IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Nabíjení více článků přes modelářský balancer
ajo
příspěvek 12.8.2012 10:38
Příspěvek #41


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



York ale to je uplne ina nabijacka,poprve nemam ziadny USB port,len teplotny senzor (3 pin steker) a ked sa pozries na detail konektoru balancera zboku vidis tych 5 bielich samcov od 3 do 7 pin.Podla navodu sa ma pripojit ten adapter (inak nechapem zmysel adaptera,je to len prepojovacie pole,tam neni ziadna elektronika) na 8 pin konektor na AD6.ALe 8-pin balancer konektor na mojej AC6 z hobbyking nie je!!! Tak potom co mam za hybrid?
Ked porovnam obrazky z CZ navodu a moj realny balancer vstupy,tak je to inak rozlozene.Uz z obrazku je zrejma,ze tam je rozdiel.Avsak nevidim z toho manualu,kde je ten 8 pin konektor co nazyvaju "ÏNDIVIDUAL BALANCER PORT",ktory je to z tych piatich?

Ano vidim tam krajne piny,ktore su na zemi.Ale ja ked pisknem(aj diodovy test,asi tam budu nejake FETy) vsetky konektory balancera,tak vsetky su vo vysokej impedancii,ziadne prepojene zeme.
Uz som pisal na HK support,nech mi dodaju presny navod k mojej HW verzii.

Tento příspěvek byl editován ajo: 12.8.2012 10:57
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 12.8.2012 10:44
Příspěvek #42


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Zoom a ty mas AC6?Ty pouzivas Lipoly a balancer?Ako to zapajas,co s cim,ake piny,nedymi ti to? Kam pchas tie balancer vstupy?


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 12.8.2012 12:42
Příspěvek #43


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ja som 7 dierkovy balancer konektor zo 6s Turnigy lipolky strcil do accucell6 zo 7dmimi kolikmi a silove bananiky do silovych zdierok a bez problemov to fungovalo.

To iste som urobil zo 2s Zippy bateriou kde je samozrejme 3 dierkovy konektor ktory som samozrejme do accucell 6 strcil do 3 kolkoveho konektora a v pohode.

Doplnam
Kedze som si nebol isty ze som balancoval aj 2sZippy baterku tak som pre istotu aby som si bol isty ci ta nesalim premeral zapojenie konektorov na oboch bateriach.
Obidve baterie ( Turnigy a Zippy ) maju na prvom cize ciernom dratiku 0 V , na druhom 4V, na tretom 8V.

Ja som nabijacku kupoval z europskeho skladu ( trochu drahsie ) lebo som sa obaval ze s USA budem platit clo.



Tento příspěvek byl editován zoom: 12.8.2012 13:57


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YORK
příspěvek 12.8.2012 16:09
Příspěvek #44


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 9
Registrován: 20.3.2012
Člen číslo: 10 330



To Zoom
Delta peak je vysvětlen zde: http://www.cettra.cz/vysilacky-radiostanic...ika-nabijeni/21
To Ajo
USB port je samozřejmně nesmysl,ale jsou mezi námi frajeři kteří jej jsou schopni vyrobit.Doporučuji navštívit toto forum http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=40&t=19328 kde jsou borci co tomu opravdu hoví.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 12.8.2012 16:50
Příspěvek #45


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Diky YORK,

Takze pre nove clanky je rozumne nastavit delta peak na co najmensiu hodnotu aby prebijacie chemicke procesy trvali co najktasie a clanok sa prehreje co najmenej ?

Pre regeneraciu je treba tu deltu zvacsit ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 12.8.2012 21:05
Příspěvek #46


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



York o tomto mode viem,ale teraz som v dileme,ze ci vobec je ten AC6 dobry tak ho nebudem tuningovat ak pojde na reklamaciu.
Co s tymi rozdielnymi konektormi mezi verziou z tovjho CZ manualu mojou HK verziou?
Dozviem sa,ako maju byt pripojene tie napatia na piny balanceru a co myslel basnik tym individual balancer port,ked su tam styri stekre?Preco nema AC6 8 pinovy konektor zo zdvojenou zemou?
Zda sa mi,ze mame podobnu AC6 zo zoomom a tam to funguje aj bez nejakej zdvojenej zeme?
Idem spravit pokus a pripojim moju 3S Rhino cez odpory len tak,bez zapojenia ostatku a som zvedavy na odber.

