IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

4 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bastl > 1000lumen -> 1. svetlo na bike na fotomag forum :-))), (alebo ako mi ani 1000lumen nestaci na bezpecnu a komfortnu jazdu ...)
pepko
příspěvek 24.2.2008 11:48
Příspěvek #1


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



Cakam uz par dni a tema osvetlenie na kolo je stale prazdna. Tak mi asi nezostava nic ine, len zacat prvym prispevkom. Na moje info uz asi viaceri natrafili po roznych inych serveroch, ale dostatku info nie je nikdy dost, tak si dovolim moje informacie zosumarizovat v tomto prispevku. (a jirik ma stale nahovara na napisanie popisu na jeho server, ale na to sa fakt necitim, a navyse asi este nie som na konci so svojim vytvorom ... tak snad si nejake info vytiahne z tohoto threadu a napise pekny clanocek :-)))

Patrim k tym co sa na biku po tme dost boja. Sice rad jazdim v noci, ten pocit tmy a mozneho nebezpecenstva naokolo mi prilis dviha adrenalin. Postupom casu si uvedomujem, ze som zainvestoval pomerne vela bubacikov do klasickych malych kompaktnych svetiel z bike obchodov. Vela z nich nestalo vobec za nic. Jedine co malo pred par rokmi zmysel bola Sigma Elipsoid s 2.4W halogen ziarovkou. Rozne LED a viac LED riesenia osvedcenych vyrobcov nestali za vela. Napriklad za Cateye EL300 5LED som dal 1500sk a chvilu mi trvalo kym som to predychal, lebo to nesvietilo skor nic. S nabijacimi AA to svietilo slabo, s alkalickymi uz lepsie, ale predrazovalo to prevadzku. No bola to taka nudzovka, aspon to malo dlhu vydrz a v kombinacii so Sigmou Elipsoid sa to dalo pouzit.

Tu je napriklad sumar svetiel, ktore este ziju a pouzivam ich na porovnavacie testy:


To uz ma tato tmava beznadej dohnala ku k hladaniu informacii na webe. Az som sa dopracoval k rieseniu s 20W halogenovou ziarovkou urcenou do bodovych svetiel a napajanu 12V olovenym akumulatorom. Toto bolo celkom pekne riesenie za nie vela penazi. Svetla bolo dostatok, ale vydrz bola velmi zla. Oloveny akumulator bol obrovsky a tazky vzhladom na svoju kapacitu. Dokonca som nejaku dobu pouzival dvojkombinaciu ziarovka s 10stupnovym uhlom a ziarovka s 36stupnovym uhlom. Sucasne pouzitie prakticky nebolo mozne a kapacita aku klesala velmi prudko.



No ale z tohoto riesenia to bolo uz len na krok k serioznej LED technologii. Najskor som kupil nahradu halogenovej ziarovky 12V so 48led. Napriek presvedcovaniu predavaca, ze to naozaj svieti ako 20W halogen, to tak nebolo a vykon bol asi iba ako 10W. Ale aj to bolo skvele, najma ked odber bol iba na urovni 2W. Kedze uhol vyzarovania to malo iba asi 15stupnov, zakupil som dalsiu ziarovku, s 30stupnovym vyzarovanim. To uz bolo modernejsie riesenie s 3x1W Cree LED. Zase ma predavac presvedcil, ze to svieti ako 20W halogen, ale zase to bol iba marketingovy trik. No ale na biku to uz fakt svietilo pekne.



Medzitym som prestal pouzivat oloveny akumulator a presiel som na AA NiMH. Napriklad 10xAA s kapacitou 2500mAh ma rozmery asi 3x mensie ako olovo s kapacitou 3.4Ah. A pritom halogen svietil rovnako dlho. Viac foto k tejto oblasti je na mojej stranke TU.


