IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

5 Stránky V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nákupy v zahraničí podražily kvůli DPH, Od 1.4.2011 zásilky od hodnoty 22? podléhají DPH
jirik
příspěvek 4.5.2011 01:07
Příspěvek #41


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tak zrovna na celní poště má vždycky člověk pocit, že se vrátil o těch pár desítek let zpět... Ten duch totality tam stále přežívá smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 4.5.2011 10:33
Příspěvek #42


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(jova @ 3.5.2011 22:57) *
Pokud to půjde z Číny a cena bude nad 22ero zaplatíš clo, DPH a ještě poštovní služby.
Více na: http://www.rcmania.cz/modules.php?name=For...pic&t=36818

Koukal jsem na tu diskuzi, která je velmi obsáhlá, za měsíc a půl zabírá 45 stránek.....
A jednu věc nechápu třeba tam píšou toto:
Celník není dopravce a tudíž nic zkontrolovat nemůže a nemůže zásilku označit ani jako proclenou pokud mu tu zásilku někdo nepředloží ke kontrole tj. celník se k ní prostě nedostane dokud mu ji někdo nepředloží. Dopravce bez plné moci od adresáta toto předložení udělat nemůže. Skutečnost, že to tak Česká pošta implicitně dělala za občany až doposud se ukázala jako právně napadnutelná, protože podle zákona tuto činnost dopravce nesmí provádět za adresáta bez explicitně plnou mocí delegované pravomoci k daným úkonům.
Nebo
Stručně a jednoduše řečeno službu celního odbavení, kterou dělala pošta zatím zcela automaticky pro občany bude dělat do budoucna pouze pokud bude mít adresát (občan) podepsanou plnou moc pro zastupování Českou poštou. Pokud adresát tuto plnou moc podepsanou mít nebude pak Česká pošta po příchodu zásilky ze země mimo EU zásilku určenou pro tohoto adresáta uloží do skladu na proclívací poště PRAHA 120 a nebude ji předkládat celníkům a tím pádem zásilka nebude automaticky celně odbavena jako tomu bylo doposud tj. nedojde k označení zásilky jako proclené a dokud není zásilka označena jako proclená nesmí ji Česká pošta doručit, protože by tím porušila celní zákon.

To trochu nechápu podle toho by to měl být jakýkoliv balík, ale mě to normálně přišlo s obvyklým razítkem BEZ CLA, a to razítko tam určitě musí dát celník, ale podle výše uvedeného to musí dostat od pošty na základě mého vyjádření a za polatek, nic jsem neplatil, ani po mě nikdo nic nechtěl. JAk to tedy je?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 4.5.2011 13:32
Příspěvek #43


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Tak my to nedalo a nahodou jsem narazil na stranu kde je to vysvětléné tak jak to funguje a z toho je to jasné....
Přiložený soubor  posta_clo_dph.pdf ( 55.64k ) Počet stažení: 96

Ten poplatek 96 kč za jaké si uskladnění se múže zdát nemorální a zajištující státnímu monopolnímu molochu peníze. Nicméně ten poplatek za vyřízení a hlavně vyplnění JSD - což vypadá jako opruz na pár hodin, bych viděl lepší akceptovat a rozhodně to nemají poštáci za nic i když jsou v tom zběhlí.
Navíc z výše uvedeného vyplývá že pokud dojde na celní řízení tak člověk zaplatí tak jako tak 96 kč. Pokud to dopadne tak, že platí clo tak 180 bez práce nebo 96+22 za složenku a spusta práce a času !!!!
Takže pro mě poučení, posílat po jednom (pokud to je za víc jak asi 32 dolarů) a když už mě vyhmátnou tak zaplatit 180 kč z pohodlí domova místo 118kč a boji s uředníky a ztracenýma pár hodinama.

