IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

8 Stránky V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Páječky
Skeidži
příspěvek 28.9.2011 00:18
Příspěvek #61


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 339
Registrován: 18.8.2010
Člen číslo: 699



Nastal čas koupit nějakou novou páječku. Chtěl bych už něco lepšího než Lidl, protože se elektronice budu věnovat. Investoval bych do ní 1000 - 2000Kč.
Poraďte mi prosím jakou vybrat...

Našel jsem tuhle: http://www.zkracovatko.cz/L0wy6l Myslíte, že bude dobrá?
Díky za rady.


--------------------
Fenix: E05 Zebra: SC50W Convoy: C8 DD XP-G2.
Charger: LiitoKala Lii 100
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 28.9.2011 08:17
Příspěvek #62


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Tuhle má kámoš. Použitelná je. Dobré je, že má asi silikonový přívod k pájedlu, takže je dobře flexibilní a měl by vydržet i teplotu pájky, ale to jsem nezkoušel rolleyes.gif


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 28.9.2011 09:02
Příspěvek #63


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Léty ověřené jsou tyhle. Cena slušná a máš jistot, že i za 10let na ni seženeš náhradní díly. Doporučuji objednávat 100W verzi. Příplatek je pouze 100kč a na nahřívání větších ploch je to super..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
termit256
příspěvek 28.9.2011 18:22
Příspěvek #64


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 32
Registrován: 1.6.2008
Člen číslo: 95



Muzu ti nabidnout tohle http://www.pselectronic.cz/k5201-905-pajec...mbi-2702a+.html za cenu 5200,- vcetne DPH (danovy doklad neni problem). Pajecka je nova nevybalena, vcetne vseho prislusenstvi. Zbyly nam 2ks ze zrusene vyroby.
Cena bude asi trochu vyssi nez si zamyslel, nicmene dostanes pajecku, horkovduch a vyhrivanou odsavacku cinu v jednom viz. stranky vyrobce http://www.aoyue.com/en/ArticleShow.asp?ArticleID=415

Pajecka ma moderni lehounke kratke pero (s velkym vyberem hrotu) pro presnou praci s moznosti odsavani zplodin primo od hrotu. Pero ma vysoky vykon a bleskove reakce - cin se zacina tavit po cca 6sec. od zapnuti, narozdil od ERS50 kde si muzes po zapnuti jit zapalit cigaro :-)

Sam jsem si jednu nechal pro domaci bastleni.
Mrkni taky zde http://www.youtube.com/results?search_quer...02A%2B&aq=f
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 28.9.2011 22:29
Příspěvek #65


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Pokud se chceš elektronice opravdu věnovat, tak bych šel do tý horkovzdušný smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skeidži
příspěvek 29.9.2011 00:15
Příspěvek #66


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 339
Registrován: 18.8.2010
Člen číslo: 699



Ta "Aoyue" je dost dobrá, ale taky drahá. Do tý nepůjdu.
Váhám nad tou "ERS 50" protože bude asi hodně spolehlivá, ale teda vůbec se mi vzhledově nelíbí (vypadá to jako závěrečná práce nějakýho studenta). A nebo tu "Toolcraft" co jsem tu dával do placu.



Kde se dá koupit ta ERS 50? Trochu jsem hledal, ale nic moc jsem nenašel.


--------------------
Fenix: E05 Zebra: SC50W Convoy: C8 DD XP-G2.
Charger: LiitoKala Lii 100
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 29.9.2011 16:07
Příspěvek #67


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Na stránkách doje je odkaz na objednávku.
Bejt tebou, tak objednám ERSP50-100W (100W verze). Cena stejná a výkon "dvojnásobnej".
On desing není nic moc, posledních x let se vzhled nemění. Když jsem ještě chodil na střední, tak ji tam měl nás mistr, kterej říkal že když nastoupil, tak už tam byla (tj. min 10let)..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skeidži
příspěvek 29.9.2011 16:45
Příspěvek #68


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 339
Registrován: 18.8.2010
Člen číslo: 699



Vezmu 100W to je jasný.

