IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

5 Stránky V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> li-ion packy - jak to spájet dohromady?
pepko
příspěvek 17.1.2009 10:21
Příspěvek #21


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



velmi inspirujuce :-)))

tuto pastu mam tiez ... takze mozno niekedy ... ale az ked mi konecne pride zasielka z koloshopu s novym bikom ... mozno si cez leto postavim 16xMCE bastl na bike s poriadnym akupackom, aby som bol dobre pripraveny na buducu zimu :-))))))))))))))))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 17.1.2009 14:30
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



No já taky pájel Li-Ion. Je to celkem náročné, protože ta baterka odebírá celkem slušně tepla - takže pájím zásadně trafopájkou - mám 75W a doporučuji pokud si děláte nebo sháníte hroty do trafopájky dodržovat rozměry hrotu - je to tam u hrotu označené např. L40mm1,5mm2 CU - takže délka hrotu je 40mm a je použit Cu drát s průřezem 1,5mm2. Na tomto opravdu záleží - nejlepší je dodržet tyto rozměry - jak je hrot krátký tak, se zkracuje životnost trafopájky a ani hrot dlouho nevydrží a jak je hrot dlouhý, tak trvá pájení dlouho. Já pájím bezolovnatým cínem - z aukra, ale výborná věc, která je v tom cínu je tavidlo - v každém trubičkovém cínu je tavidlo, které usnadňuje pájení a rozpouští nečistoty, ale to tavidlo co je v tom bezolovnatém cínu je naprosto výtečné - cín chytá jak na liion tak i na železo bez větší námahy - netřeba nic pilovat ani škrábat. Můj předchozí olovnatý cín toto neuměl biggrin2.gif . Jak budete pájet LiIon, tak si dejte pozor aby jste to moc nezahřívali, LiIonkám to nesvědčí. Pájecí pastu mám taky, ale jelikož ji nemám dlouho, tak jsem ji moc nevyzkoušel - pájel jsem s tím jenom home made LiIon nabíječku a můžu říct, že je to naprosto jednoduché pájení (a to jsem pájel součástky SMD, které nemají vývody - mají jenom plošky zespodu).


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 18.1.2009 17:09
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Ako funguje vlastne taká pasta? Ja používam bežne kalafunu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 18.1.2009 17:50
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Pájecí pasta se běžne používá při pájení SMD součástek, taky topenáři ji používají při pájení Cu trubek. Pájecí pasta je směs rozpouštědla, tavidla a cínu (cín je ve tvaru kuliček). Pájení pastou se nazývá reflow - stačí jenom dát pastu tam kam třeba a zahřát - ono se to "samo" spájí - pokud jsou součástky trochu křivě umístěny, tak si je to samo vyrovná - je to výborná metoda pájení. Tu je to pěkně vidět - zpočátku se rozpustí tavidlo, potom cínové kuličky a je spájeno - dá se pájet třeba horkovzdušnou pistolí wink.gif (já jsem poprvé pájel nad svíčkou biggrin2.gif ). A tu je pájení DPS. Jediný problém s pájecí pastou v amatérském použití je její cena, proto je dobré hledat je na aukcích či výprodejích (jsou to většinou pasty s prošlou záruční dobou). Pastu je třeba uchovávat v chladu - teplota kolem 5 st. C - v chladničce snad stačí, je třeba ji pravidelně otáčet - jak se neotáčí, tak se jendotlivé složky (tavidlo, rozpouštědlo, cín) od sebe vlivem rozdílné hustoty rozdělí, je ji třeba dobře zavírat, protože se vypaří rozpouštědlo a pasta již není pastou.


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 18.1.2009 18:39
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Dík za odpoveď. Je zaujímavé, zatiaľ som sa s tým nestretol, asi to skúsim tiež. Takže postup je klasicky ako podľa toho videa? Nanesiem pastu, poukladám súčiastky a nahrievam horúcim vzduchom? Zíde sa to na SMD pájkovanie, čo cez trafopájku asi nebude možné. Tá pasta, na ktorú odkazujete na DX sa používa rovnako? Viskozitou je podobná krému?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 18.1.2009 18:58
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Ano postup je stejný - nanese se pasta, poukládají se součástky - pasta funguje jako lepidlo - drží součástky aby nespadly a zahřeje se to - teoreticky by bylo dobré dodržet tzv. teplotní profil pájení - prvně se DPS předehřeje, potom se na chvíli zahřeje na teplotu tavení cínu - pájí se a potom to chladne. Trafopájkou nelze pájet - teda zatím jsem to nezkoušel, ale horký vzchuch je lepší - je možno pájet třeba celou DPS najednou. Pasta na DX je asi podobná, ale je třeba si dávat pozor na to aby to byla opravdu pájecí pasta s cínem - může to být taky jenom flux - tavidlo neboli kalafuna. Viskozita je podobná krému smile.gif .


