IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

15 Stránky V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ZORA Scorpion 4xXM-L / 6xXM-L, svítilna na kolo se světelným tokem 4000 / 6000 lumen na LED diodách
Automatické bliknutí ZORY po zapnutí (obdoba startu Xenonů)
Chtěli byste, aby ZORA po zapnutí blikla na 1sec na 100% a rychle ubrala na nastavený 5% režim?
ANO určitě [ 2 ] ** [8.70%]
ANO nevadí mi to [ 3 ] ** [13.04%]
NEVÍM je mi to jedno [ 4 ] ** [17.39%]
NE ale zaujme to [ 1 ] ** [4.35%]
NE časem otravné a rušící [ 13 ] ** [56.52%]
Celkový počet hlasů: 23
Host nemůže hlasovat 
Hajtek
příspěvek 17.7.2011 19:24
Příspěvek #21


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Já musím souhlasit s HR. Svítilna je fakt suprová (mít tak tvoje prostředky), ale nějaký to sklíčko bych tam přece jenom dal. Už jenom kvůli čištění od bahna apod. To je jako koupit si Hummera se kterým nemůžeš jezdit do terénu, protože by se mohl porouchat..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 17.7.2011 20:33
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Doufám, že si rozumíme - nemyslím ty jednotlivé kolimátory. Dám tam např nějakou quadoptiku: http://www.ledil.fi/node/2/p/2799 Dávat před kolimátory další krycí sklo je podle mě zbytečný, přidáním dalšího skla dojde ke ztrátě 8%. Reflektory u auta taky přeci nemají žádný další krycí sklo a i po najetí několika desítek či stovek tisíc kilometrů a čištění nejsou pořkrábané a budou z podobného materiálu. Pokud se na to nevezme nějakej sajrajt, tak se nic nestane a i kdyby se náhodou s tím někomu něco stalo, tak jak už jsem psal, výměna kolimátoru trvá několik minut a je to otázka cca 100 Kč.
Ukažte mi kolik procent světel na kolo má další zbytečné krycí sklo? Naprostá většina firem tam krycí sklo nedává a myslím si, že naprostá většina uživatelů ho tam nepotřebuje...


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 17.7.2011 21:14
Příspěvek #23


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Tak to se potom omlouvám. Já si představoval něco úplně jiného.
Ještě by mě zajímalo jak moc se to na plnej výkon uchladí? Ono přece jenom 4x10W potřebuje docela velkou plochu a samotnej čip už bude mít podle mě dost přes 100C..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 17.7.2011 21:23
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Mike:
QUOTE(Mike @ 17.7.2011 02:32) *
Copak někde píši, že budu prodávat verzi s XP-G... Je to první zkušební svítilna, tak jsem dal aspoň foto, teď už toho lituji...

Naopak, když už si zveřejnil svoje světlo s tak podrobným textem, tak je dobře, že si sem dal i nějaké fotky pro ilustraci. Já jsem si teda všimnul, že píšeš, že se nejedná o finální verzi...

Díky za info.
Ad 1) Chápu, jen mi zde chyběla informace o driveru, takhle je to pěkně pohromadě v jednom tématu wink.gif
2) Co se týče školy, tak to jsme v podstatě kolegové, taky jsem byl na Mechárně (EIŘS a letos jsem dodělal navazující IT). Jenže moje strojařské schopnosti a hlavně výbava je minimální (vrtačka, pilník + pilka na železo smile.gif Takže moje plánované světlo bude po mechanické stránce asi dost amatérské.
Ad práce. Chápu, máš tam svoje "know how" wink.gif
3) Ta vychytávka s max rozsvícením při zapnutí je určitě dobrej tah pro prezentaci a předvádění tvého výrobku. Neosvícení (nejen) musí zírat wink.gif
4) Na těch závodech jsem byl sice v areálu, ale na několika místech. Např. u prudkého sjezdu před budovou u stadionu, nebo u příjezdového parkoviště před lávkou. Tam moc lidí nestálo, takže tam mohl svítit dost. Jak vypadá trať v lese, jsem se byl podívat o den později na kole, abych viděl, kde to ty šílenci jezdili po 24h wink.gif Musím uznat, že pořádné světlo tam bylo nutností.
S tím chlápkem od Magicshine jsem chvíli mluvil taky, hlavně jsem si musel osahat všechny jejich světla.

