IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Srovnávací Recenze Wolf-eyes P7 Sniper A Wolf-eyes M90 P7 Rattlesnake, ...aneb P7-ičky dokazují své kvality.
mickielli15
příspěvek 15.12.2008 21:33
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Zdravím všechny. Budu se tu snažit o recenzi, lépe řečeno o přiblížení vlastností Wolf-Eyes P7 Sniper a Wolf-Eyes P7 M90 Rattlesnake všem, které to zajímá :-) Dopředu říkám, že NEMÁM žádné měřící přístroje, kterými bych měřil luxy, lumeny ani přesnou výdrž, takže v tomto ohledu to bude "pocitovka" plus beamshoty. Ještě k beamshotům - většinu jsem jich dělal v maximálním časovém presu, zbytek se mi moc nepovedl a u některých byl zase nepříjemný opar v atmosféře... prostě smůla v patách... a když už jsem měl podmínky ideální, musel jsem Snipera odevzdat jeho šťastnému majiteli (nazdar Samueli whistle.gif ). Není ale vyloučeno, že v budoucnu doplním srovnání obou světel na nějakou větší vzdálenost, protože k majiteli Snipera jezdím poměrně pravidelně na chalupu...

Dnes bude řeč o dvou svítilnách z dílny čínské společnosti Wolf-Eyes. Menší Sniper P7 používá buď dva články CR123/RCR123A, nebo jeden článek typu 18650. Výrobcem udávaný světelný výkon 580 lumen. Jeho větší bratr, Rattlesnake P7 M90 pohání dva články 18650. Zde výrobce uvádí 640 lumen. Myslím, že tato čísla jsou vcelku reálná. Rozdíl mezi 580 a 640 lumen je okem obtížně pozorovatelný.

Svítilny jsem koupil (Snipera pro svého kamaráda) v USA při mých cestách, a to na eshopu Liotec.com. U nás se sehnat nedají - edit - už dají, respektive zatím Sniper a Superstorm a to TADY - (Obchod Tygriceny nepočítám za plnohodnotnou variantu nákupu, protože tam stojí třeba Rattlesnake s nabíječkou 9500kč a to je myslím naprosto nehorázné). Lze u nás ale sehnat jejich kvalitní ekvivalenty, jako třeba Solarforce L900/M.

Jde o svítilny velmi výkonné, se širším světelným kuželem a "bohatým" halo. To z nich činí velmi univerzální světla. Pokud člověk nepotřebuje vyloženě svítilnu s velkým dosvitem, dovolím si tvrdit, že světla s P7 patří v současnosti k tomu nejlepšímu, co lze v jedno-LED (i když jsou 4-čipové) světě běžně koupit v obchodě. Dá se říci, že pokud rozsvítíme jednu ze dnes recenzovaných svítilen, dá se to srovnat se dvěma až třemi Fenixy L2D nebo jejich ekvivalety (viz beamshoty úplně dole). To je potěšující smile.gif .

Specifikace obou svítilen z webu výrobce:

SNIPER: (162USD bez baterií a nabíječky)

Brightness:580Lumens (full brightness stage)
Runtime: full brightness stage:1 hour with regulated output ; 2 hours with unregulated output.
Body:Aerospace grade aluminum construction.
Reflector:High temperature processed, layers of alloy coating films.
Finish: Low temperature (-20?) hard - anodized (HA) finish treatment.
Lamp: SSC P7 LED Lamp Assembly 3.7-6.0V
Switch: Rapid switch between Morse-on and lock-on with over 50,000 times life cycle.
O-ring sealed: Splash proof.
Beam: flood beam with good combination of throw
Weight without battery: 185g
Length: 150mm
Body diameter: 25.4mm
Head diameter: 47mm
Operation Temperature: -25?-60?
Color: Tactical black
Package: gift box

RATTLESNAKE: (199USD bez baterií a nabíječky)

Brightness:640Lumens (full brightness stage)
Runtime: full brightness stage: about 95 minutes with regulated output
Body:Aerospace grade aluminum construction.
Reflector: High temperature processed, layers of alloy coating films.
Finish: HA III Military grade
Lamp: SSC P7 LED Lamp Assembly 6.0-13.0V.
Switch: Rapid switch between Morse-on and lock-on with over 50,000 times life cycle.
O-ring sealed:Splash proof
Beam: flood beam with good combination of throw
Weight without battery: 330g
Length: 235mm
Body diameter: 25.4mm
Head diameter: 59.4mm
Operation Temperature: -25?-60?
Color: Tactical black
Package: gift box

