IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Granát 3x XML, přestavba halogenu z osvětlení soustruhu na ruční svítilnu
Miloš
příspěvek 8.12.2012 20:20
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Dostal jsem v práci 3 kusy vyřazených světel z obráběcích strojů. Krásný materiál, dural, po rozebrání a vyházení vnitřností nádhera. Něčeho takového je do šrotu škoda. Dovnitř jsem vyrobil přepážku ze 6mm duralu. Použil jsem tento driver (teď koukám, že ho vylepšili, turbo není 20s, ale už 120 huh.gif ), tuto optiku. Diody jsou z Ledrise, dělají je na pěkných pcb, ale už tam nakupovat nebudu, anžto už to od nich netrvá 12 dní, ale víc než 2 měsíce angry.gif . Diody drží optika, ale jelikož jsem si pořídil šroubky, závitníky atd, tak je snad někdy přišroubuju.
Držák aku (18500, delší se nevejdou) jsem vyrobil z hliníkové kulatiny, makrolonu, kousků měděného plechu, pružinky jsou ze starého autíčka (vše recyklace biggrin.gif ).
Spínač jsem udělal tak, že do zadního víčka jsem vyřízl závit, do kousku bronzové kulatiny (byla po ruce), jsem vyřízl závit a nalisoval jsem to do toho otočného knoflíku, který sloužil i původně k ovládání vypínače. Dá se to v pohodě ovládat jednou rukou, ušetřil jsem místo a nemusí mě zajímat životnost spínače, protože tohle neopálím...
Bargraf je od Vědátora (jj,kdo umí,ten umí, já jen blink.gif ). Je pod maličkou asférikou z DX, na ni jsem zespodu nalepil kousek průhledné matné samolepicí fólie, takže to vypadá, že bargraf je hodně hluboko a vypadá to fakt dobře.
Na tělo svítilny bych ještě dal elox nebo černou matovku, uvidím. Zatím není žádný problém se zahříváním, vyzařování tepla nemusím tudíž řešit.

Tento příspěvek byl editován Miloš: 8.12.2012 20:52
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 8.12.2012 23:22
Příspěvek #2


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Pekna pracicka. Male, ucelove a vykonne smile.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 9.12.2012 07:38
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



"Diody drží optika, ale jelikož jsem si pořídil šroubky, závitníky atd, tak je snad někdy přišroubuju."

NOO odviest to teplo na telo svitilny budo dost umenie.

Napr medeny alebo hlinikovy plech o hrubke aspon 5mm.
Mal by sa opierat o telo svitilny a este by som ho prisrouboval zvrhu kruzkom ktory by bol medzi TIR a plechom.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 9.12.2012 09:24
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(zoom @ 9.12.2012 07:38) *
"Diody drží optika, ale jelikož jsem si pořídil šroubky, závitníky atd, tak je snad někdy přišroubuju."

NOO odviest to teplo na telo svitilny budo dost umenie.

Napr medeny alebo hlinikovy plech o hrubke aspon 5mm.
Mal by sa opierat o telo svitilny a este by som ho prisrouboval zvrhu kruzkom ktory by bol medzi TIR a plechom.


Vždyť to píšu, ta přepážka uvnitř je ze 6mm duralu, který je dovnitř nalisovaný, takže přenos nebude tak špatný. I když pustím turbo několikrát po sobě, tak s tím nemám žádný problém, svítilna je jen vlažná a driver nepřepne. Problém byl jen na začátku, když jsem měl ledky paralelně a driver 9A. Svítilna se zahřívala během chvilky a driver vypínal na přehřátí. A ty šroubky- mám v hlavě nějaké další plány. Třeba do stejného těla dát 3reflektor, ale tam budu muset mít buď aku mimo tělo, nebo vymyslet nějaké prodloužení. Taky už nosím v hlavě plány na 3x xml na kolo atd., takže už se mi nechce vracet k hotovému. Než to předělávat, radši začnu znova wink.gif .

Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 9.12.2012 10:01
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Ještě srovnání beamshotů s TIR 70mm, 1*xml-u3, 8*amc. První 2 zleva jsou 3*xml-t6, další 2 jsou 1*U3, ale to asi poznáte wink.gif .

Tento příspěvek byl editován Miloš: 9.12.2012 10:04
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 9.12.2012 11:04
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Toje novy sky ray king ? biggrin.gif

SUper práca a ešte sa spítám prečo svieti zapínač na modto a červeno ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 9.12.2012 12:49
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Dežo @ 9.12.2012 11:04) *
Toje novy sky ray king ? biggrin.gif

SUper práca a ešte sa spítám prečo svieti zapínač na modto a červeno ? smile.gif


Díky. To nesvítí spínač, ale bargraf, mám ho připojený tak, že se zapíná se svítilnou, ale tím pádem se odběrem a změnou režimu změní napětí a indikátor změní barvu. Uvažuju, že bych ho namontoval přímo na držák aku, takže při vypnuté svítilně by ukazoval skutečné hodnoty. Ten knoflík vzadu je i vypínač. Jinak na SKY RAY mám nachystáno- viz foto.
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 9.12.2012 13:19
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Miloš @ 9.12.2012 12:49) *
Díky. To nesvítí spínač, ale bargraf, mám ho připojený tak, že se zapíná se svítilnou, ale tím pádem se odběrem a změnou režimu změní napětí a indikátor změní barvu. Uvažuju, že bych ho namontoval přímo na držák aku, takže při vypnuté svítilně by ukazoval skutečné hodnoty. Ten knoflík vzadu je i vypínač. Jinak na SKY RAY mám nachystáno- viz foto.

to je ten intikátor čo máš od vedátora ten mám aj ja a pri odbere neukazuje presne klesne napetie ale na LOW ked tám tak ukazuje dobre smile.gif

no super inač dáš na to aj elox ? smile.gif

nemestil aby sa skvor niejaka lipol ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 9.12.2012 13:57
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Dežo @ 9.12.2012 13:19) *
to je ten intikátor čo máš od vedátora ten mám aj ja a pri odbere neukazuje presne klesne napetie ale na LOW ked tám tak ukazuje dobre smile.gif

no super inač dáš na to aj elox ? smile.gif

nemestil aby sa skvor niejaka lipol ?


Aha, tak ten indikátor nechám tak, to je fajn. Elox nevím, musel bych se porozhlédnout po okolí, nějaká galvanizovna je nedaleko, uvidím, mám toho teď nějak moc ...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 10.12.2012 17:08
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Dežo @ 9.12.2012 13:19) *
to je ten intikátor čo máš od vedátora ten mám aj ja a pri odbere neukazuje presne klesne napetie ale na LOW ked tám tak ukazuje dobre smile.gif

no super inač dáš na to aj elox ? smile.gif

nemestil aby sa skvor niejaka lipol ?


S tou li-pol jsi mi nasadil brouka do hlavy. Sem by se mi hodilo něco kratšího, než 18500.


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 10.12.2012 21:07
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Miloš @ 10.12.2012 17:08) *
S tou li-pol jsi mi nasadil brouka do hlavy. Sem by se mi hodilo něco kratšího, než 18500.

alebo spraviť to na externý pack na niejaky perfiš konektor
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 09:24