Ad oslňování: Je fakt, že ovládání otočným přepínačem bude asi hodně rychlé, takže asi není problém z high režimu ihned přepnout na nejnižší, aby jezdec neoslňoval. Takže to v podstatě účel plní i z tohohle hlediska. Přepínání, dálkové/potkávací je na kole spíše taková "frajeřinka" wink.gif S tím rozdílem, že se na blízko pořád může svítit hodně, což může být při rychlejší jízdě třeba po zničené asfaltce trochu výhoda.
Btw. Mohl bys sem dát ještě odkaz na ten 12 polohový přepínač?

Jinak si myslím, že tvůj výrobek si určitě najde zákazníky, např. z řad závodníků, kteří jezdí 24h závody jako Těžká pohoda a požadují bezkompromisní osvětlení. Nebo i "nebastliči", zde z fóra, kteří nemají čas ani výbavu na podobné projekty. Pro neosvícené je ale často investice i nad 500 Kč za "baterku" šílená představa, ale třeba je ten šajn po zapnutí přesvědčí. Sám zvědavý, jak se poperu se svým bastlem, možná nakonec taky budu objednávat u tebe, ale raději bych samozřejmě dotáhl svůj projekt do konce biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogi
příspěvek 17.7.2011 21:59
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 502
Registrován: 7.5.2010
Člen číslo: 634



QUOTE(HentaiRush @ 17.7.2011 14:27) *
Ta větev byla jen příklad.. Dej si do toho třeba i pád z kola, kdy se kolo rozšvihá například.. To je uplně jedno..

Odpusť mi to Miku, ale mě to přijde jako zhovadilost na jinak výborně zpracovaným světle.. thumbsdown_anim.gif



ako casto padas z kola ja osobne raz za 50 rokov a ty ?

asi kazdy druhy raz co nan vysadnes alebo sa pletiem ? wink.gif a ked uz upadnes poriadne tak si skor rozbijes drsku ako reflektor biggrin2.gif

skor by som riesil tie musky ktore my vletia do reflektoru pri nocnej jazde po stovkach kilometrov
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 18.7.2011 00:24
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Veď aj tá optika má vpredu plast na ktorý predpokladám príde o-ring, takže vodotesnosť bude zaručená a nejaké blato nevadí. Tiež si myslím, že sklo tam netreba, pretože svetlo má výrazný "assault crown" a prípadné predmety sa od neho odrazia. A myslím, že ani to nebude hroziť, lebo svetlo bude na bike a nie do jaskyne či pod vodu. wink.gif

QUOTE(Rogi @ 17.7.2011 21:59) *
skor by som riesil tie musky ktore mi vletia do reflektoru pri nocnej jazde po stovkach kilometrov
Máš na mysli namontovať stierače? biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
384
příspěvek 18.7.2011 11:19
Příspěvek #27


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 356
Registrován: 28.2.2008
Člen číslo: 20



Mike: Strojarsky pekna prace. thumbsup_anim.gif

A ted trochu konstruktivni krytiky kterou kazdy poradny konstrukter oceni wink.gif.

Pri pouziti kolimatoru bych se trochu odvazal a zkusil nejake mene tradicni reseni. Tohle uz jsem videl stokrat v ruznych variacich a nevidim tam moc inovativnich reseni.

Dalsi vec. Pouzitim jedne optiky pro vsechny ledky stratis moznost ladit rozlozeni svetla. Pri tomhle vykonu je to mozna jedno, ale podle me tim prichazis o jednu z nejvetsich vyhod pouziti kolimatoru.

Proc je na konci svetla ta korunka? U taktickejch svetel bych to pochopil, ale tady?