Pár fotek na srovnání velikosti:





Obě svítilny jsou na omak velmi bytelné, kvalita a množství materiálu je člověku jasná od prvního doteku. Jeví se jako svítilny "na celý život" (i když přišlo i jedno nepříjemné zjištění - o tom později). Závity i O-kroužky jsou přednamazané, a to dost poctivě, což spolu s poměrně precizním zpracováním závitů umožňuje hladké, ale exaktní šroubování:


Reflektory jsou v obou případech typu pomerančová kůra. Rattlesnake má reflektor větší, což jsem myslel, že se výrazněji projeví na kuželu světla a na dosvitu. Jak uvidíte z beamshotů, není tomu tak. Je možné pozorovat, že Sniper o něco víc "flooduje", ale rozdíl na oko je opravdu minimální, a to taky proto, že Sniper sice pouští trochu více světla do halo, ale Rattlesanke díky těm pár lumenům navíc způsobí, že rozdíl skoro není vidět. A co Rattlesnakeovi zbude na throw, už neudělá rozdíl, který by byl snadno rozeznatelný. Kamarád, kterému jsem Snipera kupoval, sice říkal, že tam něco poznat je, ale musím říct, že opravdu minimum. Nic to nemění na faktu, že obě svítilny (a u Snipera to platí při jeho velikosti dvojnásob) podávají opravdu skvělý výkon. Tolik užitečného širokého světla! A při tomto výkonu musím do určité míry jejich flood považovat za semi-throw, protože míra osvětlení okolí je opravdu velmi užitečná. Řekl bych, že na většinu činností je poměr throw-flood (samozřejmě s ohledem na to, že je to "široké světlo") naprosto ideální.

Protože jsou obě svítilny "sestřenice", jejichž rozdíl tkví pouze v rozdílném reflektoru a počtu baterií, mají i stejné mody. V normálním režimu se přepíná namáčnutím/domáčknutím, a to 100% - 30% - 2%. Druhý režim bych odhadl něco kolem 150-180 lumen, třetí je opravdu low a odhad je kolem 15-20ti lumenů. Tady se dá očekávat dlouhá doba výdrže (kterou udělám někdy v budoucnu, až budu mít více času).
Blikací režimy jsou skryté. Abychom se k nim dostali, musíme rychle za sebou 7x namáčknout, tím odemkneme blikací mód, ve kterém cykluje mezi režimy strobo - SOS - maják. Strobo je ale velmi, velmi pomalý, řekl bych tak 4-5x za sekundu, což já osobně ještě za strobo nepovažuju, ale matoucí to pro agresora asi ještě může být, zvláště při tomto výkonu... SOS, k tomu není co dodat. A maják? S režimem majáku se u svítilen nesetkáváme tak často, zde jde o dva po sobě rychle jdoucí záblesky, mezi nimiž je asi čtyřvteřinová pauza. Všechny tyto blikací režimy opustíme jednoduše tak, že svítilnu vypneme na více než dvě vteřiny. Myslím, že pro lidi, kteří neholdují těmto blikacím režimům, je způsob jejich aktivování natolik skryt, že nebudou obtěžovat při normálním použití. Prostě, kdo je nebude potřebovat, ani o nich vědět nebude.
Další, čemu bych se rád věnoval, je kvalita zpracování. Jak už bylo řečeno, z hlediska řemeslného jde o svítilny opravdu velmi bytelné a kvalitně zpracované, což se taky projevuje ve váze. U Snipera mě trochu zklamala úroveň anodizace. Po třech nebo čtyřech dnech, co jsem ho měl v mé taštičce na kameru spolu s klíčema, alkohol-metrem, další svítilnou a jinými zbytečnostmi se na jeho těle objevily škrábance:




To mě dost vyděsilo, protože jednak je to dost drahé světlo a jednak nebylo moje! Jak jsem si později všiml (i díky upozornění členů CPF), u Snipera není ve specifikaci anodizace typu III, zatímco u Rattlera ano. Je tedy možné, že je Rattlesnake odolnější. Možná je to vysvětlení, ale stejně - kdo by očekával tak malou odolnost proti škrábancům u světla za 162 USD??? Nehledě na to, že můj Fenix L2D vydržel mnohonásobně hrubší zacházení, než se na něm objevila zranění... Další výtka, tentokrát k Rattlesnakeovi - míří ke špatně vycentrované LED.

