IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

15 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ZORA Scorpion 4xXM-L / 6xXM-L, svítilna na kolo se světelným tokem 4000 / 6000 lumen na LED diodách
Automatické bliknutí ZORY po zapnutí (obdoba startu Xenonů)
Chtěli byste, aby ZORA po zapnutí blikla na 1sec na 100% a rychle ubrala na nastavený 5% režim?
ANO určitě [ 2 ] ** [8.70%]
ANO nevadí mi to [ 3 ] ** [13.04%]
NEVÍM je mi to jedno [ 4 ] ** [17.39%]
NE ale zaujme to [ 1 ] ** [4.35%]
NE časem otravné a rušící [ 13 ] ** [56.52%]
Celkový počet hlasů: 23
Host nemůže hlasovat 
Mike
příspěvek 15.7.2011 18:08
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Po dvouletém vylepšování a měření jsem dodělal moje světlo na kolo. Dostala jméno ZORA Scorpion v1. Již takřka před rokem jsem měl udělaný první prototyp, ovšem prakticky všechno jsem na něm předělal. Dalo mi to opravdu hodně práce. Tuto svítilnu jsem si vzal jako projektovou práci na VŠ a rovnou jsem jich vyrobil několik...
Přiložený obrázek


Od 2019 nové lehoučké, ultra výkonné modely na novém webu http://solclighting.com/cs/svitilny/prehled-svitilen a zde nové vlákno

Světelný výkon
Hlavní důraz jsem kladl právě na světelný tok. Svítilna je osazena šesticíLED diod Cree XM-L2, které dosahují takřka 6750lumen. Skutečný světelný tok je samozřejmě nižší. U LED svítilen klesá svítivost s teplotou přibližně o 5-10 %, proto je dobré LED co nejlépe chladit. Úbytek na kolimátoru je většinou kolem 10 %. S kolimátory je tedy celkový úbytek kolem 20 % světla. A u svítilen s reflektory a krycím sklíčkem může být úbytek více jak 30 %. Nejlepší řešení je použít kolimátor.
Změřený světelný tok mé svítilny se 6xXM-L2 U2 dosahuje 6750 lumen ANSI. Tímto se staví mezi absolutně nejsilnější svítilny na světě a strčí do kapsy i svítilny jako je LUPINE Betty R s 3600 lumeny za 20000 Kč.

Například potkávací halogen 55W H4 má světelný tok 1100 lumen, avšak z reflektoru jde pouze 350 lumen! Dálková 60W H4 má světelný tok 1650 lumen a z reflektoru jde pouze 650 lumen. A 35 W xenonová výbojka má přibližně 3200 lumen, ovšem světelný tok z reflektoru automobilu je pouze kolem 1600 lumen. Tyto velké ztráty u světlometů u automobilu jsou z důvodu nutného usměrnění paprsků odrazem od několika ploch, např u xenonu: reflektor (-20 %), čočka (-8 %), krycí plexi reflektoru (-8 %)... Otázky ohledně tohoto problému řešit zde http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=886&st=0 Takže ve výsledku je světelný tok ZORA Scorpion se 6xXM-L téměř jako čtyři xenonové světlomety u automobilu!

Chlazení(editováno)
Jak jsem již psal, tak výkon LED klesá s teplotou a jelikož je příkon LED 60/72Watt, tak musí mít tělo velký chladící potenciál. Ten je dosažen opradvu velkou plochou žebrování. Žebra mají sílu pouze 1,5mm a vzdálenost mezi nimi je 2 mm. Na tělu jich je celkem 15 s hloubkou až 10 mm. Vytvořit tolik žeber není jednoduché a bez CNC je to parkticky nemožné. Každou sebemenší část svítilny jsem osobně vyráběl... biggrin.gif
I s tolika žebry se tělo na místě neuchladí. Proto je svítilna osazena čidlem a při teplotě 45°C začně elektronika snižovat výkon. I LUPINE Betty 14 má samozřejmě teplotní čidlo, protože v tak malém tělíčku je 23W opravdu hodně... Docela by mě zajímal jak rychle musí člověk jet, aby se Betty 14 uchladila, to tělo je opravdu dost malé s pár žebry. U mého světla stačí rychlost 7 km/h při 20 °C, aby se uchladilo na plný výkon 60-72W. Zajímalo by mě jak to také řeší Magicshine. biggrin.gif