Tento příspěvek byl editován Džejár: 4.5.2011 13:35


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 4.5.2011 14:46
Příspěvek #44


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



To jste mě teda moc nepotěšili, chystám se na objednávku asi za 200 doláču z DX (většinu pro kámoše). Jeden dražší laser a pár drobností. Takže šance, že se vyhnu procleni a dph je asi malá? Abych ještě neměl nějaký oplítačky s tím laserem, ale u nás je snad ještě nezakázali. Jen cesta do Prahy a zpět by mě vyšla nejmíň na 250,- takže to bych si to raději nechal poslat na dobírku, tažke snad nebude problém to vyřídit mailem. Teda jestli s tím nákupem budou problémy, tak asi do budoucna hodně ušetřim, protože mě to od objednávání z HK odradí smile.gif

QUOTE(Džejár @ 4.5.2011 14:32) *
Takže pro mě poučení, posílat po jednom (pokud to je za víc jak asi 32 dolarů) a když už mě vyhmátnou tak zaplatit 180 kč z pohodlí domova místo 118kč a boji s uředníky a ztracenýma pár hodinama.

Jak přesně to myslíš? Když objednám pouze jednu věc např. za 100 doláčů a na balíku bude cena nižší, tak myslíš, že to projde bez dph spíš než větší balík s více položkama ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 4.5.2011 14:52
Příspěvek #45


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(wooferx @ 4.5.2011 15:46) *
Jak přesně to myslíš? Když objednám pouze jednu věc např. za 100 doláčů a na balíku bude cena nižší, tak myslíš, že to projde bez dph spíš než větší balík s více položkama ?


Presně tak. Když to bude malý balík, tak se o to budou zajímat méně, než když to bude velký, težký balík s nízkou cennou smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 4.5.2011 14:58
Příspěvek #46


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Džejár @ 4.5.2011 14:32) *
Takže pro mě poučení, posílat po jednom (pokud to je za víc jak asi 32 dolarů) a když už mě vyhmátnou tak zaplatit 180 kč z pohodlí domova místo 118kč a boji s uředníky a ztracenýma pár hodinama.


Když to necháš proclít poštu tak by to mělo být 96 + 180. Ale těch 180 Kč navíc může být jako alternativa k 2 hodinám pobíhání na úřadě (zkušenost kamaráda z pátku) snesitelná...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 4.5.2011 18:12
Příspěvek #47


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



96 + 180? V novinách jsem četl, že 96 zaplatíš u zásilky do 22 eur (jen DPH), a 180 za zásilku nad 150 eur (DPH + CLO). V MF Dnes je to tady (odstavec č.4- DPH a clo).
Čekám totiž zásilku za $45... Je to jedna věc, krabička cca 20x10x8. Tak snad to projde. Jinak bych musel zvažovat jestli to mám svěřit ČP... Jestli si účtují jen 96, tak jí budu věřit. smile.gif


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fart
příspěvek 4.5.2011 21:39
Příspěvek #48


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 10.4.2011
Člen číslo: 2 523



QUOTE(Kenouš @ 6.4.2011 11:10) *
Tak se klucka pochlubte kdo už platil!? :-) Případně napište jak to probíhá.....


Hmm musim se pochlubit sem začatkem brezna nakoupil z DX 7 nabiječek nake drzaky jenže sem si myslel že to stačí dojít do dubna ale ouha. Udělal sem chybu že sem si neuvedomil ze balik bude tezky a bylo jim to podeřele a popišu co sem vyčetl z papírů.

- 7.4 Mě přišelo oznamení o přichodu zasilky ze zahraničí s plnou mocí.
- 8.4 Jsem jim zaslal plnou Moc a vypis z Paypay a dx.
- 24.4 Dle papiru datum přijetí celniho prohlašení.
- 2.5 Dle papiru datum vystavení poplatkoveho listku ČP
- 4.5 Doručení Zasilky Konečně !

jen nechápu na celnim prohlašeni je častka 224 czk a při přebyrani sem platil 246 czk že by ty penize návic kryry složenku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 4.5.2011 22:37
Příspěvek #49


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(fart @ 4.5.2011 22:39) *
Hmm musim se pochlubit sem začatkem brezna nakoupil z DX 7 nabiječek nake drzaky jenže sem si myslel že to stačí dojít do dubna ale ouha. Udělal sem chybu že sem si neuvedomil ze balik bude tezky a bylo jim to podeřele a popišu co sem vyčetl z papírů.