Opět se ptám - pánové z Wolf-Eyes, vaše světla mají ve světě mimořádnou reputaci, je to jako kdyby BMW vyrobilo křivý volant - z toho my zákazníci opravdu radost nemáme (škoda že paní Tina Song z Wolf-Eyes neumí česky). Na světelném kuželu to sice nijak nepozoruju, ale stejně - radost z toho nemám. To jsou ale opravdu jediné dvě výtky k těmto světlům.

Tak pojďme na beamshoty. Jenom předesílám, že mě nadchly obě světla, ale nedá se nic dělat, koukněte na velikost Snipera a Rattlesnakea. Sniper předvádí v podstatě to samé, ale je opravdu maličkej. Za to mu patří absolutorium, navíc při své velikosti moc nehřeje a i po dvaceti minutách se nepřehřívá. Tady se pak ukazuje, jak dobře je vyroben, jak dobře je vyřešeno chlazení. Co se Rattlesnakea týče, tam chlazení není už vůbec problém, jenom když jsem ho nechal v teplém pokoji na dece půl hodiny, byl už teplejší, ale stále bez problémů udržitelný v ruce .

A tady ty beamshoty:
















a teď vzdálenost 80metrů:

FENIX L2D:


Sniper P7:


Rattlesnake P7:


Jak vidíte, rozdíl mezi oběma P7 je opravdu malý. Stejné je to na vlastní oči. Proto taky tak blahořečím Snipera, protože dokáže v podstatě to samé s menším reflektorem a na jednu baterii 18650.
Abych ale Rattlesnakeovi nekřivdil, musím říci, že rozdíl je sice malý, ale přeci jen na větší vzdálenost alespoň trochu znatelný. Kdyby ale bylo na mě a vybíral bych si znovu, sáhnul bych tentokrát buď po Solarforce L950M, anebo - a to spíš - po Sniperovi, protože při tomto výkonu mi o dosvit ani moc nejde, protože do 100 metrů je to použitelný na informování se o dění okolo, do 50-ti metrů to svítí opravdu hodně slušně i do šířky, co víc chtít po světlu s 15-ti cm délky? Myslím, že Sniper je jedno z nejlepších továrních světel současnosti s jednou LED na jednu baterii, a to díky své kvalitě, výkonu a univerzálnosti. Pro Rattlesnakea platí v podstatě totéž, ale preferovat ho budou jedinci, kteří chtějí aspoň malinko větší dosvit a hlavně větší výdrž. Výdrž se chystám změřit, ale vzhledem k vytíženosti to vidím asi tak po Vánocích. Takže pro mne je pomyslný vítěz tohoto srovnání jasný - SNIPER P7

Nyní ještě srovnání Rattlesnakea s Fenixe L2DQ5 plus Olight T25T (ty dvě dohromady dávají něco pod 400 lumenů):


Je vidět, že ani dvě 180lm světla nemohou přesvítit dobrou P7. Musely by být tři. Pokud si vzpomenu znovu na rozměry Snipera, maličko lituju nákupu Rattlesnakea. Musím si s ním jít zasvítit, aby mě zase ta omrzelost přešla biggrin.gif


Tak se zatím mějte. M.


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 15.12.2008 23:53
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Dobře napsané a hodně podrobné thumbsup_anim.gif

O trochu horší anodizace jsem si u wolf-eyes všimul taky. Ale přece jen, na hranách je náchylnost na odření větší.

Jak vypadá vnitřek? Taky je v tom ta pozlacená (resp. asi mosazná nebo jaká) vložka? Možná to nemá na funkčnost velký vliv, ale určitě je to hezký prvek. Zkoušel jsi měřit výdrž?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.12.2008 02:17
Příspěvek #3


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Pěkná recenze.

Pro okouzlené a koupěchtivé zájemce bude možná dobrou předvánoční zprávou, že Sniper se dá už koupit i v Čechách za korunky. Jen ta cena ...


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 16.12.2008 10:01
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



Nesiel by ten siroky obrazok zmensit? My s malym monitorom musime pri citani listovat kazdy riadok doprava dolava. sad01_anim.gif


--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 16.12.2008 12:03
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



QUOTE(Jirik)
Dobře napsané a hodně podrobné

Díky, a sorry že to přišlo tak pozdě, měl jsem toho moc...

QUOTE(Jirik)
Jak vypadá vnitřek? Taky je v tom ta pozlacená (resp. asi mosazná nebo jaká) vložka? Možná to nemá na funkčnost velký vliv, ale určitě je to hezký prvek. Zkoušel jsi měřit výdrž?