Konstrukce
Tělo je vyrobeno z duralu na CNC. Svítilna je složena ze dvouch hlavních dílů. LED jsou umístěny přímo v přední části, nikoli na nějakém dalším šroubovacím dílu (drop in), tím pádem nevzniká žádný tepelný přechodový odpor na závitu a teplo z LED je hned odváděno žebry pryč. Tělo svítilny jsem volil, tak aby se teplo rovnoměrně rozvedlo do celého těla. Díky několika prototypovým verzím jsem váhu snížil na pěkných ~270 gramů. Úplně první verze měla skoro třičtvrtě kila. biggrin.gif
Držák je uspůsoben až pro 32 mm řidítka.
K přepínání režimů jsem použil dvanáctipolohový otočný přepínač, ten zajistí jednoduché nastavení módu a nestane se, že přecvaknete požadovaný mód. Dřík přepínače je z naeloxovaného hliníku. První režim je 2,5% s výkonem přibližně 1W a se světelným tokem 90 lumen, později přidám přesné naměřené údaje ve všech režimech. Pokud zapnete svítilnu, tak jsem do svítilny udělal obvod, díky kterému se svítilna na ~0,5sec rozsvítí naplný výkon - obdoba startování xenonů v automobilu. Zatím všem, komu jsem to předvedl, se to moc líbí.
Všechny spoje svítilny jsou osazeny O-kroužky a přepínač splňuje krytí IP67, takže svítilně nevadí déšť a teoreicky by mohla svítit i pod vodou, ale na celou svítilnu jsem se rozhodl dát jen IP66, tedy vodotěsnost, ale ne ponoření do vody.


ZORA Scorpion v2 (upraveno z v1)

-kvalitní CNC zpracování
-povrchová úprava eloxováním
-LED umístěny přímo na tělě, žádné tepelné přechodové odpory => velmi rychlý odvod tepla od LED=>výborné chlazení LED
-pevné uchycení i do těžkého terénu - odskoušeno v náročném 24 hodinovém závodě "Těžká pohoda"
-pohodlné přepínání módů pomocí otočného přepínače
-vysoký světelný výkon 6750 lumen
-díky 22° světelnému kuželu se kužel v těžkém terénu nijak nechvěje ("neposkakuje")
-vodotěsnost IP66
-výdrž přes 3 dni při 130 lumenech (svět.tok většiny průměrných čelovek s 1-3W LED)*1
-výdrž přes 7 hodin při 1300 lumenech (svět.tok jako dálkové reflektory H4 v autě, avšak auto má delší dosvti)*1

Porovnání světelného toku s ostatními nejvýkonějšími svítilnami (hodnoty v lumenech)


-první svítilny měly 11 režimů, nyní dělám 6 režimů


Souhrnné parametry 6xXM-L2:
LED diody...........................6xXM-L2 bin T6,U2 6500K min 7500 lm
Skutečný světelný tok........ 5250/6750 lm (ANSI)
Svítivost............................ 31000 lx/ 43 000 lx
Výkon...............................60-72Wat
Vyzařovací úhel.................22°
Dosvit...............................332 / 424 metrů *2
Režimy.............................6 režimů lineární změna(ne PWM!) (5%; 10%; 20%; 40%; 60%; 100%, 10%)
Rozměry...........................71 x 69 mm (délka x průměr) (zkráceno z "v1" o 26mm)
Držák...............................HOPE až 32 mm
Váha................................270 gramů, (odlehčeno oproti v1 o 45g)
Vodotěsnost......................IP66 (testuje se IP67)
Teplotní ochrana................ANO (nad 45°C teploty těla začně klesat výkon LED)
Napájení...........................20 - 38 V*5
Lumen/váha....................... 10,2 - 21 lumen / gram
Účinnost...........................92 - 96 %
---------------------------------------------------------------------------------------
CENA 6XM-L T6 4500 lumen.....................................................7390Kč


