IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Little Boy EVO II, Ultimátní bastl
midlander
příspěvek 4.12.2008 22:37
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Taxem dobastlil Little Boye EVO II, jdu se pochlubit. wink.gif Oproti předchozí teple bílý 100 lm ledce jsem přešel na P7. Druhou zásadní změnou je že jsem přesunul aku dovnitř (4x18650 TF2500). Kvůli tomu jsem musel prodloužit zadek. Udělal jsem krytku z plexi a hliníku, původní idea byla dostat tam modrou tuzing ledku, ale ve výsledku jsem jí tam nedokázal nacpat. biggrin2.gif Dioda je direct drive, resp. přes dva 7135 drivery. Jeden (high) na 2,8 A, druhej... tušim na 700 mA nebo 1050 mA? Už ani nevim, jak to postupně plácám po večerech. Přepíná se horní páčkou (dopředu high, dozadu low, uprostřed vypnuto - ergonomicky paráda). Vzadu dole v krytce je dobíjecí konektor a spínač vnitřní baterie - zapnutej je na normální provoz a dobíjení, pokud ho vypnu, můžu zapojit externí zdroj (stav nejvyšší nouze). Proto jsem tam dal ty 7135 drivery a ne jenom odpory, kdybych to třeba napojil v nouzi na jiný silnější zdroj. Reálný odběr na high odhaduju max na 2A, výdrž by měla jít přes 4 hodiny. Na low bude hoodně dlouhá. Mělo by to být docela slušně utěsněný proti dešti, zadek z plexi je lepenej a plíšek osazenej do silikonu, horní krytka páčky taky těsná, předek by se dal taky dotěsnit pár kapkami silikonu, ale tam i tak máloco proteče. Konektor a spínač baterie se dotěsní kouskem stříbrné pásky. wink.gif
Nevýhody: věrný svému jménu má asi 530 g. biggrin.gif A samozřejmě ty dva spínače v řadě - tolik vřazených odporů! Jo a rozložení světla v kuželu je docela šílený, ale světelnej výkon to přebije. Já vidim docela dobře takže i těch 100 lumen předchozí verze mi docela stačilo. tongue.gif Důležitý je že svítí dost doširoka, tzn. i pod kolo a do boků.
Teď už jenom se někdy utrhnout na kolo a oprubovat, esli se to udrží na řidítkách. biggrin2.gif
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 4.12.2008 22:46
Příspěvek #2


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Pekné.. a najmä tá šiltovka je cool. biggrin2.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 4.12.2008 22:47
Příspěvek #3


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



parada thumbsup_anim.gif uz len kupit cierny matny spray a fuknut to cele :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 4.12.2008 22:50
Příspěvek #4


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



hehe ... pekna strieska :-)))
ale je asi dost kratka alebo vysoka ... ak si planoval obmedzit oslnovanie, musis ju sklopit viac dole, aby si uplne odrezal halo nad ohniskom ...

co sa tyka nabijania, bude to pre teba asi prijemne komfortne ... tiez som nad takym rozmyslal, ale moc som toho nevymyslel ... takze nabijam akumulatory rucne a postupne :-(((

no a teraz mozes vyrobit este dalsie 2 kusy a potom budes celkom pekne svietit na biku :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 4.12.2008 23:02
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Supr kšiltík:) Co takhle vyhodit ten reflektor a dát tam optiku?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 4.12.2008 23:04
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(jirik @ 4.12.2008 23:02) *
Co takhle vyhodit ten reflektor a dát tam optiku?


ja som tiez za ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 4.12.2008 23:14
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



QUOTE(jirik @ 4.12.2008 23:02) *
Supr kšiltík:) Co takhle vyhodit ten reflektor a dát tam optiku?

Nojo, je to bída, ale úspěch byl to dodělat, nemám na to vůbec čas... cca měsíc mi trvalo než jsem se dokopal doběhnout z práce do gesu pro tu krytku vypínače. No možná se po novym roce začnu zas drbat na hlavě co by se dalo vylepšit. biggrin.gif

Kšilt by chtěl delší, resp. ho sklopit, ale na to se vztahuje taky výše uvedené... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 5.12.2008 12:41
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Pěkný lampasík, dal sis s ním práci thumbsup_anim.gif Jen bych měl obavu o pevnost držáku v případě pádu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 22.3.2009 14:41
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Tak už jsem u EVO III. biggrin.gif Likvidace držáku mě dokopla k další úpravě.
1) Samotný držák (made in Bauhaus - ano, je to objímka na trubky) - změnil jsem zároveň rodla na oversize, takže myslim, že teď to něco vydrží.
2) Optika - Sekonix kolimátor 15° s wide (30°) filtrem. Na kole zatím neodzkoušeno, bo jsem kvůli zlomený a nyní bolavý ruce eště na kole nebyl... Původní parabole nejvíc odpovídal narrow filtr, ale wide zas krásně plynule rozkládá do plochy. Parabolu jsem ufik a nechal okolo, přišlo mi že se část světla zbytečně ztrácí do boku.
Zbývá už jen vypodložit objímku na řidítka a časem sehnat novej dudlik na vypínač... a výhledově vyříznout z gumy těsnicí kroužky.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 18.11.2009 21:39
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Jo pár fotek "modelových situací" - z mobilu. Low a High.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.3.2024 - 04:12