IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

15 Stránky V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nabijacky pre NiMH AA
Lucky
příspěvek 4.9.2009 17:53
Příspěvek #61


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



tak som zacal uvazovat o dalsej nabijacke Maha MH-C9000, viete mi poradit kde ju kupim najlacnejsie? v cechach, pripadne na slovensku, ale to pochybujem..


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 10.10.2009 10:58
Příspěvek #62


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Objevil jsem nové levnější Voltcrafty. Nejsou nijak nabité funkcemi, ale k nabíjení poslouží dobře.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14007C0BK09QSBB
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...14007C0BK09QSBJ


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.10.2009 12:13
Příspěvek #63


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Když uvážím, za jaké ceny se teď prodává IPC-1L, tak mi BC-500 přijde o ničem. BC-300 je sice levnější, ale neumí měřit kapacitu...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 10.10.2009 13:02
Příspěvek #64


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



ta BC-500 půjde za chvíli s cenou dolů. Zatím je to novinka.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S474N
příspěvek 5.12.2009 13:11
Příspěvek #65


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 11.8.2009
Člen číslo: 379



Takze nejdriv kraticky dotaz, kdyz uz mam IPC-1, tak je asi ta Maha MH-C9000 zbytecna, ze? Zvlast kdyz to pouzivam pro nabijeni AA clanky do GPS.

A ted jeden dotaz. Mate nekdo zkusenosti s nabijeckou Varta 15min? Jeden clovicek tvrdi, ze prvni generaci techto nabijecek pouzival 4 sezony a ted druhou generaci pouziva 1,5 sezony a je pry velmi spokojen (fotograf, pouziva to do blesku). Pry opravdu realne se nabiji akumulatory za 15 minut - a to dokonce i "klasicke" - tzn. nejenom ty specialni Varta, ale i SANYO 2700 mAh apod. Co jsem koukal, tak to tam tlaci 7,5A, coz mi prijde doslova jako brutalni hodnota.

Pekna recenze, hlavne fotky pri rozdelani jsou zde - je tam videt i vetrak, ktery se stara o chlazeni akumulatoru.


--------------------
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 5.12.2009 16:50
Příspěvek #66


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(S474N @ 5.12.2009 13:11) *
Takze nejdriv kraticky dotaz, kdyz uz mam IPC-1, tak je asi ta Maha MH-C9000 zbytecna, ze? Zvlast kdyz to pouzivam pro nabijeni AA clanky do GPS.

A ted jeden dotaz. Mate nekdo zkusenosti s nabijeckou Varta 15min? Jeden clovicek tvrdi, ze prvni generaci techto nabijecek pouzival 4 sezony a ted druhou generaci pouziva 1,5 sezony a je pry velmi spokojen (fotograf, pouziva to do blesku). Pry opravdu realne se nabiji akumulatory za 15 minut - a to dokonce i "klasicke" - tzn. nejenom ty specialni Varta, ale i SANYO 2700 mAh apod. Co jsem koukal, tak to tam tlaci 7,5A, coz mi prijde doslova jako brutalni hodnota.

Pekna recenze, hlavne fotky pri rozdelani jsou zde - je tam videt i vetrak, ktery se stara o chlazeni akumulatoru.


Před časem jsem se rozhodoval mezi IPC-1 a Maha MH-C9000 a vyhrála ta Maha, ale myslím, že rozdíly jsou velmi malé.
Už před asi patnácti lety jsem se zajímal o práci, ve firmě, která vyvinula a vyráběla nabíječky AA akumulátorů (pro Kanadu). Také do článků tlačili proud asi 5A a nabito bylo za 15 minut, což v době, kdy se nabíjelo běžně desetinovým proudem mnoho hodin byl pro mě zázrak. Ale byl to impulsní proud a měřilo to teplotu článků a celkově to byla dost chytrá nabíječka. Prý se snad chystali dělat nabíječku na stejném principu i pro elektromobily.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 5.12.2009 17:07
Příspěvek #67


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Věřím, že pro fotografy jsou tyhle ultra rychlé nabíječky dobré. Ale pro normální použití asi zbytečné...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 5.12.2009 17:14
Příspěvek #68


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(jirik @ 5.12.2009 17:07) *
Věřím, že pro fotografy jsou tyhle ultra rychlé nabíječky dobré. Ale pro normální použití asi zbytečné...

