IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Solarforce T700 (3xCree)
jirik
příspěvek 18.5.2008 16:43
Příspěvek #1


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Na recenzi mi přibyla Solarforce T700, další multiLED světlo po romisenu RC-T5. Výrobce slibuje až 700lm a díky hladkým reflektorům jsou naměřené luxy na light-reviews docela impozantní. Napájení je možné z 4xCR123, 4xRCR123 a nebo 3x18650 (svítilnu nutno prodloužit pomocí přibalené redukce). Při použití 3x18650 je už svítilna opravdu dloouuhá (cca 31cm), což je víc než všechny světla co jsem dosud testoval, ale je to stejně jako měří například 3D Maglite.

4xCR123/RCR123, pro lepší měřítko jsem přidal 2l flašku s vodou a pár dalších svítilen:)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


s redukcí na 3x18650
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Svítilna má 8 režimů, které se přepínají dvěma oranžovými mikrospínači na boku svítilny. Vrchním se intenzita zvyšuje, spodním se snižuje. Spínače jdou trochu ztuha a je potřeba je pořádně zmáčknout jinak nezareagují. Svítilna má paměť, takže se vždy zapne v režimu, který byl nastavený před vypnutím. Proud z baterií 3x18650 jsem v jednotlivých režimech naměřil takovýhle

režim: 8 proud: 0,91A
režim: 7 proud: 0,74A změna: -19%
režim: 6 proud: 0,55A změna: -26%
režim: 5 proud: 0,43A změna: -22%
režim: 4 proud: 0,30A změna: -30%
režim: 3 proud: 0,20A změna: -33%
režim: 2 proud: 0,12A změna: -40%
režim: 1 proud: 0,06A změna: -48%



Vpravo je ještě procentuální změna proti předchozímu režimu. Jak vydíte u vyšších režimů je změna jen 20-30% což není zas tak moc a subjektivně mi rozdíly jasu nepřipadají moc velké. Klidně by mi asi stačil jen režim 8,5,3,2,1. Ale díky tomu, že přepínání režimů je řešené dvěma tlačítky, tak režimy navíc ani moc nepřekáží.

A teď k výkonu, který je opravdu parádnísmile.gif
Spear (1xCree) - Romisen RC-T5 (4xCree)

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

2xL2D+P3D (570lm) - Solarforce T700
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Proti zimním fotkám se sice podmínky docela změnily, ale rozdíl tam je myslím dobře patrný. Další fotky budu mít asi až příští týden.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 18.5.2008 19:56
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



a kde si nechal P7 ???


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 18.5.2008 19:57
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



Přece jen si neodpustím poznámku: Na první pohled mě toto světlo docela pozitivně překvapilo. Možná i vzhledem k tomu, že je velmi podobné mé osobní představě vysněného světla biggrin2.gif Má například slušný svit, dost modu, možnost upravit si velikost podle potřeby(buď výdrž, nebo praktičnost) a dobrá výdrž, ALE! Ovšem na druhý pohled, už zase vidím spoustu nedostatků, které mě mrzí o to víc, když se výrobci takto dobře rozjeli. Vypínač pouze v patě a ne na hřbetu, škoda absence zaostřování, slabá elektronika, žádná indikace stavu baterií... Určitě velká škoda a zahození obrovského potenciálu(mohla to být dle mého hitovka pro tento rok). Takto je to pro mě další polotovar, avšak s malým krůčkem vpřed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 18.5.2008 20:28
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(pepko @ 18.5.2008 20:56) *
a kde si nechal P7 ???


