IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Roche F12 XM-L
Vasek
příspěvek 2.9.2012 16:03
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Zalíbila se mi tato potvůrka. Nechal bych si poslat s odstínem neutral white a jen 2 mode 100% a 10% (přehodit to jde vždy).
Uvažuji ale jestli má význam za ní platit 2x tolik co stojí obdobné UltraFire, FandiFire, TrustFire a spousta jiných na 1x 18650. Držel jste někdy někdo nějakou Roche v ruce? Stojí to za to?



Tento příspěvek byl editován Vasek: 2.9.2012 16:29


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 2.9.2012 16:57
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Spracovanie tela je určite velmy dobre prečo je to možno aj tak drahé (ale tá cena nei horzná oproti sparku a spol. )
A ešte vidíem tam je vnom AMC driver ?????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 2.9.2012 17:03
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jo to je na intl.outdoor dobrý, dávají do FL rovnou AMC drivery smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 2.9.2012 17:27
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Fakt velmi pekna ale 8*AMC a CU star by jej viac slusal.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 2.9.2012 18:20
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



V podstate oproti tým obdobným FL typu UF 2100 tu máš už vymenený driver za 5xAMC, čo je na túto veľkosť akurát, takže by sa to malo celkom dobre uchladiť aj na high režime. Okrem toho tu máš už AR sklíčko, vyzerá to tak, že aj hranaté závity, anodizované, a hrubé o-krúžky. A vonkajšie spracovanie vyzerá byť tiež na oveľa lepšej úrovni, nie sú tam vidno žiadne stopy po opracovávaní. Jediné čo by som tam ešte zmenil, je ledka na CU hviezde, v tom má zoom pravdu. Za tie peniaze je to dobrý FL s univerzálnym kužeľom.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 2.9.2012 18:51
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Právě stejné jako je je ta UF 2100 mám dvě doma, jen je to FandyFire a v nich XPG. Mám ale v plánu je upravit. Patrně na XML a AMC 1.4 A nebo 2.1 A driver. Ten 1.75 by se mi zamlouval víc, ale nenašel jsem jej v shopu. 2.8 A mi přijde na takové tělíčko už moc a já hlavně potřebuju i trochu výdrž na kolo.

Ta Cu star má jakej význam? Jen ten, že měď lépe vede teplo? To by mi přišlo logické použít na vyšších proudech, takle musí i Al být dostatečný.

Jakej rozdíl je ve ztrátách na normálním a AR skle?


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 2.9.2012 19:04
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Ten 5xAMC, čo oni používajú, je len upravený 8xAMC. Odletujú z neho 3xAMC čipy a je to. Tiež to tak robím. 8xAMC (ale verziu 3A namiesto 2,8A) mám v svojej UF 2100, takisto LED na Cu hviezde a mosadzný chladič, ale hreje sa to aj tak dosť. V zime pri -10 sa to ale uchladí v pohode smile.gif Inak pri použíti dnešných top aku (panasonic 3400mah) by to mohlo mať výdrž niečo vyše hodiny na ten 3A high režim.

Cu hviezda lepšie odvádza teplo, takže by sa o niečo mala zvýšiť životnosť LED a pridá to zopár lumenov, ale fakt len zopár. Nechce sa mi moc veriť, že ak aj takúto LED na CU hviezde dáš na hliníkový chladič, že to spraví nejaký rozdiel. Ak by bol aj chladič medený, tak možno, ale takto to podľa mňa moc rozdiel nespraví.
Tu sa riešila CU vs Al hviezda.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 2.9.2012 19:18
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Vasek @ 2.9.2012 17:03) *
Stojí to za to?




ANO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 2.9.2012 19:24
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Jak je to s tím AR sklem?


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 2.9.2012 19:29
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



prepustí viac svetla ako obyčajné bez AR vrstiev... obyčajné sklo prepustí tuším okolo 90% svetla, AR vrstva pridá zopár % navyše, a kebyže je tam TIR optika, tak by to malo byť ešte lepšie. Ale voľným okom tie rozdiely sotva budeš vidieť...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 2.9.2012 19:41
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



QUOTE(MaofKO @ 2.9.2012 20:04) *
Cu hviezda lepšie odvádza teplo, takže by sa o niečo mala zvýšiť životnosť LED a pridá to zopár lumenov, ale fakt len zopár. Nechce sa mi moc veriť, že ak aj takúto LED na CU hviezde dáš na hliníkový chladič, že to spraví nejaký rozdiel. Ak by bol aj chladič medený, tak možno, ale takto to podľa mňa moc rozdiel nespraví.
Tu sa riešila CU vs Al hviezda.


Dík za odkaz, to pročtu. Já se tu přez rok nezdržoval, tak mi toho spousty uniklo. Byl jsem spokojenej s tím co doma mám a nezajímal se o novinky. Teď mě to ale zase chytlo :-)

Jinak by mě zajímalo, jak je na tom s vedením tepla mosaz. Musím pohledat. Protože pokud je na tom špatně, tak je jedno zda je star alu nebu cu. Ikdyž dotekem na mosaz, myslím, že na tom bude lépe jak hliník.

Tu potvůrku si objednám, chci si udělat radost a jsem rád za tip na úpravu 8x AMC na 5x AMC. 1.4A mi na XML U2 přišlo málo, těch 1.75 bude lepších. Nemáš to někde odfocené, které se odpájí? Horší je, že už mám na cestě 2 konstatní 1.4 A.

