IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

5 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> DX svetlo na riaditka - recenze, fotky sku.30864
Kenouš
příspěvek 11.1.2010 21:19
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 83
Registrován: 28.12.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 504



Nekamenujte mně, jsem neosvícený a tohle je má první recenze.
Jedná se o tohle světélko na kolo z DX http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149.Krabička je vypolstrovaná, v zavřeném stavu ji drží dva magnetky. Balení obsahuje světlo, battery pack, látkové pouzdro na pack se suchými zipy a očky, nabíječku a dva gumové různě dlouhé kroužky k přichycení na řidítka. To je ještě jištěno oboustrannou lepicí páskou na spodní straně světla. Spojení těla světla s packem je zajištěno kabely s klasickým spojením samec/samička. Kabel od světla je dlouhý 45cm a od packu 25cm. Po připojení zdroje se zeleně podsvítí zapínací tlačítko. Režimy svícení jsou tři: Hi-Low-Strobe. Přepínání mezi režimy je jedním klikem bez prodlevy svícení. Při zapnutí je první vždy Hi. Po zhruba dvou hodinách jezdění na Hi se začala měnit barva podsvícení tlačítka ze zelené na červenou (nutno dodat,že to bylo bez nabití a zapojeno tak jak to dorazilo z DX). Po příjezdu jsem dal pack na nabíjení a zatím tam je. Při zapnutí na Hi v místnosti se světlo po asi 2 min. svícení na můj vkus docela rozpaluje. Nedokážu ale posoudit, jestli je teplota pro P7 únosná nebo již nebezpečná.
Z venku je světlo docela dobře zpracované. Mezi sklíčkem a parabolu je vidět těsnící kroužek. Zapínací tlačítko je gumové-tedy nad tlačítkem, které je pod ním. Nikde nejsou vidět žádné mezery, tudíž si myslím, že je minimálně vlhko těsné (jezdil jsem s ním i v chumelenici). Držák na kolo je k tělu světla připevněn křížovým šroubem. Světlo se po uchycení na řidítka nedá nastavovat do stran. Lze to jen minimálně a záleží to podle mě jen na síle dotažení šroubku. Oboustranou lepenku na držáku jsem nepoužil, aby se světlo dalo při jízdě po silnici pootočit dolů kvůli oslňování. I bez ní jej však gumový kroužek dostatečně drží v nastaveném úhlu a nepohybuje se ani v terénu.
Měl jsem jako neosvícený obavu, jak to bude s packem, až bude po smrti. Děsila mně představa bastlení a spojování 18650. Naštěstí se ke světlu na DX objevilo plno náhradních dílů, které se mohou hodit i Vám např.:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32750
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32756
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32753
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32755
atd., tak jsem klidnější. )))
Po asi dvou hodinách ježdění jsem s ním zatím velmi spokojen. Pravdou je, že na sněhu jsou světelné podmínky úplně jiné než třeba na listí, ale to teď není kde vyzkoušet?..

PS: Tímto děkuji Pepkovi za tip (z Cyklodiskuze) a Jirkovi za odbornou poradu! :-))))

Martin
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 11.1.2010 22:21
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Recenze se vkládají zde. Toto svítilnu jsem objednával pro známého, takže jsem měl možnost se na ni trochu mrknout. Za 2 měsíce skoro denního používání, funguje bez problému.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.1.2010 23:25
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Vzhledem k tomu, že to je svítilna na kolo, tak to je správná kategorie. smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stano.
příspěvek 4.2.2010 10:56
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 14.5.2009
Člen číslo: 324



Nedavno sa mi dostalo do ruk toto svetlo:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30864

Přiložený obrázek


na DX su 3 (aspon zatial) druhy, ktore sa lisia poctom modov a typmi koncoviek na nabijacke.
tento konkretne je s 5-modmi a nejako divnou vidlicou (britska?). ine v case objednania neboli dostupne...

merania luxov/lumenov nemozem poskytnut, nemam na to vybavu. takisto mi absentoval fotak, fotky su iba mobilom. beamshoty som teda nerobil.
svetlo som mal v rukach iba par hodin aj s otestovanim na bicykli. LED ma celkom pekny zlty nadych, svieti silnejsie ako moja Aurora AK-P7-5. tvar kuzela je skoro rovnaky. oproti stene bolo vidiet, ze toto svetlo ma oproti aurore trosku slabsie halo a silnejsie ohnisko.
zadne tlacitko na prepinanie modov je celkom dobre pristupne, strobe mode je nepouzitelny. intenzita svetla je aj na low dobra (napr. na svietenie pri chodzi, prip. svetlo v meste, aby ma videli).
reflektor je pekne velky, siroky a hlboky. kedze je hlinnikovy, tak nepresvita a aj on pomoze pri chladeni LEDky smile.gif
svetlo sa na bicykel pripevnuje gumenym kruzkom (v baleni). aj ked sa nezda, aj na nerovnostiach drzi velmi dobre.

