IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> SSC P7 na kole:)
pepko
příspěvek 16.6.2008 14:04
Příspěvek #21


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



svieti to nadherne, takto pred rokom si mal problem dosvietit na ten kravin :-)))

asi je fakt medium najlepsia volba ... zrovna tuto fotku by som rad videl len s cistym kolimatorom ... mozno vtedy by sa lepsie ukazalo tych 15stupnov ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capo
příspěvek 16.6.2008 15:33
Příspěvek #22


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 16.6.2008
Člen číslo: 101



Předem se omlouvám že začnu trochu zeširoka, ale přišlo mi vhodné to vložit právě sem.

O víkendu jsem se účastnil 24hod závodu, kde jsem poprvé zakusil co je to jet v terénu z kopce ve tmě. Měl jsem sebou 2x Cateye HL-EL520 na řidítkách a na helmě nějakou čelovku s 3W Luxeonem. Nyní zhruba vím co chci. Mít na řidítkách něco s rozumným rozptylem, aby to osvětlovalo cestu předem cca 7-20m a na helmě něco co svítí víc do dálky, tedy asi více bodově. Prostor do 2m neocením, protože vzhledem k rychlosti bych stejně nestihl reagovat. Napájení hlavního světla musí vydržet aspoň 2 hodiny, ideálně 3. Počítám s tím, že světlo budu napájet z nějakého packu, který umístím třeba do košíku na lahev. U čelovky potřebuji zvolit něco, co vydrží 3 hodiny s přepínáním slabého a silného světla, a napájení umístim na helmu.

No a to je důvod proč to píšu sem, zaujaly mě zkoušky P7 s různými optikami. Co jsem pochopil, tak jirik teď skončil u podobné sestavy?? Můžete doporučit něco konkrétního s rozumným rozpočtem (představa zhruba obojí do $100 + baterrypack), co by mohlo splnit mé nároky?

Na začátku je tady ultrafire, potom MTE a to už se začínám ztrácet. Snad bych zvládl koupit svítilnu a u ní třeba vyměnit optiku, pokud to bude třeba, nicméně výměna elektroniky už je pro mě asi moc silná káva...

Předem moc díky za rady a tipy

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.6.2008 15:50
Příspěvek #23


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Obě tyhle P7 světla jsem předělával více viz http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=49
Ze zahraničí se už dají koupit i hotová, ale zatím nevím kterou vybrat http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=61

Problém P7 je, že zatím není dostupná rozumná elektronika a většina světel je řešená přímým napájením z baterií. Na napájení tedy potřebuješ buďto jednu liion s napětím 3,7V, nebo tři ni-mh akumulátory v sérii. Pro výdrž 3 hodiny potřebuješ kapacitu aspoň 6000mAh.

Pokud jseš někde z okolí Liberce, tak se můžem někdy v noci sjet a klidně ti ukážu všechny možný světla:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capo
příspěvek 16.6.2008 16:28
Příspěvek #24


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 16.6.2008
Člen číslo: 101



Jsem z Prahy, v Liberci jsem jel jen ten závod smile.gif
No jak vidím, tak definitivní řešení s P7 ještě není na světě, tak to radši chvilku počkám, sám nemám na bastlení mozek wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 19.6.2008 23:48
Příspěvek #25


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Dnes, nebo vlastně už včera jsem se byl projet a ještě jsem dál experimentoval. Na silnici asi nakonec bude nejlepší narrow filtr, nebo reflektor. Medium osvítí silnici krásně do celé šířky, ale ve vyšších rychlostech mi chyběl dosvit do dálky. Do terénu mi medium v kombinaci se světlem do dálky na helmě přijde stále nejlepší. Tady jsem však narazil na to, že 1xCree s 8° optikou na helmě je k P7 na řidítkách málo a chtělo by to aspoň 2x Cree... Evidentně by se dalo upgradovat donekonečna biggrin2.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiri
příspěvek 20.6.2008 06:53
Příspěvek #26


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 78
Registrován: 15.3.2008
Bydliště: Bystrička
Člen číslo: 27



Ja som sa včera večer vybral tiež odskúšať (20.00-22.00) šiel som do hôr (brrrr aj so zverou) a na riaditká som nahodil MTE SSC P7 + EaswardYJ Q5.
P7 je výborné hlavné svetlo, na jazdu po rovine a do kopca. V zjazde som musel zapnúť Easwarda ako diaľkové. Konečne som mal relatívne dosť svetla aby som sa nemusel obmedzovať. Ešte by to chcelo diaľkové (Eastward) trošku viac rozostriť a použiť nejakú 15° optiku, reflektor sa mi zdá až zbytočne úzky.
jirik ja by som najradšej použil P7 (wide) + P7 (narrow) na riaditká biggrin2.gif a malo by to stačiť aj do terénu ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.6.2008 08:28
Příspěvek #27


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Každému vyhovuje trochu něco jiného, tak si tu ideální kombinaci musí najít sám:) Já bych třeba bez světla na helmě nevyjel, je to super věc když si můžeš posvítit do zatáček a na bubáky ve křovísmile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capo
příspěvek 20.6.2008 09:09
Příspěvek #28


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 16.6.2008
Člen číslo: 101



QUOTE(jirik @ 20.6.2008 08:28) *
Každému vyhovuje trochu něco jiného, tak si tu ideální kombinaci musí najít sám:) Já bych třeba bez světla na helmě nevyjel, je to super věc když si můžeš posvítit do zatáček a na bubáky ve křovísmile.gif