Tento příspěvek byl editován 384: 18.7.2011 11:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 18.7.2011 12:52
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Eliptické kolimátory by se pro nižší výkony mohly hodit.

Korunka s hroty bude zřejmě úlitba designu, a uznávám, že ten se opravdu povedl, mě se to světlo moc líbí, nicméně na kolo by byl vhodnější rovný kroužek, si myslím (a to i z hlediska bezpečnosti, ty hroty mohou někoho zranit).

Tento příspěvek byl editován pepik: 18.7.2011 12:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
creexml
příspěvek 18.7.2011 15:11
Příspěvek #29


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 6
Registrován: 12.1.2011
Člen číslo: 908



To je dobre svetlo!!! Som take videl uz vela.Ale je velke a cervene sa mi nepaci.Cena je moc ale vykon tam je.Bude aj lacnejsia verzia??? Dvatisic by som dal.6000 je moc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 18.7.2011 16:33
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Hajtek: Chlape čteš ty vůbec? biggrin.gif V příspěvku je psáno: "U mého světla stačí rychlost 7 km/h při 20 °C, aby se uchladilo na plný výkon 40W." Dále mám psáno, že "při teplotě 55°C začně elektronika snižovat výkon" Koukal jsi také na rozměry? 97x69 mm, není to žádný drobeček a plocha žeber je fakt velká. Jinak 100°C na čipu je dcl normální pracovní teplota. XM-L v mém světle jsou chlazeny výborně a jak říkám při 55°C těla se výkon snižuje, takže LED mají tak maximálně těch 100°C, což je uplně normální pracovní teplota. A za normální jízdy je tělo jen vlažné! Tak tu neklam lidi, že se mi to neuchladí...

První si prosím vše třeba 3x přečtětě a pak se teprve ptejte a nespamujte to tu prosím.


384: Neboj se, že sem netestoval, "Oval" kolimátory jsou víceméně k ničemu, měl jsem je tam s XP-G a to světlo do strany nepotřebuješ, "Oval" jsem vyhodil a dal všechny RS(uzký kužel), protože mi to řikal i ten, co jsem mu to světlo prodal. Halo je dost silný a před kolem i na stranách je světla dost, takže asi tak... Uvědom si, že tady je výkon opravdu extrémní a hlavní kužel směřuješ tak 30-50 metrů před sebe a silné halo osvítí bezproblému zbytek... Lepší by bylo spíš kolimátory nějak naklonit, což je ovšem velice technicky náročné na výrobu a uchycení...
Prosím tě "zkoušet nějaké méně tradiční řešení" je nesmysl. To bych mohl zkoušet, pokud bych na to měl dost času a navíc by to bylo náročný na výrobu. Myslíš, že by si pak ode mě někdo koupil světlo za 10-20000Kč, které bude netradiční? Pokud chceš něco vyrábět, tak musí být vše relativně jednoduše vyrobitelné nebo ti to nikdo nezaplatí! Práce je drahá a nemůžeš vyrábět jedno světlo několik desítek hodin. Takže opakuji:
Spočítejte si, kolik hodin práce dá vyrobit takovou svítilnu, aby se vůbec vyplatilo ji vyrábět..., vývoj vůbec nepočítám. Kolik hodin jste třeba vy jen předělávali nějakou svítilnu? Představte si, že úplně vše se musí udělat z kusu hliníku - kolik je to částí a operací! = přední/zadní díl, držák => soustružení, frézování, vrtání, leštění + driver, DPS PWM, osazení SMD, LED, usazení všeho, zašroubování, kabely, pájení, elox a několikrát vše zkontrolovat. Výrobu jsem musel zmáknout tak, aby bylo vše perfektní avšak rozumně udělatelné...

