IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Bateriový power bank - na AA(/AAA) baterie
zoom
příspěvek 23.1.2015 14:54
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



U toho goal su vsetky 4kusy NiMh baterii zrejme zapojene do serie a preto:
1. musia byt vsetky 4 kusy bud AA alebo vsetky styri AAA
2. vzdy musia byt 4 kusy
Elektronika schopna dobijat podla toho ako je ktora bateria by tam mala byt ale kedze sa s tym nechvalia tak tam asi nebude.
Treba sa ich opytat.

U toho Fujitsu su zrejme dva nezavysle dvojsloty takze v serii su zapojene vzdy len 2 baterie a preto:
1. stacia len dve baterie
2. v kazdom dvoslote mozes mat ine baterie teda napr. 2xAA + 2xAAA.
3. jedna dvojica moze byt uplne vybita druha uplne nabita.

Inac so to riadne palky.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.1.2015 15:05
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Tommu,
Predbehol si ma a tie poznamky ktore naznacuju pritomnost balancera u GOAL som si nevsimol.
Ale za tie peniaze by tam mohla byt.

Tento příspěvek byl editován zoom: 23.1.2015 15:36


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 15:08
Příspěvek #23


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



Hmm, jasně, že jsou to pálky, když takováto zařízení skoro nejsou. Našel jsem ještě toto (za nejnižší cenu zde), je to podobné jako ten Fujitsu, levnější, ale IN/OUT 0,5 A. angry.gif
Na ten Goal už jsem napsal dotaz, ale začínám tušit, že obě, i když drahá zařízení, budou tak akorát kurvítka na baterie.

Ach jo... sad.gif

Napadá mě ještě jiná věc: nějaká "normální" nabíječka, pro čtyři baterie (18650, AA, AAA), je jich (i dobrých) hodně, většinou mají IN 12V, ale už jsem viděl i se vstupem USB - 5V(případně přidělat) - byl by k takové nabíječce problém přidělat i to, aby zároveň s vloženými bateriemi sloužila jako powerbank, s výstupem USB 5V?

Tento příspěvek byl editován stani: 23.1.2015 15:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.1.2015 15:34
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Stani to sa mi zda celkom zaujimavy napad.

Idealne by bolo aby lubovolne mnozstvo a navyse roznych baterii (18650,AA,AAA) vedelo na vystup davat 5V/1A.
1A Boostovadla existuju ale ked by sa tie 4 sloty na neho pripojili cez diody tak na diódach by vznikol dalsi ubytok takze treba hladat boostovadlo s min vstupnym napatim.
Ina jednoduchsia moznost je zmierit sa s tym ze 5V/1A budes mat k dispozicii len vtedy ak mas vlozenu aspon jednu LiIonku .

Pacia sa mi tieto sialene napady tak pridam este jeden:
Co tak zobrat dva kusy tych pover bankov z 10E z Fastechu jeden prerobit na AAA
alebo zobrat len jeden a dorobit balancer a sice takym spôsobom ze kazdy slot premostit dvoma seriovo zapojenými diódami. wink.gif

Ked by napatie na slote stuplo nad 1,4V tak by prud isiel cez diody.


Tento příspěvek byl editován zoom: 23.1.2015 15:47


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 15:42
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



Zoome, napiš do Číny a budem v balíku! biggrin2.gif

Přesně to na trhu chybí - jakákoli baterie, třeba i jejich kombinace, nebo třeba jen jedna, dobíjení na každém slotu kontrolované, zároveň jako powerbank. Vstup, 12, 5V, výstup 5V (min 1A). wink.gif
Všude jsou stejné "šumáky" na jedno brdo, ale opravdu potřebná zařízení abys hledal s lupou, nebo jsou drahá jako prase.

Já tomu bohužel nehovím, pokud by to tedy šlo, mohl bys mě takovéto dvě postavit? wink.gif

Tento příspěvek byl editován stani: 23.1.2015 15:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.1.2015 15:51
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Myslis ten moj sialeny napad a sice doplnenie 8 kusov diod do toho 10E Power banku ?
Adptery AAA na AA nie su tiez problem.

Tento příspěvek byl editován zoom: 23.1.2015 15:53


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 16:04
Příspěvek #27


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



Ne, já měl na mysli předělat nějakou nabíječku, aby sloužila zároveň i jako powerbank pro ty vložené baterie. Protože to by bylo pro mě (a určitě nejen pro mě) to nejlepší řešení: možnost používat a dobíjet jakékoli baterie a zároveň si z nich brát šťávu. Měl bys pak jeden powerbank na všechno a ne jich tahat několik, jeden na 18650, jeden na AA. Navíc ty baterie můžeš vyjmout a vložit do nějakého přístroje, narozdíl od powerbanků které mají jen jednu vnitřní baterii.

