižšího Ultralow. Intenzita světla je rozdělena na: Turbo 360 lumenů omezené časem na 30 vteřin (následně step down na nižší režim). Změřeno, teoreticky při nepřepnutí 30 minut. High 150 lumenů/1 hodina 30 minut, Mid 35 lumenů/6 hodin 30minut, Low 1 lumen / 46 hodin. Svítilna má paměť na poslední režim High, Mid, Low. Nemá paměť na režim na Ultralow a Turbo. Ty mají zvláštní systém zapnutí. Standardní režimy se zapínají pomocí spodního tlačítka, které aktivuje svítilnu a horním tlačítkem se aktivuje kolečko režimů. Začíná se na posledním použitém. Do režimu Ultralow se dostaneme tak, že déle podržíme tlačítko pro zapnutí při vypnuté svítilně. Turbo velmi podobně - ve vypnutém stavu podržíme tlačítko pro přepínání režimů. Na Turbo svítilna v okolí reflektoru dost hřeje. Step down je proto nezbytný, LED by se pravděpodobně upekla. Reflektor výrazně směruje světlo, jedná se o mini thrower. Z testovaných svítilen je jednoznačně nejvýkonnější. Intenzita je na tak malou svítilnu ohromující. Každý je překvapen, jak mocně svítilna emituje fotony. Světlo je výrazně bílé. Jedná se již o téměř plnohodnotnou svítilnu, s kterou lze provozovat velkou škálu aktivit. Režimy jsou dobře rozvržené, nejpoužívanější bude Mid a High. Micro USB konektor NEMÁ!! krytku. Dle specifikace výrobce je krytí IP54. Moc tomu nevěřím a se svítilnou se nepouštím do žádných větších akcí, co se týče vody. Na to byla dost drahá. U nového modelu je již částečně řešeno násuvným klipem, který vstup konektoru překrývá.Jak již bylo napsáno, obal je kovový, působí hodnotným dojmem. Ostatně jako celá svítilna. Nabíjení je signalizováno červenou a zelenou LED diodou.Zamknutí proti nechtěnému zmáčknutí se aktivuje současným podržením obou tlačítek. A právě v tomto režimu se projevovala chyba se samovybíjením. Standardní cena je přes 30 dolarů. Pro mne neakceptovatelné. Akční cena se pohybuje okolo 16 dolarů a zde se již nákup subjektivně vyplatí. Standardní verze se prodává v několika barvách, limitka jako zeleno/červená a modro/červená. Dvoubarevnou limitku jsem koupil v akci na Gearbest za zmíněných asi 16 dolarů. Limitka je i hezkým dárkem pro někoho, kdo takový high-tech výrobek ocení. Přítelkyně dostala Tube a je spokojená. Jednou za půl roku jí nabije a víc neřeší. Pro ní by TIP neměla větší cenu z hlediska využití než Tube. TIP je TOP produkt a tomu odpovídá cena.


Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



XANES KT XP-G3+UV 350LM 3Modes Rechareable Mini LED Keychain Flashlight


Novinka, která není úplně známá a narozdíl od výše popsaných svítilen značky NITECORE se u nás pravděpodobně neprodává. Viděl jsem jí i pod brandem Astrolux a Mateminco. Že se jedná o stejný výrobek jako Mateminco dokládá i M na gumové krytce tlačítka. Svítilnu jsem měl vyhlédnutou již několik měsíců, poté co jsem ji našel na BLF fóru jako novinku od Astroluxu. Čekal jsem, až bude zalistována do produktové řady na Banggood. Nic se nedělo, až najednou jsem ji našel v informačním e-mailu od Banggood pod brandem Xanes.Je jasné, že svítilna najela na módní vlnu výkonných klíčenkových svítilen, kdy průkopníkem je bezesporu Tube. Svítilna dorazila v hnědé kartónové krabičce v pěkném látkovém sáčku. V balení byl ještě kroužek a karabinka na klíče. Vybral jsem červenou, je to moje oblíbená barva. Červený je i látkový sáček. Svítilna je poměrně masivní, z testovaných největší a nejtěžší. Rozměrově se nejedná o obdélník, jak je obvyklé. Svítilna je oválná, přičemž se ve směru od zadní k přední části rozšiřuje. Tento tvar má sakra dobrý důvod. Svítilna je totiž osazena dvěmi reflektory! Jeden je pro standardní bílou LED diodu, druhý pro LED diodu vyzařující UV světlo. Oba reflektory jsou osazeny nerezovými kroužky. Vzhled jeopravdu luxusní a komu se vzhledově líbila NITECORE TIP, tak ten bude modelem Xanes nadšen. Aspoň já jsem. Tělo svítilny tvoří rám a dva kryty. Přišroubované z obou stran k rámu osmi šroubky. Stejné řešení má i NITECORE TIP. Udávaná váha je 45 gramů, rozměry 60mm x 35mm x 14mm. Váha je opravdu subjektivně nejvyšší z testovaných svítilen. Kapacita integrovaného akumulátoru je 450mAh. Svítilna je osazena bílou LED XP-G3 + 395nm UV LED.Intenzita světla je 1250cd, dosah 70 metrů. Xanes používá pro ovládání všech režimů jedno tlačítko. Takže se jím ovládají režimy bílé i UV LED. Používá se klasické kolečko High, Mid, Low. Dvojklikem aktivujeme UV LED. Následným klikáním zároveň rozsvítíme hlavní bílou LED a následně blikání bílé LED. Step down nastupuje o několik vteřin dříve, než u NITECORE TIP. Zbytečně brzy, protože se obal příliš nezahřívá. Je to dané jeho masivností. LED by mohla klidně na plný výkon svítit minutu, možná dvě. Příliš velké omezení to není. I na druhý režim je světlo dost silné. Výkonově je Xanes téměř srovnatelný s NITECORE TIP s tím, že TIP má výraznější střed. Xanes je trošku větší flooder a na větší vzdálenosti neosvětlí tak ostře předměty, jako TIP. Barva světla u TIP je také bělejší. Takže možnosti použití jsou v podstatě totožné jako u TIP a nebudu je opakovat. Zajímavý je rozdíl ve výdrži. Ačkoli mají papírově podobné výkony a i akumulátory (rozdíl okolo 10% pomíjím jako nepodstatný), tak Xanes má mnohem delší výdrž. Rozdíl je velký. Obě jsem je zapnul na Turbo, počkal na step down a nechal svítit. TIP už téměř nesvítila, Xanes, jel stále na plno.Rozdílový čas jsem neměřil. Domnívám se, že Xanes má kapacitnější akumulátor a NITECORE o kapacitě akumulátoru tak trochu lže. TIP je téměř stejně velký jako THUMB a ten má mít akumulátor o kapacitě 220mAh. Xanes je jasným vítězem ve výdrži. Dalo by se zhruba zjistit změřením načerpané energie přes všem nám známý měřáček do USB. Neudělal jsem, tak do hloubky jsem při testování nešel. Nabíjení je skrz micro USB konektor, který má gumovou krytku. Krytí by mělo být IP65. Při nabíjení je tlačítko podsvětleno červenou barvou, po nabití se změní na zelenou. Xanes nemá žádnou pojistku proti nechtěnému zapnutí. Ono to není příliš potřeba. Tlačítko se musí zmáčknout silněji, takže šance, že se svítilna samovolně zapne třeba v kapse, je malá. Při přepnutí do UV režimu podsvětlené tlačítko tzv. dýchá. Zvětšuje a zmenšuje se intenzita světla. Zajímavá fičura. Režimy jsou dobře rozvržené, oproti TIP chybí Ultralow, navíc je UV světlo. Dodávané barvy jsou Black,Red,Desert,Army Green. Xanes se dá v podstatě přímo porovnat s TIP. Svítilny jsou velmi podobné konstrukcí, výkonem, zaměřením, prémiovými materiály a když si odmyslím dva reflektory Xanesu, tak částečně i vzhledem. Pokud chce někdo to nejvýkonnější, je vítězem NITECORE TIP. Svítí opravdu intenzivněji. Když dám na váhu mix všech vlastností, tak z mého pohledu vítězí Xanes. Svítí jen o trochu méně, má kapacitnější akumulátor, UV světlo, z mého pohledu ještě lepší vzhled a je aktuálně k mámí za lepší peníze. S kódem od M4DM4X za 14,5 dolaru. Když bych měl nyní volit jednu možnost, koupil bych Xanes. Je to takový neznačkový outsider, který naplno ukáže své kvality, když ho nominujete do závodu.Lehkonohý mladík z vesnice a nová krev, kterou když pošlete mezi provazy proti prověřenému šampiónu, tak ten bude mít co dělat, aby uhájil své pozice. Na jedné z fotografií porovnání Xanes a TIP - dá se to dělat tak i tak.....



Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek



Black Water Kite.Al XP-G2 130LM USB Recharger Mini LED Flashlight


Mírně odlišná konstrukce, vzhledem se jedná o zmenšeninu klasické svítilny se vším, co k takovému typu patří. Prodává se pod různými brandy, částečně mají různí výrobci i modifikovaný vzhled. Levnější varianty jsou ze standardního hliníku, luxusnější z nerezu, mědi, mosazi. Nejluxusnější z titanu. Moje je hliníková s odstínem zlaté. U nás se prodává v mírně pozměněném vzhledu pod značkou Fénix. Předpokládám, že v Číně vyrábí jedna továrna a přeprodává dál. Odpovídají tomu totožné parametry, totožné akumulátory, totožné střeva a zcela stejné ovládání.Svítilna dorazila v klasickém plastovém blistru. Obsahem balení byla svítilna, náhradní O kroužek, akumulátor, kroužek na klíče a řetízek typově podobný tomu, co máme doma na vytažení špuntu z umyvadla. Některé podobné svítilny akumulátor v balení nemají.Vzhledem je to klasická svítilna v mini provedení. Vzhled je z mého pohledu velmi povedený. Svítilna je lehoučká. Rozměry jsou 41mm X 12.8mm, váha 8,9 gramu bez akumulátoru. Takže velmi podobná váha jako Tube. Reflektor má TIR optiku. Svítilnu lze narozdíl od ostatních typů rozebrat jako je to běžné u větších typů. Akumulátor je maličký, deklarovaná kapacita je 100mAh. Víčko nemá pružinku, pouze doraz. Zároveň má víčko ouško, takže lze svítilnu zavěsit na klíče. Střední část obsahuje nabíjecí elektroniku a signalizaci nabíjení/nabití akumulátoru. V těle svítilny je otvor pro micro USB konektor. Ten je umístěn v horní části pod hlavou a je standardně skryt pod zašroubovanou hlavou svítilny. Tím je zajištěna voděodolnost. Oba konce těla mají O kroužky. Krytí je IPX-8.V horní části elektroniky v těle svítilny je malá pružinka, která zajišťuje kontakt s plus pólem akumulátoru. Driver je ukrytý v hlavě svítilny. Pod TIR optikou je LED typu XP-G2. Režimy jsou pouze dva a to High a Low. High má 130 lumenů, Low 8 lumenů. Časová výdrž 30 minut / 6 hodin. Dosvit na High 59 metrů, intenzita 910cd. Režim High/Low se nastavuje pootočením hlavy svítilny. Nejdříve Low, po utažení High. V hlavě jsou bronzové pružinky, které dle tlaku sepnou kontakt. Jak již jsem psal, nabíjení je řešeno přes USB rozhraní v hlavě. Ta obsahuje dvě LED diody, které signalizují proces nabíjení. Po dobu nabíjení svítí červená LED, když je akumulátor nabitý, rozsvítí se zelená led. Řešení v podobě USB konektoru pod hlavou má výhodu i nevýhodu. Výhodou je téměř stoprocentní voděodolnost, protože konektor je pod O kroužkem. Nevýhodou nutnost hlavu odšroubovat při každém nabíjení. Nepovažuji za praktické, pokud se svítilna nabíjí často. Já mám raději klasickou gumovou krytku. Řešení, které je použité zde se v poslední době rozšiřuje a používají ho i další značky. Mimo jiné JETBeam, Lumintop a další. Ušetří krytku a tělo je takové čistší. Svítilna se na vyšší režim příliš nezahřívá přes subtilní tělo. Pravděpodobně z toho důvodu, že výkon půjde dolů již po pár minutách. Intenzita světla zhruba odpovídá druhému režimu u TIP a Xanes.Barva světla je neutrálnější, než u zmíněných svítilen. Odstín není žlutý, je ale viditelně jiný než u TIP a Xanes. Výdrž jsem testoval po dobu cca 20 minut, kdy se svítilna srdnatě držela. Pak jsem test ukončil, tak půl hodiny na plný výkon může být reálné. Svítilna má velkou výhodu, že se nikdy sama nezapne. Pokud hlavu otočíme o jeden závit, je nemožné, aby došlo k samovolnému zapnutí. Menší výhodou je i vyměnitelný akumulátor, který se dá koupit samostatně. Vzhled je povedený, svítilna se dobře drží v ruce a to i díky struktuře na těle. Nyní se nabízí v barvách blue, gold, red. V době, kdy jsem jí koupil, byla v nabídce i černá (black) a šedá (grey). Koupil jsem na Banggood když byla v akci za 12 dolarů v EU skladu. Standardní cena je 20 dolarů a to je moc. Mám jí spíš na výstavku, než na běžné denní použití. Líbila se mi a když byla za dobrou cenu, neváhal jsem. Je to alternativa pro někoho, komu stačí 130 lumenů a chce designovku. Protože Tube a THUMB jsou proti ní plasťáky. Kite je malý šperk. Na jedné z fotografií porovnání velikostí KITE Al a Lumintop SD75. David a Goliáš.


Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Celkové porovnání vzhledu:


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek



Na trhu jsou samozřejmě i další podobné typy. Například MANKER LAD, Fenix UC01, MecArmy SGN7, MecArmy SGN3, CooYoo Usignal (klon MecArmy SGN3), SureFire Sidekick a další.

U každé svítilny je pár fotek.

Díky za čas, který věnujete přečtení.

Tento příspěvek byl editován Petr J.: 7.5.2017 20:08


--------------------
Lucerny:
ThruNite MINI TN30, Skilhunt DT-20 Night owl, Skilhunt H02, Solarstorm SC02, BLACK SHADOW Queen, Shadow JM35 MT-G2, LUMINTOP SD75, Lumintop ODF30, Lumintop SD4A XP-L HI, LUMINTOP ED25, LUMINTOP TOOL, LUMINTOP TOOL AA 2.0 white, LUMINTOP TOOL AA blue, LUMINTOP Worm 4.0 RED, Lumintop IYP365, Lumintop EDC01 blue & yelow, LUMINTOP EDC05C, Lumintop Tool AA2.0 HM Homemade EDC Flashlight Kit, DQG Tiny 26650 3th 7x XP-G2 NW, Convoy L6 mod cca 5 000 lumenů, Convoy L2 - driver Astrolux S1, Convoy Tiny XP-E2 Stainless Steel, Convoy MK/S9, Convoy MK/S9 mini, Convoy S2+ CREE XPL HI - SANDY BROWN, Convoy H1 4200K, Convoy S12 triple SST20, Convoy S3, Sunwayman C23C, Manker Quinlan U11, Manker E02H, Manker E03H, Manker T02, Astrolux MF-01 Nichia 219C, Astrolux MF04 XHP35-HI NW - dosvítí až do Sliače, Astrolux S1 1A, Astrolux S1 mini 3D, Astrolux S41 XP-G3, Astrolux S42 XP-G3, Astrolux S43S Nichia copper, Astrolux A01 Nichia 219B, Astrolux K1 chameleon, Astrolux FT03/XHP50, Astrolux EC01 XHP50, Astrolux MF01mini XP-L copper head, Convoy M3 XHP70.2, ThorFire VG-10, ThorFire PF01S, ThorFire PF04, JETBeam JET-I MK, JETBeam JET-u, JETbeam II PRO XP-L HI, JETBeam JET - II MK, JETBeam E10R XP-L HI, Jetbeam WL-S1, BLF 348 Nichia, Ultrafire WY-1, COB RED 3xAAA, Nitecore TUBE, Nitecore THUMB, NITECORE TIP Winter Edition green-red, NITECORE TIP copper, NITECORE TIP II, NITECORE TINI copper, NITECORE TUP, Nitecore MT22A yellow, Nitecore T5s Stainless Steel, Nitecore NU10 Yellow, Nitecore NU17, Nitecore NU30 SAND, XANES KT XP-G3+UV, Nitecore HA23, Black Water Kite, SingFire SF - 348, Zanflare F2 CW+NW, Zanflare F3, Zanflare F6, Eagle Eye X2R TITANIUM GREY, Eagle Eye X1R black & blue, BlitzWolf BW-ET1 XP-L V6, IMALENT HR20, IMALENT DM21T NW, IMALENT DM21C, IMALENT DN70, IMALENT DX80, JAXMAN M2 CREE XM - L2 U2, Sofirn C8A XP-L, Sofirn C8T XP-L HI, Sofirn C8F triple XP-L, Sofirn SP10B red+blue, Sofirn SF02 Red, Sofirn SP32A, Sofirn SP30A, Sofirn SF36, Sofirn SF13, Sofirn SP33 XHP50, Sofirn SC31, Sofirn SF30A, UTORCH UT01 3D 5000K, UTORCH S1 Mini NW, UTORCH C8F triple, Fitorch P26R, Fitorch P25, WUBEN I332 black vulture, Wuben A21 APOLLO, Wuben E05, Wuben TO50R HC, NICRON B74 blue + sand, NICRON B73, NICRON B10, Nicron H12, NICRON H10R, Nicron K15 Bamboo, NICRON G30R, NICRON G80, JAXMNVE M3 XPL V6, HaikeLite SC26 HD NW, HaikeLite MT09R XHP70 NW, FOLOMOV B5M, FOLOMOV 18650S high CRI, ON THE ROAD U16, ROFIS MR30, F-F ROT66 NW XP-L HI, Amutorch AX2, Amutorch AX3, Amutorch X9 XPL HD Titanium, KLARUS XT1C, Revtronic HL3A, XANES XT01 Stainless Steel, WARSUN FL01 RED & BLACK, WARSUN X5T, BORUiT B50, outdoor lantern Claite, Machfally BK200 a BK300.