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hloubas
příspěvek 27.12.2009 13:04
Příspěvek #27


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 86
Registrován: 25.12.2009
Bydliště: Zlín
Člen číslo: 501



možná jsem blbě hledal, ale neřešil někdo bodovačku na akumulátory, o pár jsem zavadil, vždycky ale trošku umělecká dílka,
něco jednoduchého a sestavitelného bez velkých složitostí něco jako větší kondík regulovatelný zdroj napětí a nějaký FET na sepnutí ?
stejně tak tip na pásek z Niklu na spojení, píše se i o nerezovém pásku, ale raději to první.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 9.2.2011 12:46
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Chci si postavit nějakej pořádnej akupack na kolo, chtěl bych aby šel nějak inteligentně složit dohromady, takže bych to viděl na 4P4S a to tak že by bylo pole článků 3x3 a dvě za sebou, to by bylo 18článků, tak bych nechal jeden roh akupacku bez článků... Takže by se dycky spojily 4 paralelně...

Články s páskama bych vzal asi z E-buy, nevím kde jinde by se sehnaly levnějch a asi buď Samsung nebo Sanyo 2400, 2600mAh, článek by vyšel na 80-100kč, což je pěkný...

Ochranu bych dal nějakou takovou:
http://www.batteryspace.com/pcbfor148vli-i...uagesocket.aspx
http://www.batteryspace.com/pcbfor148vli-i...augesocket.aspx
http://www.batteryspace.com/pcbfor148vli-i...augesocket.aspx

Pak sehnat nějakou šikovnou láhev na vodu s širokym hrdlem, propojit kablikama a je to... Ještě mě akorát napadá jak upevnit aku v láhvi, kdyby měl někdo jinej nápad než molitan, dejte vědět... A nějaký rady beru taky, bude to muj první akupack...


Musim ale říct, že mě skutečně lákají Ultratfire 3000mAh, protože proudový odběr na článek bude malý a UF 3000mAh má při 0,5A 2900mAh(10Wh), což je paráda a pro toto by se perfektně hodili, škoda, že jim vubec nevěřím... sad.gif Nebo by jste do toho šli??? Vzal bych samo bez ochrany, ty taky nevěřim... Nebo tohle by bylo perfetní, ale tu ochranu bych musel vyhodit...


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.2.2011 14:16
Příspěvek #29


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Kolik tech akupacku budes stavet, resp. kolik clanku budes potrebovat celkem?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 9.2.2011 15:45
Příspěvek #30


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 190
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447



-- v láhvi, kdyby měl někdo jinej nápad než molitan, dejte vědět... -- Můžeš to vyplnit PU pěnou .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 9.2.2011 18:50
Příspěvek #31


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



jirik: No teď asi jeden, ale pak možná hodně... Proč máš nějakou možnost jen velkýho odběru???

Petrs: To mě taky napadlo, ale chtěl bych to mít rozebíratelný.. biggrin.gif


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrej25
příspěvek 9.2.2011 20:17
Příspěvek #32


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 192
Registrován: 6.10.2010
Bydliště: banska bystrica
Člen číslo: 737



neda sa niekde osobitne zohnat na baterky nieco taketo http://www.dealextreme.com/p/eastward-yj-e...t-4-18650-50946
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 9.2.2011 20:44
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Catey vyráběla (možná stále vyrábí) držák na akumulátory, který je možné umístit do košíku pro láhev, ale nemuhu jej nikde najít sad.gif
V příloze je několik obrázků z výroby akupacku pájením, zbytek fotek vložím do diskuse o HID. Použil jsem pájecí vodičku (roztok kyseliny solné a zinku) a pastu.
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 9.2.2011 20:45
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(andrej25 @ 9.2.2011 20:17) *
neda sa niekde osobitne zohnat na baterky nieco taketo http://www.dealextreme.com/p/eastward-yj-e...t-4-18650-50946

To vypadá pěkně, i ten konektor se zajištěním...