Bohuzial az po takto dlhom trapeni som natrafil na Jirika a ten ma odkazal na cinske vyrobky a na nakupy na dealextreme.com. Chvilu mi to trvalo, kym som nabral odvahu. Ale svetla ako Ultrafire 606A1 a Ultrafire C3 nakonie prisli. A vdaka nim som mohol vsetky moje doterajsie modely svetiel zahodit. Je to neuveritelne, ale tieto svetielka maju neskutocny pomer vykon/cena/vaha/rozmery/vydrz ... A vyrobky od fenixu su v niektorych smeroch na tom este lepsie. Prvy test tychto svetielok dopadoltakto. Este dodam, ze to bolo fotene na ISO100 a cas 8sekund.

Dodnes som s tymi svetielkami velmi spokojny. UF C3 som posunul znamemu a neskor som si dokupil MTE Rebel 100lumen, ktory nosim so sebou ako nudzovku. Vzhladom na pouzitie iba 1 AA je pomerne maly, na biku neprekaza a budem ho asi pouzivat aj v lete pre pripad neskoreho navratu z nocnych krmovych vyletov :-))) UF 606 pouzivam napriklad aj ako celovku:



A postupne sa dostavam k finalnemu rieseniu - moj BASTL. Plan bol pouzit 4 ledky. Nakupy urobit na dealextreme.com a kaidomain.com a urobit co najlacnejsie a najvykonnejsie svetlo, ktore nebude oslnovat protiiducich. Nakoniec som sa dopracoval k rieseniu pre 8led (v sucasnosti osadenych 6 led) a to najma kvoli dobremu centralnemu upevneniu na riaditkach na biku. Ale je mozne, ze na leto pouzijem jednu z mensich verzii. Tato modularna konstrukcia sice nevynika minimalistickymi rozmermi, je vsak velmi ucinna a do buducna lahko modifikovatelna. Najma pri svieteni iba hornymi 2 ledkami su svetelne straty minimalne a vacsina svetla je odrazeneho spat k zemi. Vnutornu stranu profil by bolo samozrejme mozne vylestit este viac, ale aj takto som zaznamenal jasny rozdiel v osvetlenej ploche pred bikom ako bez vylestenia.



Napajanie mam riesene zatial provizorne. Nerozhodol som sa zatial pre ziaden silnejsi zdroj energie typu liion. Takze pouzivam AA akumulatory, ktorych mam pomerne dost. Horne stredne 2 ledky mam zapojene seriovo s 1.5ohm odporom a napajane 8xAA 2500mA. Vydrz svietenia je asi 2hodiny, co je pre mna dostatocne. V pociatocnej faze by mal do lediek tiect pomerne velky prud, podla prepoctov tak 1.4A. Vyraznejsi pokles jasu nastava az po asi 2hodinach, ale aj po tejto dobe ledky celkom slusne svietia. Zvysne 4ledky pouzivaju elektroniku SKU#3256 z DX a napajam ich 4 alebo 6 AA. Cena tej elektroniky je skvela, ucinnost ma zatial az tak velmi nepresvedcila. To je aj dovod preco zostavam pri prvych 2 ledkach stale pri odpore. Nemam to vsak s cim rozumne porovnat, takze moje hodnotenie berte ako pomerne subjektivne.

Na ledkach je nasadena optika z KD. Za 10$ dostanete 10kusov co je velmi vyhodna ponuka. Jej rozptyl je iba 8 stupnov, takze svieti velmi pekne do dialky. Na pouzitie na biku je vsak vhodna iba v kombinacii s nejakou dalsou sirsou optikou, alebo aspon s takou strieskou ako mam ja, ktora odrazi cast svetla naspat k zemi pred bike. Ja som ju este skombinoval s rozptylovacimi difuzormi. Takze vysledne vyzarovanie do priestoru je taketo:


Nasiel som velmi malo rieseni, kde je snaha NEsmerovat vsetky led do jedneho bodu, ale rozptylit ich do priestoru. Najlepsie iba vo vodorovnom smere. To je podla mna zaklad uspechu v dobrom osvetleni pred bikom. A na zaver tohoto pomerne dlheho prispevku (snad mi to server akceptuje) by som chcel apelovat na vsetkych cyklistov. Vyzera to tak, ze nastava doba, ked nie je problem vozit na biku svetlo, ktore sa moze rovnat osvetleniu z auta. Budme vsak na seba ohladuplny a neoslnujme tych co idu oproti. Nemyslime iba na seba a budme k sebe slusny. Auta tiez pouzivaju svetla rozdelene na stretavacie a na dialkove. Teda az na par pubertalnych blaznov, ktori pouzivaju iba dialkove. Nespravajme sa vsak kvoli nim neohladuplne ku vsetkym. To, ze budem na niekoho svietit vykonnym svetlometom a pripadne este v kombinacii so strobo efektom, nemusi znamenat iba zvysenie bezpecnosti, ale aj zvysenie rizika vzniku vacsej dopravnej nehody a v tom pripade je cyklista zase tym najslabsim clankom ...

Jeden z poslednych testov aj s porovnanim voci autu je TU.

Na rovnakom mieste som fotil aj minuly rok, ale s uplne inym nastavenim fotaku (1 sekunda voci 8 sekundam), takze to berte do uvahy pri porovnavani. UF 606 moze byt ako refencia.


Nakoniec este maly cenovy sumar:
2xQ2 = 2x6.80$
4xQ5 = 4x8.99$
1xodpor = 2sk
5xvypinac = 1.90$
4xdriver = 6.44$
10xoptika=9.90$
hlinik=200sk
8xAA2500 = 198sk (Lidl)
Cize asi 70$, plus nejake slovenske nakupy. Myslim ze som sa dostal pod 2000sk. Za komplet svetlomet na urovni 1400lumen. Samozrejme akumulator je slabe miesto. Chcelo by to nieco vacsie, kvalitnejsie, s vacsim komfortom pri nabijani. Finalne riesenie to vsak nie je, urcite este nieco vymyslim. A hlavne mam este miesto na dalsie dve ledky. Mozno Cree R2, R3, R4 ???
Fotogaleria vzniku bastlu je TU. Pytajte sa co bude chciet vediet, ja mozno odpoviem. A mozno zase naberiem niekedy chut a nieco popisem a pofotim...


Kopu dalsich foto je mozne najst priamo na mmm.ic.cz, alebo v mirrore na cyklo.szm.sk.


EDIT: po vymene 4 optik za ledil verzie (crs-ss a crs-o) vyzera svetelny kuzel takto:




--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 24.2.2008 15:39
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tomu rikam kvalitni prvni prispevek. Super smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bohuš
příspěvek 24.2.2008 19:18
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 21.2.2008
Bydliště: Štúrovo/Bratislava
Člen číslo: 13



Fakt pekné zhrnutie.
Vývoj Pepkových svetiel som sledoval "naživo". Z jeho prvého nákupu z dealextreme.com som od neho kúpil tú Ultrafire C3 5mode. Neskôr som si kúpil Fenix L2D Q5 (čiastočne aj z dôvodu, aby mal Pepko s čím porovnávať), ktorý je momentálne reklamovaný.
Mám radšej kompaktné riešenia. Preto by som externý zdroj nechcel na bicykli nosiť. Navyše na ceste mi svetelný výkon Fenixa postačuje. V lese som ho zatiaľ nestihol vyskúšať, ale myslím, že dva fenixy plus prípadne nejaké svetlo na hlavu by už mohlo stačiť.
Hlavná nevýhoda Fenixu a podobných svetiel na bicykli je podľa mňa značné oslňovanie protiidúcich. Na fenixe sa síce dá jednoducho prepnúť z turba na minimálny mód, ale oslňovanie to úplne neeliminuje. Pepko má oslňovanie horných LEDiek vyriešené dosť dobre. Zároveň svetlo, ktoré by šlo hore, použije odrazom na osvietenie miest tesne pred bicyklom.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 24.2.2008 22:34
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



U světel je nejhorší, že s jídlem roste chuť. Člověk by ho chtěl porád víc a víc.