- 7.4 Mě přišelo oznamení o přichodu zasilky ze zahraničí s plnou mocí.
- 8.4 Jsem jim zaslal plnou Moc a vypis z Paypay a dx.
- 24.4 Dle papiru datum přijetí celniho prohlašení.
- 2.5 Dle papiru datum vystavení poplatkoveho listku ČP
- 4.5 Doručení Zasilky Konečně !

jen nechápu na celnim prohlašeni je častka 224 czk a při přebyrani sem platil 246 czk že by ty penize návic kryry složenku?


Ano, tady o tom Alk007 píše a zmiňuje 22Kč za poslání peněz složenkou.
BTW, Alkovi to trvalo 45 minut a poště v Tvém případě měsíc a ještě 180Kč navíc. I když, jestli jsi platil 246Kč, tak v tom těch 180Kč asi nebylo, ne?

Tento příspěvek byl editován Tommu: 4.5.2011 22:42
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fart
příspěvek 4.5.2011 23:16
Příspěvek #50


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 10.4.2011
Člen číslo: 2 523



QUOTE(Tommu @ 4.5.2011 23:37) *
Ano, tady o tom Alk007 píše a zmiňuje 22Kč za poslání peněz složenkou.
BTW, Alkovi to trvalo 45 minut a poště v Tvém případě měsíc a ještě 180Kč navíc. I když, jestli jsi platil 246Kč, tak v tom těch 180Kč asi nebylo, ne?


No pravě že tech 180 czk je už v tom ale tech 224 czk je na tom přijetí celnim prohlašení napsano DPH.
A Extra je napsano onech 180 czk na poplatkovem listku divne že ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 5.5.2011 00:08
Příspěvek #51


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



QUOTE(alk007 @ 3.5.2011 21:58) *
4. Vejít dovnitř a celníkovi poskytnout veškeré doklady o tom, co a za kolik je v zásilce. Nestačí tedy pouze výpis z PayPalu, pokud v něm není přesný popis a cena. Chtějí fakturu, postačí třeba vytištěný email s popisem položek - viz výše. Zajímá je i cena dopravy.


Jen by mě zajímalo, jak daný celník zjistí, jestli si někdo ve vytisklém emailu např. omylem neodmazal jednu nulu z ceny rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 10.6.2011 15:33
Příspěvek #52


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Tento týden mi přišly drobnosti z DX (držáky na kolo, blikačky a 2x aku 18650 se skutečnou cenou do 23 EUR). Balíček nebyl úplně nejmenší, tak 20x20x5 cm ale vše naštěstí přišlo s razítkem bez CLA asi za tři týdny. Ale laser který byl objednaný i "shipped" dva týdny před tím ještě nedorazil, takže ten už asi na celnici zkejsnul.
Na bikeforu jsem se dočetl, že někomu celnicí neprošla ani nabíječka za 8 dolarů, sice po dodáni výpisu z PayPalu nemusí platit DPH, ale zaplatí poplatek poště 96 Kč a celá objednávka se tak zdrží o 1-2 měsíce - viz. odkaz. Je tam i docela ostrá diskuze o tom, jak se stav zhoršil, když si celníci "přizvali na pomoc s proclíváním" poštu, která má zájem, aby se kontrolovalo co nejvíc zásilek, ze kterých má potom svých jistých 96 Kč... Takže nic pozitivního.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.6.2011 15:43
Příspěvek #53