To ZOOM.Presne takto som pripajal ja moju 2S a vidis cmudila.Piny dufam ratas sprava,tam by mal byt ten cierny(zem),ked je zamok hore?Otazka je,ci ti to funguje (tzn nejde to to skratu),ked len pripojis konektor balancera,bez zapojenia napajania a nabijacich konektorov.

Tento příspěvek byl editován ajo: 12.8.2012 21:23


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 13.8.2012 07:05
Příspěvek #47


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ja som asi nikdy balance konektor nestrcil do vypnutej dobijacky.
Ak tam vsak teraz nenamerias skrat tak si tam mal vo vnutri nabijacky padnuty nejaky cin alebo sroubik.
Vyskuasaj este raz najprv po nastaveni prislusneho balance modu a potom ked chces bez napatia a ak nefunguje alebo dokonca znova skratuje tak reklamuj.

V kazdom pripade by som im vsak poslal fotky zo znicenej LiPolky a ak su slusny tak Ti poslu aspon 5 kusov. Aspon budeme vediet co su zac.

Tento příspěvek byl editován zoom: 13.8.2012 07:07


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 14.8.2012 07:02
Příspěvek #48


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



No ved to,cakam tu nejakeho majitela AC6,ktory mi povie ci to moze byt pri vypnutej nabijacke.Zoom nemohol by si tam skusit takto pripojit Lipoly ty a odmerat to (zrejma by si musel prerusit kabliky).
Dalsiu 1050mAh lipoly nejdem znicit.
BTW co je z dezejarom a petrs? VYsvetli mi ako chapat ten CZ manual s tym 8-pin individual balancer portom,ktory urcite nemam na mojej AC6 z Honkongu?

Tento příspěvek byl editován ajo: 14.8.2012 07:03


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 14.8.2012 07:46
Příspěvek #49


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Prave teraz balancujem 2s/5800mAh Zippy pomocou accucell6 a v pohode. Strkat balance konektor do vypnutej a teda uplne hlupej nabijacky sa mi moc nechce ale mozno to skusim.
Skus s Tvojou nabijackou postupovat po krokoch a samozrejme s pripojenim kablov az po zapnuti a nastaveni prislusneho programu :

1. Nabijanie 2s bez balancera
2. Nabijanie/balancovanie 2s s balancerom

Funguje to vobec ?
Na znicenie Lipolky potrebujes tak silny skrat ze musis uvidiet iskru ked tam budes ponaly pchat ten bananik alebo balance kenektor.

Preco chces stale testovat vopchatie balance konektora do nepripraveneho HW ?





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 14.8.2012 09:28
Příspěvek #50


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Tka som som vopchal balance konektor z baterie Zippy 2s/5800mAh do vypnutej accucell6 nabijacky a ziadne zohrievanie baterie alebo tych mrnavych kablikou po dobu 5 min nenastalo.

Ako som povedal, mal si v nabijacke nejaku vodivu ostruzlinu alebo sroubik ale uz to vypadlo.
Aj ked teraz si uvedomujem ze take ampere urcite viac ako 10A by asi ta ostruzlina ani tie mrnave kabliky nevdrzali
viac ako par sekund.
Skor mi to pripada tak ze nastal skrat priamo v tej LiPolke vplyvom pripojenia R,C alebo L na konektor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 14.8.2012 17:28
Příspěvek #51