Dřív jsem taky vozil takový ty obyč 2-3W halogeny na 2xC nebo 4xAA, ale ty jsou opravdu jen na dojetí a na to být viděn. Normálně se s tím fakt jezdit nedá. V létě jsem taky začal s Ultrafire C3 a byl jsem opravdu nadšený, proti původnímu halogenu to bylo obrovský zlepšení. Když opadlo prvotní nadšení, tak jsem zjistil, že to pořád nestačí:-) Tak jsem přibral MTE C2 SSC a MTE Rebel. Dvě na řidítkách už svítí docela slušně. K tomu jsem ještě přibral Ultrafire WF-606A na helmu a C3 jsem poslal do světa. Jenže pouze hodinová výdrž MTE mě brzo začala otravovat a navíc jsem měl půjčené Fenixy (premium 100 a Q5) na testování... Nakonec jsem Fenixy testoval tak dlouho, až se mi opravdu nechtělo vracet zpět k MTE a musel jsem si je nechat smile.gif Mám je oba na řidítkách lehce vyosený do stran, díky tomu je rozložení světla celkem fajn a výdrž lehce přes 2 hodiny mi stačí.

Přiložený obrázek


Pro jízdu v terénu ještě k dokonalosti chybí pokrytí cca 0,5m prostor přímo před předním kolem, na to asi ještě koupím Ultrafire C2 a dám si do ní jednu z širokých optik od Ledil. Na helmě jsem Uf-606A už taky poslal do důchodu a používám "Piston" modifikovaný 8° optikou z KD. Oslňování protijedoucích moc neřeším, u nás je minimální provoz a potkám jen pár aut za vyjížďku, navíc většinou jezdím terénem.

Teď jsem jen zvědavý, jak dlouho mi vydrží současná sestava smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 25.2.2008 11:53
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



Ahoj Pepko, s prvym bastlicskym prispevkom si ma tesne predbehol rolleyes.gif , ale klobuk dole, vyrobil si pekne dielko.
Chcem sa opytat na niekolko detailov, to svetlo vozis na MTB biku, jazdis s nim aj po terene ? Pytam sa preto, lebo ma zaujima ako tie plastove drziaky na riaditkach prezivaju vacsie otrasy. Dalsia vec: tie stity proti oslneniu vyzeraju dost ostre, nestalo sa ti, ze si sa o ne nejako poranil, resp. neobavas sa ze pri nejakom pade to moze byt dost nebezpecne ? Pytam sa preto, lebo som s mojim cerstvym produktom bol vcera v lese a veru mi bikeri nadavali ze ich oslnujem. Budem musiet nieco vymysliet , to tvoje riesenie je asi dostatocne ucinne, len sa trochu bojim tych ostrych hran...


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 25.2.2008 21:16
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Diuso @ 25.2.2008 11:53) *
Ahoj Pepko, s prvym bastlicskym prispevkom si ma tesne predbehol rolleyes.gif , ale klobuk dole, vyrobil si pekne dielko.
Chcem sa opytat na niekolko detailov, to svetlo vozis na MTB biku, jazdis s nim aj po terene ? Pytam sa preto, lebo ma zaujima ako tie plastove drziaky na riaditkach prezivaju vacsie otrasy. Dalsia vec: tie stity proti oslneniu vyzeraju dost ostre, nestalo sa ti, ze si sa o ne nejako poranil, resp. neobavas sa ze pri nejakom pade to moze byt dost nebezpecne ? Pytam sa preto, lebo som s mojim cerstvym produktom bol vcera v lese a veru mi bikeri nadavali ze ich oslnujem. Budem musiet nieco vymysliet , to tvoje riesenie je asi dostatocne ucinne, len sa trochu bojim tych ostrych hran...



