IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Police 5W
-mm-
příspěvek 24.2.2009 10:12
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Na stranky popisujici power LED svitilny jsem narazil nekdy pred Vanocema. Hned jsem vedel, ze si nejakou moderni svitilnu musim poridit. Do Vanoc jsem to uz nestihl, o to vetsi prekvapeni bylo, kdyz jsem pod stromkem nasel tzv. "aukro svitilnu" Police 5W. Nikdy predtim jsem nic podobneho v rukach nemel, tak jsem byl jejim vykon docela prekvapen, ale zaroven i trochu zklaman, nebot jsem mel jiz prectenou Jirikovu recenzi na Police 3W. Nicmene svitilna spolehlive fungovala skoro 2 mesice, nez jsem si stihl vybrat "znackove" svetlo, nacerpat nejake informace (hlavne zde na foru) a sehnat Cree Q5 s driverem sku.3256 (take zde na foru - diky honny).
Svitilna ma v hlave zasroubovany hlinikovy krouzek, z jedne stany je do nej zapustena LED a z druhe kolecko s kontakty, stredove plus s naletovanou pruzinou a obvodove minus. To obvodove bylo ale nepouzite, protoze na minus polu LED byl priletovany odizolovany dratek, ktery byl zahnuty a zapreny o hlinikovy krouzek. Plus bylo privedeno na zminenou pruzinu. Tot veskera "elektonika".
Odloupl jsem puvodni LED i tu plosku s pruzinou, kterou jsem nasledne preletoval na driver. Cree Q5 byla trosku vetsi nez puvodni ledka, takze prisel na radu pilnik a par minutek opatrneho pilovani a zkouseni. Ten hlinikovy krouzek neni presne odfrezovany, takze LED do nej nejde rovnomerne usadit, uz puvodni LED byla viditelne na sikmo. Proto jsem pouzil primerene mnozstvi teplovodive pasty, nejaka noname, ktera mi zbyla od posledni stavby PC. Driver jsem prichytil ze spodu krouzku pomoci tavne pistole. Pripojeni na plus je vyreseno puvodni pruzinkou, na minus jsem puzil puvodni odizolovany dratek z puvodni LED, priletoval jsem jej na obvodovy kontakt elektroniky a s notnou davkou stesti k hlinikovemu krouzku (ovsem za tento spoj nelze rucit, dratek jsem pred tim patricne napruzil a misto kontaktu poslintal cinem).
Vysledek jeste neni stoprocentni, po par dnech zkouseni uz vim, ze pruzinka na plus je moc dlouha, prece jen pribyla tloustka driveru, takze nelze krouzek s LED zasroubovat dostatecne hluboko. Dale je treba vyresit napajeni, protoze 4x AAA alkalicky je o nicem... na chvilkove prisviceni to staci, ale...
Chvili jsem premyslel a vzapeti nasledoval prakticky test s vysledkem, ktery me opravdu mile prekvapil - do svitilny jsem bez uprav a bez nasili dal 2x RCR123!!! Na prakticke pouzivani bude treba nejaky "drzak", aby aku drzely uprostred tela. Samoze me hned napadla take moznost 1x 18650, ale tu zatim nemam k dispozici a bez vyzkouseni se mi do ni investovat nechce, nevim totiz, zda bude s pouzitym driverem ta spravna volba??? Vydrz by asi mela byt vetsi, ze???
Jinak test s 2x RCR123, ktere mely na zacatku cca 3,85V dopadl tak, ze se svitilna po cca 30min vypla. Jeden clanek mel 3,52 a druhy 0, cili jej ochrana odpojila, slo o fungl nove SolarForce 880mAh, ktere jsem dostal k T7 II.
Malem bych zapomnel - oproti puvodni LED to ted sviti ciste bile, subjektivne se mi odstin zda skoro stejny jako Solarforce T7 II, ovsem ohnisko je podstatne uzsi a vyraznejsi, T7 II viditelne presviti. Takze na daleky dosvit je to fajn, na blizko to moc pouzitelne neni. Zkusil jsem to nafotit, ale mam pouze kompakt, tazke vysledek nic moc. Fotka je hodne do modra, coz neodpovida.
Premyslim o dalsi uprave a to driver se dvema nebo vice mody - low / hi, ale nevim, zda je treba vymenit i vypinac, do cehoz bych se nerad poustel...
Uvitam veskere rady, pripominky, postrehy, napady... wink.gif

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek



--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 24.2.2009 11:31
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Dobrá úprava, myslím, že ta 15W co mám půjčenou od Tomasona je řešená podobně.

Pokud chceš více režimů, tak to chce spíše jinou elektroniku. Řešit druhý režim rezistorem při použití dvou RCR123 je značně neefektivní.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 26.2.2009 00:09
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Doporucis nejakou elektroniku (stacilo by jen low / hi) s ohledem na pouziti 2x RCR123 nebo 1x 18650 ???
A predpokladam, ze mody se budou menit vypinacem on - off - on kratce po sobe?


