IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> dvě patnácky
Tomason
příspěvek 26.1.2011 20:17
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



jak by asi vicero z nás z tohohle názvu napadlo,že budu psát něco o školačkách,tak vás musím zklamat. smile.gif
rozhodl jsem se že udělám,takovou recenzi,která shrne dlouhodobější zkušenosti se svítilnami Lumintop TD-15 a Fenix TK-15
číslama nejspíš ukazují že jsou nejspíš svítilny stavěny proti sobě,nevím to jistě,ale může to tak být.
nejdřív se podíváme na první z nich a to je!
Lumintop
lumintop,je svítilna,která mě po delší době celkem uchvátila designem a neváhal jsem ani minutu a musel
jsem jí objednat,taky ona má podíl na tom,že jsem začal poslední dobou více kupovat značkové a dražší kousky a upustil jsem
od svítilen z tržnice Sapa,kde už člověk přeci jenom poslední dobou nenarazí na nic zajímavýho.
no ale zpět k Luminu,takže abych shrnul pozitiva,tak se mi moc líbí světelný kužel,je fakt krásně čistý bez ruzných artefaktů a
prstenců a podobně,taky proti Fenixu má delší dosvit,což asi bude tím,že má o něco větší reflektor.
jak už jsem psal,tvary a stříbrný prvky na obouch koncích svítilny,jí dělaj velmi atraktivní a proti Fenixu luxusnější.
co jsem ale zjistil,tak spoustu ruzných hran,tedy chladič a další,jsou náchylnější na oděr,takže pár malinkých oděrek už
na svítilně najdu a to se k í chovám dost slušně a vlastně furt jí nosím v přiloženým pouzdru.
co mě hodně zklamalo,je přepínání modů,na to jsem si nezvyknul dodnes a furt mi to nejde tak jak bych chtěl.
další věc která se mi o víkendu přihodila,je ta že mi upadl ten hrot od plusu baterie a ještě k tomu někam,že jsem ho nenašel,
naštěstí to funguje bez něj.
další věc co jsem objevil,je nějaký svinstvo,prach,nebo nevim co?na LEDce a je tam toho poměrně hodně,na to že jsem jí nikdy
nerozdělal,je to poměrně zklamání a nevím jak se to tam dostalo.
no to by bylo k Luminu asi vše.

ted se podíváme na
Fenix
fenixe jsem zakoupil asi 14 dní po Lumintopu,je fakt že se mi až tak nelíbil,ale chtěl jsem něco od fenixe a tak jsem neváhal vzít,
v tý době novinku!ten design je poměrně strohý,ale dá se říct že se mi líbí víc a víc a hlavně je to mnohem lepší varianta proti oděru,
musím říct že na rozdíl od Lumintopu,je jako nový,bez oděrek!
vyzdvihnout musím vynikající přepínání režimů,je to fakt lahůdka a takhle by to měli vyrábět,alespon podle mě všichni!
abych taky Fenixe pokáral,tak to udělám za světelný kužel,kde to dělá koblížek a prstenec,ale dá se říct že už jsem mu to odpustil a
v terénu to není stejně skoro poznat.

abych to všechno shrnul,po delší době používání,bych rozhodně doporučil spíše Fenixe,který jak už jsem psal,vypadá stále jako nový,
sice je dražší,ale jak je vidět je to znát na kvalitě a i trvanlivosti svítilny.
za Lumintopa doufám,že výrobce pořeší to přepínání a že se u příštích modelů více zlepší v kvalitě,jinak maj u mě ale za design velký plus.
pod textem můžete vidět fotky,kde jsou detaily toho hrotu a LEDky u Lumintopu a taky pár fotek Fenixe.
tot ode mě vše,snad se vám to dobře četlo! smile.gif

den poté
aneb když s něčím pospícháte a na některý věci zapomenete!
zapomněl jsem napsat,že vlastně u Lumintopu ani nemužu změřit výdrž,nebot když jí dám na high,tak po určité době když se zahřeje,sama
přepne na nižší výkon,nevím zda je tam nějaký tepelná ochrana a nebo zda je nějak vadný driver?těžko říct,dělá to někomu z vás?
samozřejmě když se přepne,tak zase otočením hlavy jí lze vrátit na High a zase to nějakou chvilku funguje,tak fakt nevim.

další věc co jsem zjistil,že mám v telefonu měřič okolního osvětlení,sice nevím co to udává za jednotky,ale na porovnání to
docela dobře stačí a jak je vidět,tak sice fenix dál nedosvítí ale vydá ze sebe více lumenů a to při menší spotřebě,
nedávno co jsme měřili s Džejárem a Krtkem,tak Fenix na high bral 1A a Lumin cca 1.3A,takže další plus pro Fenix a je
vidět mnohem efektivnější driver.
přidal jsem ukázku z měření do fotek v pořadí,Lumin,Fenix a ještě jsem přidal Tank SST-50.

kdyby mě ještě něco napadlo,tak dopíšu smile.gif

Tento příspěvek byl editován Tomason: 27.1.2011 15:54
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 26.1.2011 20:50
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Já myslím, žes to shrnul velmi pravdivě.

Mě se v hlavě rodí myšlenka na podobné srovnání Lumintopu TD15X a Fenixu TK35.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 26.1.2011 20:59
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Pěkně a pravdivě popsané, i já kterému ten prsten a koblih vadil, jsem od toho opustil. Je fakt že v přírodě to poznat není a svítí nádherně, takže Fenix je výbroná volba (hlavně kvůli tomu přepínání modů)


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 26.1.2011 22:27
Příspěvek #4


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Najprv som neklikal, pretože sa ako slušný občan bojím klikať na linky s obdobným názvom... ale našiel som v sebe kus teroristu a nedalo mi. :) Na moje prekvapenie, tieto krásky vyzerajú plnoleto, takže sa snáď ničoho nemusím báť. Veľmi pekné porovnanie... ale tá LED z Lumintopu vyzerá ako by na ňu nasadal kovový prach, rozžeravil sa a poškodil šošovku (alebo sa mi to len zdá byť poškodené teplom?)...


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomason
příspěvek 27.1.2011 15:57
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 719
Registrován: 30.12.2008
Bydliště: Praha-Michle
Člen číslo: 225



tak jsem ještě doplnil nějaké věci co jsem včera zapomněl,tak čtěte v Den poté!

Empathiere,je to tak,vypadá to na nějaký kovový prach,ale kde se vzal,z reflektoru?netušim,ale celkem mě to štve a asi to i na svítivosti nepřidá.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 27.1.2011 19:27
Příspěvek #6


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Tomason je šmejd.. já se už těšil co je to za topic s pěkným názvem.. thumbsup_anim.gif blink.gif

Každopádně, máš asi nějákej blbej kus, protože ten můj Lumintop je pořád v pořádku (až na prasklý sklíčko - hold pád z 1,5m na korunku na asfalt dá za své) a žádnej bordel (i přes to, že jsem jej 2x rozebral) na ledce a reflektoru.. Jinak, co se týče eloxu, souhlasím.. chovám se k tomu jak prase a jde to na něm vidět.. smile.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 21.6.2024 - 17:47