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


k elektronike sa dostaneme odsrobovanim matice medzi telom svetla a vnutornym modulom (ten kovovy kruzok okolo LED s dvomi dierkami). prud LEDkou urcuju dva SMD odpory, oznacene v cervenom ramceku (tretia foto nizsie) - paralelne zapojene 0.5 a 0.1 ohm. pri tejto hodnote je prud 2,4A. samozrejme taketo male odpory nezvladnu prudy a prudove narazy pri zapinani. po cca 30 minutach zhoreli a nasledovala vymena za nieco lepsie. "na sklade" boli 0,22 ohmove kusky. vhodnym zapojenim je vsetko ako ma byt smile.gif

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


nejake dalsie info: tlacitko pri pripojeni baterii svieti stale na zeleno. pri vybitych sa prida aj cervena. po pripojeni baterii P7-cka blikne na plny vykon. nabijacka ma takisto na sebe dvojfarebnu diodu - power: zelena, nabija: cervena, ukoncene nabijanie: zelena. baterry pack je z 4x 18650 zapojenych seriovo-paralelne (2+2), takze ma na vystupe cca 8,4V po nabiti.
tie odpory treba urcite vymenit, s tym treba pocitat. takisto odporucam skontrolovat pritomnost teplovodivej pasty pod P7-ckou a odporucam napastovat aj kontaktne plochy medzi telom a vnutornym modulom. a asi bude potrebne prepajkovat aj privodne vodice do drivera. od vyroby je to velmi chudobne.

inak som bol prekvapeny kvalitou mechanickeho spracovania, kvalitnymi (hnedo-cervenymi) O-kruzkami a vodeodolnym (proti dazdu) konektorom medzi bateriami a svetlom. ale nie som si isty, ci je to hodne penazi, co za to pytaju. predsalen si ho treba este upravit, nie je to pre beznych ludi.
a teraz mi volal majitel svetla. je z neho nadseny, super svieti. aj prepinanie modov je super. ale ma nejaku poruchu, tak som zvedavy, co to bude....

Tento příspěvek byl editován jirik: 4.2.2010 12:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 4.2.2010 12:29
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Pěkná recenze smile.gif Můj známý jezdí jinou verzi svítilny a problém s elektronikou neměl, je to bohužel loterie...

Tento příspěvek byl editován jirik: 4.2.2010 14:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 4.2.2010 12:30
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Dobrá recenze smile.gif

Přesunuto do světel na kolo.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stano.
příspěvek 4.2.2010 12:58
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 14.5.2009
Člen číslo: 324



diky smile.gif kategoriou som si nebol isty, ale teda uz je to presunute na mieste wink.gif

a este sa rovno opytam: nejaka vhodna elektronika na P7? myslim, ze to ma 16mm priemer. na DX som nasiel iba vacsie (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20330, a potom este jednu dvojposchodovu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 4.2.2010 13:16
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



QUOTE(stano. @ 4.2.2010 12:58) *
diky smile.gif kategoriou som si nebol isty, ale teda uz je to presunute na mieste wink.gif

Ted existuji dva stejne topic - 1058 a tvuj 1093. Navrhuji je sloucit.


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 4.2.2010 14:44
Příspěvek #9


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Obě podobná témata sloučena.

stano: opravdu má průměr jen 16mm?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stano.
příspěvek 6.2.2010 13:54
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 14.5.2009
Člen číslo: 324



pardon. uz som myslel na nieco ine biggrin.gif elektronika s priemerom 22mm. je take nieco pre P7?

no teraz mam to svetlo rozobrane. a tvari sa, ze tam zdochla dioda. oboma smermi som nameral skrat medzi privodmi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 6.2.2010 14:13
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(stano. @ 6.2.2010 13:54) *
je take nieco pre P7?

Třeba tohle, ale průměr je 17mm, potom Shark Buck+Remora 19mm.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
stano.
příspěvek 7.2.2010 12:59
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 14.5.2009
Člen číslo: 324



nejakym zazracnym sposobom odisili na P7cke dva cipy. tvaria sa ako (skoro) skrat. nadprudova ochrana elektroniky vypne, ale pri priamom pripojeni na 18650 ostatne 2 stvorceky slabucko svietia.
pri pripojeni v priepustnom smere tecie cca 3.3A, v zavernom smere 3A (predpokladam, ze je to skratovy prud baterkou, beriem do uvahy tenke kabliky a vnutorny odpor meraku). co s tym? kremikove nebicko?
co ju mohlo znicit? pulzny prud z elektroniky?

Tento příspěvek byl editován stano.: 7.2.2010 13:00
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 7.2.2010 13:16
Příspěvek #13


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Těžko říct co je příčinou. Možná jenom prostě smůla na špatný kus.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 7.2.2010 13:51
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Před týdnem jsem známému prodal jednu XR-E. No a za nadlouho se doznídám, že ji odpálil. Připojil ji na zdroj, který měl výstupní filtrační kondenzítor, ktarý byl nabitý prý na 5V .. no ledka to poněkud nepřežila - nastal průraz, takže při měření vždy ukazuje veliice nízký odpor. Takže bych to viděl na něco podobného ..


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stano.
příspěvek 7.2.2010 14:16
Příspěvek #15


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 14.5.2009
Člen číslo: 324



ale no. o elekrine nieco viem smile.gif dioda odisla vo svetle, pocas pouzivania. kokretne na druhy den, po cca 30 minutach. nie na stole.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 7.2.2010 14:49
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Tak to bude spíš špatný kus ..


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 7.2.2010 16:56
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Tak to je smula, takove hezke a drahe svetlo. Jsem zvedav, jak se k tomu DX postavi, budes jim psat, ne? Ja myslim, ze by si to zaslouzilo P7-D SVN J z officialu.


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 7.2.2010 17:11
Příspěvek #18


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



turbo nieco mi uniklo ?
je nejaky dovod nevrazit tam rovno SSR-90 a LDO10C spolu s farnelovymi kablikmi ???
miesto by sa tam tusim naslo ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 7.2.2010 17:16
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



To stano. P7-D z officialu je nejdostupnejsi a vyjde cca na 250 CZK i s dani.
To pepko svitit ano, oslnovat ne hi.gif


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 7.2.2010 17:18
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Tohle není špatný nápad, ale musel by vyrobit nový chladič.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 17:19