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.2.2009 00:29
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pokud bys použil 18650, tak dvou režimový spínač s rezistorem použít můžeš. Najít nějaký driver pro 2xRCR123 jen se dvěma režimy bude oříšek. Většina se jich dělá s pěti režimy...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 26.2.2009 09:32
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Nejradeji bych vymenil jen driver klidne i s vice mody (ale cim min, tim lip) vhodny s pouzitim 18650. Na spinac sahat nechci...


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 26.2.2009 11:43
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(-mm- @ 26.2.2009 09:32) *
Nejradeji bych vymenil jen driver klidne i s vice mody (ale cim min, tim lip) vhodny s pouzitim 18650. Na spinac sahat nechci...


Můžeš použít třeba tento driver (obrázek je chybný), můj kus zatím funguje smile.gif Nebo toto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 26.2.2009 13:49
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Docela rozdil v cene... Kazdopadne moc diky za tip wink.gif


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 26.2.2009 15:01
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(-mm- @ 26.2.2009 13:49) *
Docela rozdil v cene...


Cena je za 5 kusů, tady je jen 1 měnič. Mám jej doma taky, ale ještě jsem ho nezkoušel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 26.2.2009 18:06
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Aha... ta slepota... V tom pripade to je jasna volba, dva rezimy naprosto vyhovuji a moznost az 6V dovoli v nouzi pouzit puvodni napajeni 4x AAA. Primarne vsak chci tu 18650, verim, ze vydrzi dyl nez 2x RCR123 a bude i jednoduzsi vymyslet a vyrobit "drzak".


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 26.2.2009 18:14
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



ho před chvílí zkoušel, na výstupu dával jen 400/490 mA sad.gif Napájení měniče čtyřmi čerstvě nabitými AA, led Q5. Nejspíš smůla na špatný kus...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 26.2.2009 18:24
Příspěvek #11


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(-mm- @ 26.2.2009 18:06) *
Aha... ta slepota... V tom pripade to je jasna volba, dva rezimy naprosto vyhovuji a moznost az 6V dovoli v nouzi pouzit puvodni napajeni 4x AAA. Primarne vsak chci tu 18650, verim, ze vydrzi dyl nez 2x RCR123 a bude i jednoduzsi vymyslet a vyrobit "drzak".


ak to chces na liion 18650, tak sa na to rovno vykasli a pouzi iba obycajny rezistor ... budes to mat hned a prakticky zadara ... AMC7135 obvod nie je ziaden zazrak a bez neho je to mozno lepsie ... parkrat som ho pouzil ale prinos voci rezistoru je tak 0.000001% ...

a pri napati 6V sa vyrazne prehrieva a tiez zozerie dost energie ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 27.2.2009 01:02
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



pepko: diky za upozorneni, i kdyz tohle jsem zrovna slyset nechtel, vypadalo to na fajn driver... S tim rezistorem, nevim jaky a jak ho pouzit, nemam zadne zkusenosti. Bude to fungovat i se stavajicim spinacem?

A co ten driver z DX (sku.6190), ktery zminil Sinty? A nebo jsem nasel jeste tento.

A nebo jeste jinak - premyslim nad komplet zmenou = MC-E a k ni nejaky driver. Reflektor ma prumer a hloubku cca 3cm, takze by to mohlo svitit spis do siroka nez do daleka, coz by me na prakticke pouziti vyhovovalo vice...


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 27.2.2009 01:16
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(-mm- @ 27.2.2009 01:02) *
Bude to fungovat i se stavajicim spinacem?


U těch rezistorů bude nutné použít přepínač a přepínat mezi jednotlivými odpory. Tady je to dobře vidět.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.2.2009 01:27
Příspěvek #14


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(-mm- @ 27.2.2009 01:02) *
pepko: diky za upozorneni, i kdyz tohle jsem zrovna slyset nechtel, vypadalo to na fajn driver...


Nenech se odradit:) Driver s AMC7135 a režimy je pro 18650 aku ideální volba. Mám různé verze ve třech svítilnách a všechny fungují tak jak mají. Rezistory jsou proti tomu zbytečný opruz.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 27.2.2009 07:39
Příspěvek #15


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ano, pouzitie drivera s uz naprogramovanymi rezimami moze byt jednoduche riesenie ...

mna, ale mna zaujali 2 poznamky a to ze preferuje iba 2 rezimy a za dalsie, ze sa potesil moznosti napajat to az 6V ... ja by som sa zase az tak netesil ... AMC7135 nie je ani boost ani buck driver ale je to linear driver ? tomu az tak nerozumiem ... rozhodne vsak funguje blbo a zo zvysujucim sa rozdielom napati jeho ucinnost prudko klesa ... tu su napriklad testy ...

