IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Solární powerbank, vodotěsný, s očkem na pověšení, do "divočiny", ať něco vydrží.
Jihra
příspěvek 26.4.2015 11:52
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



Chystám se na cca týden do lesů víceméně bez civilizace a hodil by se nějaký záložní zdroj pro mobil atd.
Chtělo by to powerbank těchto vlastností:
- solární nabíjení
- vodotěsný
- kapacita alespoň 3.000 mAh
- s očkem (otvorem) pro karabinku
, ať se dá pověsit na batoh. Ideální by byly 2 očka, ať se dá zafixovat vodorovně nahoru na batoh - když bude viset jen za jedno očko víceméně svisle dolů na batohu, tak účinnost solárního nabíjení bude horší.
- nehodlám za něj dát měsíční výplatu
Prošmejdil jsem Ebay a našel jsem pár kousků, co by relativně vyhovovaly:
Solar powerbank 1
Solar powerbank 2
Solar powerbank 3
Máte někdo zkušenosti s těmito konkrétními powerbanky? Nebo s podobnými z Číny? Fungují ty solární panely alespoň trochu uspokojivě?
Dík za jakékoliv postřehy a informace.
Jirka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ropman
příspěvek 27.4.2015 10:18
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 124
Registrován: 2.8.2012
Člen číslo: 10 586



nic dobrého jsem obecně o solárních powerbankách z Ebay nečetl, závěr byl ve smyslu, že se ti za týden na přímém slunci ani nenabije, uváděné výkony jsou hodně nadsazená teorie. A to máš přímé slunce málokdy.
Každopádně přiložený USB kabel nejspíš hned zahoď (totožný nebyl schopen můj telefon s rozsvíceným displejem skoro nabíjet) a použij originální od tvého zařízení nebo kup ověřený kvalitní kabel. V nějaké diskuzi se to tu trochu řešilo. Hledej údaj AWG (průřez vodiče).


--------------------
Sipik SK73 a nějaké noname
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba
příspěvek 27.4.2015 10:50
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 5
Registrován: 2.2.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 256



Koupil jsem na eBayi powerbank podobný tomu prvnímu, jen žlutý.
- na vodotěsnost zapomeň, silikonová těsnící manžeta kolem není udělána tak, aby se tomu dalo věřit
- nejhorší je kvalita solárního článku - můj exemplář sice dával 5V, ale ne 200mA, nýbrž 20mA - prakticky nepoužitelné. Podobný model, co prodávali v Lidlu (nebyl vodotěsný a měl menší kapacitu akumulátoru) byl schopen za půl dne expozice na slunci skutečně dobít interní akumulátor
- jinak svítilna i kapacita akumulátoru OK, jako powerbank ujde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 24.4.2024 - 20:01