Jojo je tam to "pozlátko", dám sem fotky buď dnes nebo zítra. Výdrž změřím, ale to mi bude trvat trochu déle, navíc Snipera už nemám, tak jen Rattlera.

QUOTE(Alk007)
Pro okouzlené a koupěchtivé zájemce bude možná dobrou předvánoční zprávou, že Sniper se dá už koupit i v Čechách za korunky. Jen ta cena ...

No tos mi ani neměl říkat, Snipera jsem vracel VELMI nerad.

QUOTE(Ivo)
Nesiel by ten siroky obrazok zmensit? My s malym monitorom musime pri citani listovat kazdy riadok doprava dolava.


á teď nevím, který myslíš, možná jsem natvrdlej wallbash.gif , ale vidím jich tam širších několik a jeden automaticky zmenšenej... řekni kterej a já ho vyměním smile.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivo
příspěvek 16.12.2008 14:35
Příspěvek #6


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 120
Registrován: 17.3.2008
Bydliště: Žilina
Člen číslo: 31



Aha, to bude moj problem, ja mam vypnute zmensovanie obrazkov a aj som zabudol, ze taku funkciu v exploreri mam. wallbash.gif Islo o posledny obrazok srovnani Rattlesnakea s Fenixe L2DQ5 plus Olight T25T, ale uz to zmensovat netreba, preposuval som sa az na koniec, vyborna recenzia.


--------------------
MTE 5-mode (Rebel 100/1xAA); Ultrafire WF-606A (Cree P4/2xAA); Romisen RC-G2 (Cree Q5/20-mode/1xAA); 2*TrustFire TR-801 (Cree Q5/1x18650); Aurora 2-Mode (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix/1x18650); Ultrafire C2 (SSC P7/sekonix oval/1x18650); DIY 2xQ5; TANK007 TK-702
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 16.12.2008 22:57
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Tak sem hážu ještě ty fotky "zevnitř".





... je to asi naposledy, co jsem to rozebíral, protože se mi povedlo miniaturně narušit strukturu reflektoru evil.gif a jenom zázrakem se mi podařilo odloupnutej odstávající minikousek aluminia "zaklapnout" zpátky. Sedlo to naštěstí úplně dokonale thumbsup_anim.gif , takže to není absolutně vidět, ale neopatrnost přináší ponaučení sad.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 16.12.2008 23:00
Příspěvek #8


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ten reflektorovy led modul je nejako pevne spojeny s hlavou alebo telom ? dumam na tym ako maju riesene chladenie ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.12.2008 00:01
Příspěvek #9


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pokud ten modul sedne do světla jako prdel na hrnec, tak se to snad uchladí. Kontaktní plocha snad bude velká. Ale pokud visí jen tak ve vzduchu...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 17.12.2008 01:30
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Je to takhle - na tom modulu je nahoře ten měděný špalík, který zapadá (nevím jak těsně) do těla při vložení. Takže to je ten styčnej bod. Pro ten špalík je tam prostě připravená vysoustružená objímka v těle. Dá se říct, že jako prdel na hrnec, protože je to tam evidentně připravený pro ní. Asi to mají vyřešený dobře, protože co se chlazení týče, jak jsem řekl, chladí to dobře, svítilna se zahřívá celkem pravidelně po celým těle, směrem k tailcapu méně a méně, že... smile.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 17.12.2008 13:02
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



QUOTE(mickielli15 @ 16.12.2008 22:57) *
... je to asi naposledy, co jsem to rozebíral, protože se mi povedlo miniaturně narušit strukturu reflektoru evil.gif a jenom zázrakem se mi podařilo odloupnutej odstávající minikousek aluminia "zaklapnout" zpátky. Sedlo to naštěstí úplně dokonale thumbsup_anim.gif , takže to není absolutně vidět, ale neopatrnost přináší ponaučení sad.gif
Aspoň vidno, aké "kvalitné" v skutočnosti sú značkové flešlajty. biggrin2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.12.2008 13:32
Příspěvek #12


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tohle ti udělá každý reflektor, když na něj budeš neopatrně šmatlat. Je to pokovený tenkou vrstvičkou, která je hodně citlivá na jakýkoliv dotek. Takže např. pokud reflektor nějak ušpiníš, nemá cenu ho čistit, protože jinak to ještě zhoršíš smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 17.12.2008 20:24
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Přesně tak. Já tam neopatrně šmatlal a proto jsem byl sám sebou ponaučen :-). Jinak vyjma té anodizace u Snipera (ale ve specifikaci HAIII nemá) a toho centrování LED u Rattlera jsou Wolf-Eyes opravdu špičkové. Jde spíš o to, že Sniper možná bude mít nějakou šmouhu a Rattlesnake tu blbou křivou LED (stejně to na kuželu není poznat), ale jinak se tyto svítilny opravdu tváří jako na celý život. Jejich hlavní přednost je opravdu mimořádná robustnost...