Jiný bin/odstín LED:
- LED XM-L2 s binem U2, 6000K - celkový tok 5250lumen = +500Kč
- LED XM-L2 s binem U2@3,6A, 6000K - celkový tok 6750lumen = +1200Kč

- v případě zájmu mi pište na email: light.zora@gmail.com. Svítilnu mám již otestovanou v 24hodinovém závodě "Těžká pohoda" a v několika dalších jízdách, ovšem kdyby se se svítilnou i tak něco stalo, tak Vám ji samozřejmě opravím, doufám ale, že to nebude vůbec potřeba. wink.gif

Fotografie světla na kolo Zora Scorion 6xXM-L(stará verze v1):

-více fotografií na http://www.zoralight.com/index.php


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


nová verze V2






Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


staší verze V1
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
[attachment=8713:zora_sco...xXM_L_14.JPG]
Přiložený obrázek


2xZora Scorpion
Na řidítka se opravdu hodí. wink.gif V případě osazení 6x XM-L U2 dosáhne kombinace extrémního světelného toku 9680 lumen.

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Fotogafie pro porovnání se světly od auta

Nastavení fotoaparátu: 0,5sec / F2,8 / ISO100
Aurora AK-P7-5 s 10W LED P7
( s akumulátorem Panasonic NCR2900mAh) ekvivalent levnějších světel s LED P7
Přiložený obrázek



Zora Scorpion 4xXM-L T5 - 50%, 100%
( bin T5 = 2700lumen, 5000K)
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek



Zora Scorpion 6xXM-L T5 - 50%, 100%
( bin T5 = 3800lumen, 5000K)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Zora Scorpion 4xXM-L T6 - 50%, 100%
( bin T6 = 2950lumen, 6500K)
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Zora Scorpion 6xXM-L T6 - 50%, 100%
( bin T6 = 4500lumen, 6500K) -bohužel zatím nemám foto, tato svítilna by byla z těchto fotografií nejsilnější. Ještě o trochu silnější by byla svítilna 6xXM-L, kdyby byla osazena LED XM-L s binem U2 ( 4840 lumen).

Škoda Felicie - tlumený, dálkový
( tlumený H4 2x55W=110W, dálkový H4 2x60W=120W, nastartovaný auto= 14,4V na žárovkách)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Škoda Fabia - tlumený, tlumený+dálkový
( tlumený H3 2x55W=110W, tlumený H3 + dálkový H7 4x55W=220W, nastartovaný auto= 14,4V na žárovkách)
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek




Zora Scorpion 6xXM-L

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Fenix TK40 (LED MC-E)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Olight M30 (LED MC-E)
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Svítilna HID 50W, široký kužel (xenonová výbojka, v autě je jen 35W a to ještě i s nižším výstupním výkonem)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


-je vidět, že svítilny s 10W LED jsou v porovnání se Zorou slabé, i když se jedná o velmi výkonné ruční svítilny. Výkon 50W HID je na fotce srovnatelný se Zorou. Ale 50W HID svítilna je prakticky nejsilnější ruční svítilna, která se dá koupit. Samozřejmě, že nějaké speciální vyhledávací svítilny jsou ještě silnější, ale rozměrově jsou opravdu už ohromné proti Zoře a o ceně, několikakilogramové hmotnosti atd ani nemluvím. Za fotky děkuji Jirikovi, více na http://www.ledmania.cz/recenze/preview-vyk...ch-led-svitilen



