IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ultrafire C2@SSC P7 mod
enaxy
příspěvek 20.4.2008 18:55
Příspěvek #21


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 10.4.2008
Bydliště: Zilina SK
Člen číslo: 50



A co tak MTE SSC P7 od dealextreme? Ja som si uz objednal.


--------------------
kvak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daex
příspěvek 20.4.2008 19:03
Příspěvek #22


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 5.4.2008
Člen číslo: 46



QUOTE(enaxy @ 20.4.2008 18:55) *
A co tak MTE SSC P7 od dealextreme? Ja som si uz objednal.


No po 14tich dnoch stale je v stave : cakam na dodavatela .Pisal som ticket nech ju zrusia a objednam si inu lebo podla recenzie ma nezaosterny kuzel a iba okolo 650 lumenov na max nabitu bateriu ... Navyse som cital ze MTE su dost smejdy = svietidla od nich zvyknu blikat - zle uzemene , LED je mimo stredu a mastné kontakty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.4.2008 19:46
Příspěvek #23


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



O MTE P7 z DX se tu už píše v dalších tématech, není důvod to tahat do dalších. Ale když už jsme u toho, tak Milan mi v pátek dal jednu MTE s označením "18W Super bright USA Waterproof" lol.gif Tělo je úplně stejné, jako u P7 verze, jen je v ní jiná LED a hladký reflektor. 18W samozřejmě nemá, ve skutečnosti je v ní 3W SSC P4. A protože mi moje Ultrafire C2 pořád nepřichází, rozhodl jsem se, že druhou SSC P7 šoupnu do téhle MTE. Dokonce se mi ji podařilo jakž takž zaostřit i s hladkým reflektorem. Ohledně chlazení úplně ideální není, na to je C2 určitě lepší. Víc informací a fotek budu mít během týdne smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.4.2008 10:12
Příspěvek #24


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tentokrát jsem upravil MTE viz obrázek. Až na nápis vypadá stejně jako ty, které se teď prodávají s P7 na DX.
Přiložený obrázek


Modul s elektronikou mi nešel přímo povolit, takže jsem musel odšroubovat i přilepenou hlavu. Ta držela opravdu fest, takže se mi podařilo svítilnu kapku odřít.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Pro představu co se do takových "18W" svítilen dává, ano je to 3W SSC P4 smile.gif
Přiložený obrázek


A jak je na tom elektronika? No nevypadá moc sofistikovaně lol.gif

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Při použití jednoho 4,2V 18650 aku šlo do LED jen 0,2A, se dvěma CR123 to bylo asi 0,5A a se dvěma čerstvýma RCR123 to bylo 1A. Vzhledem k rozdílu napětí ®CR123 baterií a LED musel odpor protopit kolem 50% energie rolleyes.gif Výdrž originálu na RCR123 byla jen 30 minut, očouzení odporu je právě asi důsledkem testu výdrže smile.gif

Tělo svítilny je provedené vcelku kvalitně, všude jsou o-kroužky a na těle je hodně výrazné vroubkování. Jediné co bych vytknul jsou jakoby trochu okousané konce některých závitů.

Přímo uprostřed modulu, kde sedí LED byla díra. Tak jsem nejdřív na modul přilepil tenký hliníkový plátek a na něj teprv samotnou LED.
Přiložený obrázek


Reflektor je hladký plastový, spodní otvor jsem normálně okrájel nožem, aby se do něj P7 vešla smile.gif S hlavou se dá šroubovat a tím se dá poladit vzdálenost LED a reflektoru. Díky tomu se mi podařilo kužel jakž takž zaostřit, ale pořád jsou i v ohnisku rúzné artefakty.
Přiložený obrázek


Asi spínač má větší vnitřní odpor, takže do LED teče o něco míň proudu než u předchozího modu. Takže je o něco slabší, ale vydrží svítit déle. Pro představu, v 1:07 ještě měla svítilna kolem 200lm.

Přiložený obrázek


A porovnání u kravína.

Ultrafire C2 P7

MTE P7


Čekal jsem, že s hladkým a hlubším reflektorem v MTE se podaří kužel nastavit na větší dosvit, ale není tomu tak. A vzhledem k o něco menšímu proudu do LED je MTE o něco slabší. Zatím jsem hlavu svítilny nepřilepil k tělu a LED má tendenci se přehřívat (světlo výrazně zmodrá) evidentně odvod tepla pouze přes tělo nestačí. Z tohodle pohledu je C2 o dost lepší.









--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
enaxy
příspěvek 26.4.2008 17:37
Příspěvek #25


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 10.4.2008
Bydliště: Zilina SK
Člen číslo: 50



a elektronika ziadna?


--------------------
kvak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.4.2008 19:15
Příspěvek #26


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ne, pokud chceš dostat plný výkon z P7 napájené jednou 18650, tak je elektronika zbytečná, resp. zatím ani žádná vhodná není.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.7.2008 11:40
Příspěvek #27


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pro hacknutý foťák, o kterém jsem se zmiňoval zde. Jsem si napsal skript a teď můžu měřit výdrže plně automatizovaněsmile.gif Zatím první výsledky s Uf C2 @ SSC P7. Ofukované ventilátorem a částečně položené ve voděsmile.gif Ten zub na 8. minutě se mi moc nezdá a zatím nevím, jestli to není jen nějaká chyba měření. Nicméně výsledky to jsou dost zajímavé. S trustfire jsem už předtím chvíli svítil, když jsem ladil čas foťáku, takže proto u ní chybí ta počáteční špička.

Přiložený obrázek





--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 5.7.2008 12:17
Příspěvek #28


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



pekne ... to ti zavidim ... aj ja by som take chcel ...

inak tie TF 18650 2500 su fakt dobre ... ten graf presne vystihuje moje merania vydrze ... ked si odmyslim pociatocny pokles napatia z 4.2 na 3.7V tak bez problemov drzia napatie skoro celu svoju kapacitu ... a aj pri 3A odbere ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.7.2008 16:00
Příspěvek #29


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Takže ještě výdrže upravené MTE. Spínač má zřejmě o dost větší vnitřní odpor a navíc jsem si nedal tolik záležet při úpravě. Výdrž je tedy oproti Uf C2 delší, ale výkon je taky znatelně nižší, odhadem jen kolem 400lm. Trustfire 2500 je opět o dost lepší než Ultrafire.

Přiložený obrázek


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.4.2024 - 18:02