IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

17 Stránky V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Snorkova svítilna, 6x Cree XM-L
Snork86
příspěvek 19.4.2015 22:12
Příspěvek #41


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Vývojová zpráva 04

Držáky přidělány, teď mě čeká pájení a vrtání. Mezi chladičem a bednou chybí dva 8cm větráky, ale to dodělám až časem. A taky víc LED diod, pro začátek tam mám jen 4 kusy z prvního okruhu. Celkem by měly být 3 x 4 LED.

Hořejšek "zastřeším" dírkovaným plechem, bude to hezky odvádět teplo a umožní proudění vzduchu.

Pracuji na programu pro Arduino, chci displej s informacemi o teplotách, baterii, proudech, napětích, průniku vody do bedny a otáčkách větráků. Když něco z toho Arduino vyhodnotí jako problém, odpojí napájení. Sice by se dala použít jen obyčejná Atmega328, ale dokud nemám jasně rozhodnuté co všechno by to mělo hlídat a ovládat, lepší je Arduino a v té krabici je místa až moc :-)

Napájení celé té hrůzy zatím obstarají 3 Pb 6V baterie s kapacitou 2,8Ah. Nic moc, já vím, ale cena je směšná a na hmotnost kašlu.

Přiložený obrázek


Kdyby se někdo divil, proč ty hliníkové profily přesahují chladič, je to proto, aby se mi neutrhaly optiky z LED když svítilnou drcnu do zdi.



--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 20.4.2015 01:04
Příspěvek #42


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



QUOTE(Snork86 @ 19.4.2015 23:12) *
Sice by se dala použít jen obyčejná Atmega328, ale dokud nemám jasně rozhodnuté co všechno by to mělo hlídat a ovládat, lepší je Arduino a v té krabici je místa až moc :-)


Co jiného je Arduino Nano/Pro mini? Atmega328 s vyvedenými piny a bootloaderem biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 20.4.2015 15:44
Příspěvek #43


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



No právě, deska Arduino je super na testování všeho možného, ale na nějaké dlouhodobé použití v konkrétním zařízení je lepší samotný "šváb" Atmega.


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 20.4.2015 23:09
Příspěvek #44


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Tvoje svítilna je myšlenkou shodná s mojí svítilnou do ruky. Narozdíl od tebe jsem šel do extrému a místo toho, abych jako ty ji vyráběl, tak ji už několik let dovádím k "dokonalosti".

Řízení chci udělat také Atmelem. Původně jsem chtěl použít jen integrovaný obvod. Tehdy u TME vyšel kolem 700 Kč. Jelikož je SMD, byla nutná redukce. Poté jsem objevil u GME Arduino. Jenže za 2800 Kč. Nakonec jsem Arduino koupil na eBay v přepočtu za cca 300 Kč. Udělal jsem na něm pár pokusů. Použil jsem ho jen jako redukci - vůbec jsem nepoužil bootloader.

Edit: V mém případě se jedná o Arduino Atmega 2560."

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 21.4.2015 11:22


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 22.4.2015 18:03
Příspěvek #45


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba tvojí práci sleduju delší dobu a hodně jsem se inspirovat, akorát se s tím moc nehrabu, takže to nebude nic extra super dokonalé, ale bude to postavené relativně brzy.... :-)


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 31.5.2015 11:25
Příspěvek #46


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Včera jsem zkoušel Cree XM-L s tímhle http://www.dx.com/p/21mm-led-acrylic-lens-...78#.VWrhL9-uMnR, v hustém tmavém lese byl v noci den a přišlo mi to jako pěkně ujetá věc, mít v jakémkoli zařízení víc, než 1x Cree XM-L. :-D


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 31.5.2015 11:49
Příspěvek #47


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



S těmihle TIR jsem měl na kole 2*XML napájené li-ionkami + 2*xpg napájené z dynamonáboje. Teď mám 3*xml2 s triple reflektorem a Blavedou + 1*xml s TIR na dynamonáboj jako jistotu a denní svícení... Teď uvažuju o 1-2* XHP70...ano, jsem ujetý a hrdě se k tomu hlásím biggrin2.gif .


