IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aurora AK P7-5 upravy, Pár uprav pre auroru
kopro3
příspěvek 28.1.2009 21:52
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 42
Registrován: 14.12.2008
Člen číslo: 211



Takze kedze som majitelom aurory uz niaky ten cas tak som nevydrzal ju nerozobrat uplne. A ked uz je rozobrata preco nieco neupravit ze...
Hlavnym dovodom rozobratia bolo ze mi semtam prestala svietit popripade brutalne zoslabela, ale po dakych tukancoch sa vzdy spametala. Niekedy to ale nerobi teda zo zaciatku vobec. Prve podozrenie padlo na vypinac a kontakty takze dnes rozobrate a vsetko vypada ok takze nechapem. Max co sa mi nezda je prechod z vypinacoveho plosaku na kostru ktore je riesene len dotykom maticky na plosacik po obvode. Takze teraz bol doplneni cin zbrusene do rovna a pridani alobal na boky plosaku. +Som prida medeny drout medzi plosak a ten kypet co sa dotyka aku. Taktiez som pridal 47k odporik paralelne na vypinac takze uz mam tiez vecne svetlo :-d. Dalsou upravickou bolo nadrbanie cerveneho silikonoveho tmelu medzi korunku sklicko reflektor a vsetky mozne spoje okolo. Takze sa mi to uz nerosi a voda nenateka dnu. Este sa chystam silikonom (priesvitnym) zadrbat vypinac. Buduci tyzden dorazim vodotesne upravy a urobim aj test.
Takze koniec koncv uvidim ci to zhasinanie zmyzlo po uprave vypinaca.
Taktiez pred upravou som svojim veelmi nepresnym mereacom nameral medzi zavitom a tym kiptom na aku 0,8ohmu a po uprave je to uz 0,5
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 29.1.2009 01:27
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



pekne, treba upravovat hlavne tie cinske hracky.... byvaju dost odflaknute.

a tie slovka nadr... a zadr... si si myslim mohol odpustit dry.gif


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.1.2009 08:23
Příspěvek #3


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no to su dost experimentalne upravy ... hlavne si treba dat zalezat a poriadne vycistit vsetky zavity, niektori tu pouzivaju specialne pripravky (deoxit ?) ... s blikanim som mal obcas starosti, ale tie vacsie lampasiky na 18650 aku mi to vobec nerobia ... este si skontroluj prechod medzi ledkovym modulom a telom (hlavou) - minusovy pol ... je dobre ked je po obvode plosaka niekde vacsia kvapka cinu, aby sa to dobre dotykalo vyfresovaneho otvoru v tele ...

inak tebe taketo svetlo zateka ? uz som isiel za dazda, ale toto sa mi teda nestalo ... sak ale ten silikon tomu neublizi ...

ked uz si to mal rozobrate, mal si si vymenit ten rezistor pre low rezim ... pravdepodobne tam mas nejaky ten 6ohm, odporucam tam 2 alebo 1ohm ...



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kopro3
příspěvek 29.1.2009 13:55
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 42
Registrován: 14.12.2008
Člen číslo: 211



Tak na ten rezistor som sa chystall ale co cert necel nemal som doma nic vhodne cca 4-6 ohmove (dnu je 8) a riesenie pomocou dvoch mi nevyslo lebo sa tam nevejdu. Ale inac mal som doma aj 4ohmovy ale len smesnulinko maly a strasne sa hrial. Takze blikanie sa uz neukazalo. A baterka neze zatekala ale ked bola pod vodou bez upravy za par sekund sa znacne zarosila a po rozobrati bola zvnutra vyrazne vlhka. Inac ten deoxid by sa nedal zohnat aj v ke? popripade z dx zeby pri najblizsej objednavke dorazil...
Este otazocka: deoxid ma za ulohu ? lepsie vodive prepojenie medzi zavitmi alebo aby hlinik nekorodoval ci co to vlastne robi. alebo aj aj ?
A inac toto lepidlo myslite ze stoji zato ked cem pripajat ledky a take podobne veci? http://thorn.inshop.sk/inshop/lepidla/ (samozrejme myslim to prve nie to sekundove)

