IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> UltraFire A20 Cree Q5-WC HA-III 5-Mode
budo
příspěvek 18.3.2009 20:00
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



EDIT: Níže doplněn údaj o naměřené výdrži

UltraFire A20 Cree Q5-WC HA-III 5-Mode 220-Lumen LED Flashlight (1*CR123A)
sku.20761
Cena: $19,90
Délka: 84 mm
Průměr: 23,6 mm
Váha: cca 25g / 35g (bez a s baterií)
Reflektor: hliník s texturou
Dioda: Cree XR-E, BIN Q5-WC
Tailcap-boot GITD
Baterie: černá aku AW s ochranou se vejde

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Udělal jsem si včera v noci cca 3km procházku podle řeky v naprosté tmě, vybaven následovně: UltraFire A20, Fénix PD30, Zebra Light H30 a UniqueFire HS-802 Cree R2-WC 2-Mode. Vše s nabitými AW.

Zda svítilna skutečně obsahuje uvedenou diodu nebo některou z nižších typů, posoudit nedovedu. Každopádně svítí velmi intenzivně a při srovnání s Fénix PD30 si vůbec nevedla špatně. Momentálně je u mne oblíbenější, než F-PD30, zejména pro své malé rozměry. Přepínání mezi 5 módy při prvním zapnutí po delší době občas trošku zastávkuje a v rámci cyklu mid > low > high > strobo > SOS vynechá některý z módů. Většinou strobo. Při dalším projetí cyklu nebo provedení off/on se umoudří. Při vypnutí a následném zapnutí se svítilna zapne do následujícího módu v pořadí. Pokud od posledního vypnutí uplyne více než 20s, zapíná se svítilna v módu mid a dále pokračuje při přepínání dle výše uvedeného cyklu. Svítilna výborně sedí v ruce, při zavření dlaně do pěsti se v ní prakticky schová a nevyčnívá. Poutko provedením a kvalitou materiálu dalekosáhle převyšuje tu ostutu, kterou je vybavená F-PD30. Velmi jsem při noční procházce ocenil vroubkování celého těla svítilny. Díky němu se opravdu výborně drží i v rukavicích a oproti F-PD30 ani trochu neklouže. Pod sklíčkem je černý gumový těsnící kroužek. Mezi oběma díly svítilny je GITD těsnící kroužek. Celkově má svítilna military look, díky assualt crownu (snad to píšu dobře), vroubkování a šedé barvě. Dílenské zpracování je slušné, obě části svítilny k sobě při sešroubování rovnoměrně přiléhají a nepozoruji žádné nedostatky. Závit vyloženě nevrže, ale DeoxIT GOLD určitě použiju, jen co ho budu mít. Co se týče výdrže, dodatečně ji změřím do vypnutí a doplním. Každopádně na DX uvedených 40 min není správný údaj, protože min cca 1:20 mi už v kuse na high svítila.

Výdrž: takže neumím okem posoudit čas a pokles jasu, každopádně jsem svítilnu vypnul v čase testu 2:10h. Ještě svítila, ve tmě pro orientaci na blízko stačila, ale už to byla slabota. Mohl jsem se podívat okem přímo do rozsvícené diody.
Tohle holt nejlíp změří Jiřík svým foťákem (jak mi prozradil suivant7)

Následují fotky z 1m proti stěně na 1/60s v pořadí low > mid > high

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


A dále fotky Fénix PD30 low > mid > high > turbo

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 18.3.2009 20:33
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



je to vrubkovanie vyrazne? nieco ako na nitecore D10?
ono sa to dobre drzi, ale hobluje to vsetky veci okolo, vacky, kluce, puzdra, a je na tom rychlejsie vidiet zlezenu farbu


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 18.3.2009 21:10
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Ano, vroubkování je výrazné a bude to ten případ kapesní rašple. Osobně mi to nevadí, kapes mívám jednak dost a jednak nerad tahám víc větších věcí v jedné kapse, takže k mobilu bych svítilnu stejně nepřidal. Taky se to nechá řešit ušitím malého látkového sáčku přímo na míru. Bude zároveň chránit jak okolní předměty, tak samotnou svítilnu. Nenáročné na náklady i vlastní výrobu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 19.3.2009 14:27
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Veľmi dobré svietidlo, vidím, že si spokojný s kvalitou. S tým preskakovaním režimov je to trochu blbé, keby tam bola elektronika z Akorayu, alebo by stačil aj jeden režim, hneď by som rozšíril svoju A-čkovú radu UltraFire. Tiež je zaujímavé to dvojdielne telo. smile.gif

Aký je priemer DPS? Či by sa tam dal vopchať driver 3xAMC7135.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 20.3.2009 17:04
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Kupodivu už to přepínání nezlobí, zmizelo to.
Co se týče DPS tak nemám šupleru .... pravítkem cca 15mm nebo o necelý 1mm míň.
Elektronika je v tom mosazném pouzdře vlepená a to bílé navrch je papír, ten taky lepí.
Když už jsem ji rozdělal, aspoň jsem si očistil ledku, bylo na ní nějaké smítko ....

Fotky:

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 20.3.2009 17:23
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



No vyzerá to na 16mm, AMC má 17mm, takže po obrúsení by to možno aj vošlo.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 20.3.2009 17:35
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



No jako ty tomu nerozumím, ale 16mm to není ani náhodou. 15 a míň.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 23.3.2009 11:27
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



gratuluju k pěknému světlu :-). Taky uvažuju o něčem takovém, co by se vešlo na klíče a dávalo "legálních" 150-200lumen. I ten design se mi líbí a vroubkování by mi taky vyhovovalo, protože Fenix LD01 má na otočení to vroubkování docela slabé, to si vždycky vzpomenu na design jako tento .-). Jak je to se zahříváním?


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.4.2024 - 02:37