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 31.5.2015 14:19
Příspěvek #48


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Snork86 @ 31.5.2015 12:25) *
Včera jsem zkoušel Cree XM-L s tímhle http://www.dx.com/p/21mm-led-acrylic-lens-...78#.VWrhL9-uMnR, v hustém tmavém lese byl v noci den a přišlo mi to jako pěkně ujetá věc, mít v jakémkoli zařízení víc, než 1x Cree XM-L. :-D
No, hlavně, aby ti to dlouho vydrželo biggrin2.gif , to jsme si kdysi říkali všichni a vidíš, jak jsme dopadli biggrin2.gif . Jakmile si pořídíš něco silnějšího, to předchozí bude bludička a tak pořád dál...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 14.7.2015 19:14
Příspěvek #49


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Potřeboval bych poradit s měřením teploty chladiče. Kam mám umístit termistory? Někam vedle hvězdiček s LED? Chci použít dva termistory, takže dám oba na místa, kde bude asi největší teplota? Nebo jeden na stranu s LED a druhý na žebra chladiče?

Přiložený obrázek


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 14.7.2015 21:12
Příspěvek #50


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já osobně bych minimálně jeden termistor umístil do "těžiště" ztrátového výkonu. Ale podle toho, co mě tu kdysi Mike psal, pokud budou umístěny na základnu chladiče, bude skoro jedno, kde budou, pokud nebudou vyloženě někde na krajíčku v rohu.

Já budu měřit každou hlavu též dvěma termistory. Jeden bude měřící a druhý kontrolní, abych zjistil, když jeden z nich náhle odejde.

Jinak velké množství XML v mé svítilně do ruky hodlám nahradit polovičním počtem XHP-70, čímž by se měla už tak vysoká svítivost zvednout o 20-60%, podle toho, jaký se mě podaří sehnat bin.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 14.7.2015 23:46
Příspěvek #51


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



>Snork86: pokud jsou ty stary prichycene dostatecne kvalitne na chladice (rovna plocha, idealne zalapovana, podmaznute dobrou pastou), muzes je umistit kamkoliv na desku chladice, teplota bude +- stejna jako na chipech, hlinik vodi teplo relativne dobre. Zalezi na tom, jake meraky mas, ja to budu vrtat primo do masivu chladice a zaleju epoxidem (mam opravdu maly 'teplomerak' :] ..).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 1.8.2015 20:52
Příspěvek #52


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



kolbaba díky ;-) Jak bys pak zpracovával data z těch dvou termistorů? Průměrovat, nebo pracovat s oběma údaji současně? Já budu mít dva termistory a dva větráky, uvažuji o tom, že každá polovina bude mít svůj termistor a svůj nezávisle ovládaný větrák.

spachal jak hluboko do masivu chceš uložit ten termistor? Uděláš díru, do ní teplovodivou pastu, do ní termistor a celé to pěkně zakydat epoxidem? Co pak ty dráty od termistoru? Nebude jim vadit, že povedou po chladiči, který bude horký?


Včera jsem poprvé rozsvítil první okruh LED a jel jsem jen na zdroj uvnitř, takže poprvé celé zařízení běželo bez externího napájení, nebo řízení. Silný zážitek, chápu co cítil Wernher von Braun po přistání Apolla na Měsíci.... 8- :-D


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 3.8.2015 23:18
Příspěvek #53


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Ja osobne nepotrebuji nejake zcela presne mereni, takze "dira tak akorat", aby se do ni tesne veslo cidlo (je to cca 2mm prumer). Na nejakou pastu hazim bobek, kdyz uz, tak bych pouzil teplovodive lepidlo, ale v mem pripade neni zapotrebi, mozna to jen zakapnu kvalitnim sekundovym lepidlem. Prenos tepla pres jakekoliv lepidlo bude dostatecny. Draty nejsou problem, budou budou ve smrstitelne buzirce, vadit jim to nemuze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 4.10.2015 20:06
Příspěvek #54


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Vývojová zpráva 05

Zatím jsem ve fázi testování všech možných měření přes Arduino a jejich co nelepší zobrazení na displeji. Použiju 16x2 znakový. Ten z 5110 mě zklamal, nebo spíš práce s ním. Chci zobrazit relativně hodně údajů a nechci jiný displej, takže mě čeká ještě plno zábavy s nějakým user friendly menu.