Inac reflektoru vadi ked sa umyva alebo nieco take? nieze by som to dakedy skusal ale clvek nikdy nevie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 29.1.2009 15:31
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Já mam AK P7-5 mod, ale na nic si stěžovat nemužu...jen na to, že když se zahřeje asi na 50°C, tak tam prostě nedostanu STROBE a SOS a vubec tam ty mody skáčou divně, to mi zas tak nevadí...
Asi po týdnu sem ji taky hned rozebral biggrin.gif , ale nechal jsem všechno jak bylo..., protože když sem vyndal P7(s tim modulem PWM) a místo toho jsem tam dal kus odporovýho drátu, tak tam teklo 3,8A/3,33V( 18650 při zátěži 3,8A měla 3,6V), což je teda odpor (těla+závitu+tištáku s vypínačem) asi 70miliohm a to si myslim, že je dost málo, ne?

Jinak jsem s ni spokojenej, při brusleni(večer) jsem ji položil na mantinel ze zmrzlího sněhu a zdálo se mi, že svítí už nák míň..., tak přijedu k ni a ona byla zatátá do toho sněhu.... biggrin.gif

kopro3: zkus změřit odpor se zkratovanýma šnůrama a vsadim se, že ukáže 0,4ohm..., já nevim, ale reflektor bych asi neumíval, maximálně destilovanou vodou nebo měkkym štětečkem, ale jen hádám, at řeknou ostatní..


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kopro3
příspěvek 29.1.2009 19:51
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 42
Registrován: 14.12.2008
Člen číslo: 211



Z tym reflektorom sa pytam len preto ze ked sa uz vo velkom pustim do druhej fazi vodotesnosti a ked sa mi podari silikonom zamazat reflektor tak...
Ps na mikov podnet som testnul spojit meracie kable ze kolko ukaze a dnes uz ukazal 0,7 teda este viac nez vcera krizom cez celu baterku. Takze najvhodnejsi cas na napajkovanie priamo na plosak (kablikov). A ten meac je komplet sprosty mi pise odber 1,3 A co sa mi zda kruto malo.. no newa zasik pojdem do skoly a tam to zmeram poradnejsimi masinkami. A tiez som si vsimol ze baterka je cela nevodiva takze zrejme ma neaku povrchovu upravu. A tiez by som povedal ze je celkom slusne spracovana ta anodizacia. Vobec sa neobuchava. No uz mam jednu malu fugu..(spadla na kamen z cca 1m) ale pri porovnani (tresol som ich navzajom oseba) zo starou 1w svitilnou to vyhrala aurora. Zostala bez skrabanca a 1w mala faajnu fugu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.1.2009 20:45
Příspěvek #7


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



presne tak ... tie lacne meraky sa daju pouzit na nase ucely iba ked sa pripajkuju hrube kable priamo na plosak ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 29.1.2009 23:07
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



ale to pomoze len pri merani prudu, na meranie odporu mensieho ako 1 ohm to nebude vhodne nikdy (si myslim)


--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.1.2009 23:21
Příspěvek #9


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Ivo @ 29.1.2009 23:07) *
ale to pomoze len pri merani prudu, na meranie odporu mensieho ako 1 ohm to nebude vhodne nikdy (si myslim)


bude !!!


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlickM
příspěvek 9.11.2009 10:19
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 64
Registrován: 9.3.2009
Člen číslo: 283



stejné příznaky jako kopro3 ... a když už jsem rozebíral a čistil, ... tak jsem taky proklémoval (obě) pružinky měděným lankem. Před úpravou 0,086Ohm po úpravě 0,018Ohm rolleyes.gif


--------------------
Aurora AK-P7; MTE SF-15 SSC; UltraFire A1; Smart 317 SUPER FLASH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 30.12.2009 21:51
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Včera a ještě před tím jsem upravoval Ivanovu Auroru AK P7-5 2mod na SST-50. Moc to nešlo, vyskytly se snad všechny problémy, co jsou možný... biggrin2.gif
Přiložený obrázek

-původní modul s P7- zamatlaný, poškrábaný tišťák, na plus slaboučký dráteček a je černý, zvláštní šroubky a minus pól řešen tak nějak, mi to připadlo, po domácku! Je to ale prý takhle originál!