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Přesně tak, pošta z toho má suprovej byznys. Může zadržet v podstatě jakoukoliv zásilku na základě "podezření" a má svejch 96 korun jistejch...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 10.6.2011 19:07
Příspěvek #54


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Tak já jsem objednával v poslední době čtyři balíčky z Hobbycity, po každé pár věcí s cenou tak 40 dolarů a udanou samo méně rolleyes.gif .
Tři přišli ve standartní době 2-3 týdny s razítkem bez cla. čtvrtý objednaný 4.4!!! je stále ještě na celnici.
Byl to smolný balíček protože už do čech šel skoro šest týdnů, a navíc jsem si nedal pozor a nechal je tam napsat GIFT, u ostatních jsem si to pohlídal aby tam bylo OTHERS.
Poslal jsem plnou moc na poštu a potřebné dokumenty. Ty nestačili a tak už jsem si s pánem s ČP vyměnil asi čtyři maili, nevypadal neochotně, ale nadšenej myslím z toho taky asi není... Takže si nemyslím že by to chtěli proclívat o sto šest a přidělávat si práci.
Spíš mají nějakou vnitřní normu kterou musej naplnit aby to nevypadalo že se flákaj.
No taky se mi to moc nelíbí, a nechci obhajovat ČP či výši toho poplatku, nadruhou stranu ani kuře zadarmo nehrabe že.
Takže v celku uspěšnost dobrá a určitě mě to od nakupování v zahraničí neodradí.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 10.6.2011 19:58
Příspěvek #55


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jaký je rozdíl mezi tím, když tam napisou gift a other? U baliku other to min kontrolujou?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 10.6.2011 20:41
Příspěvek #56


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(jirik @ 10.6.2011 16:43) *
Přesně tak, pošta z toho má suprovej byznys. Může zadržet v podstatě jakoukoliv zásilku na základě "podezření" a má svejch 96 korun jistejch...


No on to zase tak suprovej byznys nebude. Musejí ti poslat doporučený dopis kde jsou dvě fotokopie obou stran balíčku, pak další papíry s popisem co dělat atd. Na tý poště se s tím musí následně někdo zabývat a komunikovat s tebou. To jim těch 96Kč nemůže stačit ani na plat těch lidí co to řeší.
Ale jinak myslím, že když budou u zásilky přiložené papíry jako faktura, objednávka a platba, tak nemaj šanci nic zadržet. Jen jak donutit číňana, aby to tam přiložil. No a taky na celníka nepůsobí asi moc dobře, když mají přímo na obálce vytištěno Electronics $5, Gift a podobně.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 10.6.2011 21:03
Příspěvek #57


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(Benik3 @ 10.6.2011 20:58) *
Jaký je rozdíl mezi tím, když tam napisou gift a other? U baliku other to min kontrolujou?


No dárek me vyšší hranici bez daně, ale ze všech zásilek které k dojdou do ČR bude skutečných dárků minimálně, takže to určitě vypadá podezřele

QUOTE(Tommu @ 10.6.2011 21:41) *
No on to zase tak suprovej byznys nebude. Musejí ti poslat doporučený dopis kde jsou dvě fotokopie obou stran balíčku, pak další papíry s popisem co dělat atd. Na tý poště se s tím musí následně někdo zabývat a komunikovat s tebou. To jim těch 96Kč nemůže stačit ani na plat těch lidí co to řeší.
Ale jinak myslím, že když budou u zásilky přiložené papíry jako faktura, objednávka a platba, tak nemaj šanci nic zadržet. Jen jak donutit číňana, aby to tam přiložil. No a taky na celníka nepůsobí asi moc dobře, když mají přímo na obálce vytištěno Electronics $5, Gift a podobně.


