IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trochu jiný laserový ukazovátko..., ...aneb Blancmanuv zapalovač popelnic existuje
HentaiRush
příspěvek 28.9.2013 20:57
Příspěvek #1


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Právě jsem na gizmodu viděl tuhle totální magořinu. Řeže to i 10mm tlustej plech. biggrin.gif

http://gizmodo.com/holy-crap-this-real-lif...meta-1417295883


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejw Cz
příspěvek 28.9.2013 21:26
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 172
Registrován: 29.9.2010
Bydliště: Krupka (u Teplic)
Člen číslo: 731



Konečně něco použitelného. S tím by se perfektně dělaly výrobky z kovu.


--------------------
Olight S20 Baton (XM-L)
Fenix TK35 (XM-L)
Solarforce L2r (R2), L2p (3W IR dropin)
Noname ZOOM cca 300lm
SD Laser 301 (zelený, 100mW, již bez focusu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 28.9.2013 21:36
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Tak to je dobrej masakr...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 28.9.2013 21:38
Příspěvek #4


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Bomba. Už se těším, až si to Blancman pořídí a pořádně to přetuní na několikanásobně větší výkon :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 29.9.2013 07:04
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



No len si bude musiet dat pozor aby mu spoluobcania neukradli medenu napajaciu kabelaz smile.gif .
Kolko to asi tak papa ( 10-100 kW cize 1,3-13E na hodinu ) ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 29.9.2013 08:27
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, tak s tím už by vrtulátor šel...... To už je moc pěkná hračka. Dá se to někde koupit? Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 29.9.2013 08:54
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Sorry ,ale flexou to mám rychleji a nebudu se u toho klepat jako drahej pes...:-) Jinak kolega pojal touhu po nějakém výkoném laseru-ukazovátku a nemusí to být za 500,- nemá někdo nějaký tip? Upozorňuji,že 80KW laser už má....:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skateraining
příspěvek 29.9.2013 21:15
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 226
Registrován: 2.4.2012
Bydliště: Bernolákovo
Člen číslo: 10 350



80KW laser už má? Mám čosi odrobené na plotrovom lineárnom 1KW (spotreba 20KW) aj impulznom 2KW (spotreba 10KW) CO2 laseri pre priemyselné rezanie kovov, kameniny, plastov a dreva. 80KW hádam ak má spotrebu tak max 5KW výkon a aj to len impulzne...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 29.9.2013 21:55
Příspěvek #9


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Koľko stojí narezať 2,5cm hrubý kameň laserom cca 15cm len tak pomimo? smile.gif


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 30.9.2013 06:55
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 627
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Kameny, když už se neřežou diamantovou pilou, tak se používá řezání vodou. O použití laseru na kámen jsem neslyšel a to nejspíš ani nepůjde.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 30.9.2013 09:04
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Kolbaba71 @ 30.9.2013 07:55) *
Kameny, když už se neřežou diamantovou pilou, tak se používá řezání vodou. O použití laseru na kámen jsem neslyšel a to nejspíš ani nepůjde.



Ále půjde, je to jen o výkonu :o) Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skateraining
příspěvek 30.9.2013 16:10
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 226
Registrován: 2.4.2012
Bydliště: Bernolákovo
Člen číslo: 10 350



Ano, hlavne výkon. Ale max čo som robil bolo 6mm (dlažba), hrubšie jedine vodným lúčom. Ono sa to po narezaní znova steká dohromady a nechce odpadnút, ked po tom človek mláti tak to praskne. Takže som to riešil viacnásobným prerezaním (5-10 krát po tom istom mieste) ale to len jedine kamenina, ostatné kovy (okrem Au, Ag, Al, Cu) idú pekne a je to len otázka dostatočného výkonu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 30.9.2013 17:47
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 627
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



My jsme ve starý práci řezali laserem plechy AlMg5 běžně. Měď ( a těch dílů bylo také hodně) se tam nesměla dávat a musela jít na klasický vysekávací lis.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 30.9.2013 19:43
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



A proč ne měd?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skateraining
příspěvek 1.10.2013 21:49
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 226
Registrován: 2.4.2012
Bydliště: Bernolákovo
Člen číslo: 10 350



práve preto prečo nie zlato, hlinník a striebro. Kvôli velkej tepelnej vodivosti laserový lúč spolu s páliacim plynom ktorý sa do miesta fúka (najčastejšie kyslík) vytvoria na tom mieste obrovskú teplotu pričom velká čast železa s pálenej štrbiny proste zhorí a do okolia sa nestihne odovzdat tolko tepla aby sa to uchladilo. Ak sa uchladí, tak laser to nedokáže pálit. Možno by to samozrejme dokázal (obrovským výkonom) ale prepálená štrbina by asi nebola štrbina ale obtečená diera...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 2.10.2013 07:25
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Mě to vysvětloval jinak-nějaká neřízená odrazivost nebo co-v lepším případě by to odnesli čočky v horším rezonátor... Ale hliník do 10mm řeže...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 2.10.2013 09:21
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 627
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já jsem slyšel o tom, že se to od mědi odráží. Navíc některý materiály (nevím už jaký), měly tendenci se (po odpaření při řezání) usazovat na optice laseru.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skateraining
příspěvek 3.10.2013 21:06
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 226
Registrován: 2.4.2012
Bydliště: Bernolákovo
Člen číslo: 10 350



No, zrkadlá v rezonátore som tam mal ako malé 4cm grafitové kotúčiky s nanesenou prvou vrstvou medi a potom asi 3 vrstvy zlata. od tohoto sa infra-laser odrážal perfektne. Ale je pravda že od dobre naleštenej medennej platni sa odrazilo tolko že mi ju 500W laser ani moc nezohrial, takže sa odrazilo velké percento. Usadzovanie materiálu na optike som nezažil, len mi bolo o tom povedané že sa tak raz stalo, šošovku mal kolega v šuplíku, išlo o (nepametám si presne) selénzirkónovú šošovku (vraj drahú jak kokaín), mala asi na 30percentách povrchu opálenú čiernu mapu. Šošovka bola v praxi samozrejme po okrajoch chladená vodou lenže pri takej brutálnej tepelnej strate sa na nej spravilo pnutie a praskla. Nie síce na 2 polovice (ostala pokope), ale puklina tam bola pekne vidiet. Odstrelenie žeravého železa nastalo preto lebo pri pálení plechu došiel kyslík a s malej okrúhlej štrbiny s ktorej vychádza lúč ,ide pod tlakom aj kyslík (alebo iný plyn pre pálenie iných materiálov) ten robí prirodzenú zábranu pred vnikaním nečistôt pri pálení.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 10.12.2013 21:06
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Tohle lehce aktualizuji-mám tu velmi zvláštní čočku z laseru co opravdu řeže hrozné věci...A teď vtip z dnešního dne-nebojíš se radiace? Kurva jak jsem to měl vědět?...Už je v olověném sendviči,ale kdo se v tom orientuje-je to potřeba?Prý se automaticky mění po erroru a tahle ho zažila....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 2.9.2016 09:24
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Odrezovač...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.3.2024 - 05:37