Já mám doma třeba nabíječku Nitecore, ta je výborná, sice nemá 5V vstup, ale kdyby šla zároveň použít pro ty vložené baterie jako powerbank, to by byla paráda. biggrin.gif

Některé nabíječky už ale i 5V vstup mají, jako třeba tato.

Když už něco bastlit, tak aby to stálo za to, ne? wink.gif

-------------------
Editace: tak tady jsem konečně našel něco co má OUTPUT! biggrin.gif
To by šlo ne? I když tedy nevím, jak dobrá ta "značka" UltraFire je. A jako na potvoru tahle zrovna nemá INPUT 5V.
Akorát v recenzi nerozumím této větě: The USB port is a bonus, although using it disables two of the charging slots (teď už vím, viz dále). A jinak ji lze koupit i u nás. A tady je review, nečetl jsem to celé, tedy asi nic moc, ale je tu uvedena i jedna důležitá informace: aby USB out fungoval, musí být vloženy 2 baterie. ALE zároveň pro to USB out, jsou k dispozici jen ty dvě baterie. sad.gif angry.gif Slot 1 a 2 - pro dobíjení, slot 3 a 4 buď dobíjení nebo USB out. To je asi špatně, co?
------------------
Editace 2: Tady je v černém. A jiná další tady. Další.

Tento příspěvek byl editován stani: 23.1.2015 18:23
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 23.1.2015 17:03
Příspěvek #28


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 559
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ono to zní hezky, ale řešte to. Nabíjení každého slotu OK, to by nebylo tak složitý, ale když energii budeš chtít brát zpětně, musel bys nastavovat odebíraný proud podle každého článku (dle napětí, kapacity...) což si moc nedovedu představit...
Nejspíš z tohoto důvodu neseženeš PowerBank s nezávislými sloty...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.1.2015 17:06
Příspěvek #29


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



A ty pouzivas LiFePO/3,2V alebo LiIon/3,7V baterie ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 17:13
Příspěvek #30


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



Benik3: Právě proto již nesháním power bank s nabíjením, ale otočil jsem to: sháním nabíječku, kterou lze použít i jako power bank. Viz ty odkazy, co jsem sem naposledy dal.

zoom: LiIon/3,7V. Ale ty moderní nabíječky přeci umí všechny baterie, ne?
Tady do té nabíječky by se mě to líbilo - USB IN a OUT. smile.gif

Tento příspěvek byl editován stani: 23.1.2015 17:50
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.1.2015 17:31
Příspěvek #31


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



QUOTE(Benik3 @ 23.1.2015 17:03) *
Ono to zní hezky, ale řešte to. Nabíjení každého slotu OK, to by nebylo tak složitý, ale když energii budeš chtít brát zpětně, musel bys nastavovat odebíraný proud podle každého článku (dle napětí, kapacity...) což si moc nedovedu představit...
Nejspíš z tohoto důvodu neseženeš PowerBank s nezávislými sloty...


Ked to do Boostera privedies z tych styroch roznych baterii napr (14500,AA,1440/AAA) cez 4 diody tak to bude cucat prud z tej baterie kde je najvacsie napatie. wink.gif
Ak sa napatie vyrovna tak to bude cucat zo vsetkych thumbsup_anim.gif
http://www.ebay.com/itm/2PCS-0-9V-5V-to-5V...=item4ade070e37

Je vsak pravda ze LiIonky by to uz pri poklese na 2,8V malo prestat cucat takze napr dalsie dve diody do serie pre jeden slot ?

Ja by som si kupil a upravil tento
http://www.aliexpress.com/item/1-pcs-only-...1790578102.html

Tento příspěvek byl editován zoom: 23.1.2015 19:44


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 18:21
Příspěvek #32


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



QUOTE(zoom @ 23.1.2015 17:31) *
Jo, dobrý, ale je to jen na 3 (já potřebuji na 4) a také není na AAA. Ale díky za tip, jako nouzovku to lze také koupit. Mrkni prosím výše na aktualizované údaje k tomu UltraFire WF-128, atd. Co na to prosím říkáš?

----------------
Benik3: šla by tato nabíječka upravit tak, aby se dala použít i jako powerbank (USB IN a OUT)?

Tento příspěvek byl editován stani: 23.1.2015 18:38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 23.1.2015 20:08
Příspěvek #33


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ta I4 sa mi paci aj ked co sa tyka dobijaciek si Benik bude toho pamatat urcite viac.
No kedze boostovadla funguju az od 0,9V tak namiesto diod (tie zial zozeru 0,7V ) by bolo treba pouzit 4 kusy FET tranzistorov a elektronikou zopnut len ten FET ktory privadza do boostovadla napatie s baterie s najvcsim napatim.
Nie je to vsak uz az tak jednoduche.

