IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Souboj Titánů
Tomason
příspěvek 12.11.2012 15:26
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



Tak mě po delší době napadlo,že bych mohl udělat pár beamshotů,aby si každý kupující a hlavně přemýšlející nad tím co koupit,mohl rozhodnout,co vlastně koupit,do čeho má vlastně investovat!
Nemám toho až ke srovnání tolik,ale tak snad to lehce pomůže či napoví.
V první várce Beamshotů,jsem použil to nejvýkonější co jsem měl zrovna po ruce a co jsem si pujčil od souseda na chatě (Fandyfire STL-2 a Fandyfire L1) jo jo soused už je taky chycenej smile.gif
Ve většině svítilen,tedy až na jednu jsou použity LEDky Cree XML a v tý jedný je Luminus ST-50.
Pohled na vzdálené osvícené stromy je přibližně 100 metrů.

Tak a ted už se vrhneme na fotky.

První začne Tank ST-50.
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Fotečka se mi trochu mázla,ale i tak lze vyčíst dosti bídný výkon tohoto modelu.Celkem to ale nechápu,dřív mi to přišlo jako nehorázný dělo a ted ve srovnání s ostaníma bludička.

Druhý je Olight M3X
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Olightu nemám moc co vytknout,je to slušný dělo a celkově za tu dobu co ho mám spokojenost.

třetí tu máme Fandyfire STL-V2
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Tato svítilna už využívá tří XML T6,výkon je tím celkem znát.je ale škoda že má poměrně malou hlavu a tím pádem i malé reflektůrky,které nepomůžou moc v dosvitu.
Každopádně za ty prachy pro začátečníka dobrý posvícení.

čtvrtý je Fandyfire L1
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Tady ten kousek využívá dokonce pěti XML T6,ale jak už jsem psal o kousek výšše,sráží ten výkon malý reflektůrky a vzhledem k velikosti svítilny bych čekal trochu víc.

No a pátý je Fenix TK-70
Přiložený obrázek



Přiložený obrázek


Fenix TK-70 neboli pro mě matka světel,tu ukazuje svůj výkon v plné kráse.Velké reflektory tu ukazují parádní dosvit a prostě celkový výkon nemá chybu.

Tak snad se vám moje první srovnání bude líbit,někomu i snad pomůže v tom co si koupí pod stromek smile.gif
No a snad pokud bude zítra čas,dám další várku svítilen pro srovnání!

Tento příspěvek byl editován Tomason: 13.11.2012 18:24
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.11.2012 18:25
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Pěkné. Zajímalo by mě, jaký mají průměr reflektůrky Fandyfire STL-V2 a větší u Fenix TK-70. Jak prořád plánuju svoji supersvítilnu, tak bych tam chtěl použít nejspíš TIR o průměru 20mm a po přečtení příspěvku si říkám, zda to není málo.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 12.11.2012 18:54
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



No hele nemám jí u sebe a měl jsem jí pujčenou od souseda,tak ti ted nepovím,ale ty reflektory jsou proti Tk70 hodně malé.Jestli jí někdo máte,zkuste Kolbabovi odpovědět.
Každopádně si myslim že je určitě lepší řešení méně LEDek a větší reflektory.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.11.2012 22:08
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já reflektory použít nechci. Chci použít TIRy. Pro ně platí totéž, co pro reflektory?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.11.2012 01:40
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pěkné porovnání! Tipuju, že v tom Tanku už máš usmaženou ledku a proto to tak špatně svítí. Výměna za XM-L z toho opět udělá dělo smile.gif

QUOTE(Kolbaba71 @ 12.11.2012 18:25) *
Pěkné. Zajímalo by mě, jaký mají průměr reflektůrky Fandyfire STL-V2 a větší u Fenix TK-70. Jak prořád plánuju svoji supersvítilnu, tak bych tam chtěl použít nejspíš TIR o průměru 20mm a po přečtení příspěvku si říkám, zda to není málo.


