IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Kde sehnat krycí sklo svítilny?
dromy
příspěvek 2.11.2015 20:12
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 22.9.2008
Bydliště: Dačice
Člen číslo: 147



Zdravím vás,
potřeboval bych poradit kde sehnat krycí sklo na nový bastl, který se chystám vyrábět a je ve fázi návrhu. Potřeboval bych čiré krycí sklo před ledky o průměru 90 až 100 mm a nemůžu nic sehnat. Mám v oku jen 112x3 mm z FastTechu ale je to moc veliké a zbytečně mi to zvětšuje průměr svítilny. Nevíte někdo kde sehnat za dobrou cenu něco v požadovaném rozměru? Zatím sem prolezl jen ebay, fasttech, dx, atd. s free shipping a našel jen výše uvedené. Svítilna bude 12*XM-L2 osazené 15° 21 mm TIR optikami, což se celkem optimálně vejde do průměru těsně pod 90 mm. S těmito optikami mám už zkušenost z jiné aplikace a myslím si, že na svůj rozměr fungují poměrně slušně.
Díky za nápady.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 2.11.2015 22:31
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Koukal jsi na Kaidomain? Tam mají velký výběr optik a skel.
Na intl-outdoor pak měli sice menší výběr, ale za to kvalitnější skla s antireflexem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 3.11.2015 06:49
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Každý sklenář to umí uříznout, stojí to pár korun, taky jsem si nechal dělat. A pokud má kružítko, tak je to malina, já jsem potřeboval menší, tak to měl pracnější... Ovšem AR bude trochu problém sehnat. Leda někomu rozbít okno biggrin2.gif

Tento příspěvek byl editován Miloš: 3.11.2015 06:50


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dromy
příspěvek 3.11.2015 07:56
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 22.9.2008
Bydliště: Dačice
Člen číslo: 147



Ahoj, díky za info. Na Kaidomain mají ale jen 86mm sklo vyprodané a na intl-outdoor (neznal jsem) nemají vhodný průměr. Asi opravdu bude varianta sklenář, i když jsem chtěl něco s AR.
Díky

edit:
na aliexpress výše uvedené sklo skladem je. zkusím se tam ještě pořádně podívat, jestli nebude někde o fous větší..

Tento příspěvek byl editován dromy: 3.11.2015 08:07
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 3.11.2015 08:03
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



A celá optika ze skla by se ti nelíbila?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 3.11.2015 10:46
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Pokud by stacil 4mm polykarbonat, muzu kus uriznout a poslat. Musel jsem vzit 500x500mm, mensi jsem nesehnal (neni to lexan, ale neco podobneho), potreboval jsem take jen cca 80x80mm, takze mi toho zbylo dost :]. Jen bude nutne si to do potrebneho tvaru vyreza nebo vybrousit :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dromy
příspěvek 3.11.2015 15:50
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 22.9.2008
Bydliště: Dačice
Člen číslo: 147



Díky za nabídku, zkusím ale ještě pohledat něco hotového ze skla s AR.

Optiku tohoto typu nepotřebuju řešit, moje koncepce je 12*XM-L2 co nejblíže u sebe s 21 mm optikami. Už je mám objednané a jsou na cestě.. ;-) Chtěl bych je ale nějak překrýt, kvůli IP krytí a odolnosti vůbec.

Tento příspěvek byl editován dromy: 3.11.2015 15:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.11.2015 18:08
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



S tak malými optikami jsi měl vzít spíš XP-L Hi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dromy
příspěvek 3.11.2015 19:01
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 22.9.2008
Bydliště: Dačice
Člen číslo: 147



..uvidím jak tenhle pokus dopadne.. B-)
Už pracuju i na patřičně výkonném step-up měniči, který mám teda už otestovaný a doladěný, jen chci ještě dodělat lepší řízení DA převodníkem z MCU, aby nebyl řízený jen strobováním PWM a tím pádem by LEDky "neblikaly" při nižších nastavených výkonech a zdroj nedostával tak velké proudové špičky. Je mi jasné že při 150 W do LEDek se tělo svítilny rozžhaví během minuty, ale na chvilku to bude zvládat. Vše bude navíc kontrolovat teplotní čidlo a omezovat výkon.

PS: S tím krycím sklem mě napadlo toto řešení ..do hlavy vytočím závit a našroubuju..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 5.11.2015 12:45
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Kalina Petr, Louny, mail to: kalinape@seznam.cz, mobil: 604 579 107, vyrábí sklíčka do hodinek, ten Ti řízne cokoliv z čehokoliv. Nechávám si u něj standardně dělat sklíčka do svítilen.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.11.2015 15:12
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Blanci, jaký materiál používáš na zasklení svítilen? Obyčejný sklo a nebo ten Kalina umí i nějaký speciální skla?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 6.11.2015 08:17
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Umí minerální i safírové.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 6.11.2015 18:45
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Sklo se taky řeže vodním paprskem, sehnat kus antireflexního a mít poblíž firmu, která takovou řezačku provozuje, nebylo by to marné. Optické vlastnosti krbového skla asi nebudou to pravé flashaholické, co?


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.4.2024 - 04:36