Ja osobne by som si kupil dva tie lacne PBky a AAA by som vkladal pomocou adapterov AAA na AA.
Nedokonale balancovanie by som do jedneho dorobil pomocou spomenutého premostenia slotov diódami (2x0,7V ).
Roznorode ( rozne nabite/ miesane AAA,AA ) baterie by som najprv dobijal v tom upravenom a pre plne dobitie by som ich prelozil do neupraveného.



Tento příspěvek byl editován zoom: 23.1.2015 20:29


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 20:51
Příspěvek #34


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



QUOTE(zoom @ 23.1.2015 20:08) *
Nedokonale balancovanie by som do jedneho dorobil pomocou spomenutého premostenia slotov diódami (2x0,7V ).
Roznorode ( rozne nabite/ miesane AAA,AA ) baterie by som najprv dobijal v tom upravenom a pre plne dobitie by som ich prelozil do neupraveného.

rolleyes.gif biggrin2.gif biggrin.gif

Jo jo... thumbsdown_anim.gif

Vidím, že mám opět smůlu.
Jinak tyhle polovičatá nebo podmíněná řešení nemají význam, viz ty předražené Fujitsu a Goal, které stejně jako toto, akorát k... baterie.
Jak jsem už psal: nejlepší by byla asi plnohodnotná nabíječka předělaná na power bank. A bylo by to vyřešené, navíc univerzální přístroj.

Tento příspěvek byl editován stani: 24.1.2015 07:46
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 23.1.2015 22:16
Příspěvek #35


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



Asi se budu muset vrátit zpět k původnímu dotazu a vyřešit to zřejmě jinak.
Koupit toto, to má i USB vstup. Nabíjení je inteligentní, nedojde tedy ke k....í baterií. Pak baterie vyndat a dát do přístroje. Na powerbank na AA/AAA baterie můžu zřejmě zapomenout.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 23.1.2015 23:44
Příspěvek #36


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 638
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Takže si v podstatě pořídíš to, co jsem ti navrhoval hned z počátku a ty jsi to nechtěl. wink.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 23.1.2015 23:45


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 24.1.2015 00:01
Příspěvek #37


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Samotný levný powerbank na AA je třeba tu či tu. Musí mít ale asi všechny 4 články aby fungovaly.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 24.1.2015 06:29
Příspěvek #38


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Stani,

Ale Tvoj napad aby univerzalna dobijacka mohla fungovat aj ako power bank je stale podla mna zaujimavy akurát treba domysliet ako na vstup USB boostovadla priviest energiu s baterii:

1. Cez diody a zmierit sa s tym ze na vystupnom USB budeme mat 5V/1A len vtedy ked aspon v jednom slote bude LiIonka
2. Diody premostit prepinacom ktory vsetky styri + vystupy privedie priamo na vystupne bustovadlo.
Mohol by sa vsak zapnut len vtedy ked by si mal istotu ze tam nemas vlozene miesane (NiMh+LiIon ) baterie.
Zopnutie by sa nemalo urobit ani vtedy ked by bol prilis velky rozdiel stavu nabitia baterii takze najprv by bolo potrebne pozriet na ukazovateli napatie jednotlivých baterii.
Zjednodusene povedane ak ukazovatel ukazuje viac ako 0,2V rozdiel medzi batriami tak prepinac neprepnut.
3. Mudra elektronika ktora by to robila za nas.

S ohladom na pouzivanie baterii 18650/26650 je vsak univerzalna nabijacka omnoho vacsia ako 4XAA power bank takze nie som si isty ci by to malo prakticky vyznam laugh.gif .

Tento příspěvek byl editován zoom: 24.1.2015 06:43


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stani
příspěvek 24.1.2015 07:17
Příspěvek #39


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 279
Registrován: 15.2.2013
Člen číslo: 11 861



zoome: i to je špatně. Myslel jsem si, že by šel udělat z té univerzální nabíječky powerbank, s jakýmikoli bateriemi a s jakýmkoli počtem (kdyby třeba i ta jedna měla málo šťávy, tak by prostě ten USB výstup nefungoval). Tohle je v praxi pro běžného člověka nepoužitelné.
Naopak, obavy, že by tato univerzální nabíječka byla oproti srovnatelnému powerbanku příliš velká, je myslím lichá. Každý by jistě rád tento handicap oželel, ve prospěch univerázlnosti té nabíječky.

Tento příspěvek byl editován stani: 24.1.2015 08:02
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 24.1.2015 08:33
Příspěvek #40


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Inac odhadujem ze napr v tomto su na vystupne USB boostovadlo napatia z jednotlivých nezavyslych seriovo zapojených dvojic napr. AA,AAA privedene cez dve diody.
http://www.amazon.com/PortaPow-Battery-Cha...k/dp/B00HCBDV10

Ja osobne by som sa chybajuceho balancovadla u NiMh baterii az tak nebal.





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 26.9.2024 - 21:08