A objevil jsem nějaké tepelné pojistky na ebay, tohle: http://www.ebay.com/itm/1pc-Microtemp-Ther...=item2a10a57b76

Asi to hodím seriově s LEDkami, těsně vedle první z nich a teplovodivou pastou zakydám na chladič. Jistota je jistota, co myslíte?


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 4.10.2015 21:13
Příspěvek #55


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Když se tohle kulatý pouzdro pojistky zahřeje nad 105st přes nějakou rovnou plochu, tak bude ledka imho po smrti a obvod se rozpojí též. rolleyes.gif Kdybych já chtěl něco podobnýho použít, tak bych si vybral nižší teplotu i v případě, že bych si na tu pojistku udělal držák s kulatým zářezem pro lepší přenos tepla na pouzdro.

Jinak doufám, že máš ledky s hliníkový stary. Jelikož jak si dávám do kupy ten svůj přípravek na zjištění ideální optiky pro svoji svítilnu do ruky, tak je docela problém mít ledku s měděným starem na hliníkovým chladiči. Stačí trochu vlhkosti a rozjede se galvanická koroze. Stačí mezi ledku a chladič dát izolační podložku, ale tím se výhoda mědi výrazně sníží. Mě to nevadí, jelikož chci mít i vodní blok z mědi, ale kryty na jednotlivé hlavy i ramena budou z hliníku a tak je musím nějak odizolovat.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 4.10.2015 21:15


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 5.10.2015 05:40
Příspěvek #56


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



QUOTE(Kolbaba71 @ 4.10.2015 22:13) *
, tak je docela problém mít ledku s měděným starem na hliníkovým chladiči. Stačí trochu vlhkosti a rozjede se galvanická koroze.


Ja tam davam teplovodivu pastu v nadeji ze to zabrani akejkolvek vlhkosti.
Je ale fakt ze som to zatial nekonroloval huh.gif

Ako to robia profi výrobcovia ?

Tento příspěvek byl editován zoom: 5.10.2015 05:41


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 5.10.2015 19:12
Příspěvek #57


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nepoužívají mosazný mezikus? Spoj měď-mosaz-hliník nevadí...

Tento příspěvek byl editován Benik3: 5.10.2015 19:12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 11.10.2015 15:29
Příspěvek #58


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Kolbaba71 takže když ten váleček obtočím hliníkovým plíškem a pak to celé chytím šroubem na chladič, bude to v pořádku? Na kolik °C bych tu pojistku měl mít, XM-L přežije 130°C, to se mi zdá moc, takže 100°C ?

Mezi starem s LED a chladičem mám teplovodivou pastu Arctic Cooling a celé je to zalité epoxidem, protože na hlavičky šroubů nebude místo, těsně nad starem bude optika. Takže vlhkost se pod star nedostane.

HW omezení proudu :-D (LED víc než 3A asi nezvládne a maximum zdroje je 5A, kvůli rezervě výkonu)
Přiložený obrázek


Aby optika mohla sedět na LED ve správné výšce, nevejdou se mi pod ní ani dráty, ani šroubky
Přiložený obrázek


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snork86
příspěvek 9.12.2015 15:37
Příspěvek #59


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 312
Registrován: 25.12.2014
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 487



Vývojová zpráva 04

Celá základní krabice je narvaná elektronikou a kilometry drátu. Netuším, jak se to mohlo stát a jak to vyřešit, aby z vnitřku bedny vedlo co nejméně drátů na víko. Každé otevírání a zavírání je pak horor, aby se všechny dráty hezky srovnaly a nikde se nic neutrhlo, nebo nepoškodilo. Ještě jsem do toho všeho přihodil Arduino. Takže už můžu měřit teplotu chladiče, napětí a proud baterie a ovládat relé, které odpojí LEDky v případě nějakých problémů. Hlavní ale je, že displej už něco ukazuje a vypadá to opravdu DRSNĚ 8-)

Časem přihodím nějaké fotky.


--------------------
Jsem expert na elektroniku, asi jako Babica s Láďou Hruškou šéfkuchaři. Ale baví mě to.
"Snorkova svítilna" - KONEČNĚ HOTOVÁ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 9.12.2015 19:35
Příspěvek #60


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nechceš do toho místo Arduina hodit ESP8266 wifi modul a ovládat to i z mobilu? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stránky V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 09:24