*2 - při poklesu intenzity na 0,25 luxů


*5 - u verze 6xXM-L je minimální vstupní napětí vyšší = 20V

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zde jsou staré informace, nyní je dostupná kratší verze2-
Zatím dodávám aspoň fotografie prototypové svítilny z května osazené zatím 6xXP-G R5(2900 lumen) a se změřeným světelným tokem 1800 lumenů (ANSI). S těmito LEDIL(které samozřejmě nebudu používat s verzí XM-L) optikami jsem naměřil relativně malý světelný tok, ten je způsoben právě malými optikami a ještě krycím sklíčkem. Dále je fotka akupacku 130Wh v pixle na kolo složeného ze dvou Lipo akumulátorů Turnigy 4200mAh 4S1P 14.8V paralelně,[i] tento typ akumulátoru ovšem vyrábět nebudu z důvodu, že by se jedalo o moji výrobu a pokud by se se článkem cokoli stalo, třeba při špatném zacházení, tak se může lipo článek v nejhorším případě vznítit. A protože by celý takto zhotovený akumulátor neměl certifikaci CE, tak by mě mohl dotyčný člověk zažalovat, že mu od tohoto akupacku něco shořelo... Samotné Lipo články tuto certifikaci mají.

-jsou použity optiky TINA2 - 3xRS a 3xOval, toto světlo už je prodané[/i]
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Tento příspěvek byl editován Mike: 18.12.2019 21:28
Přiložený náhled(y)

Přiložený obrázek
 


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 15.7.2011 18:30
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Tedy tohle je velká paráda, smekám! Přečetl jsem to jedním dechem.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 15.7.2011 19:12
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Parádní práce, bezkompromisní provedení, smekám. Je vidět, že si se do toho pěkně opřel wink.gif Jestli si to měl jako závěrečku, tak věřím, že si tomu musel věnovat moře času, holt někdo si umí vybrat pořádné téma wink.gif Projekt si popsal opravdu podrobně, ale stejně bych měl několik dotazů:
1) Regulátor máš taky vlastní nebo nějaký hotový výrobek? Hodilo by se nějaké další info wink.gif
2) Jaký obor studuješ ? Strojní ? Uvažuješ i o zveřejnění textu práce ? Pokud teda není tajná. Ale třeba my na škole jsme práci zveřejnit museli povinně wink.gif
3) Plné rozsvícení po zapnutí je jenom pro demonstraci max výkonu, nebo to má i nějaký další účel? (Já bych se bál že by mě to oslnilo a pak bych další tři minuty na low mode nic neviděl wink.gif
4) Na "Těžké pohodě" si s tím jel přímo ty, nebo si světlo někomu zapůjčil ? smile.gif Byl sem se tam podívat cca od 21 do 24h, tak by mě zajímalo na kolik lumenů (100%) tam tvoje světlo jelo, protože pár pořádných šajnidel jsem si u závodníků všimnul.

K dokonalosti by mi snad chyběl jen nějaký "neoslňující potkávací režim", ale to záleží pro jaké účely si to navrhoval, na noční závody,... samozřejmě potřeba není.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 15.7.2011 20:37
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



Tak to je pecka!! Máš můj obdiv. Zlaté Czech_Republic.gif ručičky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogi
příspěvek 15.7.2011 22:07
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 502
Registrován: 7.5.2010
Člen číslo: 634



Gratulujem thumbsup_anim.gif

+ Nadhera biggrin.gif

ako mas vyriesene neoslnovanie ?

ako odrezany xenon na aute ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogi
příspěvek 15.7.2011 22:11
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 502
Registrován: 7.5.2010
Člen číslo: 634



horne tri mas do dialky

a spodne su tlmene podla sklicka na fotke wink.gif

asi si to kupim na skuter ale iba tu hlavu tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 16.7.2011 17:09
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



