IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

7 Stránky V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> 6000+ lumenovy bike, som ako kamioooon ....
hoza
příspěvek 29.11.2009 01:24
Příspěvek #101


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



[quote name='pepko' date='28.11.2009 07:13' post='16501']
hoza: to co tu ty ponukas je take riesenie zpred 2 rokov, ked sa poriadne svetlo este nedalo dat na bike ... ty mas na hlave max 360lumen ... no ale to je minimalne 10x menej ako ja mam na riaditkach ... kompenzujes natacanim hlavy nedostatok lumenov a nevhodne zvoleny sveteleny luc ... a to mi ver, ze ked pred sebou zapnem 3000-6000lumen, tak to co mas na hlave uplne zanikne, jedine, ze by si sa chcel pozret uplne kolmo do stran ... cili je to zbytocne tam nosit ... inak sikmo dopredu mam slusny vyhlad ... psov, zajacov, srnky si vychutnam tiez ...

a za dalsie, ja mam skor pocit, ze ty si este neabsolvoval jazdu v hmle, v dazdi alebo v snezeni ... inak by si to svetlo na hlave nemohol tak chvalit ... nieco male na hlavu sa moze dat ... kedysi som tam nosil WF606, potom WF-400 alebo uniquefire ... postupne ako som pridal lumeny na riaditka, tak som chcel na hlave radsej thrower do dialky, lebo ina nemalo vyznam ... naposledny som mal na hlave tusim iba akoray K-106 na tuzkovku v blikacom rezime ... to je take max co by som tam bol dnes ochotny vozit, max par gramov ...

a co sa tyka toho servisu, alebo mocenia v noci v prirode ... no zase plati to, ze svetla mam pred bikom az az, takze toto vsetko sa da zvladnut, ked sa k tom spravne postavim :-)))
[/quote

pepko: ty muzes mit na riditkach lumenu kolik chceš a stejnak ti praktické světlo na přilbě bude chybět, jednou na to přijdeš :-)
faktem je že v dešti v mlze a při sněžení jsem toho moc nenajezdil je to v řádech 100vek km za svůj život ale dost záleží na stylu jízdy a terénu.
Pokud máš celej arzenál světěl připoutanej ke kolu tak máš pravda před sebou světla jako ve dne ale za tebou a v dalších úhlech kam řidítka nezvedneš a nestočíš ti je i 10000lumenu namířených dopředu naprd.
Mít pořádý světlo dopředu je základ a světlo na přilbě se v něm hnedle ztratí pravda to už jsem si dávno vyzkoušel ale mít zcela mobilní světlo je třeba pro mě dost důležitý.
Jasný každej jezdíme na kole... ale stylů jízdy a terénu a situací kdy se které světlo hodí víc je fůra.

Jen tak pro moje info kolik gramů má ten arzenál co vozíš na řídítkách??? :-)

A jinak je super že jsou bikeři jako ty pač si pak s těma pár ledkama na kole nepřipadám tak blbě mezi bikerama co jezdí jen aby byli vidět a někdy ani to ne.... :-)



--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hoza
příspěvek 29.11.2009 01:31
Příspěvek #102


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



QUOTE(eMpathier @ 28.11.2009 09:35) *
Vždy len v dobrom. smile.gif

Chcel si tu ukázať svoje riešenie... ale pepka na čelovku neprehovoríš. wink.gif



Prima :-)

Ukecat ho ani na čelovku :-) ani nechci, kdyžuž tak aspoň na několik set lumenu na přilbě :-)))

Ale je zcela zřejmé že se vydal cestou osadit řídítka brutálním světlem bez kompromisů :-)


--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 29.11.2009 11:33
Příspěvek #103