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 559
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(Džejár @ 11.8.2012 00:12) *
No je to zvláštní. Balancér je v podstatě seriově odpor a tranzistor. To co popisuješ se děje při zkratu, přebíjení, přepólování, což u vypnutý nabíječky by nemělo nastat. Nejsem si jist jestli tam nejsou diody proti přepólování. Ten konektor jde zapojit obráceně jen použitím násilí, takže pokud jsi ho neotočil, přeměř že na baterce odpovídá polarita na konektoru, to víš soudruzi v číně se už i spletli a zapojili to obráceně.....
Pokud to bylo připojeno přepólovaně tak by se tohle mohlo stát.
Jinak obecně, tyhle čínský kvalitní nabíječky(turnigy I-charger) jsou funkčně skvělé stroje, ale.... Daní za nízkou cenu je, že nemají všechny možné ochrany.
Takže doporučení je projistotu nepřepólovat napájení nebo baterky a vždy postupovat při nabíjení takto:
Na vypnutý zdroj připojit nabíječku bez připojených baterek.
Zapnout zdroj.
Připojit servisní konektor do balancéru.
Připojit plus pól baterky a pak mínus.
Odpojovat obráceně.
Pokud toto dodržíte, budou vám fungovat dlouho a k naprosté spokojenosti.
Existují samo nabíječky které jsou idiotensicher, ale jsou mnohonásobně dražší a to základní, tj. kvalitně nabít neumějí lépe.
Tak dej vědět cos naměřil na baterce.


Já měl za to, že se vždy připojuje nejdříve mínus a opačně....

QUOTE(zoom @ 12.8.2012 17:50) *
Diky YORK,

Takze pre nove clanky je rozumne nastavit delta peak na co najmensiu hodnotu aby prebijacie chemicke procesy trvali co najktasie a clanok sa prehreje co najmenej ?

Pre regeneraciu je treba tu deltu zvacsit ?


Čím menší delta-peak, tím dřív to vypne, ale může se také stát, že tam bude malý skok v průběhu nabíjení a vypne se předčasně.
Další možnost je použít graf a kouknout, jak hodně napětí na aku padá (pokud vím, udaná hodnota by se měla měřit při nabíjení 1C).
Ovšem delta-peak se může změnit vzhledem k nabíjecímu proudu...

Když jsem dával do kupy starý ni-mh akupack, tak jsem měl nastavený delta-peak na max kvůli skokům při nabíjení a nabíjel jsem velmi malým proudem 1/10C.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 22.8.2012 20:13
Příspěvek #52


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Pani ako je to s programom na AC6 na LiON akumulatory?V manuali uvadzaju,ze by sa mal pouzit program s nominalnym napatim clanku 3.6 volt a ukoncovacim napatim 4.1Volt,co mi pride blbost.Podla mojich vedmosti (aj FAQ tu) by sa mali LiONy nabijat na 4.2volt (pri nominali 3.7volt).Tomuto zodpoveda program LIPO.Mohli by ste mi to objasnit (Dzejar,pripadne Petrs?).Pripajam nasledovnu tabulku z manualu.

Tento příspěvek byl editován ajo: 22.8.2012 20:17
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 22.8.2012 20:29
Příspěvek #53


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 559
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(ajo @ 22.8.2012 21:13) *
Pani ako je to s programom na AC6 na LiON akumulatory?V manuali uvadzaju,ze by sa mal pouzit program s nominalnym napatim clanku 3.6 volt a ukoncovacim napatim 4.1Volt,co mi pride blbost.Podla mojich vedmosti (aj FAQ tu) by sa mali LiONy nabijat na 4.2volt (pri nominali 3.7volt).Tomuto zodpoveda program LIPO.Mohli by ste mi to objasnit (Dzejar,pripadne Petrs?).Pripajam nasledovnu tabulku z manualu.


Dříve byly li-ion většinou 3,6V - tzn. 4,1V ukončovací napětí.
Dneska už jsou snad všechny li-ion 3,7V, tedy 4,2V, takže normálně nabíjet režimem li-pol...