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 17.12.2008 20:51
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Preto nie v každom prípade je dobré kupovať drahé FL, uvediem pár príkladov:
-ak sa pokazí, treba ju reklamovať(ak nechceme prísť o záruku) a s tým dlhé čakacie doby | -FL z DX si dokážeme opraviť sami
-drahé, za túto cenu máme 2 a viac FL z DX
-a ako si tak začínam všímať, kvalita je dosť porovnateľná so svetlami z DX

No neviem, je to môj subj. názor. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 17.12.2008 21:14
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(The Devil @ 17.12.2008 20:51) *
Preto nie v každom prípade je dobré kupovať drahé FL, uvediem pár príkladov:
-ak sa pokazí, treba ju reklamovať(ak nechceme prísť o záruku) a s tým dlhé čakacie doby | -FL z DX si dokážeme opraviť sami
-drahé, za túto cenu máme 2 a viac FL z DX
-a ako si tak začínam všímať, kvalita je dosť porovnateľná so svetlami z DX

No neviem, je to môj subj. názor. smile.gif

Kvalita svítilen z DX není špatná (pouze trochu nevyzpytatelná) - vzhledem k ceně, ovšem tvrdit, že je srovnatelná se značkovými svítilnami, to je pěkná pitomost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 17.12.2008 21:29
Příspěvek #16


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(The Devil @ 17.12.2008 20:51) *
Preto nie v každom prípade je dobré kupovať drahé FL, uvediem pár príkladov:
-ak sa pokazí, treba ju reklamovať(ak nechceme prísť o záruku) a s tým dlhé čakacie doby | -FL z DX si dokážeme opraviť sami
-drahé, za túto cenu máme 2 a viac FL z DX
-a ako si tak začínam všímať, kvalita je dosť porovnateľná so svetlami z DX

No neviem, je to môj subj. názor. smile.gif


plny suhlas ... svetla tohoto typu su na DX naozaj kvalitne ... teda rozmeru 18650 ... a maju neskutocny pomer vykon/cena ...
na druhu stranu vsetky AA svetla na DX su vyrazne nizsia kvalita ako taky fenix ...

a pitomost je kupovat dnes svetla z pohladu vydrze na cely zivot :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.12.2008 21:37
Příspěvek #17


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Člověk, který ví co chce a má skill, tak si světlo raději zbastlí sám. Když nemá skill, tak si ho nechá postavit např. od nějakého borce na cpf. "Normální" člověk, ale asi těžko bude umět světlo opravit, postavit, či shánět náhradní díly kdesi na netu.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 17.12.2008 23:21
Příspěvek #18


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Osobne mám zlé skúsenosti s nekvalitnými vecami, hneď sa mi pokazia... asi mám na ne smolu alebo čo (niekto má zasa štastie na nekvalitné, že sa nepokazia biggrin.gif ), takže preto sa mi viac oplatí dať do niečoho kvalitnejšieho (nepíšem luxusného, ale kvalitného). Ono to je väčšinou tak, že celý ten hnoj na svete vytvárajú nekvalitné veci, oblečenie, atď... kvalitné veci vydržia dlhšie a dajú sa repasovať.. atď... V skratke, som za kvalitu a nemyslím si, že nejaký FL z DX je lepší ako známe značkové modely. Nevravím ale, že sa nestane, že sa kvalitná vec nepokazí... áno, ale kazia sa určite menej, ako nekvalitné...


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 19.12.2008 00:53
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