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Pri pepkovom 3k-6k lumenov je čelovka so zopár stovkami lm zbytočná, pretože keby natočil hlavu na stranu, tak by si na tie lumeníky museli jeho oči zvykať kvôli rozdielu svetelnosti aspoň 15 sekúnd aby aspoň niečo zbadal. Ale na prisvietenie na riadidlá alebo na reťaz, či sa tam neuchytil nejaký cudzí predmet je čelovka počas jazdy fajn.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.11.2009 12:32
Příspěvek #104


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Jen taková řečnická otázka - k čemu je ve skutečnosti mít na kole takový světelný potenciál? Je to opravdu potřeba nebo je to jen otázka zviditelnění se a popřípadě nasrání (potkat do ksichtu 6000lmn náhodou neztlumených, asi to otáčím a dojíždím....) jiných účastníků či si něčeho dokázáni si??? Osobně beru kolo tak nějak, jako většina lidí na venkově a nemám čas jezdit rychlostí, tak jak jezdí kolo, tak tomu až tak nerozumím, to není sranda, fakt to nechápu. Ovšem spousta kolegů z práce je pravý opak a když vidím, co s kolem dokážou v terénu, všechna čest. . . A ani jeden z nich nemá víc, jak cca 250-700lmn a ani jsem neslyšel, že by jim to nestačilo nebo tak blink.gif a to opravdu jezdí v noci tam, kde sotva projdu a to projdu (popř projedu, když se vlezu laugh.gif ) myslím celkem dost wink.gif
Jak to je doopravdy???


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.11.2009 12:42
Příspěvek #105


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



to sa pyta ten co teraz stale riesi HID, lebo ledky podla neho slabo svietia ?
nemal by som tuto otazku polozit ja tebe ?

inak, isiel si niekedy autom s vypalenymi ziarovkami, iba na parkovackach ? ak nie, tak si to vyskusaj ... aky budes mat z toho psychicky pocit a komfort z jazdy ... pretoze na svetlach typu parkovacky jazdi vacsina bikerov a niektori aj bez nich ... takze to, ze niekto nema ten pocit este neznamena, ze to je spravne a rozumne a bezpecne ...

a za dalsie, mozes ist s jednym svetlom s vykonom 700lumen ... bude to lepsie ako 3W halogen s dynamom ako pred rokmi ... ale stale budes mat osvetleny iba uzky priestor pred bikom ... zase ti poradim, pripevni si svoj triton na to tvoje auto a vypni normalne svetla ... to som zvedavy akou rychlostou si s tym autom trufnes ist ... a podla moznosti chod na trasu kde to nepoznas :-))))))))))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hoza
příspěvek 29.11.2009 12:52
Příspěvek #106


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



Auto je moc široký na jeden triton. Bike máš širokej max 70cm smile.gif


--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 29.11.2009 12:56
Příspěvek #107


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Yop. Na každú rýchlosť potrebuješ istý počet lumenov, ktorý je tiež dosť individuálny. Záleží už len na tom, či chceš jazdiť adrenalínovo alebo komfortne. Mne mojích 1200 lumenov stačí na cesty, ktoré poznám, ... na ostatné si nedovolím ísť takou rýchlosťou. Takých 4000lm, rovnomerne rozložených s dobrým tintom, považujem za komfort (určite nie 750lm).


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.11.2009 13:07
Příspěvek #108


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(hoza @ 29.11.2009 12:52) *
Auto je moc široký na jeden triton. Bike máš širokej max 70cm smile.gif


takze hovoris, ze s dvomi tritonmi sa uz da na aute normalne jazdit ?