Ja jazdim na crosse a vyhladavam asfalt. Moze byt aj v lese, moze byt aj rozbity, ale malo by to byt aspon kategorie spevnena lesna cesta. V takom pripade sa mi tie drziaky zdaju uplne dostatocne. Na poriadny teren by som asi pouzil nieco poriadnejsie, kovove, srobovacie ... Neviem na aky teren je urcene svetlo sigma elipsoid, toto moje riesenie je velmi podobne a povedal by som, ze este pevnejsie ako sigma a navyse je zdvojene ... Ved vyskusaj, da sa to kupit v hornbachu pri elektroinstalacii ...

Co sa tyka tej striesky, myslim, ze je to uplne bezpecne, je to obrusene brusnym papierom, urcite sa na tom neda porezat. Neviem si predstavit co by si musel s bikom robit, aby si sa poranil. A nemyslim, ze je to az tak velke ako sa zda. Ledky treba predsa aj trochu chladit a je potrebne mat urcite mnozstvo hmoty a plochy ako chladic. Prve testy som robil tak, ze som dnu strcil MTE Rebel a sledoval ako to meni svetelny tok. Na svetla typu fenix, c3, mte to nie je problem pripevnit. Staci na ne natiahnut kus gumy z hadice a nasledne nasunut takyto skoseny profil. Tiez je kupeny v hornbachu. Vonkajsi rozmer 25x25mm, vnutorny 22x22mm. Maju tusim aj ine rozmery, mozno aj gulate by sa dali pouzit.



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 16.3.2008 18:19
Příspěvek #7


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



takze po dlhom testovani, uvahach, analyzach ... som sa odhodlal a vyhodil som odpor, ktory som pouzival v serii s 8xAA a 2x Q5 ... nahradil som ho dvomi elektronikami http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7612 ... takze teraz je to idealne napajat 4xAA ... svieti to trochu menej ako predtym (do lediek ida iba 1A namiesto 1.4A) ... kolko to vydrzi svietit pri high rezime zatial neviem, ale pojdem to zmerat ...

zatial len taka mala kolaz roznych nastaveni ... prvy krat vlastne vidim ako svieti iba jedna ledka s tym mojim stitom :-)))

porovnanie


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.3.2008 18:47
Příspěvek #8


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pěknýsmile.gif To směrování světla je opravdu dobrý, teda až na ty difuzéry. Vždyť ty přece musí oslňovat laugh.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 16.3.2008 18:58
Příspěvek #9


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no to si pis, ze to oslnuje ... je to pekne neprijemne ... je prakticky jedno, z ktoreho uhla na to pozeras, neskutocne to vypaluje oci ... no ale pri zjazde z kopca a v zakrutach sa hodi vsetko svetlo ...

len stale neviem ako skombinujem tie optiky ledil ked mi pridu ... tie 2 stredne optiky urcite menit nebudem ... ale co so zvyskom netusim ... budem mat aj ss aj m aj w aj o ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 16.3.2008 21:16
Příspěvek #10


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak pridavam aj test vydrze ... len upresnim, ze to bolo fotene vonku pri asi 10C ... je z toho jasne, ktory driver je efektivnejsi ... vydrz by bola aj celkom dobra, len skoda, ze ani jeden driver nevie udrzat konstantny prud ...

http://mmm.ic.cz/test/bastl_sku7612_sku325...ydrze_popis.JPG



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 17.3.2008 15:47
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



Ten sku.7612 ma sklamal, samotny obvod 7135 vyzeral byt spolahlivy regulator prudu. Podla obrazku na DX su vsetky 3 obvody 7135 zapojene trvalo, vystup by mal byt cca 1000mA a jednotlive mody ma na starosti elektronika a v tom je mozno problem. Ine obvody s 7135 funguju tak, pri low zapoja jeden 7135, pri medium dva, pri high tri obdovy (350, 700, 1050 mA).
Aspon dufam, moja elektronika s 7135 je este na ceste.