tak se nám tady rozběhla diskuse kvalita-nekvalita, cena-necena... jednoduše řečeno - pokud si koupím něco na DX, odpustím tomu spoustu chyb ( a většinou se mi to i potvrzuje - na KD jsem koupil aaa buckle - šmejd - totálně uvolněnej závit, 2xAA Ultrafire - přišel nefunkční, musel jsem ji podle návodu na CPF "zprovoznit". P7 z DX je vyloženě loterie, ty samé typy jsou VELMI různé kvality. Moje další světlo - dříve oblíbená Romisen RC-G2 - přišla "polofunkční - postup jako u Ultrafire). Pokud se ale člověk trefí do pěknýho kusu, tak pak je to opravdu bomba poměr výkon/cena. Pokud si ale koupím něco značkovýho, nemám tendenci tomu odpustit ani málo... Prostě z DX si řeknu, že je to lepší, než kolik to stojí peněz, u značkovýho zboží mám tendenci přesně opačnou. A to je myslím v pořádku. Jasně, že za tu cenu tomu na DX-KD musím odpustit hodně, ale zase za tu cenu NIC podobného nikde neseženu. Proto to tam taky kupujem... smile.gif Ale třeba ty AA světla mi už z DX do domu nepůjdou, protože mám Fenix a Olight - což je na hony vzdálené DX AA's.
No, pokud jsem měl v případě Wolf-Eyes smůlu na kus, budiž (na CPF je většina lidí docela vynášej do nebes, nepřátelé Wolf-Eyes se v podstatě rekrutují z fanoušků Surfire - rozuměj amerických patriotů). U toho Snipera se asi nelze zlobit, protože ve specifikaci HAIII nemá. Lze se zlobit na to, že HAIII nemá za tu cenu. U Rattlera už HAIII je. Jenomže ty dvě výtky v té recenzi jsou opravdu jediné. A Sniper je natolik skvělej flešlajt, že mu to odpustím mrknutím oka, protože ve všem ostatním je excelentní. Jenom jsem ho Bohužel nekoupil sobě, ale kamarádovi... wallbash.gif
Jo a Pepko - jenom pro upřesnění - já nemyslel, že jsem si koupil svítilnu na celej život, ale že ta svítilny vypadá, že celej život vydrží... a to je rozdíl ve významu. Svítilen na celej život bych si ještě pár rád koupil... smile.gif snad mě nepodezříváš, že je to moje poslední světlo, takovej P7 světelnej tunel na konci života... lol.gif wink.gif
Tím vším chci říct, že pokud chci vyzkoušet něco nového (třeba nová LED), koupím na DX a uvidím, jestli to chci. Nebo sleduju recenze, zkušenosti ostatních a pak jdu víc na jistotu na konkrétní typ (ale pořád s tím, že je tam takový ten surprise-faktor, jestli to bude fungovat smile.gif ).
Třeba do blízké budoucnosti chci koupit thrower. Prošel jsem opravdu všechno možný, ale zatím žádné DX světlo nesvítí jako Spear nebo DBS. A pokud budu chtít opravdu THROWER bez kompromisů (teď ale nemyslím kvalitu, ale čistě dosvit), tak mi DX nemá co nabídnout (chci THROWER, ne levné světlo, které sice dosvítí daleko, ale DBS se to ani nepřibližuje), respektive má slušný throwery, ale vždycky je tam nějaké "ale" (a opět myslím jen výkon a beam, ne kvalitu zpracování).
Co se týká výhodnosti nákupu na DX, můj osobní názor je, že se tam dnes nejvíc vyplatí (po podrobném hledání zkušeností ostatních s konkrétním typem) kupovat P7-ičky. Za ceny, za které tam P7 mají, se dá říct, že je to asi nejlepší poměr výkon/cena. Ale pokud vezmu v potaz i kvalitu - chlazení, zpracování, robustnost, beam - tak tady bych konkrétně u toho Snipera nelitoval ani jediný koruny. Jeje, nějak jsem se rozepsal, tak já budu končit a jdu se věnovat mému dnešnímu velkému problému - spálil jsem zálohovej externí 750GB disk. Měl jsem tam všechno - inu, za blbost se platí. Tak světlo všude všem hi.gif

edit:
QUOTE(eMpathier)
Nevravím ale, že sa nestane, že sa kvalitná vec nepokazí... áno, ale kazia sa určite menej, ako nekvalitné...

Vlastně jsem to okecával zbytečně, tys to shrnul v této větě thumbsup_anim.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 19.12.2008 03:01
Příspěvek #20


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Myslím, že jsi to popsal velmi přesně, težko něco dodávat wink.gif

Ad thrower. Mrkni na DEFT. Nějaká recenzička zde.

Už je to teda pořádný "laser", takže je docela otázka jaké to má praktické využití, ale bude to hezká hračka. Tak trochu uvažujeme nad vlastní konstrukcí, protože cena je dost vysoká... Jako host je použité levné světlo z DX a k němu je potřeba sehnat nějakou velkou asférickou čočku. Ta by se možná dala u nás sehnat z dioptry, nebo z HID autoreflektoru na vrakáči...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 25.9.2024 - 08:13