IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> čelovka na dogtrekking, výběr čelovky pro treky v náročnějším terénu (pouze chůze, ne na běh)
Eva
příspěvek 22.2.2013 15:49
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 20.2.2013
Člen číslo: 12 004



zdravím smile.gif, bylo mi doporučeno, ať se zeptám zde...
ukončuju období používání noname čelovek od větví a chci si koupit něco pořádnýho. Po prozkoumání všeho možnýho mám pár kandidátů a ráda bych vás poprosila o názory...finanční limit mám tak 800,- Kč
tahle se mi líbí nejvíc:
http://celovky.heureka.cz/emos-phm0c3a035/...fikace/#section
a ostatní:
http://celovky.heureka.cz/fenix-hl21-r3/specifikace/#section
http://celovky.heureka.cz/led-lenser-h3/specifikace/#section
http://celovky.heureka.cz/liberty-113/specifikace/#section
http://celovky.heureka.cz/tesla-zoom-3w/specifikace/#section

případně hoďte i nějaký vaše tipy...
obávám se koupě ze zahraničí, kvůli případným reklamacím, opravám, nemám s tím zkušenosti.. víc preferuju koupi tady v ČR
moc děkuju za odpovědi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 22.2.2013 16:08
Příspěvek #2


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Tipujem, že väčšina bude navrhovať priamy styk s ukážkou všetkých jedincov z čelade "čelovkovité" niekde v nočnom lese. smile.gif

Ja navrhujem Spark ST-X alebo SD-X.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 22.2.2013 16:32
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Pokud již nemáš zájem o "noname čelovky od větví", tak by bylo dobrý vyřadit první a poslední, protože to je přesně ten typ čelovek. Jednoznačně Fenix HL21 (i když já osobně bych volil raději HL30, která je však dražší).
Od LED Lensera bych v této ceně nic nebral, dobře svítí až H7, která je ale výrazně přes tvůj limit.
Tu Liberty 113 jsem měl v ruce, má velmi dobrou konstrukci, ale poměr cena/výkon nic moc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 22.2.2013 16:33
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ja som zial poriadnu fabricku celovku este nevidel ale mam podobnu ako je ta "Tesla zoom 3W" a podla mna je pouzitelna ale pozor nesmie spadnut.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 22.2.2013 16:33
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Ten Spark vypadá dobře, taky o nějaké čelovce uvažuju. V každém případě bych se rozhodl pro něco s li-on, se psem se chodí i v zimě, jemu a lionkám mráz nevadí, ale ostatní baterie s tím mají problém. Pamatuji, jak mi kdysi duracelky v -25 na kole svítily asi 2 minuty, pak se musely ohřát biggrin.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 23.2.2013 10:18
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



To že chceš kvalitní čelovku z ČR a současně s limitem 800Kč silně omezuje výběr. Ale to už jsem ti psal. Tady by ti ten výběr měly usnadnit. Jinak do mrazu jsou lepší než li-pol li-fe. Ale mají horší kapacitu.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 23.2.2013 10:33


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.2.2013 11:06
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Na zatylku hlavy nikdy nenastane minusova teplota. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfi
příspěvek 23.2.2013 11:54
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 304
Registrován: 1.2.2013
Bydliště: B.n.L.
Člen číslo: 11 574



zoom: no tím bych si nebyl tak jistej, v momentě kdy si tu čelovku nahodíš na čepici tak není problém aby ti ty baterky promrzly.

Eva: Pokud máš dobrou nabíječku na tužkovky a ennelop články tak jednoznačně bych doporučoval připlatil ty dvě stovky a koupil Fénixe HL30

pokud budeš kupovat něco na li-pol tak to taky obnáší koupi nějaké kloudné nabíječky. Hodně záleží jak dlouho požaduješ aby vydržela svítit na nějaký rozumný výkon.


--------------------
čelovky: Fireflies PL47 1 Generation s 4xXP-L HI 4000°K, Skilhunt H02 new neutrální bílá, Fenix HP11 a HL30 Nitecore HA20 ruční svítilny: BLF A6 FET+7135 XP-L 5000°K živena až 5A dedomed, Wuben A21, Astrolux S42 4xNichia 219C, Klarus G30 MT-G2 5000K 2450LM , UniqueFire G10 CREE XP-G R5 , UltraFire SH-3AA Cree XM-L T6, , Nitecore EA4W PIONEER neutral white, UV-éčko: 12-LED UV Flashlight Silver , na kolo: NightPro Expert - upgrade MT-G2 + XM-L2, 7-LED 3-Mode Bicycle Safety front Light , zadní: Smart 317 0.5W red 317R Superflash - 1W planet bike transparent
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iggi
příspěvek 24.2.2013 22:26
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 124
Registrován: 26.12.2011
Bydliště: dolny kubin
Člen číslo: 9 333



mam hl30 a je to fakt paradna celovka.... kupil som na ebay za 30?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 25.2.2013 06:58
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ta HL30 vyzera pouzitelne. AA alebo este lepsie 18650 baterie su urcite lepsie riesenie ako AAA baterie len skoda ze nie su na zatylku.