wooferx:
1) Použitelný driver jsem hledal už hoooodně dlouho, před rokem jsem právě nalezl tyto drivery od MR elektronik (já používám tu vyššší verzi s 7,5A a vyšší účinností) a uvěřejnil jsem je na fóru, dnes by ovšem bylo použitelných driverů více. Dělat vlastní driver by bylo pro mě víceméně ztráta času, když se dá dost slušný koupit za dobrý peníze. Desku s PWM režimy a vypnutím svítilny jsem si ale dělat sám podle svých představ.
2) Já jsem studoval obor Slaboproudá elektrotechnika na střední a teď na TUL studuji mechatroniku, obráběčství jsem se naučil u kámoše v dílně, když se to tak veme tak na tom zas tolik není... Ta moje zpráva má sice asi 54 stránek, ale nic v ní není, jen přehled optik, reflektoru, akumulátoru adt..., sou v ní i detailní výkresy, ty ovšem zase tedy nezveřejním smile.gif
3) Ano na demonstraci výkonu, jinej účel to nemá. On to zase tak velkej záblesk není, neoslní to, všem lidem se to moc líbí, ale klidně to mohu na přání odstranit.
4) Na "Těžké pohodě" jsem ZORU Scorpion s 6xXP-G dal jednomu kamarádovi. On jel jen 12-ti hodinovku právě do 0:00hod, měl práve verzi XP-G s 1800 lumeny, takže celkem slabší než co prezentuji zde, pokud si ale koukal na projíždějící v areálu, tak on to dycky musel uplně ztlumit, protože na něj dycky z dálky všichni mávali ať ubere, že to hrozně svítí biggrin.gif Jestli si ale koukal někde v terénu tak tam to měl na 100% a můžu říct, že tam fakt určitě nic víc nesvítilo... biggrin.gif Dokonce se ho někdo za jízdy ptal, co to má zač, že to tak svítí... biggrin.gif A když jel třeba někdo před ním, tak perfektně osvítil cestu i jemu... biggrin.gif

Magicshinů tam bylo hodně, s tím klukem(autor stránek magicshine.cz) od toho jejich stánku jsem kecal asi 3hodiny,on měl sebou i luxmetr, tak jsem to zrovna změřil, moje názory:

Magicshine-mj-872-1600lm- tato svítilna má quad optiku s neuvěřitejně malými jednotlivými kolimátory vzhledem k XP-G, to způsobí, že svítilna má velmi široký kužel s žádným dosvitem, pouze cca 3-4000 lx, samozřejmě udávaných 1600 lumen je nesmysl, skutečných je tak polovina, možná 1000lm, světlo jde hodně do stran, těžko se odhaduje(ohledně jak píše jiřik, svítilna totiž nejede určitě ani naplno, na ten výkon se totiž moc nehřeje, kdyby jela naplno, tak by se v tom tělíčku usmažila)

magicshine-mj-808e-1000lm -tato svítilna má jednu XM-L a velký cca 40mm reflektor, což dává velmi uzký kužel, který se podle mě na kolo vůbec nehodí, pokud si totiž tímhle kuželem posvítíte přímo před sebe máte jen malý přesvětlený bod (13klx) a pokud namíříte do dálky nevidíte zase nic před sebou a kompromis mezi tím jsem nedokázal najít... Kužel je prostě moc úzký a halo velmi slabé, což není na kolo úplně vhodné... 1000 lumen je samozřejmě nesmysl, bude to zase něco málo přes polovinu udavaného výkonu...

magicshine-mj-808-900lm co se týče kuželu, tak to je z nich snad nejlepší, díky P7 má širší kužel(tuším 7-8klx) a větší halo, ovšem světelný tok je podle jiřika jen 401 lumen z udávaných 900 lm...

Samozřejmě světelný tok ZORY Scorpion a jakýmkoli Magicshinem nelze srovnávat, i verze 6xXP-G několikanásobně přesvítila Magicshiny, těch by muselo být tak 5 kusů...

