IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> SSC P7, parabola
gyula
příspěvek 16.9.2008 11:13
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 61
Registrován: 16.9.2008
Bydliště: slovensko RA
Člen číslo: 140



Poradte mi prsím vás akú parabolu mám použiť k tomuto sietidlu aby mal čo najvetší dosvit,akceptujem i úpravy tela svetla,




ospravedlňujem sa vám ludia ale berte že som 100% amatér(ale učím sa,vďaka vám),tak berte na mňa ohľad,
vopred ván ďakujem za pomoc,zmieril som sa s tým že z P7 thrower asi nikdy nebude,moje predstavy o mne vhodnom sietidle momentálne
asi najviac splňa Derelight dbs 2,ale vadí mi tam Q5 neviete či v dohľadnej dobe nebude firma ponúkať tieto svetlá aj s novšímy ledkami,
tá ponuka na tem ,,protiletecký svetlomet" za 75 Sk ďakujem,no ostaňme pri tom že priemer reflektora max 5 cm a napájanie jedna 18650 alebo dve cr123
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.9.2008 15:29
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jak už jsem ti psal na ledmanii, tak se používají hladké reflektory z maglite. Nebo v zahraničí se dá sehnat tenhle. Ale ten lepší než reflektor z magu nebude, protože je relativně mělký.

Nejlepší by asi byl reflektor ze solarforce L900, ale ten se asi samostatně sehnat nedá.

Nejlevněji asi vyjde sehnat prostě nějakou levnou velkou žárovkovou svítilnu a použít reflektor z ní. Např daymoon, nebo acron. Samozřejmě si s tím reflektorem budeš muset trochu pohrát, aby se ti to podařilo dobře zaostřit.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 16.9.2008 15:51
Příspěvek #3


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



u nas sa da za neuveritelnych 75sk kupit velka baterka na 4xD clanky. vyrobca BEN electronic.
fotku presne toho typu som nenasiel, ale nieco taketo, len "lacna" verzia :-)



mozno by nebolo zle vrazit P7 rovno do toho +velky chladic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lumen
příspěvek 16.9.2008 17:05
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 10
Registrován: 16.7.2008
Člen číslo: 107



QUOTE(suivant7 @ 16.9.2008 15:51) *
u nas sa da za neuveritelnych 75sk kupit velka baterka na 4xD clanky. vyrobca BEN electronic.
fotku presne toho typu som nenasiel, ale nieco taketo, len "lacna" verzia :-)



mozno by nebolo zle vrazit P7 rovno do toho +velky chladic


Hledal jsem také reflektor a zeptal jsem se v Officialu. Prodávají P7 a mají objednané vzorky reflektorů od LEDILu.

http://www.ledil.com/datasheets/DataSheet_Boom_p7.pdf

Měli by je dostat do dvou týdnů. Cenu zatím nevěděli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.9.2008 17:13
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Od těch Ledil reflektorů bych vzhledem k rozměrům nějaký extra dosvit neočekával. Ale pokud ho vyzkoušíš, tak určitě dej vědět, jak funguje.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
enaxy
příspěvek 10.10.2008 17:38
Příspěvek #6


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 10.4.2008
Bydliště: Zilina SK
Člen číslo: 50



Co myslite nedal by sa z tohoto http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16517 spravit svetlo na P7? Uz len pre ten reflektor. Je paradne hlboky a urcite to spravi super luc pre dialkve osvetlenie na bike.


--------------------
kvak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.10.2008 17:43
Příspěvek #7


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



-> přesunul jsem to do vhodnějšího tématu.

Jinak těžko říct, Milan některé hluboké reflektory pro Cree zkoušel s P7 a výsledek za moc nestál.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 10.2.2009 09:52
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Zdravím, také hledám nejlepší reflektor pro SSC P7 pro dosažení nejdelšího dosvitu. Zatím se mi nejlépe osvědčil reflektor ze svítilny UltraFire MCU WF 1000L MC E. Průměr reflektoru je 53 mm a hloubka 35 mm. Teď hledám způsob, jak tento reflektor přemístit z místa přebytku (tedy od výrobce) na místo nedostatku (tedy ke mě). Věřím, že někde (nejspíše právě u toho výrobce) se jich válí hafo.... tuny a tuny. No, uvidím, jak se mi to podaří. Chtělo by to nakontaktovat se přímo na výrobce těch UltraFirů.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 10.2.2009 12:27
Příspěvek #9


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ten na který jsem odkazoval nahoře je podobný tomu z WF-1000L. Je sice mělčí, ale funguje prakticky stejně.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 11.2.2009 12:06
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Ahoj Jiříku, no, já myslím, že právě nefunguje stejně. Já ho koupil, sice od Tygřích cen, ale řekl bych, že je to ten samý. Průměr 52,3 mm a hloubka je 24,3 mm. Ohnisko je celé rozplizlé (nevím, jak to lépe napsat), prostě vůbec není ostře ohraničené, kužel je pro mě moc široký. Možná, že ten reflektor ze svítilny "Hugsby" by mohl být hodně dobrý. Jinak jsem zjistil, že SSC P7 se dá svázat do úzkého kuželu mnohem hůře, než Cree MC E. Ale stejně... kupovat kvůli reflektoru celou svítilnu.... Já možná udělám šablonu tady na ten a vyrobím ho. Jenže výrobní cena bude tak kolem pětikila. Dvě stovky za vysoustružení (a to si budu muset nechat udělat tvarový nůž) a tři stovky za nanesení odrazivé vrstvy... jinak už nevím... Jiří, mohl by jsi tedy změřit hloubku toho reflektoru, který uvádíš, že funguje prakticky stejně? Děkuji. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.2.2009 12:38
Příspěvek #11


