IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

17 Stránky V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Snorkova svítilna, 6x Cree XM-L
Snork86
příspěvek 3.2.2015 22:59
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Když jste nakousli ty baterie, čím to mám napájet? Neřeším velikost a hmotnost, moje bedna je slušně velká, takže jde jen o cenu/kapacitu.
Co třeba něco takového?


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 4.2.2015 07:04
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já si myslím, že muže být. I když jedna asi stačit nebude. Jen bych vybral důvěryhodnější eshop na aku než je DX.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 4.2.2015 07:30
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



ANO a tiez by som sa vyhol bateriam ktore maju v nazve ohen.
Uz som Ti tu daval link na KeepPower 26650 ale Ty tvrdohlavo chces kupit s najvacsou pravdepodobnostou.

Medzi spolahlivych vyrobcov LiIon bateri patria Panasonic,KeepPower,Efest,AW,LG,Sanyo,....

Pozn.
Ale tie LusteFire nie su az tak lacne tak mozno zed motyka vystreli.
http://budgetlightforum.com/node/8799?page=10

Vôbec by som sa vsak necudoval ked by si po 3-10 cykloch na týchto bateriach nameral 780 mAh
http://www.ebay.com/itm/1x-UltraFire-26650...=item51c88b60e9

Tento příspěvek byl editován zoom: 4.2.2015 07:56


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 4.2.2015 18:37
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



A nebo pokud máš modelářskou nabíječku tak klasicky li-pol pack.
Např Zippy Compact z hobbykingu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 4.2.2015 21:45
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



zoom vím, že jsi někam házel link na dobré lithiové články, ale pak jsem ztratil kam jsi to dal :-( Takže díky.
Mám v těch všech odkazech hrozný bordel, no, taky je toho docela hodně. Potřeboval bych na stavbu toho zázraku skladníka a sekretářku :-D

Benik3 mám doma Equilibrium 3.5 a prý se tím dá nabíjet skoro všechno. Pro začátek stejně bude muset stačit 3S LiIon co mám na airsoft. Akorát je to jen 1,7Ah a tak asi nevydrží moc dlouho při 6A :-D

No a ted co dál, je lepší koupit pár těch KeepPower 26650 nebo modelářský pack?
U těch jednotlivých článků se mi líbí, že bych si postavil nějakou seriovo-paralelní kombinaci a časem se dostal na 10Ah při 16,8V. No, nevypadá to moc levně.... :-)


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.2.2015 09:40
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Kamarád koupil "výhodně" červené Ultrafire a to přesto, že jsem ho varoval, že udávaná kapacita je nesmysl. Už nevím, zda s údajnou kapacitou 5000mAh či 6000mAh. Nakonec se zděšením zjistil, že reálná kapacita je pouhých 300mA. Takže nekupuj "výhodně" akumulátory 18650 s kapacitou nad 3400 mAh. ty totiž reálně neexistují.

Přiložený obrázek


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 5.2.2015 17:18
Příspěvek #27


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



U ULTRAohnovych to plati minimalne 5 nasobne biggrin.gif .

Snork, uvedom si ze do tych styroch dialkovych lediek budes potrebovat 5-25x ( v zavyslosti od pomeru plochy kuzelov ) vacsi prud lebo maju dociahnut 5x dalej.


Vacsi prud ako 5A nema do XM-L2 a to samozrejme na medi vôbec zmysel.

Takze pre dialkove LEDky daj oddelene ale kvalitne baterie ( KeepPower IMR 26650/4200 4s alebo LG 18650D1 4,35V 4s4P )
LEDky na blizko by som krmil z osobitných trebárs aj lacnejsich baterii pricom do spolocnej zeme by som dal merak prudu a hlavny vypinac ktory sa mi vsak zda byt zbytocny.

Dva nezavysle okruhy Ti zvysia aj spolahlivost.

Tento příspěvek byl editován zoom: 5.2.2015 17:22


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 5.2.2015 21:32
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Zoom prosím tě mužeš napsat jako pro uplně blbé lidi, co jsi myslel tímhle:
"Snork, uvedom si ze do tych styroch dialkovych lediek budes potrebovat 5-25x ( v zavyslosti od pomeru plochy kuzelov ) vacsi prud lebo maju dociahnut 5x dalej."

Moje představa je, že každý z těch dvou okruhů pojede na 3A a jen půjde o výstupní napětí z těch regulátorů, takže pro dálková světla z jednoho zdroje 12-16V/3A a pro krátká 6-8V/3A a ty oba zdroje paralelně připojit k nějaké 4S Lithium-Xxxx baterii. Jak je to tedy s tím větším proudem??



--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 6.2.2015 05:09
Příspěvek #29


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Snork,
Aby Ta prilis velka intenzita svetla odrazena od blízkych predmetov neoslnovala tak je idealne aby intenzita svetla bola rovnaka v blizkom okoli a v dialke.