Nabíjím:
Nitecore i4, LiitoKala Lii-100, Lii-S2, Lii-S4, Lii-402, OPUS BT - C100, Opus BT - C3100 V2.2, Basen BD2,
XANES XC01 Mini Magnetic Charger, Folomov A1 Magnetic USB Charger, Folomov Key Charger

Měřím:
Luxmetr UNI-T UT383
V/A metr UNI-T UT210E


sen je sen a den je den :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 8.5.2017 09:50
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Díky za moc pěkné recenze, škoda že u té Xanes neudělali jednu diodu na blízko a druhou na dálku, pro UV světlo nemám využití. Jinak jen doplním, že z Nitecore TIP na klíčích slézá eloxování doslova před očima, takže je celkem jedno, jakou si vyberete, do roka a do dne bude stříbrná... Zato další zjištění potěší, samovybíjení od toho vánočního modelu výše snížili na úroveň chyby měření, a se zamknutými tlačítky se mi dosud nesepla ani jednou. Za 4 měsíce denního nošení a častého používání žádný problém


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 9.5.2017 22:49
Příspěvek #3


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Perfektní multirecenze. Pro neosvícené čtenáře naprosto zásadní a poučné, pro nás, staré flashaprofíky velmi příjemné čtení a také poučné. Navíc ... tak trochu nutí zjistit stav peněženek :-))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.6.2017 09:01
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Neodolal jsem a koupil jsem si NiteCore TUBE UV USB Rechargeable Ultraviolet Money Detector Keychain Flashlight. K tomu jsem dostal jako dárek kus plastu, jenž na první pohled vypadá jako držák na Tube. Je ale příliš velký, K čemu je dobrý? Vypadá to jako držák na nějakou větší Tube.
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Edit: Až po odeslání příspěvku mě napadlo postnout taky foto samotnýho držáku.

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 18.6.2017 09:27


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valldez
příspěvek 18.6.2017 09:37
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 95
Registrován: 8.4.2008
Člen číslo: 48



A není to náhodou na TIP 2017?
https://76.my/UserImages/Items/TB220/191/688/191688352.jpg


--------------------
MTE Rebel, X2000 DD Max2ZooM, Fenix L1T mod XP-G, Fenix L2T mod XP-G2, Fenix L2D, Aurora AK-P7-4 mod XM-L2, TANK007 TK-701, TANK007 E07 mod XP-G, Nitecore T0 mod XP-E, iTP A3 EOS upgraded,
Brinyte XM-L C8, D.Q.G Tiny IV - SS AAA, Nitecore TUBE, UniqueFire HD-016 mod 2xPWM111
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 18.6.2017 15:31
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



V\ypadá to, že je. Nicméně k té, co jsem to dostal je mě to k ničemu.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petr J.
příspěvek 18.6.2017 21:11
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 917
Registrován: 3.10.2015
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 687



Je to držák na TIP. Řekl bych, že bude pasovat i na verzi 2016. Koupím od Tebe na příštím srazu, pokud dáš dobrou cenu. Můžeš cenu promyslel a napsat do SZ.