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Rozměry mají změřené na DX. Co se týče té funkčnosti, tak vycházím z toho jak vypadala WF-900(má tenhle mělký reflektor) a WF-1000L na fotkách. Nějaký viditelný rozdíl tam moc nebyl.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 11.2.2009 15:10
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Ahoj Jiří, ano, děkuji, rozměry jsou průměr 52,3 mm a hloubka 23,4 mm. Ale to je přesně ten, který mám a se kterým jsem co se týče tvaru světelného kuželu nespokojený. Ono se totiž hlavně nedá spolehnout na ty fotky světelných kuželů, co ke svítilnám přikládají. Ve spoustě případů vůbec nesouhlasí. Já až přesvědčím syna, tak udělám pár fotek s tímhle mělkým reflektorem, aby i jiní věděli, jak to světlo vypadá ve spojení s SSC P7 a mohli se rozhodnout zda koupit, či nikoliv.... Asi objednám "Hugsby" a nabastlím jeho reflektor nejprve na MC E, pak to přesoustružím na SSC P7 a uvidím.. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.2.2009 15:54
Příspěvek #13


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ty fotky na které jsem linkoval jme dělali s Milanem, takže mluvím z vlastní zkušenosti. Ještě asi pak zkontroluju jestli ve WF-900 není nějaká hlubší varianta, ale myslím že není.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 11.2.2009 15:57
Příspěvek #14


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Nebo můžeš zkusit ten reflektor z maglite.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 13.2.2009 13:18
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Vypadá dobře, jen se ještě zeptám... Je to hliník, nebo plasťák? Přece jen ty hliníkové jsou kvalitnější a hlavně se dají snadno opravit.... Ale stejně to nakonec vypadá tak, že tam nechám ten původní ve spojení s Cree MC E. Včera jsem to zkoušel na stěnu protějšího paneláku, ta je vzdálena od mého okna poctivých 125m (měřeno GPS) a i když venku svítí všude lampy, tak to tu stěnu parádně osvítí pěkným, ostře ohraničeným kruhem. Až udělám fotky, tak je sem umístím. Myslím, že to už splňuje podmínky pro označení "Thrower". Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.2.2009 14:00
Příspěvek #16


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Reflektory z maglite jsou plastový.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 16.2.2009 16:10
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Dnes jsem ve svých "flashoholických" věcech našel jeden reflektor pro Cree. Má průměr 53 mm a hloubku 30 mm a je hliníkový. S Cree diodou nemá žádný vynikající kužel, tak ho lehce zdestruuji aby pasoval na SSC P7 (původní otvor o průměru 7 mm zvětším na soustruhu na otvor o průměru asi 9,5 mm) a hned vyzkouším. Uvidím, co to udělá. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 19.2.2009 08:52
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Tak, reflektor jsem upravil a vyzkoušel. Výsledek je lepší, než běžně dostupný, mělký reflektor (53 mm průměr, 24 mm hloubka), nicméně ani toto se nedá považovat za thrower. Dnes jsem jednal s výrobním ředitelem firmy Daymoon a.s., který mi přislíbil zajímavou spolupráci. Nakreslím reflektor, jaký si představuji, oni ho vyrobí, vyzkouší a bude se to potom dolaďovat. Až bude reflektor vyladěný pro SSC P7 tak, aby poskytoval co nejdelší dosvit, dají ho na své stránky jako samostatný produkt a bude ho tedy možno zakoupit. Tak mi držte pěsti, ať se to podaří. A tma se teď začíná bát!!! Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 19.2.2009 10:06
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(Blancman @ 19.2.2009 08:52) *
Dnes jsem jednal s výrobním ředitelem firmy Daymoon a.s., který mi přislíbil zajímavou spolupráci. Nakreslím reflektor, jaký si představuji, oni ho vyrobí, vyzkouší a bude se to potom dolaďovat. Až bude reflektor vyladěný pro SSC P7 tak, aby poskytoval co nejdelší dosvit, dají ho na své stránky jako samostatný produkt a bude ho tedy možno zakoupit. Tak mi držte pěsti, ať se to podaří. A tma se teď začíná bát!!! Blanc


Držím palce ať se realizace podaří wink.gif Taky uvažuji o výrobě reflektoru pro co nejdelší dosvit, ale s MC-E.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 19.2.2009 12:25
Příspěvek #20


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Blancman @ 19.2.2009 08:52) *
Tak, reflektor jsem upravil a vyzkoušel. Výsledek je lepší, než běžně dostupný, mělký reflektor (53 mm průměr, 24 mm hloubka), nicméně ani toto se nedá považovat za thrower. Dnes jsem jednal s výrobním ředitelem firmy Daymoon a.s., který mi přislíbil zajímavou spolupráci. Nakreslím reflektor, jaký si představuji, oni ho vyrobí, vyzkouší a bude se to potom dolaďovat. Až bude reflektor vyladěný pro SSC P7 tak, aby poskytoval co nejdelší dosvit, dají ho na své stránky jako samostatný produkt a bude ho tedy možno zakoupit. Tak mi držte pěsti, ať se to podaří. A tma se teď začíná bát!!! Blanc



tak to ti tiez drzim palce !!!


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 3.10.2024 - 21:42