Co jsem tam s ním byl já, tak mu jeden chlápek vrátil tuším MJ808 XM-L, že se mu uplně zamáčkl dovnitř vypínač, což nevím jak je možné a dcl bych se bál aby to nebyla konstrukční vada, vůbec bych se bál reklamací být prodejcem Magicshine, když čtu na fóru, že hořej elektroniky a tak... Jinak jak píše Jiřik (abych jen nehanil), co se týče zpracovatelnosti, tak jsou celkem dobré


Svítilny magicshine řešit tu http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtop...C%9Ek%E1+pohoda

-ano neoslňovací režim je problém, ale pokud svítilnu sklopíš, aby hlavní kužel směroval na silnici cca 30metrů před sebe ( a ubereš výkon na 5%, tak halo už neoslňuje... Jinak mám v plánu udělat takový nějaký kšilt ke svítilně z pevnější leské (popřípadě chromované) folie/tenkého plastu, jak již na fóru bylo k vidění. Ta by se na svítilnu nacvakla a sloužila by výborně si myslím. A pokud by byla leská, tak by i světlo zpět odrážela na cestu...

Rogi:
jsou to normální kolimátory, takže oslňujou, ta verze s 6xXP-G je jak říkášdo dálky před sebe, ovšem pak jsem dal všechny kolimátory RS, tedy co nejužší kužel (18-20°), což na koloje ideální, halo je totiž dostatečně silné a není potřeba "Oval" kolimátorů

Tento příspěvek byl editován Mike: 17.7.2011 12:18


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlkodlak
příspěvek 16.7.2011 17:47
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 127
Registrován: 25.6.2010
Člen číslo: 666



Klaním se mistře. Nasadil si laťku hodně vysoko. Máme co dohánět
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3zuli
příspěvek 16.7.2011 18:59
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 397
Registrován: 19.5.2011
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 3 415



velmi dobre! jedina vec, co mi tam trochu prekaza, ze tie drziaky kolimatorov by mohli byt cierne, ale to je asi len vec vkusu... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 16.7.2011 19:59
Příspěvek #10


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



No jednoducho paráda! Mike predbehol Troutieho. smile.gif Uvidíme ho aj na cutteri? rolleyes.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 16.7.2011 20:01
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(3zuli @ 16.7.2011 19:59) *
velmi dobre! jedina vec, co mi tam trochu prekaza, ze tie drziaky kolimatorov by mohli byt cierne, ale to je asi len vec vkusu... smile.gif

Nebo za to sklo dát černou clonu se šesti otvory, za kterými by byly čočky kolimátorů. Tak, aby nebyl vidět vnitřek a vodiče ve svítilně.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 16.7.2011 20:10
Příspěvek #12


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Abych jenom nechválil jako ostatní, rovnou si rejpnu (zeptám):

Vzhledem k tomu, že tam píšeš, že články mají CE certifikaci, má certifikaci i samotný světlo? (Pokud to teda může mít certifikaci)

Jinak, je to taková lehká strojařská orgie.. smile.gif Ikdyž, mě osobně se to tvarem totálně nelíbí.. ale jinak velkej palec nahoru.. smile.gif

p.s.: Ty vodiče za sklem uplně kazí dokonalost.. smile.gif

Tento příspěvek byl editován HentaiRush: 16.7.2011 20:10


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 16.7.2011 20:18
Příspěvek #13


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



QUOTE(Tommu @ 16.7.2011 21:01) *
Nebo za to sklo dát černou clonu se šesti otvory, za kterými by byly čočky kolimátorů. Tak, aby nebyl vidět vnitřek a vodiče ve svítilně.


Presne to som mal aj ja na mysli. Vidieť vodiče... to je ako čínska elektronika s priehľadným plastovým krytom.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 17.7.2011 01:32
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Takže ta svítilna, co je na foto, je s 6xXP-G a nejedná se o svítilnu verze 4xXM-L nebo 6xXM-L!!! Tam použiji, jak píši, nějakou optiku (měl jsem napsat multikolimátor), tím myslím samozřejmě quadoptiku nebo optiku pro 6 LED, žádné jednotlivé kolimátory, sklo a viditelné kabliky mezi!!! Copak někde píši, že budu prodávat verzi s XP-G... Je to první zkušební svítilna, tak jsem dal aspoň foto, teď už toho lituji...

