IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

9 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Čo nosíte so sebou?, po vreckách / v batohu
ajo
příspěvek 16.9.2010 21:25
Příspěvek #81


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(Tommu @ 16.9.2010 22:20) *
Jo a poškodíš mu oči a budeš mu do konce života platit.


Sebaobrana,vsak to tam bolo splnene...urcite to neschytal pre jeho modre oci a vrucny pohlad


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 16.9.2010 21:40
Příspěvek #82


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



to by m zaujimalo.ako by toto hodnotili policajti---poskodenie laserom...ja ho mam tiez..a je to jedina vec,ktoru som chcel radsej hned predat.....


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 16.9.2010 21:55
Příspěvek #83


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(ivan @ 16.9.2010 22:40) *
to by m zaujimalo.ako by toto hodnotili policajti---poskodenie laserom...ja ho mam tiez..a je to jedina vec,ktoru som chcel radsej hned predat.....


Ked ma niekto ohrozuje na zivote?A ked by vystrelil a urobil z neho invalida?


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 17.9.2010 14:24
Příspěvek #84


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(ajo @ 16.9.2010 22:55) *
Ked ma niekto ohrozuje na zivote?A ked by vystrelil a urobil z neho invalida?

No, na slovensku mají zákon o obraně majetku, ale věřím, že oslepení (trvalé) laserem by bylo tak či tak kvalifikováno jako nepřiměřená obrana.. Na slovensku zloděje klidně postřelit/zastřelit můžeš..

V česku by při postřelení zloděje obránce ještě zlodějovi platil nemocenskou..


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 17.9.2010 18:55
Příspěvek #85


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(ajo @ 16.9.2010 22:11) *
Suvivant preco si tam sachoval z Fenixom?Vsak mas zeleny lejzrik z DX.Myslis,ze by to ten vytrznik zvladol,keby dostal pecku do oci?? Mna uz len boli pohlad na odraz z bielej steny...


no asi preto, že ja si bežne svietim pod nohy radšej oblúbeným EDC svetlom než laserom... a svetlo ti môže poslúžiť ako svetelná clona aby útočník nevidel proti komu stojí a umožní ti okamžite ragovať, keďže ho vďaka svetlu dobre vidíš... laser je len pekná hračka, hoci nebezpečná.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 17.9.2010 19:33
Příspěvek #86


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 974
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



aj tak dost hrdinske,ze si mu vobec dokazal zasvietit...kopa ludi by zdrhla v momente...


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 17.9.2010 19:38
Příspěvek #87


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



ďakujem wink.gif ale bola to skôr povinnosť brániť majetok a byt ktorý nie je môj a mojou vinou sa v ňom ocitol cudzí človek. ale trochu aj sebavedomie a istota so zbraňou v ruke s ktorou som sa vela krát hral a dokázal ju použiť už tak povediac pudovo/reflexne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 19.9.2010 00:39
Příspěvek #88


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(ivan @ 17.9.2010 20:33) *
aj tak dost hrdinske,ze si mu vobec dokazal zasvietit...kopa ludi by zdrhla v momente...


Suvivant klobuk dole,zvitazil si nad adrenalinom v danej chvili.
Tym laserom by si ho jednoducho sundal a nemusel by si tasit zbran.Myslim,ze by to bola primerana obrana,ak by mal zbran,hoc i plynovku.Problemom je,ze ked zasvietis FL,tak utocnik to moze brat ako terc a ako ho mas vo vyske srdca a pod,tak napriek tomu,ze bude zaslepeny,streli po zdroji..ale holt uvahy.




--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 19.9.2010 00:48
Příspěvek #89


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(suivant7 @ 17.9.2010 19:55) *
no asi preto, že ja si bežne svietim pod nohy radšej oblúbeným EDC svetlom než laserom... a svetlo ti môže poslúžiť ako svetelná clona aby útočník nevidel proti komu stojí a umožní ti okamžite ragovať, keďže ho vďaka svetlu dobre vidíš... laser je len pekná hračka, hoci nebezpečná.