Dobré jsou třeba i pro modeláře, kteří někde na poli nemůžou čekat několik hodin na nabití aku. Ty články stejně díky vybíjení extrémním proudem brzy odejdou, tak rychlé nabíjení až tak jejich krátký život už nezkrátí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S474N
příspěvek 6.12.2009 10:01
Příspěvek #69


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 11.8.2009
Člen číslo: 379



Tommu: zalezi co si predstavujes pod pojmem "brzy odejdou". Ten clovek, co je pouziva, tak je ma pry uz 4 sezony.


--------------------
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 6.12.2009 10:42
Příspěvek #70


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(S474N @ 6.12.2009 10:01) *
Tommu: zalezi co si predstavujes pod pojmem "brzy odejdou". Ten clovek, co je pouziva, tak je ma pry uz 4 sezony.

No já jsem měl v letadle sady AAA NiMH aku a vždy jede i více kusů z té sady odešlo. A to určitě nedosáhly 500 cyklů, které by teoreticky mohly, ale maximálně tak 50 a spíše méně. Ale nabíjené byly šetrně, může za to velký odběr při letu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S474N
příspěvek 6.12.2009 12:05
Příspěvek #71


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 11.8.2009
Člen číslo: 379



Tommu: to je taky mozne, stejne tak asi vysoke odbery budou i v blesku fotoaparatu. No pro me to znamena to, ze Vartu nechavam byt asi Vartou a zustavam u IPC-1.


--------------------
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 7.12.2009 13:26
Příspěvek #72


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Tak jsem si poridil IPC-1L (z kronia), ale rekl bych, ze se chova ponekud zvlastne. Dam do ni aku, zapojim do zasuvky a navolim rezim, pricemz se casto stava, ze kdyz pri teto cinnosti s nabijeckou i jen lehce pohnu, tak se resetuje... jakoby doslo ke kratkemu vypadku proudu. Zkousel jsem "kroutit" s kablikem od zdroje, ale ten se zda OK.
A vcera jsem po treti nabijel svoji sadu dvou Eneloopu do GPSky, zvolil jsem discharge a max. proud. Po vybiti sice zacala automaticky nabijet, ale natlacila do aku cca 1.2Ah a rekla, ze aku jsou Full. Po vypnuti a zapnuti nabijecky jsem nic nevolil, zacala sama nabijet min. proudem a natlacila do nich dalsich cca 900mAh. Predchozi dve nabijeni teto nove sady aku vzdy dopadly dle me ok, nabijel jsem je proudem 500mA (coz je o stupinek nize nez max. teto nabijecky) a kapacita vychazela kolem 2.1Ah
Videl bych to asi na reklamaci... nekoupil jsem si nabijecku za cca osm kol, abych kolem ni chodil po spickach a ke vsemu jeste kontroloval, zda opravdu nabila co mela na prvni pokus...


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 7.12.2009 13:41
Příspěvek #73


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(-mm- @ 7.12.2009 13:26) *
Tak jsem si poridil IPC-1L (z kronia), ale rekl bych, ze se chova ponekud zvlastne. Dam do ni aku, zapojim do zasuvky a navolim rezim, pricemz se casto stava, ze kdyz pri teto cinnosti s nabijeckou i jen lehce pohnu, tak se resetuje... jakoby doslo ke kratkemu vypadku proudu. Zkousel jsem "kroutit" s kablikem od zdroje, ale ten se zda OK.
A vcera jsem po treti nabijel svoji sadu dvou Eneloopu do GPSky, zvolil jsem discharge a max. proud. Po vybiti sice zacala automaticky nabijet, ale natlacila do aku cca 1.2Ah a rekla, ze aku jsou Full. Po vypnuti a zapnuti nabijecky jsem nic nevolil, zacala sama nabijet min. proudem a natlacila do nich dalsich cca 900mAh. Predchozi dve nabijeni teto nove sady aku vzdy dopadly dle me ok, nabijel jsem je proudem 500mA (coz je o stupinek nize nez max. teto nabijecky) a kapacita vychazela kolem 2.1Ah
Videl bych to asi na reklamaci... nekoupil jsem si nabijecku za cca osm kol, abych kolem ni chodil po spickach a ke vsemu jeste kontroloval, zda opravdu nabila co mela na prvni pokus...


