IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> UV světlo v přístrojovce
jizby
příspěvek 6.8.2010 20:53
Příspěvek #21


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 45
Registrován: 1.11.2008
Člen číslo: 180



Já bych se toho "uv" nebál. Jednak to vlastně žádné uv není - všechny takzvané uv ledky, co mají maximum kolem 390 nm jsou vlastně ve viditelné oblasti -tedy fialové a do opravdového uv, byť toho nejméně škodlivého zasahuje jen nepatrná část spektra. U všech ledek spektrum od jmenovité ke kratším délkám strmě padá, zatímco na druhou stranu to klesá povlovněji a jsou tam možný i nějaký malýsekundární maxima.
Tyhle délky mají převážně pigmentační účinky, tak jestli pracujete s vyššími intenzitami, tak se trochu opálíte bez rizika erytemu, o hlubokém poškození nemluvě.
Katarakta - tak po letech intenzivní expozice, pokud byste s tím dělali. ale ne jako pokladní, co koukají na bankovky, ale někde kde jsou intenzity (reprografický průmysl a tak) a to ještě možná...
Hrál jsem si s RVU 125W, mám ji doma a dost jsem si dával pozor na příznaky zánětu spojivek. Nedostavily se ani když jsem postupně ztratil zábrany a nijak se expozici z bezprostřední blízkosti nebránil. Zajímavé bylo, že to trochu vyvolává dojem, že už ty příznaky máte. Ono to sice způsobuje fosforescenci sklivce, takže všechno vidíte jakoby v mlze a nemůžete zaostřit a ten dojem, že schytáváte záření je silnej, hned cítíte suchost v oku ale je to jen sugestivní dojem, nic víc. Opravdové podráždění nepřestanete cítit za pět minut. A to ta výbojka nějaké zbytkové spetrum v uv na rozdíl od ledky mít bude. Takže asi tak.
podsvícení čehokolivledkami je zcela v pohodě. Na čtení bych si s tím nesvítil, ne že by to škodilo, ale tyhle délky oko blbě ostří :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 7.8.2010 15:47
Příspěvek #22


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



No já ti nevím, do přístrojovky bych si to nedal.. jenom přece v noci jsou oči víc "otevřený" světlu, roztáhnuté zorničky (ELO je má furt roztáhlé.. tongue.gif ).. tže si myslím, že tam je to "nebezpečí" větší..

Já bych přístrojovky zakázal.. rozptyluje to.. tongue.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 14:48