3zuli: kolimátory LEDIL TINA2 a jsou prostě asi jen bílý..

tommu:Asi sem měl důrazněji napsat, že svítilna s 6xXP-G je jen na zkoušku. Jinak kolimátory jsou uplně u sebe a není místo na žánou clonu, krom toho existujou i pěkné držáky na optiky. Ovšem jak říkám použiji multikolimátory, kabliky jsem u téhle fakt neřešil.

HentaiRush: Ty se opravdu nezapřeš, takže na svítilnu hodlám udělat certifikaci! Mám možnost tuto certifikaci udělat v číne za zlomek ceny wink.gif A když se tak ptáš, myslíš jakože od svítilny něco chytí??? To vážně pochybuji biggrin.gif , takže to pro teď neřeším. U článku se ryziko nesrovnatelně vyšší.
Žádný kabely vidět nebudou, ani žádný sklo tam nebude, bude tam multioptika. Já ti dám kazí dokonalost smile.gif, psal sem, že je "zatím osazená XP-G" - jedná se o prototyp! A optika tam snad muže být prakticky jakákoliv! To je uplnej detail už! Svítilna na foto skutečně vypadá divně. Na foto to prostě není 3D a ty tvary vypadaj tak jinak, kdyby si ji viděl na živo, tak se ti snad musí líbit... smile.gif

eMpathier: Opakuji kabliky vidět nebudou. Pro zmíňku jsou to kolimátory LEDIL TINA2! Už lituji, že jsem sem to světlo dal, nejradši bych to celé smazal... A dal sem přímo verzi s XM-L... Ach jo... sad.gif Chtěl bych jich vyrobit samozřejmě víc a pokud možno v tom později pokračovat, ovšem se všemi prodejními náležitostmi, což velmi zvýší cenu, těchto asi 6ks jsem udělal v rámci projektu.

Vidím, že i tak rozsáhlý text, co jsem napsal nestačí. Nějaké další otázky chlapci???

PS: Spočítejte si kolik hodin práce dá vyrobit takovou svítilnu, tak aby se vůbec vyplatilo to dělat..., vývoj vúbec nepočítám. Kolik hodin jste třeba jen předělávali nějakou svítilnu??? Představte si, že uplně vše se musí udělat z kusu hliníku - kolik to je částí a operací! = přední/zadní díl, držák => soustružení, frézování, vrtání, leštění + driver, DPS PWM, osazení SMD, LED, usazení všeho, zašroubování, kabely, pájení, elox a několikrát vše zkontrolovat. Výrobu jsem musel zmáknout tak, aby bylo vše perfektní avšak rozumně udělatelné...

Tento příspěvek byl editován Mike: 17.7.2011 12:30


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 17.7.2011 05:28
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Miku, to popichování ber s rezervou, všichni tady zelenají závistí, tak se snaží vypíchnout něco, aby se jim ulevilo smile.gif
Je to fakt parádní práce a dost přemýšlím, že si jedno objednám.
PS: A kdybys chtěl zase něco přeložit, tak dej vědět, mám teď jaksi víc času smile.gif

EDIT: Mě by zajímalo, jakou barvu světla jsi zvolil, protože pro mně kolo = příroda a tam se hodí neutral odstín wink.gif

Tento příspěvek byl editován Marcio: 17.7.2011 05:30


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 17.7.2011 10:20
Příspěvek #16


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Mike, rebrá si robil sústruhom, alebo CNC frézkou? IMHO by bolo lepšie spraviť ich pozdĺžne, keď už máš takú možnosť.

+ pridaj aj nejaké BS wink.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 17.7.2011 10:50
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Tak to je masakr!!!! thumbsup_anim.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 17.7.2011 11:03
Příspěvek #18


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(Mike @ 17.7.2011 02:32) *
Žádný kabely vidět nebudou, ani žádný sklo tam nebude, bude tam multioptika.