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.11.2009 13:09
Příspěvek #109


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(pepko @ 29.11.2009 12:42) *
to sa pyta ten co teraz stale riesi HID, lebo ledky podla neho slabo svietia ?
nemal by som tuto otazku polozit ja tebe ?
inak, isiel si niekedy autom s vypalenymi ziarovkami, iba na parkovackach ? ak nie, tak si to vyskusaj ... aky budes mat z toho psychicky pocit a komfort z jazdy ... pretoze na svetlach typu parkovacky jazdi vacsina bikerov a niektori aj bez nich ... takze to, ze niekto nema ten pocit este neznamena, ze to je spravne a rozumne a bezpecne ...
a za dalsie, mozes ist s jednym svetlom s vykonom 700lumen ... bude to lepsie ako 3W halogen s dynamom ako pred rokmi ... ale stale budes mat osvetleny iba uzky priestor pred bikom ... zase ti poradim, pripevni si svoj triton na to tvoje auto a vypni normalne svetla ... to som zvedavy akou rychlostou si s tym autom trufnes ist ... a podla moznosti chod na trasu kde to nepoznas :-))))))))))))



Ano, pro moje účely mě má HID co nabídnout (úpravy dělám do "práce" pro osvětlení terénu před příjezdem HZS s rozptylkou a zaostřený pro dohledávání raněných v šoku, co prchají z místa nehody...) v tom druhém případě mě LEDky zatím nemají co nabídnout, kilo olova navíc v reflektoru mě je buřt, 12V 7AmH či více s příkonem 35w mě stačí, i experiment 3x35w krásně utáhne na dobu mě potřebnou, nový značkový aku stojí do 500,- a zatím mě nejvíc vydržely s minimální obsluhou... Ale je to jednoúčelové, to je jasné, velká váha není na nošení...

Kolo proto neřeším, kdyby ano, 1x35w HID by mě určo stačilo... Jinak lmn není nikdy dost, ale na kolo sem nepochopil proč... rychlost a tak, hmm... bezpečné 6000lmn na kole? hmm

Triton svítí čistě a široce, to s autem jsem zkoušel, na známé silnici bez osvětlení cca 70ka není problém... Terén pomaloučku zvládnu taky, navíc si přisvítím tam, kam je třeba... smile.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hoza
příspěvek 29.11.2009 13:17
Příspěvek #110


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



QUOTE(pepko @ 29.11.2009 13:07) *
takze hovoris, ze s dvomi tritonmi sa uz da na aute normalne jazdit ?



Ne ale pro test je jeden neadekvátní smile.gif


--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.11.2009 13:22
Příspěvek #111


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



honzo ja sa nemozem ubranit dojmu, ze si nejaky popleteny .... do auta ti staci triton (fakt netusim ako s nim zvladas prechadzat zakruty), ale do ruky potrebujes 3x35W HID ... to je 9000lumen ??? naco preboha ??? za jazdy to este pochopim, ale na stojaka ??? ... to ako doteraz fungovali policajti a hasici, ked neboli HID ani LED ... to je vazne potrebne ??? ... ja som sa tiez uz rozpraval s policajtami a ti sa tvarili, ze ani len vykon jednej P7cky nepotrebuju nie to este 35W HID ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.11.2009 14:34
Příspěvek #112


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(pepko @ 29.11.2009 13:22) *
honzo ja sa nemozem ubranit dojmu, ze si nejaky popleteny .... do auta ti staci triton (fakt netusim ako s nim zvladas prechadzat zakruty), ale do ruky potrebujes 3x35W HID ... to je 9000lumen ??? naco preboha ??? za jazdy to este pochopim, ale na stojaka ??? ... to ako doteraz fungovali policajti a hasici, ked neboli HID ani LED ... to je vazne potrebne ??? ... ja som sa tiez uz rozpraval s policajtami a ti sa tvarili, ze ani len vykon jednej P7cky nepotrebuju nie to este 35W HID ...