http://www.ebay.com/itm/CREE-XML-T6-1200-L...=item3380297c5f

http://www.ebay.com/itm/CREE-3-LED-HeadLig...=item2ec367777e

http://www.ebay.com/itm/CREE-R3-2xRed-led-...=item3a7d9e00d3



Tento příspěvek byl editován zoom: 25.2.2013 10:03


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eva
příspěvek 25.2.2013 10:26
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 20.2.2013
Člen číslo: 12 004



děkuju za rady...jak jsem psala, s pořízením ze zahraničí nemám zkušenosti a docela se toho bojim...proto bych ráda ještě pár rad ohledně té koupě, protože se mi hodně líbí ta, kterou mi doporučil Kolbaba na diskuzi lide.cz
protože ale neumím tak dobře anglicky, chtěla bych poprosit o uvedení nějakých přesných informací, typu dosvit, lumeny (ale ty mi myslím psal), výdrž svícení spolu s jednotlivými režimy.
ale také na kolik by ta čelovka vyšla se vším všudy(vím, že byla potřeba nějaká redukce, teď ještě ty baterie, nevím jestli se dají koupit i normálním kamenném obchodě...
prostě mi jde o praktické rady, protože na základě doporučení bych si ji nakonec tedy nejspíš opravdu objednala...tak bych ráda, kdyby mi někdo s tím trochu poradil...
moc děkuju!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 25.2.2013 10:38
Příspěvek #12


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Ja stále odporúčam Spark ST-6 460NW (prípadne iný Spark). Tuna na fóre je myslím kopa dobrých ľudí, ktorí sa určite ponúknu s kúpou v zahraničí (vychádza to oveľa lacnejšie). Články jedine Li-Ion akumulátory (Samsung ICR - tie sa ale ťažko zháňajú chránené, alebo Panasonic NRC, A alebo novšie cool.gif a nejakú ako-tak dobrú nabíjačku. Určite sa oplatí zainvestovať 100 EUR do poriadneho lampáša s kvalitnými akumulátormi ako kúpiť nejký "plasťák". Psík poďakuje. smile.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iggi
příspěvek 25.2.2013 10:51
Příspěvek #13


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 124
Registrován: 26.12.2011
Bydliště: dolny kubin
Člen číslo: 9 333



ja by som namiesto toho sparka radsej nejaku zebru smile.gif H600w alebo f
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 25.2.2013 11:29
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



QUOTE
mam hl30 a je to fakt paradna celovka.... kupil som na ebay za 30?


Na ebay je to v limitu, ale slečna nechce kupovat v zahraničí a tady to stojí 1000Kč, což je zas nad limit. A teď babo raď. blink.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iggi
příspěvek 25.2.2013 12:03
Příspěvek #15


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 124
Registrován: 26.12.2011
Bydliště: dolny kubin
Člen číslo: 9 333



tak jej to ma kupit daky clen co byva v tom istom meste ako ona a bude to mat z ebay za dobru cenu...
a myslim ze za to riziko to stoji....

Tento příspěvek byl editován Iggi: 25.2.2013 12:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 25.2.2013 12:09
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Jí jde o problémy s reklamací. Ale to je otázka priorit. Buď levně s potencionálními problémy s reklamací a nebo draze s jistotou (snad) snadné reklamace. Nejhorší varianta je poloviční. Draze přes profi zprostředkovatele.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 25.2.2013 13:13
Příspěvek #17


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Ahoj Evo, vítej na fóru. Osob ženského pohlaví je tu jako šafránu, tak vítej dvojnásob :-)

Co se čelovky týče, bylo by dobré se trochu rozepsat, na co přesněji bys ji potřebovala. Tedy např:
  • má to být co možná největší "dělo", nebo bude stačit něco obyčejnějšího (to znamená několikanásobek svítivosti noname tržnicových hlavosvětel)
  • budeš-li chtít svítit půl hodiny, hodinu, dvě nebo víc
  • preferuješ-li uzounký kužel na dálku, širší a nebo úplně všesměrové svícení
  • jsi-li ochotna vstoupit do vod Li-Ion akumulátorů nebo zůstaneš v bezpečných vodách NiMH akumulátorů nebo alkalických baterií
  • plánuješ teď nebo časem nákup nějaké jiné svítilny, pravděpodobně do ruky
Rádi ti poradíme a pochopitelně jsi-li z Prahy nebo okolí, můžeme zorganizovat "čelovkový flashasraz", protože jednou vidět je lepší než o tom stokrát číst :-))