Chtěl jsem to porovnat jen s normálními produkčními světly, ale tady je mášsmile.gif

MTE "18W" SSC P7 mod - UF C2 SSC P7 mod
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


QUOTE(rozi @ 18.5.2008 20:57) *
Přece jen si neodpustím poznámku: Na první pohled mě toto světlo docela pozitivně překvapilo. Možná i vzhledem k tomu, že je velmi podobné mé osobní představě vysněného světla biggrin2.gif Má například slušný svit, dost modu, možnost upravit si velikost podle potřeby(buď výdrž, nebo praktičnost) a dobrá výdrž, ALE! Ovšem na druhý pohled, už zase vidím spoustu nedostatků, které mě mrzí o to víc, když se výrobci takto dobře rozjeli. Vypínač pouze v patě a ne na hřbetu, škoda absence zaostřování, slabá elektronika, žádná indikace stavu baterií... Určitě velká škoda a zahození obrovského potenciálu(mohla to být dle mého hitovka pro tento rok). Takto je to pro mě další polotovar, avšak s malým krůčkem vpřed.


Zaostřování - do dálky to zaostřené je, na rozostření do šířky(resp. spíš toho, aby ses zbavil toho ostrého ohniska, halo je široké dost) by se dal použít nějaký difuzér.
Elektronika je podle mě nějaká variace na AMC7135, při použití 3x18650 nebo 4xCR123 zřejmě bude velmi efektivní, řekl bych >90%. Regulace není tak tragická jak se může zdát, dle light reviews to po dobu výdrže na max klesne ze 100% na 75% (ze 700 na cca 500lm), pokud vedle toho nerozsvítíš světlo s čerstvými bateriemi, tak to ani nepoznáš. Se 4xRCR123 bude svit konstantní, ale výdrž krátká.
Indikace - souhlas, ale dá se bez toho žít.
Tlačítko na boku - asi má nějaké výhody, ale nikdy mi nechybělo smile.gif

Tohle světlo je imho zaměřené na vysoký výkon, výdrž a slušnou kvalitu. Fíčůrky tomu chybí, ale kdyby tam byly, tak se obávám, že cena by byla někde jinde. Viz třeba surefire optimus, který má stát 2x víc, ale výkon bude mít 2-3x menší.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.5.2008 23:51
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Zatím mám změřenou výdrž na max s 3x 18650 Trustfire 2500mAh

Přiložený obrázek


Dle fotek svit mírně klesá cca 3 hodiny, pak začne slábnout mnohem rychleji. Do těch cca 3 hodin jsem nějaký pokles na vlastní oči nepozoroval, potom už jo. Jen pro určení měřítka, na poslední fotce si ještě svítilna brala 200mA a výkon bych odhadl na 150 lumenů.

Od středy odpoledne jsem měl svítilnu puštěnou naopak na minimum a nyní jsem ji po 31,5 hodinách vypnul. Další noc už by asi nevydržela, tak zbytek doměřím přes den. Odběr 60mA je stále stejný jako na začátku.

Jen ještě poznámka k té fotce s výdrží, ten střed vypadá složený ze tří ohnisek jen když svítilnu namíříte velice blízko ke stěně (v tomhle případě to bylo asi 25cm). Na vzdálenost větší než cca 0,5-1m už je hezky spojený do jednoho kulatého ohniska.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 26.5.2008 10:48
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



Jen takový dotázek. Těch 700lm uvádí před optikou, že? Poslední dobou bych toto info od výrobců uvítal detailněji - ale do toho se jim asi moc chtít nebude...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.5.2008 12:33
Příspěvek #7


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tohle výrobci obecně moc neuvádí, ale teoreticky by 3xQ5 při proudu 1A měli mít 700-750lm, takže to určitě bude bez ztrát na optice. U LED svítilen s reflektorem bývají ztráty kolem 20% (u levných svítilen s plastovým reflektorem to může být i víc, naopak s kvalitním reflektorem a UCL sklem to může být i o pár procent míň).


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 27.5.2008 16:29
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



QUOTE(jirik @ 22.5.2008 23:51) *
Dle fotek svit mírně klesá cca 3 hodiny, pak začne slábnout mnohem rychleji.