Tento příspěvek byl editován Vasek: 2.9.2012 19:42


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 2.9.2012 19:49
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Vasek @ 2.9.2012 20:41) *
Dík za odkaz, to pročtu. Já se tu přez rok nezdržoval, tak mi toho spousty uniklo. Byl jsem spokojenej s tím co doma mám a nezajímal se o novinky. Teď mě to ale zase chytlo :-)

Jinak by mě zajímalo, jak je na tom s vedením tepla mosaz. Musím pohledat. Protože pokud je na tom špatně, tak je jedno zda je star alu nebu cu. Ikdyž dotekem na mosaz, myslím, že na tom bude lépe jak hliník.

mosadz horišie ako hliník
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 2.9.2012 19:49
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



podľa wikipedie má mosadz dokonca horšiu tepelnú vodivosť ako hliník, ale neviem či je toto tá správna veličina, takže sa na to nespoliehaj. Myslím, že len tak pre nič by mosadzné (a oveľa ťažšie) chladiče nepoužívali aj drahší výrobcovia ako napr. Xeno, Thrunite...

Tie 1,4A drivery si zas naopak môžeš upraviť na vyšší prúd priletovaním AMC obvodov. Ak tam na ne na tých driveroch nieje už prichystané miesto, tak ich môžeš pridať navrch na tie AMC, čo tam už sú, ale je to piplačka.

A ak chceš naopak nejaké AMC odletovať, tak je úplne jedno, ktoré, pretože sú zapojené paralelne.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 2.9.2012 21:23
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(MaofKO @ 2.9.2012 20:49) *
podľa wikipedie má mosadz dokonca horšiu tepelnú vodivosť ako hliník, ale neviem či je toto tá správna veličina, takže sa na to nespoliehaj. Myslím, že len tak pre nič by mosadzné (a oveľa ťažšie) chladiče nepoužívali aj drahší výrobcovia ako napr. Xeno, Thrunite...

Tie 1,4A drivery si zas naopak môžeš upraviť na vyšší prúd priletovaním AMC obvodov. Ak tam na ne na tých driveroch nieje už prichystané miesto, tak ich môžeš pridať navrch na tie AMC, čo tam už sú, ale je to piplačka.

A ak chceš naopak nejaké AMC odletovať, tak je úplne jedno, ktoré, pretože sú zapojené paralelne.

mosazd sa lepšie obrába biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 2.9.2012 21:26
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nejde jen o to, že má měď vyšší tepelnou vodivost, ale hlavně tam není izolační podložka mezi LED a starem jako u hliníku => je to přiletované rovnou na tu měď, takže i když to dáš potom na hliníkový chladič, měl bys vidět rozdíl...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 2.9.2012 22:18
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Benik3 @ 2.9.2012 22:26) *
Nejde jen o to, že má měď vyšší tepelnou vodivost, ale hlavně tam není izolační podložka mezi LED a starem jako u hliníku => je to přiletované rovnou na tu měď, takže i když to dáš potom na hliníkový chladič, měl bys vidět rozdíl...

Ale oni tu riešili mosadzni pill
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 2.9.2012 22:23
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Oni taky psali, že za ty prachy by tam mohla být XM-L na měděném staru smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 2.9.2012 23:10
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Já když to tak vemu selským rozumem a připodobním k rčení, že řetěz je tak silnej jak jeho nejslabší článek, tak mi ta měď vs. hliník přijde výhodnější jen chvilku po rozsvícení. Jakmile se prohřeje ten kousek mědi, začne jej limitovat teplotní vodivost pasty, která bude pravděpodobně ještě horší jak podložka mezi alu star a LED a dále bude brzda chlazení samotná mosaz a dál závit mezi mosazí a alu tělem (to bude tělo od těla jiné, zda je závit zalepený, plocha aj.).

Já na vlastní oči nikdy alu vs. cu star neviděl, neznám měření svítivosti. Ale přijde mi to, že to velkej vliv mít nemůže, obzvláště při nižších napětích.


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 3.9.2012 06:31
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Najuzsim miestom prestupu tepla je najmensia plocha a ta je medzi LED a STAROM.
Tam je preto dolezita vysoka tepelna vodivost ktoru zabespecuje ma zabespecovat CIN a MED.
Tam kde je prestupova plocha velka tam uz nissia tepelna vodivost az tak nevadi.

Takto ma vyzerat LED+Star+chladic pre 10440 FL.
Ked to zapnem na High (1-2,5A podla stavu baterie ) tak FL sa velmi rychlo rozpali a to je znamka toho ze prestup tepla je urobeny kvalitne.

Tento příspěvek byl editován zoom: 3.9.2012 06:34
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 3.9.2012 14:54
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(zoom @ 3.9.2012 07:31) *
Najuzsim miestom prestupu tepla je najmensia plocha a ta je medzi LED a STAROM.
Tam je preto dolezita vysoka tepelna vodivost ktoru zabespecuje ma zabespecovat CIN a MED.
Tam kde je prestupova plocha velka tam uz nissia tepelna vodivost az tak nevadi.

Takto ma vyzerat LED+Star+chladic pre 10440 FL.
Ked to zapnem na High (1-2,5A podla stavu baterie ) tak FL sa velmi rychlo rozpali a to je znamka toho ze prestup tepla je urobeny kvalitne.

Suhlasím
zoom vynechal star tím znižil prechodné odpory . Ale niekedy je lepšie použiť star ako toto použitie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.4.2024 - 09:29