--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eva
příspěvek 26.2.2013 08:05
Příspěvek #18


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 20.2.2013
Člen číslo: 12 004



Jak už jsem psala o něco výše, nakonec bych možná do nákupu v zahraničí šla. Kolbaba71 mi poradil tuto:
http://www.ebay.com/itm/1600-Lumens-CREE-X...=item3f216fa1e0
k tomu bych potřebovala redukci:
http://www.ebay.com/itm/US-AU-to-EU-AC-POW...=item3376e0f8d4

prosím tedy o nějaké info o téhle čelovce (jak jsem uvedla, bohužel neumím tak dobře anglicky a překlady přes strejdu google nebývají spolehlivý), případně i o dodacích podmínkách a poštovným

zkusím se kouknout, ke se dají baterky potřebné do téhle čelovky sehnat. nejshůdnější by byl možnej nákup někde v kamenném obchodě.

čelovku potřebuju na noční trekové pochody do terénu. většinou bivakuju, ale když je dogtrekk zrovna v počasí, kdy je lepší jít v noci (hlavně letní vedra), tak to prostě otočím-odpočíváme se psem přes den a pochodujem v noci, takže bych potřebovala, aby čelovka vydržela svítit třeba i přes celou noc..

co se týče kuželu světla, nejideálnější by byla možnost přepínat mezi silnějším světlem na dálku (což bych využila při hledání značky a tak) a slabším světlem které stačí na chůzi, kdy vím, kde jsem a značku nehledám, nebo čtení v mapě.

na běhání čelovku nepotřebuju a nákup další svítilny do ruky nechystám.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 26.2.2013 09:29
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Eva @ 26.2.2013 08:05) *
Jak už jsem psala o něco výše, nakonec bych možná do nákupu v zahraničí šla. Kolbaba71 mi poradil tuto:
http://www.ebay.com/itm/1600-Lumens-CREE-X...=item3f216fa1e0
k tomu bych potřebovala redukci:
http://www.ebay.com/itm/US-AU-to-EU-AC-POW...=item3376e0f8d4

prosím tedy o nějaké info o téhle čelovce (jak jsem uvedla, bohužel neumím tak dobře anglicky a překlady přes strejdu google nebývají spolehlivý), případně i o dodacích podmínkách a poštovným

zkusím se kouknout, ke se dají baterky potřebné do téhle čelovky sehnat. nejshůdnější by byl možnej nákup někde v kamenném obchodě.

čelovku potřebuju na noční trekové pochody do terénu. většinou bivakuju, ale když je dogtrekk zrovna v počasí, kdy je lepší jít v noci (hlavně letní vedra), tak to prostě otočím-odpočíváme se psem přes den a pochodujem v noci, takže bych potřebovala, aby čelovka vydržela svítit třeba i přes celou noc..

co se týče kuželu světla, nejideálnější by byla možnost přepínat mezi silnějším světlem na dálku (což bych využila při hledání značky a tak) a slabším světlem které stačí na chůzi, kdy vím, kde jsem a značku nehledám, nebo čtení v mapě.

na běhání čelovku nepotřebuju a nákup další svítilny do ruky nechystám.


Žádné baterky k tomu nepotřebuješ, součástí balení jsou 2 li-on aku 18650 a nabíječka, redukce se sežene v každé elektře nebo na tržnici. Ty lionky se dnes dají koupit tam, kde prodávají e-cigarety, hodně se to rozšířilo. Ale na to je čas, pár set nabíjecích cyklů vydrží. Teď koukám, že i ta redukce je v balení.

Tento příspěvek byl editován Miloš: 26.2.2013 09:31


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 26.2.2013 09:39
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Miloš @ 26.2.2013 09:29) *
Žádné baterky k tomu nepotřebuješ, součástí balení jsou 2 li-on aku 18650 a nabíječka, redukce se sežene v každé elektře nebo na tržnici. Ty lionky se dnes dají koupit tam, kde prodávají e-cigarety, hodně se to rozšířilo. Ale na to je čas, pár set nabíjecích cyklů vydrží. Teď koukám, že i ta redukce je v balení.


A driver bych vyměnil za Blavedu, mělo by to mnohem vyšší výdrž, na low režim by se dalo chodit dloooouho...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 20.4.2024 - 04:26