To si nemyslím!
Tritona jsem zkoušel ze srandy a šlo to dobře, jako nouzovka no problem popřípadě, byl to jen pokus... Co se týče ježdění jsme nastavení za roky a tisíce km pod majákama trochu jinak, páč musím řídit i já, "" vzdělaný neřidič"", ale to je jedno. Na silnici se celkem nudím za běžných podmínek...
Do ruky se mě 9000lmn hodí a moc, budou s odnímatelnou rozptylkou. Nebude to do ruky, ale třeba na položení na střechu Octavie, krajnice a pod, na co teď musí stačít halogen a já chci víc - na co preboha? na ošetřování třeba tří lidí v bezvědomí, na nic víc důležitějšího wink.gif
S policajtami se bavit o FL je blbost-to co nosí, je výsměch... I když Streamlightový a Trooprový u nás, tak pořád výsměch, páč nic jinýho nemají a to je ten kámen úrazu. Možná někteří vozí opět halogeny 20w eurolampy, ale běžně nic víc jsem neviděl.... navíc bavit se jde jen s párma "normálníma" . . . Nebavím se o světlech na zbraně a zásahovce a pod. Jen pro pořádek. Ty k nehodám mě netřeba smile.gif
Ked neboli HID a LED a co dělali hasiči? Říká se tomu teleskopický osvětlovací stožár a na něm "pár" 500w halogenů z agregátu a pod, vozí to i RZAčka (offroad prvního zásahu) t tom světle pak ledky nejsou ani vidět, že svítí...
A policajti jak fungovali? Tak, jak fungují i teď a budou za sto let opět. . .
Takže tak. . .
Tak mě pořád zajímá - když dokážu lidem zachraňovat životy s tím, co máme a bude mít, k čemu mě je opravdu potřebných na biku 6000+ lmn ????


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.11.2009 15:23
Příspěvek #113


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



honzo !!!! toto je debata jak podme na jahody ... nie si ty nahodou policajt ? alebo zeby blondinka ?

na kazdu tvoju vetu ti viem odpovedat minimalne rovnako inteligentnym argumentom ... ale myslim, ze na dnes mi uz stacilo ... tak len kratko, vies naco mi je 6000lumen na biku ? asi na to, aby som jazdil bezpecne a aby si ma nahodou TY nemusel ist hladat do lesa so svojim 3x35W HID, ked by som sa tam prizabil :-))))

inak uz len parafrazujem to co si napisal ty ... s bikermi sa bavit o lumenoch ? to je blbost ... to co nosia je vysmech ... mozno niektori sikovnejsi vozia 20W halogen, ale tych malo ...

a ked si precitas diskusie kto vyhrava 24hodinovky, tak tiez zistis, ze o svetle to nie je ... aj ked je otazka, aky cas by zajazdili pri naozaj dobrom osvetleni ... a keby tie lumeny na biku nebolo treba, tak by sa svetla na bike-fore neriesili kazdy den ... mimochodom minuly rok som tam na fore bol za blazna, ked som im tvrdil, ze nic menej ako auroru P7 nema zmysel kupovat, vacsina im tvrdila, ze im staci na jazdu fenix L2D v medium rezime ... no a tento rok tam citam, ze si niektori uz kupuju uz stvrtu auroru na riaditka alebo prilbu ... takze "se asi tezce myslis kdyz tvrdis", ze 700lumen na biku je max a viac netreba ... realita je totiz ina, musis sa viac pozriet okolo seba a viac citat ... mimochodom tusim aj petrun tu na fore je tiez policajt a vyzera to, ze sa casom vypracoval na vyssie stupen osvetlenia ako by si doporucil ty ...

tusim to zase nebolo na kratko, ale tak snad je to uz moj posledny prispevok ... skus si dat pozor, aby si nenapisal, zase nejaku perlu :-)))

pre dalsiu debatu by som ta radsej presmeroval na www.bike-forum.cz ...





