IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

58 Stránky V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Li-ion nabíječky - vaše zkušenosti
The Devil
příspěvek 29.7.2008 12:10
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Myslíš tak, že dva články zapojím paralelne a nechám ich tak nejaký čas a až potom ich dám do nabíjačky?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.7.2008 13:36
Příspěvek #22


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Spíš to myslím tak, že by si měl vždy dát nabíjet články se stejným napětím:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 29.7.2008 13:53
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



To mi je jasné, ale tie články chcem používať v dvoch rôznych baterkách a súčastne sa vybíjať nebudú. sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 30.7.2008 10:28
Příspěvek #24


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



tak a mam doma DSD 18650 CR123A Charger Black.

vyrobene to vyzera dobre .. take lahke cinske + adapter s parametrami 5,5V (nameral som naprazdno az 6,31V) a 450mA, to znamena, ze jeden akumulator nabija prudom 450mA a dva teda asi iba polovicnym unsure.gif

nabijanie signalizuje jedna dvojfarebna LED, ktora svieti pri nabijani cerveno, po ukonceni na zeleno a bez akumulatora neustale blika cervena/zelena smile.gif

neviem ci ma elektroniku aj v tom drziaku, kedze je poctivo zalepeny tak ho nebudem rozoberat. zatial. ale je uplne studeny, takze cele je to riadene asi v tom externom zdroji. a zase mam smolu na vyssie napatie - ukoncuje pri 4,22V

musim este vytknut konektor - priemer 3mm (ako na starej Nokii), zasuva sa iba do polovice a spojenie je take o nicom. kvapka DeoxITu a radsej nechytat.

slo mi hlavne o ten drziak, ale zatial som tak celkovo spokojny smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.7.2008 10:48
Příspěvek #25


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(suivant7 @ 30.7.2008 11:28) *
musim este vytknut konektor - priemer 3mm (ako na starej Nokii), zasuva sa iba do polovice a spojenie je take o nicom. kvapka DeoxITu a radsej nechytat.


To muze byt i vyhoda, par lidi na DX pise, ze pote co se jim podelal ten externi zdroj, tak ho nahradili prave nabijeckou z nokie:)

Jinak jsem nekde videl i rozdelanou kopii tyhle nabijecky (ano i tyhle veci se kopiruji:)) a vevnitr byla jen takova zmet volne se povalujicich soucastech spajenejch dohromady. Takze pri nakupu pozor, aby to byla ta prava DSD:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 30.7.2008 10:50
Příspěvek #26


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



novy poznatok - v drziaku nieje nic. vsetky minusove kontakty a vsetky plusove su navzajom prepojene! takze tam radsej ani nebudem nabijat dve baterky naraz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.7.2008 10:53
Příspěvek #27


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tak to je to samé co jsme řešili výše, pokud ty baterie budou mít stejný napětí nebo jen trochu rozdílný, tak by to neměl být problém.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 30.7.2008 11:03
Příspěvek #28


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



ak to niekedy rozoberem, tak skusim zapojit od napajania k plusovym kontaktom napriklad 1N4007 (1A dioda). akumulatory budu vzajomne oddelene a vzniknuty malicky ubytok napatia na diode urcite nebude vadit kedze zdroj dava az 6,3V
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karel4
příspěvek 31.7.2008 06:56
Příspěvek #29


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 13
Registrován: 21.3.2008
Bydliště: Děčín
Člen číslo: 34



QUOTE(suivant7 @ 30.7.2008 11:03) *
ak to niekedy rozoberem, tak skusim zapojit od napajania k plusovym kontaktom napriklad 1N4007 (1A dioda). akumulatory budu vzajomne oddelene a vzniknuty malicky ubytok napatia na diode urcite nebude vadit kedze zdroj dava az 6,3V


Jestli tam dáš diodu 1N4007, vznikne úbytek podle procházejícího proudu 0,4 - 0,8V. Nabíječka hlídá napětí před diodou, a tím pádem ten článek nenabiješ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 31.7.2008 08:22
Příspěvek #30


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(Karel4 @ 31.7.2008 07:56) *
Jestli tam dáš diodu 1N4007, vznikne úbytek podle procházejícího proudu 0,4 - 0,8V. Nabíječka hlídá napětí před diodou, a tím pádem ten článek nenabiješ.


vcera po nabiti 18650 som nameral az 4,27V. jednoznacne prebija.
skoda, ten ubytok je naozaj velky :-/ mozno sa najde typ diody s ubytkom mensim nez 0,1V. vyriesilo by to aj prebijanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 1.8.2008 09:34
Příspěvek #31


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(jirik @ 28.7.2008 16:18) *
Dnes mi přišla tahle nabíječka. Je určená pro aku 18650 a měla by nabíjet proudem 1A. První aku mi dobila na 4,14V což je OK. Naprázdno ukazuje jen 4,18V, tak snad přebíjet nebude.