1)Mosazný modul s P7 vůbec nešel vyndat...
2)Když jsem konečně vyndal modul, tak jsem nemohl dostal P7 z toho modulu! Byla tam tak narvaná, až byl skoro prohnut PCB, nebylo za co chytit abych ji mohl vyndat. Nakonec jsem ji vyšťoural šroubovákem, přičemž PCB je dost ožďoubaný...
3)Mosazný modul nešel tolik zašrouboval do těla jako u mé Aurory! Tím pádem vysoustružená 4mm podložka pod SST-50 byla moc vysoká! Nakonec jsem si všiml, že závit na modulu není doříznut až do konce, tak jsem to trošku obrousil a bylo to lepší...
4) 16mm PCB je malé, tak jsem ho musel obrousit a přichytit jinými šroubky(s tím jsem ale počítal)
5)minus pól byl řešen velice zvláštně, tak jsem dopájel koblik, to ale nebylo těžký.. biggrin2.gif
6)Takže Aurora už svítila..., po nějaké době svícení ale přestával svítit a pak úplně přestal svítit low režim! High fungoval. Myslel jsem, že jsem nějak zničil přepínač, když jsem ho upravoval! Ten byl ale dobrej...high=0,2ohm low=7,3ohm..., přeci jenom jsem ho vyčistil. No ale to samé - na high svítila a na low nesvítila. Netušil jsem co se děje... Změřil jsem proud na low a ten tam tekl! Naskočila mně husí kůže, že jsem něčim přikurvil SST-50! Po celkem už dlouhé době jsem přišel na to, že při letování +pólu na SST-50, jsem trošku roztavil izolaci na kabliku a mezi + a - vznikl odpor asi 8ohm => na high režim skoro zanedbatelné, ale na low režim sežral tento odpor všechen proud SST-50 a ta potom nesvítila! No napadlo by vás to?
7)Ze spodu jsem zbrousil reflektor, aby SST-50 byla více v ohnisku, s tím jsem ale také nějak počítal...
8)Auróře náhle spadl výkon skoro na polovinu... Vůbec jsem nevěděl kvůli čemu... Pak jsem zjistil, že okolo přepínače na závitu je kalafuna... Ta se tam asi dostala proto, že jsem zkoušel na Auroru ještě svůj reflektor a omylem jsem zkratoval SST-50, takže pres přepínač teklo hooodně ampér(naštěstí byl už upraven podle mé úpravy, takže se neroztek), jelikož okolo přepínače bylo hodně kalafuny tak to celé zasr... a poté přes závit už netekl takový proud...

To je snad vše..., nakonec Aurora z původních 5500lx (P7) má 11000lx(SST-50), což je tedy dvojnásobný dosvit... Těch 11000lx je zkoušeno s šedýmí nechráněnými TF, je to špičková hodnota(jirik myslim, že udává také špič.hod.), výkon za moment klesna na 9500lx a pak pozvolna klesá...Těch 11000lx je asi při 5A..., to jsem upravil jen přepínač, žadné pružiny jsem nevylepšoval! A pokud bych neobrousil reflektor zespodu asi o 1mm, tak z 11000lx by bylo jen něco přes 8000lx a kužel nic moc!

Myslím si, že je to na takhle malou svítilnu, pěkný výkon...
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 30.12.2009 22:17
Příspěvek #12


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no teda clovece ... takto sa trapit s jednym modom ... ta P7cka v aurore vyzera uplne normalne, aj ten kablik je standartny z DX aj riesenie minus polu je bezne ... ledkovy modul nezvyknu lepit, takze by mal ist lahko vysrobovat ... no a ono si samozrejme treba pre vymenu ledky vybrat rozmerovo adekvatne PCB, inak je s tym vela trapenia ...

zda sa teda, ze si luxy celkom slusne vylepsil, aj ked je to len taky priemerny vykon ... skoda, ze nemerias aj nejaky ten stropny test, aby sme mali predstavu o celkovych lumenoch ... a ak som spravne pochopil, tak tych 5A si nameral s tym tvojim upravenym 3 mode vypinacom ? ... lebo presne tolko mavam prud ja s P7 ledkou s napatim bin I ...

porovnavaci beamshot nemas ? ako to svietilo s P7 a ako to svieti s SST-50 ?


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 30.12.2009 22:48
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



pepko: Já to vemu otestit jirikovi, to bude nejlepší..., ten modul byl na fest dotaženej a ještě závit od pasty, tak proto nešel vyšroubovat. Ale i s jinym PCB by musela být podložka...