Tento příspěvek byl editován Benik3: 22.8.2012 20:30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 22.8.2012 22:06
Příspěvek #54


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Aha takzevyvoj predbieha vyrobcov nabijaciek.Pocul som aj o Samsung LION,ktore ukoncuju pri 4.35,co ale zvlada len lepsia modelarska nabijacka.
Chcem sa este spytat,ci je mozne skalibrovat na AC6 meranie napatia.Ono teraz nabijam/vybijam vsetky clanky postupne aby som zistil ich kondiciu a nejak sa mi to nepaci.Pri vybijacom prude 1A napatie na clanku dost rychlo pada po par minutach a napriklad taky solarforce 2400 ma z plne nabiteho stavu ledva 3.2volt pri 1A zatazi (pri odobratom naboji 300mAh po par minutach).Ono ten vybijaci program nejak predcastne rychlo ukonci test s povedzme 900mAh vybitym nabojom pri 2400 mAh clanku pri CUT-OFF napati 3 volty.(Je mi jasne ze 2.4Ah je v realite mozno iba 1.8Ah).Nechce sa mi verit,ze by mal po roku taky velky vnutorny odpor.Este idem skusit NCRky.

Tento příspěvek byl editován ajo: 22.8.2012 22:07


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 22.8.2012 23:39
Příspěvek #55


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 559
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jediná odpověď mě opravdu napadá velký vnitřní odpor.
Zkus je vybíjet menším proudem, jestli se budou chovat líp...

Vím že na icharger B6 je kalibrace možná. Zkus pohledat na internetu zda to má taky skrytý servisní mod...

Tento příspěvek byl editován Benik3: 22.8.2012 23:40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 22.8.2012 23:56
Příspěvek #56


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Uz som na to prisiel,treba podrzat minus a stop tlacitko pri pripojeni zdroja.Napatie bolo viacmenej OK,len som to ubral myslim o 10 milivolt.Skor ma trapi,ze pri discharge teste som z plne nabitej zanovnej vychvalenej AW 18650 vymackol zalostnych 1100mAh pri 1A prude a Cut-OFF napati 3 volt.Viac,kde som hodil do plena otazku na metodiku testu v tomto topiku. Niekde je chyba ta AW doda urcite viac naboja.


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 23.8.2012 10:01
Příspěvek #57


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



QUOTE(ajo @ 14.8.2012 08:02) *
BTW co je z dezejarom a petrs? VYsvetli mi ako chapat ten CZ manual s tym 8-pin individual balancer portom,ktory urcite nemam na mojej AC6 z Honkongu?

Ty jednotlivé konektory jsou paralerně zapojeny navzájem, rozdíl je jenom v praktickém použití, funkce je totožná.
Nepotřebuješ redukci, ale zapojíš servisní konektor přímo do nabíječky.
Což může i nemusí být výhoda, pokud má sada krátky servisní kabel tak je výhodnější to mít přes tu destičku s jednotlivými konektory, ta sada se nemusí rvát až k nabíječce.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiSon
příspěvek 30.1.2015 18:47
Příspěvek #58


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 11
Registrován: 29.4.2008
Člen číslo: 61



Trošku oživím staré téma...

Dostal jsem od Ježíška Turnigy Accucel-6 a postupně ho s tchánem zprovozňujeme (blbec jsem k tomu neobjednal konektory, tak to není úplně hned).

Jenom v tom mám teď trošku zmatek - tchán tvrdí, že Turnigy neumí nabíjet NiCd/NiMH s balancerem. Pročítal jsem návod tady na webu, o nabíjení s balancerem se mluví v části věnované Li-ion akumulátorům, v části NiCd/NiMH ani zmínka. Jak to tedy je? Pokud to neumí, bylo by to trošku zklamání a můj plán nechat si jenom jednu nabíječku dostává vážné trhliny.
A nabíjet AA akumulátory v sérii po čtyřech se mi fakt nechce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 31.1.2015 00:49
Příspěvek #59


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 559
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Protože není potřeba nabíjet Ni-mh zvlášť...
Balancer se tedy používá a funguje pouze u li-ion...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiSon
příspěvek 3.2.2015 20:35
Příspěvek #60


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 11
Registrován: 29.4.2008
Člen číslo: 61



Dik za info. Budu se s tim muset nejak srovnat. :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.9.2024 - 09:54