Co se ti nelíbí na té korunce? Je to hlavně konstrukční a také estetický prvek. Ten límec tam musím mít kvůli žebrům a aby nebyl tak těžkej, tak jsem ho takhle profrézoval.

pepik: jinak mám další variantu s 3x20mm(jakákoli) kolimátor Carclo s XM-L + slušivý držák +sklo, ovšem výkon 2100 lumen se mi zdál malý, cena by byla jen o něco málo nižší, ale pokud na tom trváte, tak ho do nabídky dám...
Přiložený obrázek

creexml: Ano na obr. je zadek červený, ale všechny jsem nechal naeloxovat celé černé, aby se hodily ke všem barvám kol. A to se ti zdá 6000Kč moc? biggrin.gif Zkus si spočítat jen samotný náklady, normální prodejní cena by měla být 10000 Kč. Toto mé světlo zatím nemá konkurenci a cena 6000 Kč je velmi nízká, porovnání:

LUPINE betty14
výkon 1850 lumen
CENA 20000Kč s aku

Liberator MKIII

výkon 1700 lumen
CENA 10000Kč s aku

Exposure Six Pack
výkon 1800 lumen
CENA 12000Kč s aku

SECA 1400
výkon 1800 lumen
CENA 12000Kč s aku

ZORA Scorpion v1

výkon 2900 lumen
CENA 6000Kč bez aku

Pokud najdeš někde nějaké jiné levné silné světlo, tak mi ho prosím ukaž.

Tento příspěvek byl editován Mike: 18.7.2011 16:33


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 18.7.2011 19:48
Příspěvek #31


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Tak mě spíš připadá že nečteš ty. Ono je hezký že tam máš napsaný rozměry, ale mě šlo o plochu a teplotu těla. říkal jsem si, že když si vyvíjel tělo, tak si musel vycházet z nějaké minimální plochy kvůli chlazení. Když napíšeš že chladič je vlažnej tak mě to moc neřekne. Může to být 20, ale i 40st.
Pokud tu mou předchozí otázku bral někdo jako klamání, tak by asi bylo nejlepší kdyby vrátil občanku.
Já samozřejmě o světla zájem nemám (nejsem cyklista), jen mě zajímalo pár detailů, který si mě stejně neřekl. Tímto ti tady už nebudu spamovat a kazit kšefty.
Pokud bych měl kolo, se kterým by se dalo jezdit dál než do obchodu a zpátky, tak bych o těch světlech přemýšlel..
Doporučoval bych ještě zapracovat na propagaci a hodit to na nějaký kolařský fórum, tam seženeš víc zájemců.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
creexml
příspěvek 18.7.2011 19:54
Příspěvek #32


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 6
Registrován: 12.1.2011
Člen číslo: 908



To je pravda.Ale ta cena je moc.Dvatisice by som dal.
Uz si kolko predal???
CREE XML je dobra ledka ale neni tak draha moc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 18.7.2011 20:07
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Tyo Hajteku, s tou teplotou, když Mike píše, že při 55°C se začne snižovat výkon, tak já to chápu tak, že o moc víc, než 55 bych tam nečekal.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 18.7.2011 21:26
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(Mike @ 18.7.2011 17:33) *
... Jinak 100°C na čipu je dcl normální pracovní teplota. XM-L v mém světle jsou chlazeny výborně a jak říkám při 55°C těla se výkon snižuje, takže LED mají tak maximálně těch 100°C, což je uplně normální pracovní teplota. A za normální jízdy je tělo jen vlažné! ...


Mike, tu teplotu měříš jak daleko od LED? Dosáhlo to někdy těch 55°C?

Píšeš: LED diody.........................4xXM-L T6 (6xXM-L T6) (3640 - 3900 lm (5460-5850 lm))
To ale počítáš s XM-L T6 až U2 s ideálními hodnotami a při teplotě čipu 25°C.
Ale předpokládáš, že čip může mít 100°C. Pak ale ty lumenové hodnoty trochu víc sniž.
XM-L T6 při 100°C má maximálně 760lm a U2 má 814lm.
To pak odpovídá 4560-4884lm při šesti LED.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 18.7.2011 21:53
Příspěvek #35