Ale jaké hroty jsou lepší? Má tam na výběr dva druhy: české (šroubované), nebo slovenské (lisované).

Edit: Hajtek co si myslíš o té pájecí stanici Aoyue s horkovzduchem co mi tu nabízel termit256??
Ptám se proto, že ta digitální ERSP50 - 100W už by mě stála skoro polovinu horkovzduchu...

(Pořád jsem se ještě nerozhodl. Jsem skromný člověk a stačila by mi Páječka do 1500Kč, ale přítelkyně mi radí ať vemu horkovzduch. dry.gif

Tento příspěvek byl editován Skeidži: 29.9.2011 18:44


--------------------
Fenix: E05 Zebra: SC50W Convoy: C8 DD XP-G2.
Charger: LiitoKala Lii 100
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 29.9.2011 23:01
Příspěvek #69


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Priateľka tiež pájkuje? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skeidži
příspěvek 30.9.2011 08:03
Příspěvek #70


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 339
Registrován: 18.8.2010
Člen číslo: 699



Ne, ale říkala, že když už novou pájku, tak ať vemu to nejlepší když na ni mám. I když na mě už vypadá trochu složitě.

Včera v noci jsem s tou páječkou z Lidlu osazoval jeden plošňák a úplně se mi to pájení zhnusilo (jinak je to moje oblíbená činnost). Cín se lepil jenom na hrot (měl jsem na max), hrot byl pořád černý (i když jsem ho čistil o houbičku). Je fakt, že jsem použil SnPb cín, který k tomu byl přibalený. Ale ani s bezolovnatým to nebylo ono. Zlátá stará trafopájka po dědovi. rolleyes.gif



--------------------
Fenix: E05 Zebra: SC50W Convoy: C8 DD XP-G2.
Charger: LiitoKala Lii 100
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valldez
příspěvek 30.9.2011 09:46
Příspěvek #71


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 95
Registrován: 8.4.2008
Člen číslo: 48



Mám taky podobnou zkušenost z práce a to takovou, že když do Wellerky narvu nový hrot, teplotu dám na max tj. 450' a začnu pájet bezolovem tak hrot zčerná a vůbec s tím nejde pájet. Pomůže jen jeho oškrábání ale to jenom na chvilku, pochvíli je to opět v p..... Proto je lepší nový hrot nejprve nejakou dobu zajíždět na "normální teplotu" a pak teprve začít přepalovat zvláště pak u bezolova evil.gif

Tento příspěvek byl editován Valldez: 30.9.2011 09:47


--------------------
MTE Rebel, X2000 DD Max2ZooM, Fenix L1T mod XP-G, Fenix L2T mod XP-G2, Fenix L2D, Aurora AK-P7-4 mod XM-L2, TANK007 TK-701, TANK007 E07 mod XP-G, Nitecore T0 mod XP-E, iTP A3 EOS upgraded,
Brinyte XM-L C8, D.Q.G Tiny IV - SS AAA, Nitecore TUBE, UniqueFire HD-016 mod 2xPWM111
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skeidži
příspěvek 30.9.2011 12:30
Příspěvek #72


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 339
Registrován: 18.8.2010
Člen číslo: 699



To je pro mě velice cenná informace. Díky.

Jinak já se popravdě ani nedivím, že to s Lidlovkou šlo tak blbě. Ty 2 hroty co tam byly jsou z dost špatnýho materiálu. Jak bych to jen popsal... No asi jako když si koupíte ve "vše za 39" sadu těch nejobyčejnějších šroubováků a pak jim uříznete špičky, na kterých se pak vyřízne závit a tradá - máte sadu pájecích hrotů.
U trafopájky mám tzv. věčnou smyčku (nebo jak se tomu říká) a ještě jsem ji nemusel měnit. Smyčku jsem čistil tak, že jsem ji za horka (s roztaveným cínem) rychle otřel do papírovýho kapesníku.