Intenzita svetla klesa zo stvorcom vzdialenosti takze pokial chces mat vo vzdialenosti do 250m ( dialkove svetla ) taku istu intenzitu svetla ako vo vzdialenosti do 50m ( svetla na blizko ) tak potrebujes 25x ( 5x5=25 ) vacsiu intenzitu svetla z nich vyzarovanu.
Ak zanedbam skutocnost ze efektivita vyzarovaneho svetla v Lúmenoch pri vacsom prude klesa tak pre 25x vacsiu intenzitu svetla potrebujes aspon 25x vacsi prikon VxA.
Ty z tytulu polovicneho napatia predpokladas na blízkych LEDkach len 2x mensi prikon.
Na druhej strane vsak blizke svetla budu vyzarovat Lumeny do sirsieho uhlu takze nepotrebujes podiel intenzity az 25x ale staci ti mozno mensi v zavyslosti na ploche ktora bude v prislusnych vzdialenostiach osvetlena.
To uz vsak neviem ani priblizne vypocitat lebo neviem ake uhly budes presne mat a preto som uviedol hodnotu 5-25.

Pokial vsak ten podiel uhlov bude taky ze plocha osvetlena z blízkych svetiel vo vzdialenosti 50m bude taka ista ako plocha osvetlena s dialkovymi svetlami vo vzdialenosti 250m tak ten rozdiel/podiel v Lúmenoch potrebujes az 25x vacsi.
Navyse na prvej strane si zase uvedom ze tie dialkove TIR optiky budu dodavat viac svetla aj na bllizko ako tie blizke svetla do dialky.

.....................

Pozn.
Lipolky alebo IMR 26650_1p/18650_2p potrebujes az pre prudy vacsie ako 3A.
...........................

Ja osobne by som do krabicky vrazil baterie (4s2p + 2s ) 112 Wh za 35 Euro.
http://www.aliexpress.com/item/Free-shippi...2280037506.html

Ale teraz som zistil ze aj LiPolky vyrazne zlacnenli - Len ta velkost
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/_..._Lipo_Pack.html


Tento příspěvek byl editován zoom: 6.2.2015 08:11


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 19.3.2015 20:57
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Potřeboval bych nějaký pořádný chladič, ideálně 160*80cm a z jedné strany žebra, alespoň 2cm. Nevíte o něčem?


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 19.3.2015 22:19
Příspěvek #31


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(Snork86 @ 19.3.2015 20:57) *
160*80cm a z jedné strany žebra, alespoň 2cm



tohle je furt malý co?


Tento příspěvek byl editován Benik3: 19.3.2015 22:22
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 20.3.2015 00:36
Příspěvek #32


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 190
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447



QUOTE(Snork86 @ 19.3.2015 20:57) *
Potřeboval bych nějaký pořádný chladič, ideálně 160*80cm a z jedné strany žebra, alespoň 2cm. Nevíte o něčem?

Metr a půl krát třičtvrtě metru ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 20.3.2015 02:12
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Tohle je asi malé, co?


Ale našel jsem firmu, která umí chladiče i do tramvají. THHT
Nicméně by zvládli i menší.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 20.3.2015 07:54
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



V Alupě mají zajímavý sortiment za rozumné ceny. A uříznou ti to na míru - nemusíš kupovat hned celý profil.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 25.3.2015 23:01
Příspěvek #35


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Vývojová zpráva 03

Aha, ty rozměry měly být v mm a ne v cm, ale pobavil jsem se. Hlavně žebra :-D

Dorazil mi chladič z www.ehlinik.cz (tento) a tak v Autocadu řeším, kterou LEDku kam dát a jakou na ní nasadit optiku.

Na fotce vlevo je moje pokusné zařízení na testování optik a vpravo je už zárodek plné verze "Snorkovy svítilny" :-)

Budu potřebovat nové LEDky, odkud to berete? Nějaké typy na prodejce na ebay?

Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován Snork86: 25.3.2015 23:30


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 26.3.2015 06:05
Příspěvek #36


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Peknee,

Ja beriem XM-L2 na medenych Noctigon staroch z intl-outdoor.com.

Tento příspěvek byl editován zoom: 26.3.2015 06:10


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 28.3.2015 21:16
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Nebyl by nějaký typ na nákup Cree XM-L třeba z ebay.com ? intl-outdoor.com je opravdu důvěryhodný obchod?


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 29.3.2015 09:20
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Já od nich bral zatím 3x a dorazilo vždycky všechno, trvá jim to zhruba o týden déle než třeba Fasttechu, ale nemůžu říci nic špatného, vše dobře zabalené a funkční. Jinak pokud chceš XM-L a ne XM-L2 tak dobře cenově vychází tyhle, jsou na mědi:

http://www.dx.com/cs/p/xm-lt60-1000lm-led-...04#.VRe0_7ccS1s



--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 29.3.2015 15:40
Příspěvek #39


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Intl-outdoor je spolehlivý obchod. Vždy vše přišlo. A k té XM-L z DX, nejsem si jist, že ten měděný star, na kterém je ta LED, je ten s vylepšeným tepelným přechodem. To je takový výstupek pod LED. Bez něj ta měď nemá až tak takový význam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 10.4.2015 18:08
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Toto mě silně vzrušuje.... Dva kusy by se mi tam vešly.


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stránky V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 09:08