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Hajtek: Promiň, jestli jsem tě urazil. Ale ptal si se, jak se to moc uchladí, což je dobře popsané v úplně prvním příspěvku. Měl si svůj dotaz více konkretizovat.
Uchladitelný výkon na místě (t=23°C): 15W při teplotě svítilny cca 50°C
Jízda na kole při rychlosti 7km/h (t=20°C): 40W při teplotě svítilny cca 50°C
Teplota těla nad rychlost 7km/h poměrně rychle klesá a při jízdě cca 15-20km/h ( t=20°C) se svítilna uchladí bez problému na t= 30°C


Creexml: Dobře, zkus to vyrobit levněji. Kámoš, u kterýho to vyrábím, mi říkal, že kdybych tělo nechal vyrobit ve firmě, tak jen za to tělo dám přes 5000Kč. Jenom materiálové náklady hodně přesáhnou tvé uváděné 2000 Kč, přičemž práce na soustruhu/fréze je velmi drahá. Proč to asi ostatní značky prodávají tak draze...

Tommu: Podívej se o řádek níž, tam mám přeci skutečný změřený tok:
LED diody.........................4xXM-L T6 (6xXM-L T6) (3640 - 3900 lm (5460-5850 lm))
Skutečný světelný tok........2910 lm (~4300 lm) (ANSI)


U LED Cree XM-L T6 mám v závorce lumeny z datasheetu. O ztrátách na kolimátoru či reflektoru píši hned v úvodním odstavci. Čidlo je umístěňo hned vedle PCB LED. Jinak teplotu svítilny měřím v jejím nejteplejším místě, tj. u nejvyšších žeber.

Tento příspěvek byl editován Mike: 18.7.2011 22:05


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 18.7.2011 22:34
Příspěvek #36


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



No jasně že to tam máš, ale počítáš se ztrátou svítivosti LED způsobenou teplotou jen 5-10%, ale při těch Tebou zmiňovaných 100°C je to spíše 20%.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 18.7.2011 22:55
Příspěvek #37


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Sem rád že si rozumíme.

Tak si říkám, jestli by nebylo lepší (levnější) sehnat někoho kdo by napsal program na cnc mašinu a nechat to někde vyrobit ve více kusech. Do hodiny bys těch těl mohl mít klidně i dvacet a to by se náklady už docela dobře rozpočítali. A pokud bys neprodal všechny svítilny jako celek, tak bych mohl nabízet i samotný těla.
Já když jsem s kamošem nechával dělat na cnc hroty pod reprobedny, tak i při poměrně malé (cca 100ks) sérii byla výsledná cena při započítání provize poloviční než minimální cena na trhu. Výroba jednoho hrotu zabrala asi 2s, tak si myslím že u tý svítilny to může bejt do dvou až tří minut.

To bylo poslední, už nebudu spamovat..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 18.7.2011 23:36
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



QUOTE(Tommu @ 18.7.2011 23:34) *
No jasně že to tam máš, ale počítáš se ztrátou svítivosti LED způsobenou teplotou jen 5-10%, ale při těch Tebou zmiňovaných 100°C je to spíše 20%.

Néé já nepočítám, já to tak změřil biggrin.gif skutečně 2910 lumen, což si myslím, že je perfektní výsledek. wink.gif

Jak si přišel na to, že počítám jen s tepelnou ztrátou 5-10%? Mám celkový ztráty kolem 20%. Teď počítám:
LED t=25°C = 3640-3900 lumen, bin T6
LED t=75°C = 3276-3510 lumen (-10%) , dalo by se říct: hodnoty po 30sec běhu, což je ANSI
LED+optika(-10%)=2948-3159 lumen , moje měření 2910 lumen, to pěkně sedí wink.gif Co je podle tebe špatně?

nebo varianta 100°C:
LED t=25°C = 3640-3900 lumen, bin T6
LED t=100°C = 3057-3276 lumen (-16%), dalo by se říct: při teplotě těla 55°C+
LED+optika(-10%)=2751-2948 lumen , to bych musel změřit po zahřátí a změřený výkon by se o málo snížil

