IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Stínítko, jak neoslňovat protij(e)doucí
Marcio
příspěvek 17.11.2009 00:48
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Tak po dlouhé době a mnoha prosbách jsem se konečně dneska (ha, vlastně už to je včera) dokopal k prezentaci svého stínítka pro světlo na kolo.
Upozorňuji, že tento výtvor nepovažuji za nijak dokonalý (i když určitý kus originality tam asi je...).

Stínítko je vyrobeno z duše na kolo. Jelikož jsem neměl duši s optimálním průměrem pro hlavu svítilny, musel jsem ustřihnout kousek duše s menším průměrem a na něj pak nalepit samotný "kšilt" z duše o větším průměru. Ideální je ale mít optimální průměr duše, ze kterého se stínítko nechá vystřihnout v jednom kuse. Já jsem lepil sekundovým lepidlem, ale mnohem lepší je klasické lepidlo na lepení duší.
Kšilt je lepší vystřihnout delší a podle rozložení světla ho pak postupně zkracovat.
Abych o světlo dopadající na stínítko nepřišel, nalepil jsem na kšilt obyčejnou stříbrnou lepící pásku. Jelikož je páska cca 13 let stará, postupem času se začala odlepovat. Chce to kupit novou, ta bude držet dobře.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Celková konstrukce je pružná a ohebná, ale na svítilně drží tvar dobře, nijak se neohýbá, ani při vysokých rychlostech nebo silném větru.

A teď k modelovým situacím. Levá fotka je vždy se stínítkem.

rozložení světla:

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Je patrné, že velké množství spillu, který by jinak šel do očí protijedoucím, se odráží těsně před kolo a vytváří tak rovnoměrně osvětlenou plochu.

pohled protijedoucího:

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Závěr: Myslím, že pro jízdu ve městě to má smysl.

Co vy na to? Ukažte svoje stínítka.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 17.11.2009 00:53
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Smysl to určitě má biggrin.gif Doporučil bych spíše použít plech z plechovky, než duši a pásku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 17.11.2009 01:04
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



QUOTE(Sinty @ 17.11.2009 00:53) *
Smysl to určitě má biggrin.gif Doporučil bych spíše použít plech z plechovky, než duši a pásku.

Nerad bych si při případném karambolu skalpoval obličej nebo jinou část těla... wink.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 17.11.2009 01:09
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(Marcio @ 17.11.2009 01:04) *
Nerad bych si při případném karambolu skalpoval obličej nebo jinou část těla... wink.gif

Úprava hran je nutností smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 17.11.2009 01:58
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Sinty @ 17.11.2009 00:53) *
Smysl to určitě má biggrin.gif Doporučil bych spíše použít plech z plechovky, než duši a pásku.

A nebo možná kus stočené plastové karty nebo seříznutá PVC trubka s nalepenou zrcadlovou folií?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 17.11.2009 08:44
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



tak to je teda bastl ... zmysel to urcite ma ... no ale ja doporucujem skor pouzit ten plech z plechovky alebo aj tu sedu novodur ruru som skusal ... tu ruru doporucujem odrezat z kolena, tak aby to malo aj predne zaoblenie ...

mam to odfotene tusim iba tu ...
http://forum.fotonmag.cz/index.php?act=att...ost&id=3052

je to pouzite na uniquefire SST-90, pretoze to svieti ako slak, aj brutalne do dialky ... a pouzivat bez ksiltu sa to da iba v lese, kde nikoho nestretnem ...



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 17.11.2009 09:05
Příspěvek #7


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



a ono samozrejme kazde vonkajsie tienitko pomoze, ale ak to myslite s jazdou na biku vazne, tak musite pouzit radikalnejsie riesenie ...

PEPKO PREDSTAVUJE SVOJ SVETOVY UNIKAT POSOVAJUCI JAZDU NA BIKU DO UPLNE INYCH DIMENZII:

INTEGROVANY KSILT V ULTRAFIRE C2@SSC P7

toto ked uvidia cinania tak tym zaplavia globalny flashlight trh ...

ale pozor, toto riesenie je patentovane a za kazde pouzitie budem vyberat autorizacny poplatok vo vyske 10eur ... svoje cislo uctu zaslem pre prripadnych zaujemcov cez SZ ... uz som dohodnuty s dopravnymi policajtami, ktory budu vykonavat nahodne kontroly, takze tomuto poplatku urcite neuniknete ...

Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 17.11.2009 09:54
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Asi jsem tu měl dát jen fotky z venku, ať z toho nemáte takovou prdel smile.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
boceli
příspěvek 17.11.2009 15:00
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 158
Registrován: 29.8.2008
Člen číslo: 126



Takto od pohledu bych si tipl, že to Marciovo řešení s gumovým kšiltem je šetrnější k světelným ztrátám a hlavně ke svítilně. biggrin2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlickM
příspěvek 17.11.2009 21:49
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 64
Registrován: 9.3.2009
Člen číslo: 283



shok.gif asi budu muset přehodnotit konstrukci kšiltu, měl jsem v plánu kratší
zkoušel jsi jiný rádius, popř. rovné stínítko?


--------------------
Aurora AK-P7; MTE SF-15 SSC; UltraFire A1; Smart 317 SUPER FLASH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cgrim
příspěvek 18.11.2009 19:20
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 22
Registrován: 4.11.2009
Bydliště: Orlické hory
Člen číslo: 439



QUOTE(Marcio @ 17.11.2009 09:54) *
Asi jsem tu měl dát jen fotky z venku, ať z toho nemáte takovou prdel smile.gif


Mně se to například líbí víc než pepkovo řešení. Hned mám inspiraci pro využití času během nemoci wink.gif


--------------------

--------------------------------------------------------------
2x Fenix L2D, TrustFire P7-F15 (sku.19189), UltraFire WF-016 SSC-P7 (sku.28687), Eastward YJ J01 XM-L T6 (sku.50512), ZORA Scorpion 4x XM-L (Czech made)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 18.11.2009 21:34
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Svůj kšilt už jsem prezentoval... původní idea byla navrchu to naříznout a ohnout krapet dolů, ale tak nějak... časem... jsem se na to vys...
foto
Esli to je nějak funkční ani nezkoumám, hlavně že mi to nesvítí do ksichtu... biggrin2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlickM
příspěvek 19.11.2009 09:42
Příspěvek #13


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 64
Registrován: 9.3.2009
Člen číslo: 283



... právě jsem se vrátil z ... z temných chodeb, pobíhajíce s Aurorou a kusem hliníku biggrin2.gif

Tak opravdu je lepší rovné stínítko a trochu sklopené, 8x8cm už krásně prodlouží osvětlený prostor před kolo, i do šířky, takže je to o kompromisu, co je kdo ještě ochoten vozit za "aerodinamické přídavné prvky". Ale to už je asi lepší přidat nějakou tu bludičku rolleyes.gif


--------------------
Aurora AK-P7; MTE SF-15 SSC; UltraFire A1; Smart 317 SUPER FLASH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 19.11.2009 11:17
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Midlander:
Tvoje stínítko je opravdu elegantní. Jen kdbys naleštil tu odrazovou plochu nebo alespoň nalepil stříbrnou pásku (na tvém by to drželo mnohem lépe), tak bys zbytečně nepřišel o lumeny, které jsi jinak docela pracně a hezky vyrobil.

BlickM:
Nejlepší asi bude zkusit se s tím rovným stínítkem projet na kole. Ono mi totiž nepřijde tolik důležité svítit do stran při jízdě na kole, než při chůzi. Taky při jízdě po cestě, kde nejsou po stranách stěny, jako v chodbách, se světlo nemá od čeho odrazit a ztrácí se ve tmě, což je škoda.
No, zajímal by mě design rovného kšiltu - jen aby nebyl horší, než ten můj biggrin2.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlickM
příspěvek 19.11.2009 11:30
Příspěvek #15


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 64
Registrován: 9.3.2009
Člen číslo: 283



tolik to do stran zas nesvítí

design? zatím žádný biggrin2.gif zadím hledám tvar laugh.gif ale materiál bude dural plech + vyleštit


--------------------
Aurora AK-P7; MTE SF-15 SSC; UltraFire A1; Smart 317 SUPER FLASH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hoza
příspěvek 28.11.2009 00:57
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



Já světlo sklopím ručně a skloním hlavu tak nikoho neoslňuju. biggrin2.gif


--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 31.3.2010 00:08
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Rozhodně souhlasím, že od určitého "počtu lumenů" stínítko smysl má. U výkonnějších projektů bych řekl, že je nutností smile.gif Viz Pepkovo světlo s 10xCree, kde má "potkávací mod" ideální smile.gif
Sám jsem zkoušel, že i "blbá" Aurora namířená celkem na blízko je pro chodce dost nepříjemná. Chvíli jsem měl na kole s Aurorou ještě tři jednočipovky namířené do dálky, ale vyhodil jsem je, protože to opravdu oslňovalo. A tři svítilny se nedaly pohotově vypnout / zapnout.