Ja by som to nevidel az tak tragicky s tym 30mW lejzrikom.Oko ma blink reflex na viditelne svetlo a luc pri tom slabom vykone by nestihol urobit nejake fatalne poskodenia do zazmurenia.Utocnika by to uplne dezorientovalo a mozno by si musel mastit nejaky ten tyzden oci,tak ako ked sa mi popalila rohovka pri cumeni do zvarania argonom.Bola to sialena bolest.
Tie lacne lejzre nemaju az take kvalitne cocky,cize nedosahuju vysoko zaostreny koncentrovany luc.Rozptyluju na 100m cca par metrov.

Tento příspěvek byl editován ajo: 19.9.2010 00:49


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 19.9.2010 00:59
Příspěvek #90


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Zajímavý článek k tomuto tématu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 19.9.2010 01:07
Příspěvek #91


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(ajo @ 19.9.2010 01:39) *
...
Problemom je,ze ked zasvietis FL,tak utocnik to moze brat ako terc a ako ho mas vo vyske srdca a pod,tak napriek tomu,ze bude zaslepeny,streli po zdroji..ale holt uvahy.


Tady jsou popsány možnosti jak držet svítilnu spolu se zbraní. Je tam jedna technika, jak se právě vyvarovat označení své pozice světlem. Ale asi z toho budou brzo bolet ruce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 19.9.2010 06:12
Příspěvek #92


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(ajo @ 19.9.2010 01:48) *
Ja by som to nevidel az tak tragicky s tym 30mW lejzrikom.Oko ma blink reflex na viditelne svetlo a luc pri tom slabom vykone by nestihol urobit nejake fatalne poskodenia do zazmurenia.Utocnika by to uplne dezorientovalo a mozno by si musel mastit nejaky ten tyzden oci,tak ako ked sa mi popalila rohovka pri cumeni do zvarania argonom.Bola to sialena bolest.
Tie lacne lejzre nemaju az take kvalitne cocky,cize nedosahuju vysoko zaostreny koncentrovany luc.Rozptyluju na 100m cca par metrov.


nesúhlasím ani s úvahou o nepoškodení oka, ani s tak velkým rozptylom.

červený 5mW laser vypálil do staručkej čiernobielej elektrónkovej kamery okamžite biely bod. natrvalo. (pre zaujímavosť - CCD aj CMOS snímače mi prežili aj 50mW green bez následkov).
zelený laser je všeobecne známe že je cca 60x "viditelne silnejší" než červený s rovnakým výkonom. a pri 30mW je to už naozaj poznať. 50mW je tabulkovo udávaný výkon, kedy zelený laser začína páliť tenké tmavé plasty, ale zabudol si na to, že tieto lasre pracujú s počiatočnou vlnovou dĺžkou svetla na úrovni IR a značné množstvo výkonu nad udávaný je ešte naviac IR, pred ktorým sa oko neubráni. a DX nepredáva lasre s IR filtrom. verím tomu, že z tak krátkej vzdialenosti stačí bliknutie a už nikdy nebudeš vidieť tak ako dovtedy. treba si uvedomiť, že to čo dokáže páliť plasty môže okamžite zničiť aj sietnicu v oku, resp. značne poškodiť už pri zlomku sekundy. moc humánne mi to nepríde a tiež je otázne kto by bežne nosil miesto kaseru laser...

a čo sa týka dosvitu, meral som viacero laserov. vychádza mi to na cca 2-4 km kus od kusu inak. ale je to len odhad podla google maps a kam moje oko dovidí na vzdialené predmety. priemer si netrúfnem odhadnúť, ale 1m na 100m určite nie, ani 1m na 1km nie. a asi každý takýto laserík sa dá doostriť skrutkou z predu okolo optiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 19.9.2010 06:27
Příspěvek #93