Hmm, to je zajímavé a zvlášť, že to dost oponuje grafu na light-reviews blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.5.2008 17:03
Příspěvek #9


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Bohužel nemám možnost to změřit přesněji, ale myslím, že na fotkách to je vidět dobře. Jinak pokles ze 100% na 75% není nic hrozného. Strmé se to zdá kvůli tomu, že v tom grafu jsou všechny výdrže dohromady. Pokud ten graf oříznu na 5 hodin a roztáhnu na původní velikost bude to vypadat jinak smile.gif
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 27.5.2008 18:57
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



Ne, já to mylsel trochu jinak biggrin2.gif a to tak, že tam to zhruba do 75% vydrží 2h a u tvého měření kolem 3h. To mě trochu zaráží(leda, že bys použil silnější 18650).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.5.2008 19:08
Příspěvek #11


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Já jsem měřil s Trustfire 2500mAh smile.gif Podle mých testů by měli být cca o 15% lepší než nové AW 2200mAh. A vzhledem k tomu, kolik cyklů už asi mev na jeho akumulátorech má, tak už na tom asi budou hůř. A samozřejmě mezi svítilnami jsou vcelku normální určité rozdíly ve výdrži.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.7.2008 16:13
Příspěvek #12


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(jirik @ 27.5.2008 18:03) *
Bohužel nemám možnost to změřit přesněji...


Hmm, tak už mám biggrin.gif Takže tentokrát grafík ode mně smile.gif Měřeno s Trustfire 2500. Ten pokles je nejrychlejší prvních 30 minut, pak už to jde dolů jen velmi pozvolna.



--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 9.7.2008 19:01
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



Paráda smile.gif Takže sis už pořídil luxmetr, bo jak se to jmenuje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.7.2008 22:24
Příspěvek #14


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



To zatím ne, dělám to pomocí foťáku s neoficiálním firmwarem. Pomocí něj se dá z foťáku vytáhnout průměrný jas scény(to musí umět měřit každý foťák, aby mohl automaticky nastavovat parametry expozice) a dohromady se skriptíkem, který jsem si napsal, pak můžu takhle hezky měřit výdrže. Skutečný luxmetr to však nenahradí.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 15.8.2008 12:17
Příspěvek #15


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tak podle posledních zpráv je prý výroba T700 ukončena a v září má být nahrazena modelem L900 s SSC P7 založeným na těle L1200. Přijde mi to trochu škoda, protože zatím to vypadá, že T700 je z multiled světel asi opravdu nejlepší - zrovna dnes mi Milan psal, že mu dorazila Lumapower MVP a prý je slabší než T700. No snad se jim ten SSC P7 model taky povede..


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 15.8.2008 15:28
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



QUOTE(jirik @ 15.8.2008 12:17) *
Přijde mi to trochu škoda, protože zatím to vypadá, že T700 je z multiled světel asi opravdu nejlepší


To asi ano, zvlášť když jejich další novinka má při jednom čipu dosahovat až 275lm smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 15.8.2008 15:53
Příspěvek #17


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jestli myslíš Solarforce T7 II, tak v ní má být Cree XR-E R2 takže to není nereálnésmile.gif Ale stejnak je to šumák, protože řekněme mezi 220 a 275 lumeny rozdíl prakticky nepoznáš. Recenze předchozí Q5 verze je zde http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=183765


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 18.8.2008 21:39
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



A jak je na tom Solarforce T700 se zahříváním? Bylo dosti horké na plný výkon po 1h?

A mimochodem doufám, že se od tebe brzy dočkám testu Solarforce T7 II, když už je na kronium dostupný smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 18.8.2008 22:41
Příspěvek #19


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



T700 se za pokojové teploty zahřeje dost, ale díky těm chladícím žebrům se to drží na rozumné úrovni. Večer při chůzi bez problemů.

T7 jsem zatím ani nezjišťoval, ale klidně se na ní mrknu. Vzhledem k tomu, kolik mi toho už čeká ve frontě, tak celá recenze by mohla být tak v říjnu:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Trojka
příspěvek 1.9.2008 10:22
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: CHodov
Člen číslo: 110



ahoj už jí mám doma SolarForce T7 a je parádní výkon je slušnej
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 26.5.2024 - 15:43