Takže po nabití asi šesti baterií zatím můžu konstatovat, že funguje dobře. Zelené světlo se rozsvítí při 4,13-4,14V. Pokud se v tom baterie ještě nechají, tak to vyleze až na těch 4,18V, ale pak už napětí nestoupá. Nabíječka se nějak výrazně nezahřívá a 18650 nabíjí skoro 2x rychleji než wf-139 (přesně jsem to neměřil).


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 4.8.2008 14:34
Příspěvek #32


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Mám tú istú nabku na 18650 a zahrieva sa, teplotu neviem odhadnúť, ale dá sa to ešte držať v rukách. Preto som si spravil taký malý zlepšovák. laugh.gif
Zvýši sa tým priestor okolo nabky na chladenie a tiež je menšie riziko prenosu prípadného požiaru (len dufam ze nie ohmy.gif aj ked pri čínskych výrobkoch si nemožeš byť istý).



BTW: Nabíja cekom dobre, články mali po vybratí 4,18V. smile.gif

EDIT: Trochu menej komicná veriza :-D



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 30.9.2008 01:07
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



K mé objednané WE P7 M90 jsem objednal nabíječku PILA IBC na flashlightz.com. Potom, co jsem četl různé zkušenosti s různými DX nabíječkami, jsem se rozhodnul (stejně jako v případě svítilny) jít do kvality. Na tuhle nabíječku pějou všude chválu, tak do ní půjdu. Snad se najde někdo, kdo mi ji přeměří a pak dám vědět. Bude to ale až na konci listopadu. K ní jsem objednal 4x AW 18650 protected, i když kapacitu nemají špičkovou, kvalitu myslím že jo. Je to drahej špás, ale budiž. Snad nebudu doma čudit od výbuchů, když budu mít solidní nabíječku a baterky. To jsem ještě pošilhával po baterkách 18650-sized PILA 600p, ale za to chtěj 45USD za dva kusy a to už je panečku nehorázný. To bych šel radši do výborných WE 168A nebo jak tomu nadávaj. WE nabíječka ale zase prej není moc vhodná pro normální 18650, což jsem četl někde na CPF. Myslíte že jsem zbytečně vyhodil peníze ohmy.gif , nebo jsem dobře investoval do své bezpečnosti? smile.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.9.2008 08:17
Příspěvek #34


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Trošku pozdě ptát se až potom co jsi to objednal:) Chyba to určitě není, ale koukám, že na liotec mají to světlo i jako complete kit včetně baterií a nabíječky od wolf-eyes. Ty současné wolf-eyes nabíječky už jsou snad ok (ty staré nevypínaly nabíjení samy, ale spoléhaly na ochrannou elektroniku akumulátoru).


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 30.9.2008 17:41
Příspěvek #35


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Používám vlastní nabíječku podle návodu na webu, univerzální - je z ní vyvedený kontakt na který napojuju držák s baterkama. Koncové napětí je buď 4,1 nebo 4,2 V (přepínač). Nabíjí omezeným proudem a posléze na koncové napětí. Přebití nehrozí, ani exploze, proud je poměrně nízký (kolik to si nepamatuju). Teoreticky bych moh použít balancér co mam pro modelový li-polky, ten by asi nabíjel rychleji, ale jelikož čínským li-ionkám moc nevěřim, radši to nebudu zkoušet. smile.gif
Byla tu zmínka co dělat když jsou dva články s rozdílnym napětím a nabíječka je nabíjí paralelně - na netu se dá najít schéma na vybíječ baterií, já mam jeden udělanej pro nixx aku, pro zkušenějšího elektrotechnika (což já nejsem smile.gif ) by asi neměl být problém to předělat na parametry li-ion.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 30.9.2008 18:40
Příspěvek #36


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Mám tuto a bohužel přebíjí sad.gif ukončuje na hodnotě 4,27V, takže musím hlídat konec nabíjení. Zahřívá se jen velmi málo, to je alespoň její výhoda laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.9.2008 18:49
Příspěvek #37


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Když jsme řešili tu přebíjející nabíječku, tak sinty narazil na tuhle nabíječku na GME. Má s ní někdo zkušenosti?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 30.9.2008 21:07
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Nabíječka nevypadá špatně, i když cena by mohla být nižší.
Zarazil mne ale popis: "Síťová nabíječka pro modelářské Li-ion battery packy s DeltaV detekcí" biggrin2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.9.2008 21:46
Příspěvek #39


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jo popis je trochu divnej. Nabíjecí algoritmus CC/CV označují jako "bezpečnostní funkci":)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 30.9.2008 22:07
Příspěvek #40


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



QUOTE(pepik @ 30.9.2008 21:07) *
Nabíječka nevypadá špatně, i když cena by mohla být nižší.
Zarazil mne ale popis: "Síťová nabíječka pro modelářské Li-ion battery packy s DeltaV detekcí" biggrin2.gif

To mě taky trklo, ale řikal jsem si, že o tom asi vím málo. Rovněž "výstupní napětí 3,7 V" bude asi docela k prdu. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Stránky V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 22:05