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 9.2.2011 20:53
Příspěvek #35


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



QUOTE(Sinty @ 9.2.2011 20:44) *
Catey vyráběla (možná stále vyrábí) držák na akumulátory, který je možné umístit do košíku pro láhev, ale nemuhu jej nikde najít sad.gif
V příloze je několik obrázků z výroby akupacku pájením, zbytek fotek vložím do diskuse o HID. Použil jsem pájecí vodičku (roztok kyseliny solné a zinku) a pastu.


O tohle jsem se už pokoušel. I když bez pomocných prostředků, jen výkonné pájedlo .. Každopádně takhle spojené LiIony šly rychle do kopru.

Doporučuji si najít nějakou firmu kde to dělají wink.gif Kdysi jsem byl ve FULGUR BATTMAN kde jsem potřeboval nabodovat nějakou malou baterku, která byla záložní do foťáku pro hodiny, ale skončilo to na tom, že byla hodně malá a mohla by bouchnout. Zato 18650 by měli zvládat úplně v pohodě, jen jestli jsou ochotní nabodovat přinesené články. Teoreticky by ti mohli udělat celý pack, jen nevím kolik by to mohlo stát .. možná by se to dalo ukecat, aby ti pack udělali z přinesených článků smile.gif

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 9.2.2011 20:54


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 9.2.2011 20:57
Příspěvek #36


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(Sinty @ 9.2.2011 20:44) *
Catey vyráběla (možná stále vyrábí) držák na akumulátory, který je možné umístit do košíku pro láhev, ale nemuhu jej nikde najít sad.gif
V příloze je několik obrázků z výroby akupacku pájením, zbytek fotek vložím do diskuse o HID. Použil jsem pájecí vodičku (roztok kyseliny solné a zinku) a pastu.

Čím si to pájel? Přijde mi že ta páječka neměla dostatečný výkon podle těch jednotlivých "vrstev" cínu.
Myslím že to tu nezaznělo dostatečně jasně a le ta páječka musí mít nejen dostatečný výkon, ale hlavně musí udržet teplotu i při silném odvodu tepla při pájení, takže to chce takové ty klempířské pájky s velkým měděným hrotem.
Má asi 150W, nechám ji pěkně rozehřát, tu plošku očistit, nejlépe jemným smirkem, a pak stačí na hrot na nést cín, na plošku stačí trochu kalafuny a pak se přiloží a během 1-2s se cín nádherně rozlije a je to.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 9.2.2011 21:35
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Vědator: Akupack Haničky funguje bez problému skoro 2 roky (odhadem 100 cyklů). Bodové svařování budu možná někdy potřebovat cool.gif
Džejár: Používám tuto pájecí stanici (na 450°) (450°C) + velký dlátový hrot. Doba pájení přípravné vrstvy nepřesáhla 2s, pájka se okamžitě chytila na povrch. Následné pájení spojky 2-3s. Fotky trochu zkreslují, jde vidět každou nerovnost a rýhu... O estetiku mi vůbec nejde smile.gif

EDIT: 450°C rolleyes.gif A nikdo si toho nevšiml.

Tento příspěvek byl editován Sinty: 10.2.2011 10:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 9.2.2011 21:37
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



No .. použil jsem ne zrovna kvalitní články, taky pravda. Ale bodování je myslím jistější smile.gif


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 9.2.2011 21:43
Příspěvek #39


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(Vědátor @ 9.2.2011 21:37) *
No .. použil jsem ne zrovna kvalitní články, taky pravda. Ale bodování je myslím jistější smile.gif

no nevím pro malé proudy asi jo ale pro větší proudy je rozhodně lepší pájení...


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 9.2.2011 22:36
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Já jsem 18650 spojoval pomocí samolepící měděné folie. Nalepil jsem proužek na články, rozhraní pásku a kovového pláště aku mírně navlhčil pájecí kapalinou a připájel pistolovou trafopáječkou. Cín chytil téměř okamžitě a krásně to spojil, trvalo to méně než 1s. Stačí tenký proužek cínu na rozhraní Cu pásku a článku, myslím, že není potřeba dávat velkou vrstvu cínu a tím prohřívat vnitřek akumulátoru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stránky V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.5.2024 - 09:24