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



čo sa týka držania svetla (ďakujem za článok), nedržal som ani podla jediného z návodov. Fenix L2D v lavej mierne pokrčnej ruke asi pol metra pred vlastnou tvárou (snažil som sa zakryť za svetlo) a svietil som jemu do očí. svetla bolo dosť, spill silný, takže som videl prakticky všetko. pištol v pravej ruke bižšie pri sebe a na úrovni ramena. šlo mi o to, ak by zaútočil na svetlo, aby som mal stále k dispozícii zbraň. mimo jeho ciela útoku. priznávam, že samozrejme v prípade ostrej by to bola úplná hlúposť keďže som prakticky vôbec presne nemieril a ani spätný ráz by som v takej polohe ruky neudržal, ale bola to len plynovka a počas strelby som už mal zbraň namierenú a svetlo už ani neviem ako som držal smile.gif

a mimochodom, velmi pekne ďakujem za vaše pozitívne komentáre k tej udalosti. ale aj za kritiku ktorá mi pomôže v prípade budúceho nebezpečenstva brániť sa efektívnejšie.
dnes už nosím všade so sebou 50ml sprej (11% OC) a občas aj fungl nový Walther P22 7x120mg nonivamid, hoci naozaj nie som zastánca plynoviek, skôr naopak. lenže kto mi dá na slovensku ZP sk.B ? ... a možno ani nechcem.

Tento příspěvek byl editován suivant7: 19.9.2010 06:42
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fixx
příspěvek 19.9.2010 10:26
Příspěvek #94


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 206
Registrován: 27.2.2010
Bydliště: Kosice
Člen číslo: 587



akoze nic v zlom ale v strese mierit tou malou laserovou bodkou niekomu do oka musi byt umenie wink.gif neviem si to dost dobre predstavit-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 21.9.2010 22:16
Příspěvek #95


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(suivant7 @ 19.9.2010 07:12) *
nesúhlasím ani s úvahou o nepoškodení oka, ani s tak velkým rozptylom.

červený 5mW laser vypálil do staručkej čiernobielej elektrónkovej kamery okamžite biely bod. natrvalo. (pre zaujímavosť - CCD aj CMOS snímače mi prežili aj 50mW green bez následkov).
zelený laser je všeobecne známe že je cca 60x "viditelne silnejší" než červený s rovnakým výkonom. a pri 30mW je to už naozaj poznať. 50mW je tabulkovo udávaný výkon, kedy zelený laser začína páliť tenké tmavé plasty, ale zabudol si na to, že tieto lasre pracujú s počiatočnou vlnovou dĺžkou svetla na úrovni IR a značné množstvo výkonu nad udávaný je ešte naviac IR, pred ktorým sa oko neubráni. a DX nepredáva lasre s IR filtrom. verím tomu, že z tak krátkej vzdialenosti stačí bliknutie a už nikdy nebudeš vidieť tak ako dovtedy. treba si uvedomiť, že to čo dokáže páliť plasty môže okamžite zničiť aj sietnicu v oku, resp. značne poškodiť už pri zlomku sekundy. moc humánne mi to nepríde a tiež je otázne kto by bežne nosil miesto kaseru laser...

a čo sa týka dosvitu, meral som viacero laserov. vychádza mi to na cca 2-4 km kus od kusu inak. ale je to len odhad podla google maps a kam moje oko dovidí na vzdialené predmety. priemer si netrúfnem odhadnúť, ale 1m na 100m určite nie, ani 1m na 1km nie. a asi každý takýto laserík sa dá doostriť skrutkou z predu okolo optiky.


No skus sa na to pozriet videokamerou a pribliz si to nejakych 10x krat.Budes videt,ze divergencia je urcite par desiatok cm.Podla mna na palenie staci aj maly vykon,len musi byt kvalitna cocka,ktora z toho spravi velice ostry luc.Vacsinou tie lacne akrylove z DX to nedokazu.
Ked je IR tak je aj zelene svetlo,tak kazde oko blikne,cize to IR nie je podstatne.
Podla mna nebezpecne je za A ak je luc ostry a za B ak posobis dlhsie.Vravim,ze toho 30mW lacneho DX ukazovatka by som sa az tak nebal.Skusal som svietit potkanovi do oci,on do toho cumel jak blbec a nemal som pocit,ze by ostal nejak potom dezorientovany slepotou.
Co sa tej kamery tyka,tak uvedom si ze akykolvek snimaci prvok ma zisk,citlivost,takze takato intenzita ho musi spalit.