A jinak já nikde přímo netvrdím, že na čipu mejch LED je 100°C, netuším kolik na nich může být, když tělo má 55°C, možná 100°C, ale možná 80°C..., kdo ví :/ A i kdyby normy (ANSI) jsou: měřit 30sec po zapnutí, což tělo je studený. A za jízdy je také tělo relativně studený 30°C, takže LED se mají parádně, takže výkon 2910 lumen uplně sedí. wink.gif

Tento příspěvek byl editován Mike: 18.7.2011 23:40


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 19.7.2011 19:24
Příspěvek #39


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(384 @ 18.7.2011 12:19) *
Dalsi vec. Pouzitim jedne optiky pro vsechny ledky stratis moznost ladit rozlozeni svetla. Pri tomhle vykonu je to mozna jedno, ale podle me tim prichazis o jednu z nejvetsich vyhod pouziti kolimatoru.


To je urcite pravda, rikal jsem Mikovi, aby zkombinoval optiky na blizko a do dalky. Aby to vsak melo opravdu smysl, musely by ty optiky na blizko byt sklopene. To vsak prislo Mikovi slozite na vyrobu.

Take je vsak pravda, ze ta optika s 4x XM-L bude svitit do dalky i dost do sirky.

Jinak na fotkach to vypada vetsi nez ve skutecnosti. Take se mi velmi libi prepinani rezimu otocnym knoflikem.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 19.7.2011 22:09
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Hajtek: biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Za 2-3 minuty? To si mě teda pobavil! biggrin.gif A ty jsi si nepřečetl, že to na CNC soustruhu dělám? A copak se píšou programy na CNC, to se snad kreslí a pak vygeneruje... Viděl jsi vůbec někdy CNC a víš o čem mluvíš? Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby jsi tvrdil, že máš za barákem soukromej vrtulník, kterej jsi vyrobil za 2 dny...
I na tom nejlepším CNC, co má revolverovou hlavu na nástroje a dvě univerzálky naproti sobě, by si moji svítilnu neudělal dřív než za hodinu! Na každám dílu je několik operací, na které jsou potřeba různé nástroje. Automatická výměna nástrojů na CNC také není hned. Rovněž když si CNC předává obrobek do druhé univerzálky, tak to je velice pomalé! Jen tato různá upnutí svítilny do univerzálky překročí tvé nesmyslné 2-3 minuty. U mého světla, pokud jsi si všiml, ho při soustružení vnitřku zepředu nemáš v univerzálce za co chytit! Musíš si udělat přípravek, na který to světlo našroubuješ, ten upnout do univerzálky a pak soustružit vnitřek zepředu! Víš vůbec, že se to tak musí v některých případech dělat? Rovněž při soustružení vnitřích malých otvotů musíš brát malou šponu jinak nástroje brní a budeš mít oskákanej povrch. To samé platí při "finišinku" špona a rychlost posuvu musí být malé, jinak bude povrch oskákanej. Tyto jednotlivé dráhy nástroje a zvláště finiše trvají desítky vteřin a těch drah jsou také desítky. Jak můžeš vůbec vypusit takovej nesmysl, že těch mých svítilen uděláš 20 za hodinu, ty rozpočítanej náklade... Nevíš o čem mluvíš.
A to nemluvím o dalších operacích na fréze...


Jirik: Soustředit se na rozložení světla by bylo dobrý, ovšem není to zrovna jednoduchý a nemám k dispozici CNC frézu, která by výrobu dost usnadnila. Uvidíme někdy v budoucnu. Mě totiž celkem zklamaly LEDIL TINA2, co jsem použil v prototypu, celkový ztráty jsou 39% světla :/. (6xXP-G R5(ledtech.de) ~ 2950lm, naměřeno jen 1800 lumen) Kdyby se dalo AR sklo, tak by se to o ~5% zlepšilo. V těch malejch kolimátorech se prostě to světlo ztrácí nějak... To mě dcl zklamalo, ovšem 4xXM-L a 2910 lumen mě zvedlo náladu.

Tento příspěvek byl editován Mike: 19.7.2011 22:11


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stránky V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 16:21