--------------------
Fenix: E05 Zebra: SC50W Convoy: C8 DD XP-G2.
Charger: LiitoKala Lii 100
Go to the top of the page
 
+Quote Post
termit256
příspěvek 30.9.2011 17:41
Příspěvek #73


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 32
Registrován: 1.6.2008
Člen číslo: 95



450C je moc vysoka teplota i pro pajeni PB-free, cin se prepaluje a nastavaji uvedene problemy.
Pro domaci pouziti je pajeni bezolovem naprosty nesmysl, ostatne to i v prumyslove vyrabene elektronice, souivisi to s tim zatracenym ekonabozenstvim ktere posledni dobou nabira na popularite.
Ale k veci, bezolovnate pajky se velice spatne tavi, spoje jsou krehke, nevydrzi tepelne ani mech. namahani apod. Spoje jsou takove nehezke matne, cin se spis tak jakoby sype nez tavi, musi se pouzivat vyssi teplota coz neprospiva PCB ani soucaskam. O svem svedci i fakt, ze lekarska elektronika a tusim ze i automotive maji z tehle idiotske ROHS smernice vyjimky. O vojacich nemluve.

Pro bastleni pouzivejte klasicke PbSn pajky, teplotu nastavit co nejniz to pujde (270-320C) podle druhu pajky. Pajka se pak neprepaluje, spoje zustavaji krasne leskle.
Problem muze byt taky s Lidl pajeckami v tom, ze maji nizky vykon, spatne vyresenou regulaci, prilis vysokou tepelnou setrvacnost pera apod, takze pokud hrot pajenim zchladne, trva delsi dobu nez teplota poklesne i v miste kde je teplotni cidlo a dalsi dobu pak nez se hrot nahreje. Pri praci se to pak jevi tak, jako by pajecka mela nizkou teplotu a resi se to pridanim teploty se vsemi dusledky jako prepalovani cinu apod. v dobe kdy se z hrotu neodebira teplo pajenim.

Jinak k te ERS50, vyslovene spatna pajecka to neni, vyrabela se jeste za komunistu, proto asi ten design :-)
Ale pajeci pero je strasne kopyto a pri praci se rucka pomerne dost zahriva coz je neprijemne. Nekde jsem videl upravu teto stanice pro kvalitni pera Weller jako napr. tohle http://cz.farnell.com/weller/wxp-65/solder...-65w/dp/1899051 Je to pak uplne neco jineho, bohuzel i cenove.
S pajecimi hroty byl nejaky problem, uz si nevzpominam, tusim ze se se to tykalo tech slovenskych lisovanych, cin je nejak moc vyziral nebo co.

Weller v nejakem svem manualu radi pouzivat misto houbicky spis dratenku, na presny duvod uz si nevzpominam, asi kvuli zivotnosti hrotu, tolik na ni nechladne a cin se z nej neutre uplne na zelezo. Byly tam i nejake grafy teploty hrotu apod. dost to litalo. Ja osobne dratenku pouzivam odjakziva.

Tento příspěvek byl editován termit256: 30.9.2011 17:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 1.10.2011 09:27
Příspěvek #74


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Horkovzduch.. no já nevim, asi se to hodí když pájíš patice, který mají piny pod ssebou (teď si na tu zkratku nevzpomenu). Já třeba pájím už 5let ZD-99 a sice je to potvora, ale stačí mě. Horkovzduch jsem používal jenom jednou, když jsem potřeboval na psx odpájet 20pin konektory. Jinak součástky všech velikostí (i 0805) osazuju tou pájkou a zatím jsem neměl nějaký větší problém.
Zase když vezmeš to Aueťonga, tak tvoje dílna bude hnedka vypadat profesionálněji smile.gif

K těm hrotů ti moc neporadím já s ní pájel jen párkrát v praxi. Když se na to tak dívám, tak se mě více líbí ty české a přijde mě, že se rychleji nahřejí. Zase po čase odchází ten závit a snižuje se přenost tepla, takže v tomhle by byly lepší ty slovenské.