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=192925

podla tej tabulky bude dobre fungovat so 4V zdrojom, pri 3.7V zdroji uz nebude davat plny prud 1A do ledky ... na druhu stranu, pri vstupe 6V je jeho ucinnost zufalych 60% ... zo zdroja stale odobera prud asi 1A a rozdiel napati prepali na teplo ...

rozhodni sa ako chces, neviem aky vypinac ma tvoj lampasik, ale ja som s rezistorovym riesenim uplne spokojny ... mala to tak urobene aj aurora, urobil som to tak aj s endurerom ... a teraz som dal take vypinace aj do 4ks ultrafire c2 ...

aurora mala 2mode vypinac, asi takyto
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5604

http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&...post&p=1499

do endurera som dal 3mode vypinac
http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&...post&p=5389


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 27.2.2009 07:47
Příspěvek #16


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(-mm- @ 27.2.2009 01:02) *
A nebo jeste jinak - premyslim nad komplet zmenou = MC-E a k ni nejaky driver. Reflektor ma prumer a hloubku cca 3cm, takze by to mohlo svitit spis do siroka nez do daleka, coz by me na prakticke pouziti vyhovovalo vice...


co ti na to povedat ... ak tam mas dost hlinika dobre napojeneho na telo svetla, tak tam daj MCE ... MCE je uz 10W ledka a pri plnom vykone ju treba naozaj dobre chladit ... v tom pripade by si to mal pre high rezim zapojil uplne napriamo na 1x18650 bez nejakych driverov a rezistorov ... vydrz to bude mat max 1hodinu s mierne klesajucou tendenciou jasu (zo 700lumen tak na 400lumen po hodine) ... ale ten vykon bude stat za to ... otazkou stale zostava ako vyriesis low rezim, ak tam mas dobry vypinac, tak ho vymenis za 2modovy a pridas rezistor ... inak neviem ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 27.2.2009 09:19
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



Spinac je na boku tela (viz. prvni foto v prvnim prispevku) a nemam vubec zdani, jak se na nej dostat...
Jinak 2 mody nejsou nezbytna podminka, radeji vyssi efektivnost. Tu MC-E stejne nemam a kdyz uz ji budu treba na DX objednavat, prihodit k ni nejakej driver neni problem... mozna ze v pripade MC-E budou lepsi 3-mody low/med/hi (a ty dva blikaci navic uz nejak preziju).
Kolik do te MC-E pustit max. mA, aby se ji nekratila zivotnost a nehrala jak kamna?


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 27.2.2009 09:57
Příspěvek #18


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



do MCE by si mal pustit aspon 1.4A ... pri 1A nebude ten rozdiel svietivosti voci Q5 az taky vyrazny ... ale kludne do nej mozes pustit aj 2A ... no ale aky driver pouzit ti nepoviem ...

ja by som sa pozrel na ten vypinac a ak by to slo by som to zapojil direct na 18650 a pre low dal rezistor ... ale to sa uz opakujem ... ked nevieme ako mas rieseny vypinac, tazko to riesit ...

vlastne aj toto by si mohol pouzit
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=1845

aj ledku odporucam kupovat skor na kaidomain
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5609


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.2.2009 11:45
Příspěvek #19


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(pepko @ 27.2.2009 07:39) *
ano, pouzitie drivera s uz naprogramovanymi rezimami moze byt jednoduche riesenie ...

mna, ale mna zaujali 2 poznamky a to ze preferuje iba 2 rezimy a za dalsie, ze sa potesil moznosti napajat to az 6V ... ja by som sa zase az tak netesil ... AMC7135 nie je ani boost ani buck driver ale je to linear driver ? tomu az tak nerozumiem ... rozhodne vsak funguje blbo a zo zvysujucim sa rozdielom napati jeho ucinnost prudko klesa ... tu su napriklad testy ...


Rezistor ti ale právě napájení ze zdroje s různým napětím nic nevyřeší. Navíc odkdy mají 4xAAA šest voltů pod zátěží? Pokud bys tam dal alkalický, tak mají 4V ani nemrkneš a akumulátory si budou držet 4,8V. Takže účinnost bude pořád přijatelná.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 27.2.2009 15:32
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252



"Ma pravdu, predsedo!" a zaroven to vysvetluje, proc ta puvodni LEDka pri pouziti 4x aku AAA NiMH nevydrzi (zmineno v jinem tematu)... kdyz je zapojena na primo...

Takze zmena - jako primarni a hlavni zdroj energie bude 1x 18650 (jeste ji nemam odzkousenou, ale kdyz se vlezou 2x RCR123, tak nemuze byt problem) a bud necham Q5 (pripadne R2) a driver se mi nejvic dle popisu libi tento, ma pamet na zvoleny rezim wink.gif
Ale stale me hloda "cervik" na MC-E... nepotrebuju 700+ lm (v tehle velikosti svetla by to nejspis ani neslo uchladit), ale 400-500 by mohlo byt realnych a mohlo by to mit siroky hotspot...


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 24.4.2024 - 20:47