S tím nelze než souhlasit. Jen bude těžké najít vhodný kompromis k tomu, aby světlo na helmě nebylo těžké (kvůli potřebě většího napájení) a zároveň svítilo jak mělo a vydrželo kolik je potřeba....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.6.2008 11:10
Příspěvek #29


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Na 2xCree by bylo potřeba zbastlit něco takového. Ale do toho už se mi nechce:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiri
příspěvek 14.7.2008 13:25
Příspěvek #30


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 78
Registrován: 15.3.2008
Bydliště: Bystrička
Člen číslo: 27



Takže včera som sa vrátil z 24hodinovky v Bystřičke na Valašsku smile.gif
Škoda nočnej prietrže mračien, pretože som si kvôli nej neužil nočnú jazdu na ktorú som sa vyslovene tešil. Aj tak aspoň hodinu aj kúsok som si dal aj v lejaku.
Použil som MTE SSC (P7) s pôvodným reflektorom + EastwardYJ (Q5) takisto s pôvodným reflektorom. Myslím že táto kombinácia je pre mňa postačujúca, časy na koliečko som mal rovnaké ako cez deň wink.gif
Jediná vec ktorú by som do budúcna riešil je nejaký veľmi mierny rozptyľovač na silné ohnisko Eastwarda, potom by to bolo celkom dobré smile.gif
A svetlá sú naozaj vodotesné, zabudol som ich totiž na noc schovať takže celú noc mokli (asi 4-5hodín) položené na streche auta evil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 14.7.2008 13:38
Příspěvek #31


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



A jel jsi jako jednotlivec, nebo v nějakém družstvu? smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiri
příspěvek 14.7.2008 13:49
Příspěvek #32


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 78
Registrován: 15.3.2008
Bydliště: Bystrička
Člen číslo: 27



Šiel som sólo cool.gif , no support team bol zalezený (čo je samozrejmé v tom počasí) a nemal ma kto vyhnať jazdiť aj v lejaku (okrem toho došla mi voda vo fľaške biggrin.gif), tak som sa zašil do stanu a prespal celú noc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 14.7.2008 14:05
Příspěvek #33


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Aha, už na to koukám na bike-fóru. Každopádně respect:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 14.7.2008 14:20
Příspěvek #34


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



takze cinske lampasiky preziju minimalne jednu dazdivu jazdu :-))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiri
příspěvek 14.7.2008 14:22
Příspěvek #35


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 78
Registrován: 15.3.2008
Bydliště: Bystrička
Člen číslo: 27



jirik, ďakujem, ale podľa mňa je to pohoda, ideš svoje tempo a bavíš sa. Keď si unavený dáš si guľáš, pivko, oddýchneš si... je pravda že potom sa už na bajk nasadá oooveľa ťažšie a psychika zohráva hlavnú úlohu.

edit: pepko to určite áno, dostali poriadnu dávku blata a následné niekoľkohodinové umytie pod prietržou mračien biggrin.gif P.S. ... a stále svietia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 18.7.2008 14:37
Příspěvek #36


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Mám tu ještě jednu várku beamshotů co jsem dělal před 14 dny, už jsem je šoupnul na CPF, takže bych je měl dát i sem:) Našel jsem docela dobrej flek na focení v lese kousek vedle zámku sychrov.



Fenix L2D Rebel 100 (řidítka) - Piston reflektor vyměněný za 8° optiku (helma, namířený cca 30-40m do dálky)

Takhle vyfocené možná obě vypadají slabě, ale pro lepší nastavení měřítka si musíme uvědomit, že obě mají necelých 200lm a svítí stejně nebo líp než 10W sigma mirage. Běžný bike světla by na těch fotkách ani nebyly vidět.


Fenix L2D R100+L2D Q5 (řidítka) - Fenix L2D R100+L2D Q5 (řidítka) + Piston (helma)

MTE SSC P7 mod s Sekonix 15° optika (řidítka) -MTE SSC P7 ... + Piston (helma)

Ultrafire C2 SSC P7 mod Sekonix optika (20° medium filter, řidítka) - Ultrafire C2 SSC P7 ...+ Piston (helma)

Ultrafire C2 SSC P7 mod + L2D R100 + L2D Q5 (řidítka) + Piston (helma) ~ 1250 lumenů dohromady evil.gif


Na jednom stromu vzadu si můžete všimnout bílé značky, k němu je vzdálenost 50 metrů.

Než jsem začal experimentovat s SSC P7, tak jsem vozil dva fenixy na řidítkách a piston na helmě. Tahle kombinace mi maximálně vyhovuje. Teď s MTE SSC P7 to střídám podle nálady:) Bez světla na helmě bych však už na delší štreku nevyjel, že člověk vidí tam kam má zrovna otočenou hlavu je prostě luxus.

MTE SSC P7 mod - ledka v tomhle světle nejede naplno, takže výkonově je srovnatelné se dvěma fenixy dohromady, výdrž je 85 minut na jeden 18650 aku, takže s jedním náhradním akumulátorem se dostanu dohromady na necelé 3 hodiny, což mi bohatě stačí.

Ultrafire C2 SSC P7 mod - tady ledka jede na plný výkon takže cca 700 lumenů, výdrž je však jen 50 minut s jedním 18650 akumulátorem.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 26.4.2024 - 21:55