IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> **new** Mg Rx-1 Cree Mc-e 700 Lumens Led Flashlight "gray", :P
m@roš
příspěvek 12.9.2009 18:31
Příspěvek #1


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Ahojte,

potrebujem poradiť...

Hľadám slušný lampáš na 1x (alebo 2x) 18650, s MC-E alebo P7.
Na DX sú nejaké pekné Aurorky, ale narazil som aj na toto : http://www.shiningbeam.com/servlet/the-126...h-1-Cree/Detail .

Čo vy na to?


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 12.9.2009 18:38
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



myslim, ze alk007 ma nieco take v podpise, takze jedine on ti moze odpovedat :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 12.9.2009 19:58
Příspěvek #3


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



tak počkám, snáď sa ozve wink.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 12.9.2009 21:15
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Mrkni ještě jednou na ten odkaz, co jsi sem dal, máš tam recenzi na CPF.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 12.9.2009 22:21
Příspěvek #5


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



áno pozeral som, ale ak je tu niekto "zdejší" kto to má ošahané tak by som rád počul názor .. vlastne čítal biggrin.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 13.9.2009 09:02
Příspěvek #6


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(m@roš @ 12.9.2009 19:31) *
Ahojte,

potrebujem poradiť...

Hľadám slušný lampáš na 1x (alebo 2x) 18650, s MC-E alebo P7.
Na DX sú nejaké pekné Aurorky, ale narazil som aj na toto : http://www.shiningbeam.com/servlet/the-126...h-1-Cree/Detail .

Čo vy na to?


MG RX-1?
Co říci k téhle svítilně: Kdysi jsem koupil tuhle, pro mě do té doby neznámou svítilnu neznámého výrobce, ze stejného zdroje, jako jsi našel ty. Jediným mínusem bylo amatérsko-dementní řešení kontaktu u spínače (mezi kontaktem spínače a baterií byl konec pružinky na spínač pouze lehce přitlačen, takže svítilna poblikávala. Bylo třeba to trochu předělat). Ovšem zpracování bylo jinak docela dobré, vzhled zajímavý, pěkně padla do ruky a HLAVNĚ!: výtečně to svítilo. Nemám sice žádný ze značkových throwerů jako Tiablo A9S, Dereelight DBS,... ale tahle kráska dávala (za pár peněz) cca 30 000lx/1m což je slušné. Proto jsem neváhal a když se objevila v nové verzi (MG RX-1 Version 2) tak jsem ji pořídil také. Tahle druhá má jinak (a bezproblémově) vyřešený spínač a má ještě lepší reflektor, takže hotspot je ještě intenzivnější a čistší (lépe řečeno je tam ostřejší přechod mezi hotspotem a halo, není tak "chlupatý" jako u původní verze. Dost dobrá práce za dost slušné prachy.

A jen krátce k verzi s MC-E: je na cestě :-)) Dám vědět až dojde. Pokud se v MG poučili z předchozích chybek (a mám dojem, že to celkem dělají), tak by to mohla být slušná bomba. Mám tuhle značku docela rád vlastním od nich i L-mini II Extreme + turbohlavu a opět dodávám - za ty prachy je to zlatý :-))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 13.9.2009 11:19
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Alk007 - je tohle ta nová verze s dobrým vypínačem? Jak se přepínají režimy a jaký má tvar kužele? Kříž nebo čistý??? No jo no, znáš moje dotazy no... biggrin2.gif něco prostě nesnesu biggrin.gif
Jak dojde, opět se budu těšit na zprávu thumbsup_anim.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 13.9.2009 11:51
Příspěvek #8


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Honza @ 13.9.2009 12:19) *
Alk007 - je tohle ta nová verze s dobrým vypínačem? Jak se přepínají režimy a jaký má tvar kužele? Kříž nebo čistý??? No jo no, znáš moje dotazy no... biggrin2.gif něco prostě nesnesu biggrin.gif
Jak dojde, opět se budu těšit na zprávu thumbsup_anim.gif