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 21.9.2010 22:58
Příspěvek #96


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



QUOTE(ajo @ 21.9.2010 23:16) *
No skus sa na to pozriet videokamerou a pribliz si to nejakych 10x krat.Budes videt,ze divergencia je urcite par desiatok cm.Podla mna na palenie staci aj maly vykon,len musi byt kvalitna cocka,ktora z toho spravi velice ostry luc.Vacsinou tie lacne akrylove z DX to nedokazu.
Ked je IR tak je aj zelene svetlo,tak kazde oko blikne,cize to IR nie je podstatne.
Podla mna nebezpecne je za A ak je luc ostry a za B ak posobis dlhsie.Vravim,ze toho 30mW lacneho DX ukazovatka by som sa az tak nebal.Skusal som svietit potkanovi do oci,on do toho cumel jak blbec a nemal som pocit,ze by ostal nejak potom dezorientovany slepotou.
Co sa tej kamery tyka,tak uvedom si ze akykolvek snimaci prvok ma zisk,citlivost,takze takato intenzita ho musi spalit.

musim sa pridat aj ja, ked sa ti to nezda az take nebezpecne nech sa paci sviet do oci, ale svojich... a reflex zmurknutia je na to pomaly, ale myslim ze uz sa to tu niekde preberalo


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 21.9.2010 23:23
Příspěvek #97


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(Lucky @ 21.9.2010 23:58) *
musim sa pridat aj ja, ked sa ti to nezda az take nebezpecne nech sa paci sviet do oci, ale svojich... a reflex zmurknutia je na to pomaly, ale myslim ze uz sa to tu niekde preberalo


Tu nebolo svietenie do oci,ale sebaobrana v pripade utoku a uvaha o moznych trvalych nasledkoch.Ja tvrdim,ze ak je to na par milisekund do blink reflexu s smejd optikou,ktora rozptyluje tak nebal by som sa az tak.Vsak som si dal zasvietil na pokozku a nepalilo to nejak.Clovek z toho neoslepne,ak tak dokonca zivota bude vidiet bodku...


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 22.9.2010 18:54
Příspěvek #98


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



QUOTE(ajo @ 22.9.2010 00:23) *
Tu nebolo svietenie do oci,ale sebaobrana v pripade utoku a uvaha o moznych trvalych nasledkoch.Ja tvrdim,ze ak je to na par milisekund do blink reflexu s smejd optikou,ktora rozptyluje tak nebal by som sa az tak.Vsak som si dal zasvietil na pokozku a nepalilo to nejak.Clovek z toho neoslepne,ak tak dokonca zivota bude vidiet bodku...

ze dakujem pekne, to radsej mat prestrelenu ruku nez vidiet bodku...


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 23.9.2010 06:38
Příspěvek #99


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



ajo, ty veríš tomu, že napitého útočníka s adrenalínom v krvi zastaví pichnutie v oku od nejakého laseru?
aj s OC kaserom v tvári ťa bude ešte chvílu mlátiť poslepiačky.

treba si uvedomiť, že sebaobrana nie je výstredné mávanie zbraňou alebo laserom, ale odvrátenie útoku v kritickej poslednej sekunde ...
kým trafíš presne do oka, už budeš dávno na zemi snívať o plnom zásobníku .45ACP

Tento příspěvek byl editován suivant7: 23.9.2010 06:39
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 23.9.2010 17:10
Příspěvek #100


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



tak ja uz mam ZT03500KW, ale asi uplne edc to nebude, skor do lesa a na rizikovejsie miesta


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.4.2024 - 04:46