--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.11.2009 15:42
Příspěvek #114


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Policajt nejsem a vlasy mám kaštanový biggrin2.gif
Co se týče kola, mel si svou, biker nejsem a máte asi svůj svět... Čím víc, tím líp wink.gif Cyklistů potkávám mnoho, ale tolik světýlek, co máš Ty sem ještě neviděl a asi jen tak neuvidím... Naopak potkávám spoustu neosvětlených volů, co riskují svůj života druhému jeho komplikaci. . .
Jinak argumenty bych slyšel rád, hlavně co se záchranářské techniky týče, jinak by ses neptal, jak se to dělalo a dělá a proč led nepoužíváme až tak.... wink.gif Těch sedmset lmn byl příklad smile.gif víš smile.gif co by stačilo? prostě každý si hájíme svoji úchylku, jen ta Tvoje je čistě o zábavě víš wink.gif 6000+ lmn Ti určitě pomůže v bezpečí, hlavně až jednou někoho oslníš náhodou wink.gif vím, máš kšiltíky a stínítka, úplně jsem zapomněl laugh.gif

" s bikermi sa bavit o lumenoch ? to je blbost ... to co nosia je vysmech ... mozno niektori sikovnejsi vozia 20W halogen, ale tych malo ...
"
Tak to už vůbec nechápu, jak to teda je? Ty jsi něco víc, než biker??? Nebo co chceš parafrázovat?? Vůbec Ti nerozumím, asi máme každý to svoje nebo nevím...

EDIT- teple se oblékni, přijmi pozvání na lednovou akci na horách a můžeme vše probrat, jak to je s lumenama v reále a argumentama wink.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hoza
příspěvek 29.11.2009 17:33
Příspěvek #115


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



pepko

"s bikermi sa bavit o lumenoch ? to je blbost ... to co nosia je vysmech ... mozno niektori sikovnejsi vozia 20W halogen, ale tych malo ..."

řada bikerů.. tipnu si tak 70% totiž na kole řeší váhu kterou ty neřešíš a proto si na kolo naložíš 2kg svítilen a jedeš. A vo tom to je :-)))

Na otázku co ty tvoje lumeny váží vůbec nereaguješ a to samo o sobě vypovídá kam míříš. Neumím si představit tahat tvůj arzenál na celodenní či celovečerní švih :-)

Že řada bikerů ti tvrdila že L2D na biku stačí bylo asi způsobeno tím že řada znich nejezdila cíleně noční švihy, nenakupovala na DX a ani o té možnosti koupit levně auroru nevěděla :-))
Bránit je ale nebudu řada znich jezdí stále skoro neosvětlená jenom aby nevezli půl kila hliníku navíc..
Když bych stránku otočil řada znich by se ti asi vysmála do ksichtu na jakým křápu to jezdíš a kterého by měli max jako zimáka. Ale to je vedlejší.
To co nosím je možná pro tebe výsměch ale neboj řada znás začala honit lumeny sice o něco později jako ty ale už se pomale stávají závislými, jenom hledají možnost vozit nějaké praktické výkonné světlo co svítí několik hodin a které má přijatelnou váhu....

Snad nikoho moje slova nenaštvou, je to jenom můj subjektivní názor a právo na něj má každý a proto se budu bavit o biku i klidně s někým kdo jezdí na křápu a tak je to ze vším bavím se s každým a o všem..... Zdar a sílu smile.gif



--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dizi
příspěvek 29.11.2009 17:45
Příspěvek #116


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 231
Registrován: 20.1.2009
Bydliště: LM/BA
Člen číslo: 239



Subjektívny názor máme každý svoj, ale nechápem ako tu pepkovi môže niekto zasierať taký krásny thread offtopic.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.11.2009 17:59
Příspěvek #117


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Můj finální názor, ať nezasírám tak krásný thread a přijměte, prosím, moji velkou pokornou omluvu.
6000+ lmn na kole je spíše už frajeřinka ke zviditelnění se a vsadím moje milovaný Martensky, že majitelé tohoto víc nasvítí a nakecají, než najezdí a najdou si určitě sto duchaplných argumentů, proč si to ještě zdůvodnit . . A jak píše hoza, už jen dle váhy to k tomu pěkně směřuje, navíc péče o tolik FL a aku.... Lidi, co opravdu jezdí denně a dlouho, určo mají na toto vše čas, při všem ostatním...
PS taky Pepka neodkazuju na fórum střelectví, kde by jistě zaperlil o světlech na zbraň a určitě i všem ostatním. . . wink.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hoza
příspěvek 29.11.2009 20:28
Příspěvek #118