--------------------
Lucerny:
ThruNite MINI TN30, Skilhunt DT-20 Night owl, Skilhunt H02, Solarstorm SC02, BLACK SHADOW Queen, Shadow JM35 MT-G2, LUMINTOP SD75, Lumintop ODF30, Lumintop SD4A XP-L HI, LUMINTOP ED25, LUMINTOP TOOL, LUMINTOP TOOL AA 2.0 white, LUMINTOP TOOL AA blue, LUMINTOP Worm 4.0 RED, Lumintop IYP365, Lumintop EDC01 blue & yelow, LUMINTOP EDC05C, Lumintop Tool AA2.0 HM Homemade EDC Flashlight Kit, DQG Tiny 26650 3th 7x XP-G2 NW, Convoy L6 mod cca 5 000 lumenů, Convoy L2 - driver Astrolux S1, Convoy Tiny XP-E2 Stainless Steel, Convoy MK/S9, Convoy MK/S9 mini, Convoy S2+ CREE XPL HI - SANDY BROWN, Convoy H1 4200K, Convoy S12 triple SST20, Convoy S3, Sunwayman C23C, Manker Quinlan U11, Manker E02H, Manker E03H, Manker T02, Astrolux MF-01 Nichia 219C, Astrolux MF04 XHP35-HI NW - dosvítí až do Sliače, Astrolux S1 1A, Astrolux S1 mini 3D, Astrolux S41 XP-G3, Astrolux S42 XP-G3, Astrolux S43S Nichia copper, Astrolux A01 Nichia 219B, Astrolux K1 chameleon, Astrolux FT03/XHP50, Astrolux EC01 XHP50, Astrolux MF01mini XP-L copper head, Convoy M3 XHP70.2, ThorFire VG-10, ThorFire PF01S, ThorFire PF04, JETBeam JET-I MK, JETBeam JET-u, JETbeam II PRO XP-L HI, JETBeam JET - II MK, JETBeam E10R XP-L HI, Jetbeam WL-S1, BLF 348 Nichia, Ultrafire WY-1, COB RED 3xAAA, Nitecore TUBE, Nitecore THUMB, NITECORE TIP Winter Edition green-red, NITECORE TIP copper, NITECORE TIP II, NITECORE TINI copper, NITECORE TUP, Nitecore MT22A yellow, Nitecore T5s Stainless Steel, Nitecore NU10 Yellow, Nitecore NU17, Nitecore NU30 SAND, XANES KT XP-G3+UV, Nitecore HA23, Black Water Kite, SingFire SF - 348, Zanflare F2 CW+NW, Zanflare F3, Zanflare F6, Eagle Eye X2R TITANIUM GREY, Eagle Eye X1R black & blue, BlitzWolf BW-ET1 XP-L V6, IMALENT HR20, IMALENT DM21T NW, IMALENT DM21C, IMALENT DN70, IMALENT DX80, JAXMAN M2 CREE XM - L2 U2, Sofirn C8A XP-L, Sofirn C8T XP-L HI, Sofirn C8F triple XP-L, Sofirn SP10B red+blue, Sofirn SF02 Red, Sofirn SP32A, Sofirn SP30A, Sofirn SF36, Sofirn SF13, Sofirn SP33 XHP50, Sofirn SC31, Sofirn SF30A, UTORCH UT01 3D 5000K, UTORCH S1 Mini NW, UTORCH C8F triple, Fitorch P26R, Fitorch P25, WUBEN I332 black vulture, Wuben A21 APOLLO, Wuben E05, Wuben TO50R HC, NICRON B74 blue + sand, NICRON B73, NICRON B10, Nicron H12, NICRON H10R, Nicron K15 Bamboo, NICRON G30R, NICRON G80, JAXMNVE M3 XPL V6, HaikeLite SC26 HD NW, HaikeLite MT09R XHP70 NW, FOLOMOV B5M, FOLOMOV 18650S high CRI, ON THE ROAD U16, ROFIS MR30, F-F ROT66 NW XP-L HI, Amutorch AX2, Amutorch AX3, Amutorch X9 XPL HD Titanium, KLARUS XT1C, Revtronic HL3A, XANES XT01 Stainless Steel, WARSUN FL01 RED & BLACK, WARSUN X5T, BORUiT B50, outdoor lantern Claite, Machfally BK200 a BK300.

Nabíjím:
Nitecore i4, LiitoKala Lii-100, Lii-S2, Lii-S4, Lii-402, OPUS BT - C100, Opus BT - C3100 V2.2, Basen BD2,
XANES XC01 Mini Magnetic Charger, Folomov A1 Magnetic USB Charger, Folomov Key Charger

Měřím:
Luxmetr UNI-T UT383
V/A metr UNI-T UT210E


sen je sen a den je den :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 18:13