Já tě nepopichuju, že ti závidím.. Vím jakej je ojeb jen to tělo vyrobit, takže jen popichuju, aby to bylo celý OK.. Je použití pouze kolimátorů dobrá volba? Je to bike světlo, takže je velká možnost, že v terénu v lese přileze nějáká zbloudilá větev a přejede přes tělo světla.. Kolimátory nejsou vyrobený z moc odolnýho plastu, takže taková větem může udělat rejhu, která zapříčiní nutnost výměny celého multikolimátoru.. Takže, myslím, že nějáké krycí odolné sklíčko, či GorillaGlass je nutnost.. Chápu to teda tak, že před tím multikolimátorem nebude nic? Tzn. LED -> kolimátor -> vzduch? To mi přijde jako dost blbá volba..


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 17.7.2011 13:02
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Marcio: No mě to jenom trochu naštvalo... :/ Protože verze s XP-G je jen na zkoušku a pak tam bude nějaká multi optika, pod kterou nebudou vidět žádný kabliky. Tak se omlouvám, že jsem to trošku napsal z ostra smile.gif XM-L jsou 1A, tj. cool whit 6100-6500K. Pokud by jsi chtěl jiné LED, tak se domluvíme wink.gif Jinak se určitě ozvu o překlad wink.gif

eMpathier:
Kámoš má malinký CNC soustruh, frézku normální. Podélná žebra by byla fajn, ale musel by mít i CNC frézku :/ A i tak by to asi vyrobit nešlo, neumím si představit kolik hodin by to ta CNC frézka frézovala 2mm frézou podélně.. :/ Cena by byla extrémní. Já jsem to dělal dcl ve fofru a žádné BS z výroby nemám sad.gif, ale pak někdy bych udělal i třeba videa z CNC... wink.gif

HentaiRush:
Já teda nevím, ale já jsem snad nikde před kolimátorem krycí sklo neviděl nebo jsem si toho nevšiml. A podle mě je to úplně zbytečné. Pravděpodobnost, že přes světlo přejede větev tak, že zrovna škrábne multikolimátor je dost malá. Krom toho taková větev by možná sundala z kola i tebe. A nevím kolik % jezdců jezdí v takovým terénu, kde jsou až takovéhle větve, že by od nich měli pořád poškrábaný obličej. Pokud bych tam dal další sklo, musel bych tam přidat další O-ring => O-ring-kolimátor-O-ring-sklo. Jinak by se mezi dostala špína. To jsou další 3-4mm zbytečný délky svítilny! A dalších 5-8% ztrát světla na skle bez AR a další nálkady, práce. A pokud by si i takový nějaký škrábanec utržil, tak ztráty na něm budou nižší, než kdyby tam bylo další sklo. Krom toho kolimátor stojí 80-200 Kč - což je zlomek ceny, a výměna je možná do jedné minuty. Kolimátor drží malinký prstýnek, který je na závitu a jednoduše se povolí - to umožnuje použití multikolimátorů výšky cca 10-16mm... A pokud by si zrovna měl nižší kolimátor, tak si tam to sklo s O-ring přidat i můžeš... wink.gif Nerad bych tu ale rozebíral takovouhle věc a zaspamoval to tu. Výměna je jednoduchá a levná, takže další sklo tam dávat nebudu. wink.gif Maximálně si dotyčný člověk může na kolimátor nalepit protiškrábancovou fólii.

EDIT: Díky za pochvaly.

Tento příspěvek byl editován Mike: 17.7.2011 13:16


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 17.7.2011 13:27
Příspěvek #20


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Ta větev byla jen příklad.. Dej si do toho třeba i pád z kola, kdy se kolo rozšvihá například.. To je uplně jedno..

Odpusť mi to Miku, ale mě to přijde jako zhovadilost na jinak výborně zpracovaným světle.. thumbsdown_anim.gif



Tento příspěvek byl editován HentaiRush: 17.7.2011 13:28


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 14:27