Více na videu, kde je vidět jak i skromných cca 1400 lumenů (bez stínítka) oslňuje. Ani kaměře se to nelíbilo smile.gif Docela by mě zajímal pohled protijedoucího, na kola s výkonnější osvětlením někoho tady z fora wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 31.3.2010 06:44
Příspěvek #18


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



QUOTE(wooferx @ 31.3.2010 01:08) *
Více na videu, kde je vidět jak i skromných cca 1400 lumenů (bez stínítka) oslňuje. Ani kaměře se to nelíbilo smile.gif Docela by mě zajímal pohled protijedoucího, na kola s výkonnější osvětlením někoho tady z fora wink.gif


Co na to chceš slyšet? Oslnění je nepříjemný. Na auta většinou stačí bliknout. U cyklisty se mi ještě nestalo že by ztlumil, prostě svítí nezměněnou intenzitou dál. Když vidím to ovládání tak se ani nedivím... oslněný mými světly motající se na krajnici a ještě se trefovat do čudlíku to asi fakt moc nejde. Stejně jako u protijedoucího auta to holt musím přežít, jen to trvá dýl. sad.gif

Už jsem potkal taky pár exotů s výkonným světlem a puštěným blikáním. To mi fakt hlava nebere, protijedoucí to bolí do očí a co z toho má on sám na to prostě nedovedu přijít.

Radši ale cyklistu co mě oslní než nalitého dědka co se mota se svou ukrajinou v tmavých hadrech po krajnici. biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 31.3.2010 08:22
Příspěvek #19


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no ja mam radsej oslnujuceho cyklistu ako neosvetleneho ... ono zase budme realisti, pre vodica to zase nie je nejake strasne ... teraz uz vacsinou vozia cyklisti nejake to svetlo s P7ckou a obycajnym reflektorom, ktory pusti dost svetla aj hore ... ale zase je to nic voci zle nastavenym svetlam v aute ...

si zoberte, ze HIDky v aute maju 35W a vykon tak 2500-3000lumen ... a to cele 2x ... sice su konstruovane na to, aby cast svetla obmedzili, ale ked su zle nastavene tak je to hroza ... a tiez aj tie rozne lacne prestavbove sady bez automatickeho nastavenia sklonu ... takze ak dve takto zle nastavene HIDky svietia o par stupnov vyssie, tak je to uplne ina liga ako svetlo na biku ... a hlavne je to citit pri jazde cez kopcovity teren, tam ta regulacia nestihne zareagovat a casto dostanem taku slehu do oci, ze sa z toho dalsi pol kilometer spamatavam ...

tych 10% svetla z P7cky co moze smerovat nahor ma voci tomu smiesnu intenzitu v luxoch, ale aj v lumenoch ... 70lumen svietiacich hore nemoze vodicovi v aute nejak extra vadit ... jedine co ich prekvapi, je to, ze svieti iba jeden maly bod a oni nevedia co to je, lebo na auto to nevyzera ... ale oni si zvyknu ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.3.2010 11:41
Příspěvek #20


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(pepko @ 31.3.2010 09:22) *
teraz uz vacsinou vozia cyklisti nejake to svetlo s P7ckou a obycajnym reflektorom


Znacna cast cyklistu jezdi neosvetlena, dalsi velka cast vozi blikacku za stovku. Potom mensi cast vozi nejake trochu lepsi svetlo z bikeshopu a pak je uz skoro bezvyznamny zbytek, ktery vozi neco silnejsiho smile.gif

Na silnici hodne zalezi jakou maji svetla optiku a jak jsou nastavena. Ani tolik nezalezi na lumenech, ale na jasu zdroje, do ktereho se divas. Osobne mi nevadi, kdyz budu protijedouci trochu oslnovat, hlavne kdyz o me budou vedet a neprejedou me smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 20.4.2024 - 06:53