Možná jsem zapomněl dodat jednu významnou drobnost - ty první dvě RX-1 o kterých jsem hovořil měly pod kapotou Cree Q5, tedy jednočip. Předpokládám, že tahle verze s MC-E vychází fyzicky s té lepší předchozí (RX-1 Version 2) a pouze tam vrazili MC-E a, doufejme, jiný, pro MC-E vhodný reflektor.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 13.9.2009 17:02
Příspěvek #9


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Keď dorazí, tak daj vedieť aká je. Ak splní Tvoje (a zároveň aj moje) očakávania, tak ak sa nájde dobrá duša z ČR a objedná mi to, tak sa budem môcť aj ja pochváliť smile.gif

Ostáva mi už len čakať....


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.9.2009 11:52
Příspěvek #10


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Soudruzi a sou .... pardon, flashaholici a (vzácné) flashaholičky, MG RX-1 s MC-E právě dorazila.
První dojmy:
- zpracování stejně slušné jako na mé RX-1 Version 2
- módy Lo - Mid - Hi s pamětí (někdo uvítá, někdo zatratí) a žádné za..ané Strobe
- nainstalovaný tacical-momentary-on spínač, regular je přibalen v pytlíčku se šňůrkou, O-kroužky, žlutou čepičkou do tailcapu
- pro MG typické sklíčko špinavé i zevnitř, minuta práce a je to v pořádku
- lehce vyosená LED ale na beamshotu to skoro není znát
- možnost použití smooth reflektoru z jednočipové RX-1, výsledkem je zajímavý bemashot s užším a výraznějším hotspotem, uvnitř kterého je ovšem takové zvláštní tmavší místo s křížem, ovšem vypadá to jinak než "klasický" tmavý kříž třeba u JetBeamu M1X. V noci to zkusím venku, ale myslím, že moc vadit to v reálu nebude
- velmi lehká, možná nejlehčí čtyřčipovka s velkým reflektorem
- to nejdůležitější: beamshot. Znova opakuji, že je světlo a nemohu svítit venku, tak to ohledám jen na krátkou pokojovou vzdálenost (+-5m).
Barva zřejmě krásně bílá (inzerují WC), celkem úzký hotspot s pouhým náznakem tmavšího kříže, celkem plynule přechází do halo. Pokud jsou tam nějaké tmavší kruhy tak je skoro nevidím :-) Resumé: dost dobré!

Porovnám s RX-1 tyto flashlighty:
JetBeam M1X - více zaostřený a tedy užší hotspot, ovšem s viditelným křížem, barva více do žluta
Olight "HonzaLight" M30 Triton: podstatně širší, ovšem naprosto čistý hotspot, o malilinko víc dožluta
EagleTac M2C4 - podobný beamshot, nepatrně širší hotspot, náznak kříže o malou píď tmavší. RX-1 zde vypadá lehce do fialova
SolarForce L950M - opět podobný beamshot, hospot malinko užší a kříž skoro nevidět. L950M je barvou stejná jako M2C4, takže RX-1 působí nafialověle (oravdu jen relativně, jinak jde o mě příjemnou sněhové bílou)
Romisen RC-T7- má užší hotspot s tmavší dírou ve středu ohraničený dost tmavým Cree prstencem. Možná není reflektor optimalizovaný pro čtyřčip.
Epsilon ED-P72 - hotspot širší a plynuleji přecházející do halo, tmavší vnitřek asi srovnatelný
Dereelight CL1H V4 s MC-E drop-inem: mnohem širší hotspot s "ukázkovým" křížem (v terénu mi vůbec nevadí).