Já měl v mé Auroře P7 čistou, kabliky silný a oba normálně zaletovaný...

K těm 5A: Pokud odšroubuju zadní díl a změřím proud do SST-50, tak tam hned teče více jak 5A, ale právě při proudu 5A má asi 11000lx, takže když zašroubuju svítilnu a má 11000lx, vím, že teče 5A... Udělal jsem úpravu jen přepínače, ale je to dvoumod - uprava ale stejná...
Kužel, si myslím, je celkem ostře ohraničený a žádný náznak tmavšího místa. Co mě velice překvapilo, bylo, že ten kříž, co dělají čtyřčipy, je zde také sice nepatrný, viditelný jen z 5cm, že by reflektor byl vypálen od P7? lol.gif

PS: Aurora bez sklíčka: 11,15klx a se sklíčkem 10,5klx - to je 6% na sklíčku úbytek..., vyzkoušej to.


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 30.12.2009 23:06
Příspěvek #14


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 190
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447



QUOTE(Mike @ 30.12.2009 22:48) *
. Co mě velice překvapilo, bylo, že ten kříž, co dělají čtyřčipy, je zde také sice nepatrný, viditelný jen z 5cm, že by reflektor byl vypálen od


Ten kříž byl světlejší ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 30.12.2009 23:52
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



QUOTE(Petrs @ 30.12.2009 23:06) *
Ten kříž byl světlejší ?

No byl jen nepatrnej, 15cm od stěny už žádnej nebyl..., to by mě zajímalo, co to je...


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 31.12.2009 00:51
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



QUOTE(Mike @ 30.12.2009 23:52) *
No byl jen nepatrnej, 15cm od stěny už žádnej nebyl..., to by mě zajímalo, co to je...

Logika veci rika, ze pokud ten kriz je opravdu svetlejsi (zadny donut hole), tak reflektor je do urcite miry vypalen.
Jedna se o tuto Auroru s pomerancovym hlinikovym reflektorem?
Mozna nam ivan prozradi, kolik ma ta jeho Aurora nasviceno.


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 31.12.2009 10:09
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Wow, že by fotony opravdu otřískaly reflektor... lol.gif , Ano ta Aurora akorát 2mod.


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 31.12.2009 12:20
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Chystám se na stejný mod.

Miku, můžeš sem ještě přihodit foto a případně nákres samotné podložky pod PCB?
A mám dotaz: Jak velký proud poteče z 1x18650 direct bez rezistoru?


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mike
příspěvek 31.12.2009 14:10
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 174
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mladějov
Člen číslo: 189



Já nákres podložky nemam, dělal jsem to od ruky, tak jsem to teď jen odměřil, ale mělo by to tak nějak být....
Přiložený obrázek

výška podložky je 4mm, mám ale asi o 1mm zespodu zbroušený reflektor..., když reflektor brousit nebudeš, tak podložku udělrj max 3,5mm...

Pokud necháš Auroru jak je, tak tam poteče asi 3,5A..., ale já jsem to neměřil...

PS: v jiném diskusi jsem někde psal, že do Aurory teče 5A+, ale to bylo s odšroubovanym zadním dílem! Přes zadní "nevylepšený" díl tam tolik určitě nepoteče...


--------------------
Profesionální měření světelného toku v integrační kouli spektrometrem v TUL Liberec a měření světelných map v laboratoři s certifikací TÜV Berlin: http://...
Lehoučká čelovka na běh...................:SOLC Spider T-24 5000 lumen 59 gramů ANSIhttp://solclighting.com....
Ultra výkoná a lehká čelovka..............: SOLC Scorpion T-23 8400 lumen 79gramů ANSI http://solclighting.com....
Kompaktní cyklosvítilna.....................: SOLC Spider T-58 6250 lumen ANSI 169gramů i s baterií! http://solclighting.com....
Ultimátní čelovka s extra chlazením....: SOLC Scorpion T-44 až 12000 lumen 120gramů ANSI http://solclighting.com....
Výkonná svítilna na kolo....................: SOLC Scorpion T-73 až 12000 lumen 168gramů ANSI http://solclighting.com....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 31.12.2009 14:31
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Miku, moc díky!


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 23.4.2024 - 18:16