IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

8 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Páječky
Mike
příspěvek 5.10.2011 01:45
Příspěvek #81


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Ano ta pájka http://www.elektroeden.cz/pajeci-stanice-s...talni+dp120975/ je podle mě uplně perfektní, nemůžu si stěžovat, koukám, že cena šla o 800Kč dolů, to bych šáhl už po 100W verzi http://www.elektroeden.cz/pajeci-stanice-s...talni+dp115464/ wink.gif 100Kč tě nezabije a 20W navíc se může hodit wink.gif

Dnes bych si ale asi koupil tohle http://www.gme.cz/cz/n-zd-917-p730-399.html má to i odsávačku, což je uplně perfektní. Je to zase "jen" 60W, ale píšou, že má rozehřívání 130W, takže by mohla být také silná...

Tento příspěvek byl editován Mike: 5.10.2011 01:45


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 5.10.2011 07:26
Příspěvek #82


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Když jsem zjistil, že 100W je jen o 100Kč dražší, tak jsem neváhal ani chvíli a rozhod jsem se pro ni. Zatím nehodlám pájet denně a tak bude pro mě celkem luxus i ta 100W. Nepochybuju že s odsávačkou by to bylo super, nicméně cena je víc než dvojnásobná. Moje hranice co jsem momentálně ochoten dát za mikropájku je do 2000kč a ta s odsávačkou tuto hranici silně překračuje. Navíc chci si koupit i laboratorní zdroj a ani zamýšlená svítilna do ruky nebude nic levnýho. Jako asi u každýho, ani moje finanční zdroje nejsou neomezené. wink.gif A i kdybych si to moh bez potíží mohl dovolit (což nemůžu), tak nechci dopadnout jako kamarád, co má špičkový vybavení na 20 sportů v řádu desetitisíců a dělá aktivnějc ztěží jeden sport. Dlouho se mě snažil do tohodle finačního kolotoče taky zatáhnout, ale já zůstal jen u kola, jenž aktivně využívám a na vybavení jsem příliš nešetřil. cool.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 5.10.2011 07:36


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 28.10.2011 08:31
Příspěvek #83


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



eM-ova pajka uz dorazila : foto

Recenziu na funkcnost uz napise on sam wink.gif

eM: ku pajke je pribaleny jeden hrot (v rucke) a dalsi jeden som objednal - tenky, ktory si chcel, asi nemaju na sklade, lebo v baliku nebol sad.gif tak bude nabuduce


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 28.10.2011 09:00
Příspěvek #84


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já mám doma už pár dní tuhle 100W mikropájku. Je mě ale trochu záhadou, k čemu je dobrý cosi, co vypadá něco jako konektor, ale v návodu o tom není sebemenší zmínka. Český návod je analogie přiloženého cizojazyčného návodu.

Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 28.10.2011 09:02


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 28.10.2011 09:22
Příspěvek #85


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Že by ?
QUOTE
Na elektrostaticky ohrožených pracovištích umožňuje bezpečné pájení citlivých obvodů díky vysokoohomovému 4milimetrovému vyrovnání potenciálu.


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 28.10.2011 09:25
Příspěvek #86


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



... pripojenie "naramku" proti elektrostatike?


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 28.10.2011 09:58
Příspěvek #87


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Aha, tak je to jasný. Stačí si pořádně přečíst popis. Já to hledal v manuálu jako popis konektoru, jenž tam není. Nenapadlo mě, že se o tom zmiňují úplně někde jinde a jinak, než jsem čekal. Má to smysl využívat a nebo stačí dávat pozor?


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 28.10.2011 10:30
Příspěvek #88


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Ja osobne som este nepouzival ziadne PROTIelektrostaticke pomocky a zatial vsetko funguje ... zatial ...

biggrin.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zichis
příspěvek 28.10.2011 10:51
Příspěvek #89


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 11.9.2010
Člen číslo: 707



Stačí 80W na základovku PC (motherboard)? A když ne, vytrhne to 100W? Myslím na letování těch součástek co jsou skrz a spojený s masivní mezivrstvou GND.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 28.10.2011 11:22
Příspěvek #90


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



QUOTE(Kolbaba71 @ 28.10.2011 10:58) *
Aha, tak je to jasný. Stačí si pořádně přečíst popis. Já to hledal v manuálu jako popis konektoru, jenž tam není. Nenapadlo mě, že se o tom zmiňují úplně někde jinde a jinak, než jsem čekal. Má to smysl využívat a nebo stačí dávat pozor?

Má to zmysel, keď pájkuješ mikroprocesory alebo pamäte, kde môže nazbieraná statika preraziť obal súčiastky a vymazať pamäť, alebo horšie, zničiť súčiastku.
QUOTE(m@roš @ 28.10.2011 09:31) *
eM-ova pajka uz dorazila : foto

Recenziu na funkcnost uz napise on sam

eM: ku pajke je pribaleny jeden hrot (v rucke) a dalsi jeden som objednal - tenky, ktory si chcel, asi nemaju na sklade, lebo v baliku nebol tak bude nabuduce

Dziky. :]


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 28.10.2011 15:48
Příspěvek #91


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



nedakuj, este som ti nenapisal vyslednu sumu biggrin.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 29.10.2011 20:00
Příspěvek #92


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



uz som doma, cesta v pohode, ziadne dive zvery neskakali do cesty, chvalabohu..

eM: aka je pajka? funguje?


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 29.10.2011 20:47
Příspěvek #93


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Nezobrazuje teplotu, asi bude tepelný senzor v pere (regulácia, nie ovládanie) v predli. Celý čas tlačí do pájky čo to dá, až je celá žeravá... A tak som sa tešil. crying_anim.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 29.10.2011 21:21
Příspěvek #94


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



a sakra, konektor je ok? takze ide stale naplno?


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 29.10.2011 21:40
Příspěvek #95


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Konektor vyzerá byť vpoho... ale nenameral som také hodnoty odporu, aké by mali byť... V pondelok asi idem do RV, tak Ti ju môžem doniesť.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 29.10.2011 21:48
Příspěvek #96


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



to ma mrzi, hned napisem kamosovi nech posle dalsiu a tuto mu vratim..


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 29.10.2011 21:50
Příspěvek #97


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



mozno je tam termoclanok a nie odpor..


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 29.10.2011 22:24
Příspěvek #98


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Podľa popisu by tam malo byť vyhrievacie teleso s teplomerom... ale keď ju zapnem, neukazuje žiadnu teplotu = 000... a aj na pri nastavených 200C je žeravá. V papieri boli hodnoty (rozsahy), ktoré by sa mali namerať... nesedeli.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 13.11.2011 17:17
Příspěvek #99


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Snáď už je druhá pájka OK wink.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 13.11.2011 18:26
Příspěvek #100


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Hurrá. Dík. smile.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stránky V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.4.2024 - 22:28