No to si taky myslím...
Jednou mi to přišlo i s fakturou na balíčku, takže to čínan umí akorát by to mohl dělat pořád, a ty faktury by nesměli být falešné....
No myslím že časem se to celé zajede, nebude to tak dlouho trvat, a my s budem brát jako samozřejmost že ty ceny budou o 20% vyšší, v naprosté většině však stále velmi výhodné, abudem nakupovat vesele dál.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 10.6.2011 21:14
Příspěvek #58


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Džejár @ 10.6.2011 22:03) *
... nebude to tak dlouho trvat, a my s budem brát jako samozřejmost že ty ceny budou o 20% vyšší, v naprosté většině však stále velmi výhodné, abudem nakupovat vesele dál.


No mě to teď podražilo o víc jak 20%. Objednával jsem sluchátka za 8$ a celníci to zadržili a vrátili poště, aby mě kontaktovali abych dodal papíry. No a už to bude o 96Kč dražší, takže místo 144Kč to budu mít za 240Kč. sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 13.6.2011 12:25
Příspěvek #59


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Přidám zase trochu jinou čerstvou zkušenost.
Dnes mi přišel balík z DX (s jedinou položkou) rovnou na dobírku za necelých 500,- Kč. Dost mě to překvapilo, protože mi žádné oznámení z celnice nepřišlo, takže jsem ani nemohl dát nikomu plnou moc. Vysvětlilo se to tím, že v DX napsali na balík rovnou cenu cca 60 dolarů (která byla ale pořád podhodnocená), takže DPH vyměřili automaticky z této ceny, aniž by rozdělávali balík nebo mě kontaktovali. Celkem jsem tedy zaplatil 250,- dph, 180,- + 22,- Kč poště. Ale stejně je mi divné, že mě vůbec nenabídli, abych si pro balík na celní úřad přišel sám... Ale jelikož se mi cesta do Prahy nevyplatí, tak bych to stejně řešil přes plnou moc. Ale věřím, že někoho, kdo bydlí v Praze by to mohlo naštvat, že zaplatil zbytečně stovku navíc. Ještě dodám, že proclením se dodání zdrželo cca o tři týdny.

Nevím jestli se na DX spletli anebo to je jejich nová taktika, že místo nápadně nízké ceny, která se vejde do limitu pro DPH, tam raději píšou vyšší cenu (ale pořád nižší něž reálnou). Každopádně pokud se stane platba DPH standardem, tak potom už nemá smysl objednávky dělit na více menších balíků, protože pak by člověk musel platit poplatek poště 200 za každý balík zvlášť. To už je pak teda lepší to naházet do jednoho, ale problém může být zase s dělenou zásilkou. U mě je to zatím s dph 50:50, jeden balík mi prošel a jeden ne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trombley
příspěvek 13.6.2011 16:41
Příspěvek #60


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 96
Registrován: 21.4.2011
Člen číslo: 2 845



To mě děsí ta stovka za "podezření". Někdo ty lidi + materiál na ČP opravdu platit musí, ale proč někdo, na koho jen ukážou prstem. To je opravdu hloupé. Představte si, že by s podobnými praktikami přišli i jiní, např. policie. "Vypadalo to, že jste jel moc rychle, radar to nepotvrdil. Zaplaťte tedy stovku."
Já se vždy snažím kouskovat pod 22€ (ve čtvrtek DX za $26.15 a na balíku $14.24) a tohle by mě naštvalo.

PS: Ještě k tomu poslednímu balíku. Celníci se tím asi moc nezabývají. Vidí cenu za svítilnu, nabíječku a redukci do zásuvky celkem 240 Kč- to není zas tak podezřelé. Kdyby se tím zabývali déle, nepřišlo by jim normální, že nabíječka stojí 43 korun a redukce za 1 korunu.

Tento příspěvek byl editován Trombley: 13.6.2011 16:47


--------------------
UltraFire noname (EDC)- Nichia 219B @1.4A; UltraFire WF-502B- XP-G2 dedomed @1.4A; Convoy M1- XM-L T6-3C @2.8A; Surefire M951 (oldgen)- XP-E2 WW @1.2A
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stránky V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 24.4.2024 - 05:09