Jo a nedoporučuje se pájet úplně těma nejtenšíma hrotama s co nejvetší špičkou, protože ten hrot nedokáže nahřát tu špičku na stejnou teplotu jako je zbytek jeho těla, takže pájet spíše kopitama..

Jo a pájet na max 300st, spíš míň.

Tento příspěvek byl editován Hajtek: 1.10.2011 09:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valldez
příspěvek 1.10.2011 20:40
Příspěvek #75


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 95
Registrován: 8.4.2008
Člen číslo: 48



Horkovdušné pájení se perfektně hodí na opravu SMD. To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Ale jinak není nad kvalitní mikropájku wink.gif .


--------------------
MTE Rebel, X2000 DD Max2ZooM, Fenix L1T mod XP-G, Fenix L2T mod XP-G2, Fenix L2D, Aurora AK-P7-4 mod XM-L2, TANK007 TK-701, TANK007 E07 mod XP-G, Nitecore T0 mod XP-E, iTP A3 EOS upgraded,
Brinyte XM-L C8, D.Q.G Tiny IV - SS AAA, Nitecore TUBE, UniqueFire HD-016 mod 2xPWM111
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 4.10.2011 20:59
Příspěvek #76


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Jelikož pokud to jde, rád ušetřím za poštovný, tak jsem se rozhodnul, že si identickou pájecí stanici, co tu doporučoval Mike pořídím v FK Technik

Když jsem se probíral nabídkou příslušenství, tak z dob, kdy jsem si sem tam něco sletoval trafopájkou, tak si pamatuju, že se používal trubičkový cín, kalafuna a salmiak. Jak je to dneska, když se pájí mikropájkou? Napadlo mě, že by se mohl k páječce ještě hodit dlátový hrot na pájení tlustých kabelů. Co tak člověk využije? Používají se nějaký pájecí kapaliny (či nějaký další vychytávky jako je např. savý lanko), a nebo jen cín a kalafuna? Případně jaký průměr cínu je pro mikropájku vhodný, když budu pájet běžné součástky (ze začátku jich bude smd minimum). V čem si taky nejsem vůbec jistý, tak jaaká teplota se na běžný pájení vůbec nastavuje. V tomhle ohledu jsem zůstal někde kolem roku 1990 a chtěl bych se tímto dostat trochu do obrazu, když už jsem se rozhodnul koupit si mikropájku.

P.S. Jak řešíte antistatiku? Dáváte jen pozor a nebo to řešíte důkladnějc?

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 4.10.2011 21:14


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 4.10.2011 21:15
Příspěvek #77


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Cín normálně trubičkový olovnatý s kalafunou uvnutř. Většinou ani nepotrebujes dalsi kalafunu, popriade se dneska delaji ruzny pajeci pasty (nahrada za kalafunu).
Hodi se jeste treba kovovy prouzek (jakoby dratenka) na odsavani prebytecneho cinu pri pajeni nejakych malych MCU atd..

Tento příspěvek byl editován Benik3: 4.10.2011 21:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 4.10.2011 23:06
Příspěvek #78


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
Hodi se jeste treba kovovy prouzek


Nemáš náhodou na mysli tohle?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 4.10.2011 23:38
Příspěvek #79


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jo jo. Da se to sehnat i na DX ale sirsi a levnejsi smile.gif
http://www.dealextreme.com/p/goot-desolder...5mm-x-1-5m-6211
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.10.2011 00:13
Příspěvek #80


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Asi to koupím na DX. Jen nevím jaká je spotřeba. Zda mám koupit jedno, dvě nebo dokonce víc balení. A mám jen velmi matnou představu jak se to používá. rolleyes.gif Pokud to nebude na obzoru a já už začnu se stavbou svítilny, tak si to koupím nějaký malý balení u nás.

btw Vyplatí se kupovat cín na DX, nebo radši používat ověřené zdroje? Já osobně si zatím myslím, že za B je správně.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 5.10.2011 00:16


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stránky V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 09:20