IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Acebeam K70, protiletadlový světlomet do batůžku
wizard
příspěvek 13.6.2016 15:02
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Ještě jsem ani nestihl pořídit žádný thrower s XP-L Hi (znáte ta dilemata, která má lepší ovládání, stojí 200 lumenů navíc za tu tisícovku, o kterou je dražší?), a zaslechl jsem první zprávy o Acebeamu s XHP35. Počkám, řekl jsem si, a po 4 týdnech používání mohu říci, že čekání se více než vyplatilo. To už není pár procent výkonu navíc, jako předtím, ale zcela nová generace.
K70 vychází konstrukčně z K60, uvedené zhruba před rokem. Popravdě, nebýt trochu jiného tvaru hlavy a hladkého reflektoru, tak svítilny od sebe nepoznáte. Nejedná se ovšem o nástupní model, ale o svítilnu zcela jiného určení. Vše je podřízeno maximálnímu dosvitu, který je papírově 1300 metrů. V reálu jsem si na hotel vzdálený cca 800 metrů posvítil a bylo vidět opravdu slušně. Na nízko letící letadla si taky posvítíte, ale nevím, zda se to smí, tak to raději moc netestuji. Google mi o tom nic nenašel, svítilny s dosahem přes kilometr ještě nikoho nenapadly? Stejně mi na zahradě chybí to protiletadlové dělo?
Co se týče ovládání je úplně stejné jako u K60, tedy zapnete na konci a pak otáčíte prstencem do celkem osmi poloh. 1-6 jsou stupně výkonu, 7 je Stand by režim, 8 je Strobo. Ovládání jednou rukou je tedy pohodlné, zapnete svítilnu koncovým vypínačem, a pokud nemáte moc malou ruku, dá se prstencem otáčet velmi pohodlně palcem. Stupně výkonu a slibovanou výdrž vidíte v následující tabulce:

Level 1 : 1lms 1200 hodin
Level 2 : 70lms 75 hodin
Level 3 : 450lms 12 hodin
Level 4 : 1000lms 6 hodin
Level 5 : 1900lms 3 hodin
Level 6 : 2600lms 2 hodin

Zahřívá se podstatně méně než K60, takže při trochu rozumné okolní teplotě ten plný výkon dá bez znatelného snížení, odběr na dva nejvyšší stupně je také poloviční, popravdě nechápu, proč výrobce požaduje IMR články. Panasonic 3400 mA to dávají v pohodě, žádný rozdíl proti hnědým Sanyo jsem nezaznamenal. Asi to zůstalo v návodu převzaté od K60, kde IMR dává smysl. Rozsah driveru je 12-17 V, tedy vypíná při 3V na článek. Pouzdro na baterie se dá vložit oběma směry, takže pokud mu někdo dá do pouzdra články, zvládne to i průměrný Američan. Tepelné čidlo už je samozřejmostí i u nižších modelů této firmy, a tohle je jeden z nejvyšších. Maximální světelný tok je pak 422000 cd, což je o 150000 než předchozí model Throweru stejné firmy (a ten patřil v generaci XP-L Hi k absolutní špičce)
Porovnával jsem s jediným Throwerem ve svém arzenálu, tedy s Fénix TK61, což je stejná velikostní i váhová kategorie (a byla i cenová). Do čtvrté úrovně jsou plně srovnatelné, XHP35 se svou o třetinu menší spotřebou vede ve výdrži a barva světla je o chlup příjemnější, což je ale subjektivní pocit. Pak nastává ten skok, mezi 1000 a 1900 lumeny je obrovský, mezi 1900 a 2600 není velký, ale na maximální hranici dosvitu je mezi nimi slušný rozdíl, navíc je tento režim použitelný dlouhodobě. U K60 maximální režim velká výhra nebyl, rozdíl mezi předposledním byl málo patrný a spotřeba dvojnásobná, navíc se svítilna zahřívala fakt rychle. Význam měl hlavně pro testy s konkurencí.
Na režimy se podívám podrobněji. 1 lumen zde svítí díky velkému reflektoru solidně, bez problémů si posvítíte na mapu nebo pod nohy. Režim 70 lumenů je už bez problémů použitelný na desítky metrů, není problém identifikovat na 50 metrů osobu. Když jdeme ještě dále, na 450 lumenů, tak jsou bez problémů pozorovatelné objekty na 150 metrů, dosvit je pochopitelně ještě o dost větší. Laserový dálkoměr mám bohužel je do 50 metrů. 1000 lumenů jsem neshledal nijak moc praktických, na blízko už se moc odráží od světlých objektů a oslńuje, no a na dálku není důvod nepoužívat ty nejvyšší režimy, proto jsme si jí přeci koupili, nebo ne? Skvělý je pro porovnání se starší generací, co zde většinou měla maximum. Režim 1900 lumenů pak poskytuje efektivní dosvit okolo 800 metrů (odečteno z mapy), věřím že s kvalitním dalekohledem by se dal i člověk identifikovat, nasvícení je dostatečné. Pro strážní službu bude tento režim vynikající, svítilna ho zvládá i ve vedru, doba svitu je neomezená, a paprsek už cíl celkem slušně oslepí. Jen se musíte vyhýbat zrcadlům jako upíři, pokud nedopatřením posvítíte na lesklou plochu, budete pár minut slepí jako netopejři? Těch 2600 lumenů je taková třešnička na dortu, režim je dobře použitelný, doporučuji použít nad půl kilometru (na menší vzdálenosti je rozdíl nevýrazný, ale rozdíl ve spotřebě slušný) a nebo pokud si chcete ohřát ruce. V nižších režimech se neohřejete
Co říci závěrem? K mechanickému zpracování nemám nejmenších výhrad, ale na to jsem si už u Acebeamu zvykl. Pokles svítivosti při vybíjení jako u nižších kapesních modelů této firmy jsem nezaznamenal, abych to mohl říci najisto, tak bych musel mít dvě, jednu napůl nabitou a druhou plně, a svítit vedle sebe. Při běžném používání jsem to nezaznamenal. Trochu problém je jednoruční ovládání, pokud má někdo malou ruku, ale alespoň Vám jí přítelkyně nebere? Nicméně kdyby byl v nabídce model postavený na jejich K40, se 6V verzí této diody a na 3x 18650, nebylo by to vůbec zlé. Za jediný větší problém považuji rozumné využití, pokud nejste pracovníky bezpečnostní agentury a nebo nemáte barák na samotě u lesa. Do kapsy to není, spíše do batůžku, a na většině akcí oceníte spíše široký kužel typu Thrunite TN36 a nebo univerzální Acebeam K60. Nicméně jako hračka je skvělá a když jí miluješ, není co řešit 
(fotografie dodám snad večer, beamshoty po nějakém srazu, na to potřebuji prostor a spolupracovníka)

Tento příspěvek byl editován wizard: 13.6.2016 22:01
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

 


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 14.6.2016 20:40
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Vypadá docela příjemně, už se těším, až ji uvidím na vlastní bulvy...


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 15.6.2016 10:22
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Vypadá pěkně. O nákupu nějaké podobné dlouhodobě uvažuju. Ale teď má přednost testovací svítilna. Pokud bych použil reflektor s XHP70 ve své svítilně do ruky, dosvit by byl extrémní. Bohužel velikost reflektoru taky. Překročila by rozumnou mez a já obludu s 3/4 metrovou hlavou stavět nechci. I když až uvidím K70 v provozu, možná změním názor. whistle.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 15.6.2016 10:47


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 12:40