Co říci na závěr? Ještě jsem RX nezkoušel v noci na dálku, ale zatím se mi dost líbí


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 17.9.2009 11:59
Příspěvek #11


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Ďakujem(e) za info smile.gif

Čo to stálo s dopravou dokopy? (no už len nájsť dobrovolníka z ČR na sprostredkovanie nákupu smile.gif )


edit: alebo ak si ju nechcel, tak by som ju zobral drool.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.9.2009 13:39
Příspěvek #12


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(m@roš @ 17.9.2009 12:59) *
Ďakujem(e) za info smile.gif

Čo to stálo s dopravou dokopy? (no už len nájsť dobrovolníka z ČR na sprostredkovanie nákupu smile.gif )


edit: alebo ak si ju nechcel, tak by som ju zobral drool.gif



ShiningBeam:
USPS First Class Mail Shipping: $5.95
sleva pro členy CPF: 6%

P.S. Nedám! :-)))))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 17.9.2009 15:09
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Alk - díky za info, vyčerpávající a užitečné
PS Olight "HonzaLight" M30 Triton zas nedám nikdy z ruky já !!! drool.gif miluju ho za jeho čistotu kuželééé a všechno prostě biggrin2.gif
Máš tu i námět na nějaký básnický chvalozpěv na něj "žádné kříže, žádné díry..."


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.9.2009 20:37
Příspěvek #14


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Honza @ 17.9.2009 16:09) *
Alk - díky za info, vyčerpávající a užitečné
PS Olight "HonzaLight" M30 Triton zas nedám nikdy z ruky já !!! drool.gif miluju ho za jeho čistotu kuželééé a všechno prostě biggrin2.gif
Máš tu i námět na nějaký básnický chvalozpěv na něj "žádné kříže, žádné díry..."



Honzíku, myslíš něco jako:

Čtvrteční chvilka flashapoezie:

Ty jsi má, Tritonová

Žádné kříže, žádné díry,
perfektní a sexy míry.
Hladký kužel, hodně jasu,
každý chce vidět tu krásu.
Musím se jí omluviti,
když chci filtr nasaditi
na to její sličné tělo,
bez něj i s ním je to dělo!
Lumenů ven proudí kila,
Hi, Mid, Low i Strobe! Síla!
Vodotěsná, HA trojka,
v světě světel perestrojka!
Osvítí i menší hřiště,
pískoviště, parkoviště,
ryby, ptáky, savce, sviště,
... něco necháme na příště :-)))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 17.9.2009 20:58
Příspěvek #15


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



peckaaaaa wink.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.9.2009 21:54
Příspěvek #16


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Heh biggrin.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 17.9.2009 22:12
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(alk007 @ 17.9.2009 21:37) *
Honzíku, myslíš něco jako:

Čtvrteční chvilka flashapoezie:[color="#2E8B57"]


Moc pěkné, máš flashaholicobásnické střevo laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.9.2009 23:15
Příspěvek #18


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14





Ty jsi má, Tritonová Part Two

Z úst mnohých vyteče slint,
když vidí ten krásný tint.
Když ti svítím na svetr,
to je luxů na metr*!
Když ji sáhnu na lýtko,
má tam boční tlačítko -
malé, šedé, schované,
tleskám, bratři Slované!
Aniž dával bych tuzér,
v balení je difuzér!
Bílý jako mléko krav,
tomu říkám dobrý mrav.
Komu bílá nestačí,
koupí barvy jinačí.
Miluju tu taktiku,
prodávat ji v kufříku.
Přibaleno pouzdro je tu,
u pasu je v cuku letu.
Zvěře jsi-li nejen hlídač,
pořiď si vzdálený spínač,
nebo montáž na pušky,
- zvěři svítíš na růžky.
Co dál dodat, krásná práce -
digitální regulace!
Kdyby vám ji pes občůral,
přežije letecký dural!
I Když močí kočka, důra,
vodotěsnost nepřečůrá.
Je to prostě super práce,
i když, pravda, žádná láce.
Nechceš-li ji, sviť jak sviť,
tak si polib svoji ...
...
...
... polib svou soudružku ženu,
a jdi ... např. do Romisenu!!!





* 7860 lx/1m


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 18.9.2009 07:02
Příspěvek #19


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



toto zavana riadnym offtopic-om :-)))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 18.9.2009 13:47
Příspěvek #20


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



alk007: bude aj full recenzia?


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.4.2024 - 13:49