IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Olight Warrior M20 Premium, Nějaké zkušenosti ze života
Váca
příspěvek 24.4.2009 18:26
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Ahoj všici!
Tak jsem si konečně našel kus času abych napsal nějaké zkušenosti ze života se svítilnou Olight M20 warior..
Světlo jsem zakoupil cca dvěma měsíci. Původně sem zamýšlel zakoupit se dvěma kusy 18650, nakonec jsem však koupil s jedním akumulátorem, místo druhého jsem pořídil bílý difuzér na doporučení jíříka. Nelituji. Akumulátor nabíjím cca ob den, +když chci jistotu světla tak i denně -někde jsem tu zahlédl, že u 18650 nevadí časté nabíjení. Pokud je tomu jinak, vyveďtě mne z omylu...
Jak jsem psal v době kdy jsem vybíral, světlo nosím při sobě každý den -je "součástí kalhot". Musim říct, že svítilna splnila mé očekávání nad míru. Je celkem kompaktní, a ke své velikosti bych řekl že dostatečně výkonná.
Co se týče konstrukce. Sponu na těle světla si nemůžu vynachválit, -místo toho aby se mi M20ka volně potulovala v kapse má své místo uchycená zevnitř za okraj kapsy.. Svítilna se tak nedostává do "konfliktů" s ostaníma věcma co tam mám a díky z kapsy vyčnívající zadní patce s vypínačem je vždy pohotově po ruce.
Další věc na kterou jsem si rychle navykl je onen ring pro držení doutníkovou metodou, u kterého jak jsem psal v minulém threadu jsem strhl závit. Avšak, závit sem napakoval teflonem a zdá se že spolehlivě a fest drží i po delším používání. Nikdy jsem se s ničím podobným na světle nesetkal, ale musím říct, že je to velice návyková věc, -světlo tak vytahuju z kapsy rovnou tím úchopem, s palcem na vypínači, takže maximalní ergonomie, luxus, -vyndám a svítím, paráda smile.gif
Dále co se týče konstrukce světlo působí opravdu bitelným dojmem, nikde žádné vůle, nic. Všechno sedí fest tam kde má, vypínač pracuje taktež na výbornou. Pouze jednou se mi stalo, že se světlo náhodně zaplo v kapse, a to na maximální výkon, -bylo pak pěkně rozpálené, asi nejvíc co jsem zatím zažil.
Povrchová úprava se zdá být taktéž odvedená na výbornou. Zatím registruji pouze malé lokální odštěpky barvy na ostrých hranách, jinak žádné ani náznaky škrábanců, nic.
-Musím však bohužel zmínit i nějaké nedostatky, týkající se přehazování režimů. Povolování a utahování hlavy není sice úplně nejpohodlnější způsob ale dá se na to v pohodě zvyknout. Když to zrovna maká bezchybně. Tím se dostávám k onomu nedostatku. A to sice, vzadu u vypínače je pružia kontaktu ukrytá pod plechovou krytkou -výborné a bezproblémové. Vepředu na hlavě je však naletovaná klasická pružina a ta se jeví jako zdroj problémů. Pružina je totiž pozlacená. Vlivem otřesů se pak ono zlacení z pružiny odlupuje. - Důsledek toho je, že potom zlobí již zmíněné přepínání režimů. Miniaturní zlaté špony se totiž dostávají mezi styčné plochy kontaktů driveru. V praxi to vypadá tak, že chcete přepnout režim, povolíte hlavu a v tom se světlo přepne třeba o dva i více režimů. Nebo např máte min. režim, povolíte, v tu chvíli se světlo přepne do mid. (přepnout se má až po dotažení) -dotáhnete a přepne se zpátky na min. Nebo máte min. -povolíte, naskočí med. -dotáhnete a v tu chvíli problikne max, a jste na strobe.... -je to občas pro zlost.... páč s tim verglujete i několikrát do kola než se dostanete tam kam chcete. Musim to opravdu hoodně často čistit, To ale není v terénu někde v lese potmě dost dobře možné. Stačí opravdu miniaturní malíčká špona toho zlata a dělá to s tim strašnej chaos.... -To je asi jedinej a tim pádem největší problém kterej se světlem mám. V tomto ohledu poslintávám po fenix ta30.
-další věc s tím související, ale to už nemůžu odborně posoudit, je, že se na pružině možná zvíšil přechodový odpor vlivem přerušení zlatého potahu, a světlo tak na max nesvítí tak ultra-bright jako když bylo nové... Rozdíl mezi mid a max mi možná nepřijde tak markantí jako když jsem ji poprvé testoval, ale to může být zdání.
+si na jednu stranu nejsem jistej životností styčného přepínacího kontaktu na driveru, za tu dobu co světlo mám jeví celkem slušné známky opotřebování (kontakt se jakoby vydírá) -toho se trochu bojím do budoucna, aby se kontakt neprodřel skrz...
Další ale malilinkaté mínus se týká difuzéru... Když jsem se na něj podíval poprvé tak jsem si řikal že ty výstupky mají svůj význam, a to sic, že do nich zapadají zuby na striking bezel ringu, ale není tomu tak. Strike bezel má 5 zubů a na difuzéru je výstupků 6 takže se do něho zuby nevlezou. Tím pádem difuzér na svítilně nesdí tak suprově jako když se sundá strike ring. To jsem si teda nejdřív nadšeně řikal jak to maj u olight vychytaný. Bohužel ne.... Škoda je to detajlek ale bylo by to super...

Jinak jsem se světlem na výbornou spokojen, -je to dělník. Používám denně. +výkonová rezerva pro mé indoor účely má své plus. Např při výpadku proudu, jsem světlo s difuzérem uchytil na divadenlí "PAR 64" a ku spokojenosti mé i kapely jsme měli plnohodnotný "pracák". -Musim říci že ku spokojenosti mé i k údivu kapely a personálu takhle malinká baterka krásně a rovmoměrně osvětlila celou stage... I spot na to abych "došáhnul" na skrytá místa v "nedohlednu" -paráda super.
Jediné co vyvolává mé usměvy je, když si chci někde posvítit a mám max, tak místo světla ten vypálený bod biggrin.gif

--------------------------------
shrnuto podtrženo mě Ilight m20 premium opravdu hodně baví. -dokonce mě flashlaghtismus pohltil natolik, že pokukuji po solarforce 950m, a plánuji jeden mod, o kterém se chystám napsat...

+konstukce
+povrchová úprava
+(velké) spona na tělě
+ring pro doutníkové držení
+výkon a výdrž
-(veké) odlupování zlacení z přední pružiny =zdroj problémů s přepínáním režimů.
-----------------------------------

Omluvte prosím moji případnou negramotnost
+až bude možnost, doplním nějaké fota... jsem teď "v terénu" mimo domov...


Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 24.4.2009 19:01
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Velmi dobrá recenze ze života -> přesunuto do recenzí wink.gif Tím osvělením stage jsi mně fakt dostal biggrin.gif Co se týče toho, že se ti nezdá tak výkonná jako dřív, tak to je podle mně psychika. Když je světlo nové, tak je člověk nadšený a vypadá jako děsné dělo (zvláště pokud je to první zkušenost s pořádným světlem). Ale jak si na to postupem času zvykneš, tak ti přijde slabší než na začátku smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 5.10.2024 - 10:47