S TIR o průměru 20mm (např. Ledil LXM-RS) očekávej max kolem 8-10k luxů na jednu XM-L.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 13.11.2012 11:07
Příspěvek #6


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Dobrá práce, Tomasone. Ještě časem doplnit Fenixe TK75 (pracovní název "matka matky světel") a bude to komplet :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 13.11.2012 18:22
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



Tak ted jsem toho Fenixe TK-75 očíhnul a musím říct že to není vůbec zlý,ach jo bojím se že šrajtofle zapláče. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 13.11.2012 19:16
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



Jiříku máš asi pravdu,sice to moc hodin nenasvítilo,ale asi to bude tou usmaženou ledkou.No zkusím vyměnit a uvidím.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetlonos
příspěvek 13.11.2012 20:00
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 63
Registrován: 8.8.2011
Člen číslo: 7 260



Teda páni, nerad provokujem ale chcelo by to este Spark SP6 drool.gif a Xtar S1 thumbsup_anim.gif


Myslim, ze by slusne zamiesali kartami .....


--------------------
[u] Fenix TK35, Olight M20S-X Warrior, Armytek Dobermann Pro, iTP A3 EOS upgraded edition R5, Olight i3E EOS CU, Xeno E03 XML, Trustfire TR-J12, Tank007 TK566, Tank007 TK701, Convoy S3,
Posvietime si na to...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 13.11.2012 20:09
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



Tak jasně že by to bylo fajn,ale mohu otestovat jen to co mám doma a nebo co mi pujčí soused a tyhle kousky bych tam klidně rád přihodil.Jenže ono to sakra leze do peněz sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 13.11.2012 22:26
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



QUOTE(Svetlonos @ 13.11.2012 20:00) *
Teda páni, nerad provokujem ale chcelo by to este Spark SP6 drool.gif a Xtar S1 thumbsup_anim.gif


Myslim, ze by slusne zamiesali kartami .....

Tomasone parádní porovnání. Jinak U3 do toho Tanku to bude luxusní dělo. Viz moje předělávka Lumintopa. Škoda že nemám nic s SST-50.

Myslím že Snipersk by mohl ještě dotlačit svou barracudu a nejlépe Lemaxe biggrin.gif


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 18.11.2012 21:05
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



Tak jak o pár řádku výš psal Jiřík že jsem usmažil ST-50,tak podle fotek to nic jinýho nezvěstilo a já jsem se tedy rozhodl že vyměním původní LEDku za XML.
Tak jsem sehnal od Jiříka XML U2 na měděným Staru a poměrně a kupodivu rychle a snadno přemontil do Tanku ST-50 a výsledek můžete vidět na fotografiích.

Původní verze

Přiložený obrázek


Verze s XML U2

Přiložený obrázek


No a srovnání s M3X

Přiložený obrázek


Z fotek je vidět že z Tanku vychází více světla nežli z M3X,což je vidět i na stromech.Jenže celý je to trochu složitější.Jelikož má M3X teplejší odstín,tak se pro oči zdá že svítí více a má lepší dosvit.
Každopádně ted Tank svítí parádně a není to už žádná bludička smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 18.11.2012 21:24
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Tomason @ 18.11.2012 21:05) *
Tak jak o pár řádku výš psal Jiřík že jsem usmažil ST-50,tak podle fotek to nic jinýho nezvěstilo a já jsem se tedy rozhodl že vyměním původní LEDku za XML.
Tak jsem sehnal od Jiříka XML U2 na měděným Staru a poměrně a kupodivu rychle a snadno přemontil do Tanku ST-50 a výsledek můžete vidět na fotografiích.
...

Tomasone a co driver, nechal jsi původní? Jaký to dává do LED proud? Měděná U2 by v Tanku zvládla i víc jak 3A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 18.11.2012 21:30
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



Nechal jsem původní.Kolik do toho teče nevím,nemám momentálně čím změřit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 19.11.2012 08:03
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Parada Tomasone. Tesim se na porovnavacku na srazu. Vypada to moc pekne a myslim ze zmerit proud nebude problem.


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.1.2013 01:44
Příspěvek #16


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(Tommu @ 18.11.2012 21:24) *
Tomasone a co driver, nechal jsi původní? Jaký to dává do LED proud? Měděná U2 by v Tanku zvládla i víc jak 3A.


Driver v M3X žere ze dvou aku cca 1,6A, v tanku žere ze dvou aku 2,6A. Tipuju, že láduje do ledky 4-5 ampér a je to opravdu znát... Jiná než německá měděná XM-L by se tam uvařila stejně jako ta originální SST-50 biggrin.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 11.1.2013 14:16
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



No je to peklo smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 19.1.2013 10:36
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-s...947338837_n.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 19:12