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 44
Registrován: 27.11.2009
Bydliště: Brno - Bástr
Člen číslo: 467



QUOTE(dizi @ 29.11.2009 17:45) *
Subjektívny názor máme každý svoj, ale nechápem ako tu pepkovi môže niekto zasierať taký krásny thread offtopic.gif



Přesně to jsi ale právě udělal :-) Měl jsi mě radši napsat na PM abych už nezasíral tenhle thread než to dělat sám :-)
Nebo aspoň napsat něco do diskuze k věci.
Všem co tu čekají pouze příspěvky o recenzích nových gigalumenových svítilnách se tímto Velmi Omlouvám. A těm co tu se mnou diskutují Předem Moc Děkuji!


--------------------
Moje Fotogalerie http://hoza.rajce.idnes.cz/ Fotogalerie měsíce http://ho-za.blog.cz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 29.11.2009 22:18
Příspěvek #119


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Přátelé, přátelé, přátelé! Už jsem chtěl napsat něco o roztrhání si občanek. Pravda, láska a světlo musí sice zvítězit nad lží, nenávistí a tmou, ale ... :-)
Chtělo by to trochu tolerance. Každý z nás je jiný, má jiné oči a potřebuje jiné množství lumenů. Někteří z nás projdou tmavým lesem s Fenixem E01 a ještě si budou muset brát tmavé brýle, jiní se ověší deseti svítilnami s deseti kilolumeny a stejně zahučí do první pasti na mamuta.
Kdysi dávno jsem poprvé dojížděl (po silnicích a dobrých cestách, ovšem mimo město) za úplné tmy a mým strážným světelným andělem byla halogenová lampička Cateye, na svoji dobu nadprůměrná, ovšem na silnici vysílající sice celkem intenzivní, ale malou a úzkou světlonudli. Dojel jsem, jen jsem musel pořádně napínat zrak. Dnes mi stačí na slušné bezproblémové dojetí (po silnici nebo lepší cestě, mám "jen" treka" a uznávám, že v terénu je to asi jinak) dejme tomu 300 - 500 lumenů, vhodně rozložených, s tisíci bych si celkem pohodově cestou ještě četl, okolo 3 tisíc je to myslím pohoda a klídek, 5 tisíc je procházka růžovým sadem (neplést si s Ordinací v růžové zahradě!). Samozřejmě, proč si na kolo nedat 6, 10, 20 tisíc lumenů, mám-li na to prachy, místo na řídítkách a fyzičku, ovšem nemohu se zbavit dojmu, že je to trošku rozmařilost, i když flashaholikův život je často jedna velká rozmařilost sama o sobě.

Abych se vrátil k meritu věci, přimlouval bych se za to, abychom, ať už na řídítkách vozíme cokoliv od mrkátka po světlo rovnající se výbuchu Supernovy (hlavně když nám to stačí k jízdě a udělá radost), respektovali ty druhé, kteří mají diametrálně jiné požadavky a výbavu.

P.S. Před časem jsem pořídil naší malé Haničce elektrické autíčko. Jezdí nejraději v noci a obvykle má na předním držáku:
- Olight M30 Triton s difuzérem
- MTE SSC P7
- Romisen RC-C6 na wide

Je to málo, akorát, přehnaně moc? To máte za domácí úkol a někteří za trest :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 30.11.2009 00:07
Příspěvek #120


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Konečne to tu niekto upokojil a niektorým "povedal na rozum". wink.gif

QUOTE(alk007 @ 29.11.2009 22:18) *
... i když flashaholikův život je často jedna velká rozmařilost sama o sobě. ...


Vzhľadom na tvoj podpis, ... správna veta. rolleyes.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stránky V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 12.5.2024 - 11:39