Já tedy nevím, to resetování nevypadá dobře, může tam být nějaký "studeňák", to by pochopitelně bylo na reklamaci. Ovšem já zásadně nabíječku zapínám BEZ vložených akumulátorů (a řekl bych, že to vyplývá i z návodu). Tak to ještě prozkoušej tak, že nejdřív ji necháš pěkně "nabootovat" a možná provést nějaký selftest a pak teprve vkládej akumulátory. Pokud budou resetovací potíže přetrvávat, reklamuj. Na Kroniu to nebude problém.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S474N
příspěvek 7.12.2009 13:59
Příspěvek #74


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 11.8.2009
Člen číslo: 379



QUOTE(-mm- @ 7.12.2009 14:26) *
Videl bych to asi na reklamaci... nekoupil jsem si nabijecku za cca osm kol, abych kolem ni chodil po spickach a ke vsemu jeste kontroloval, zda opravdu nabila co mela na prvni pokus...

Spis se ti divim, zes kupoval IPC-1L, kdyz je IPC-1 pod 950 Kc i s vybavenim navic.

Nicmene to co popisujes urcite neni standardni chovani, takze reklamace.


--------------------
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 7.12.2009 17:47
Příspěvek #75


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



alk007> Jejda, ze bych si spatne precetl navod? Mam (ani nevim proc) zafixovany, ze nejdriv naladovat a pak zapnout.

S474N> No, koupil jsem proto, ze jsem prave nechtel vybaveni (na co obyc. aku, kdyz uz su zvyklej na Eneloopy) a hlavne jsem jaksi nehledal jinde... Kamos dosel, ze chce lion aku a nabijecku, tak jsem prave kvuli zaruce koupil v CZ a tentokrat to vyslo na kronium, aspon ze kamosova WF-139 jede ok.


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S474N
příspěvek 7.12.2009 20:33
Příspěvek #76


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 11.8.2009
Člen číslo: 379



V pohode, ale tak mohl si to vzit a ty akumulatory nekomu venovat atd. No nic.

Jinak nevim jak ostatni, ale IPC-1 vzdycky naplnim a az potom teprve zapinam a vse v poradku.


--------------------
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 7.12.2009 23:38
Příspěvek #77


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Tak v navodu jsem nasel veticku "Po vlozeni akumulatoru a pripojeni napajeni...", takze to nemam zafixovany spatne... navic vidim, ze nejsu sam, kdo to tak dela.
Presto jsem zkusil nabijecku zapnout prazdnou a nez jsem stihl vlozit prvni aku, tak se pri normalni manipulaci resetovala. Pak jsem s ni chvili zkousel posunovat po stole a jela, pak ji zvednu a zase se resla... pak zas jela, tak jsem zkusil vlozit aku a opet se resla, hned nabehla, rekla, ze aku je full, vzapeti se zase resetovala, nabehla a zacala nabijet a jede i kdyz s ni pohybuju... tak nevim... kdyby se to dalo aspon presne nasimulovat...
V navodu pisou, ze hned po zapnuti ukazuje displej cislo verze, ale me se prvni dve dvoujcisli meni - nevite co to ukazuje?


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
S474N
příspěvek 8.12.2009 11:18
Příspěvek #78


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 58
Registrován: 11.8.2009
Člen číslo: 379



Jestli ti to dela to, co popisujes, tak to bud rozdelej a zkus zkontrolovat, jestli nekde neni neco "odpajene" nebo to vrat a nech si dat novou.


--------------------
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 8.12.2009 16:44
Příspěvek #79


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(-mm- @ 7.12.2009 23:38) *
Tak v navodu jsem nasel veticku "Po vlozeni akumulatoru a pripojeni napajeni...", takze to nemam zafixovany spatne... navic vidim, ze nejsu sam, kdo to tak dela.
Presto jsem zkusil nabijecku zapnout prazdnou a nez jsem stihl vlozit prvni aku, tak se pri normalni manipulaci resetovala. Pak jsem s ni chvili zkousel posunovat po stole a jela, pak ji zvednu a zase se resla... pak zas jela, tak jsem zkusil vlozit aku a opet se resla, hned nabehla, rekla, ze aku je full, vzapeti se zase resetovala, nabehla a zacala nabijet a jede i kdyz s ni pohybuju... tak nevim... kdyby se to dalo aspon presne nasimulovat...
V navodu pisou, ze hned po zapnuti ukazuje displej cislo verze, ale me se prvni dve dvoujcisli meni - nevite co to ukazuje?


Tak to je tedy jasná reklamace :-(


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 8.12.2009 17:49
Příspěvek #80


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



QUOTE(alk007 @ 8.12.2009 16:44) *
Tak to je tedy jasná reklamace :-(


Já si to myslel... bohužel... zase starosti navíc... nic, příští týden odjíždím do Beskyd na chatu na zaslouženou dovolenou, tak to nechám po novým roce...


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stránky V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 18:15