--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 17.3.2008 16:16
Příspěvek #12


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ivo: co konkretne ta na nom sklamalo ? moc ti nerozumiem ... trvalo asi nie su zapojene, inak by to nevydrzalo na med rezim svietit 6 hodin ... vid moj prispevok v rubrike napajanie ...
SKU#7612 medium




--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 17.3.2008 16:42
Příspěvek #13


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



neviem to presne vyjadrit :-(
Obvod 7135 dava konstantny prud cca 350mA, vsetko co portrebuje je napatie o 0.2V vyssie ako potrebuje LEDka. Ked su zapojene 3 paralelne, tak by mali davat trojnasobok. Rezimy low, med, a ostatne blikave ma na starosti zvysna elektronika, ako to dosahuje, netusim (ze by PWM?).
Moja predstava je, ze zapojim 3 obvody 7135 (aj keby som ich mal z toho drivera odpajkovat) a pokial bude napajanie o tych par desatin volta vyssie ako Vf led, tak prud bude konstantny cca 1000mA. Mozno to tak nefunguje, to uvidim, az mi zazvoni postarka pri dverach.





--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 17.3.2008 16:53
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



aha ... uz trochu chapem ... ano keby odpojovali po jednom obvod 7135 tak by to malo rezimy 1000, 700 a 350mA ... ale ma to rezimy 1000, 350 a 100mA ... mohlo by to znamenat, ze pouzivaju 3 obvody, 1 obvod a 1obvod znizeny na tretinu ... kazdopadne v pripadne nizsich rezimov to funguje efektivne a nasobne to predlzuje vydrz baterii ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.3.2008 17:12
Příspěvek #15


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Osobne bych si taky tipnul, ze to pouziva PWM pro nizsi rezimy. Pokud frekvence PWM neni moc vysoka (kolem 100Hz), tak se to da zjistit vcelku jednoduse. Staci namirit svetlo v low/medium modu na tocici se ventilator a pokud pod tim svetlem vypada, ze se toci trhane, tak je to jasny... Pripadne se to da vyfotit fotakem - nastavit nejaky kratsi cas cca 1/10s a svetlem pred fotakem prudce trhnout (nebo trhnout fotakem smile.gif ).

Takhle jsem vyfotil pwm u medium modu Dereelight DBS a Romisenu RC-T5
Přiložený obrázek





--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 17.3.2008 18:37
Příspěvek #16


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



heh ... take odfotit nedokazem ... chcelo by to manualne nastavenie na fotaku ...

v low mode to vsak na videu, ze to blika ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 17.3.2008 19:26
Příspěvek #17


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



Ja ani tak neriesim, ci je to PWM alebo nejak inak riesene, ale preco to nefunguje. Samotne tri 7135 by mali dat stabilnych ~1A, az kym napatie na bateriach neklesne pod cca 3,8V. Aspon ja tak chapem funkciu 7135.


--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.3.2008 23:15
Příspěvek #18


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Proc myslis, ze to nefunguje? Pokud ma pepko zapojeny 4xAA do dvou elektronik a napaji tim dve ledky, tak odber z baterii bude 2A. Takze se ani nedivim, ze to uz po 1 hodine zacina klesat.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 17.3.2008 23:56
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



Mozno to tak ma fungovat, len ja som si vymyslel inu funkcnost. To uvidim, az to otestujem sam.
Ale s tym vysokym odberom ma uz napadol jeden mozny problem - ked som robil pokusne svetlo s 1w luxeonom, tak som zistil, ze v drziaku AA clankov dochadza aj pri prude 300mA k velkym stratam na prechodoch bateria/drziak. Nameral som stratu az 0,5V medzi dvoma clankami (kladny pol-drziak/strunka-zaporny pol). Drziak bol obycajny lacny na 4 AA clanky, celkova strata bola cca 1,5V. :-(


--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 18.3.2008 00:09
Příspěvek #20


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



To je teda hodne:-/ To by si v podstate mohl ledku zapojit na direct drive, elektronika by byla v podstate zbytecna.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 10:37