IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> baterka do kabelky
chrma
příspěvek 12.1.2009 15:26
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



Ahoj, chtěl bych koupit nejaké světlo mamce do kabelky. Chodí 2km pěšky 1km bez světel. Něco co zeširoka osvítí prostor na chůzi cca 10m. Jednoduché ovládání 1mod nebo 2, na 1xAAA nebo max 1xAA. výdrž min.2h (na týden svícení při chůzi)- spíš výdrž než výkon. cena do 300,-
Díka za typy

fenix LD1 - moc drahá
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19622
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14067
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12849

s čím máte zkušenosti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 12.1.2009 16:41
Příspěvek #2


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



z takejto kategorie viem odporucit iba Romisen RC-G2. ma asi 50lm co je pod nohy postacujuce, vydrz na alkalajnu ~1h. svetlo je to jednoduche a spolahlive. jeden som presne na takyto ucel dal priatelke. k ostatnym 1xAA svetlam z DX mam mierny odpor a nedovercivost. radsej by som vzal Fenix E20, ale pre tento ucel by to bol asi luxus smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 12.1.2009 17:03
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Romisen RC-G2 bych radši nebral, ten má hodně úzký kužel... i když, povolováním hlavy se dá pseudo-zoomovat! ta ulrafire na aaa je sice dobrá, širší, ale výdrž jsem změřil na něco málo přes půl hodiny. Pokud mamce dáš vždy dvě nabité aaa, můžu jí vřele doporučit, já měl velmi dobře zpracovaný kus. A spíš než do kabelky bych jí to připnul na klíče, tam se to stává prudce využitelné smile.gif Jinak - samozřejmě Fenix E20 nebo L1T, ale to jsme už finančně výš než píšeš.


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrma
příspěvek 12.1.2009 17:12
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



Dávat ji další baterii aby si je měnila , tím bych ji asi nenadchnul. Ona teď má 9led na 3AAA a ta sice vydrží dlouho, ale prd svítí a ještě v kabelce zavazi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 12.1.2009 18:24
Příspěvek #5


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



celkom dobre hodnotenia boli aj na tento AAA typ z KD ... je to single mod, mozes si vybrat 3 typy, 35, 60, 100lumen ...

http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5626
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5625
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5505

ale nemam to, takze nehovorim z vlastnej skusenosti ...



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 12.1.2009 19:50
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Ja som kupoval mame Ultrafire C3 na 1xAA. Puzdro som nechal sebe a nosím v ňom Romisen L-C030.
Dve muchy jednou ranou. wink.gif C3 je malá, jednoduchá, so strapom. 1 mód, ideálne.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrma
příspěvek 12.1.2009 23:22
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



pepko -není to stejné jako na DX https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12849 otázka jestli vydrží aspoň 120min
Devil - co říkáš na tu novou - tank 007
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptor
příspěvek 13.1.2009 16:55
Příspěvek #8


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 19.12.2008
Člen číslo: 216



Doporučuji Fenix E01, běží na 1xAAA (všechny typy AAA), cena je 359 Kč, je to kvalitně provedená svítilna, svítí spíše difuzním světlem, což se hodí pro posvícení na cestu, podle mých subjektivních měřítek je výkon dostatečný, dal bych tam lithiovou baterii (minimálně v zimě) nebo aspoň jednu záložní nosit s sebou. Podle mě do 300 Kč nemá 1xAA smysl. Když už AA, začal bych třeba na Fenix L1T V2.0, také výborná svítilna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 13.1.2009 19:21
Příspěvek #9


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



QUOTE(raptor @ 13.1.2009 16:55) *
Doporučuji Fenix E01


Kdo tuhle bludičku má, určitě mi dá za pravdu že je to nejpoužívanější světlo.. smile.gif Na chůzi lesem, hrabání se v počítači, zavírání zvířat do chlívku večer a tak je fakt nenahraditelná.. Mám jí cirka od srpna a do teď svítí furt skvěle bez výměny baterky (musím mít nasvíceno minimálně 15hodin). Vejde se v pohodě na klíče a člověk o ní ani neví.. smile.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 13.1.2009 19:24
Příspěvek #10


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



je E01 lepsi ako doteraz pouzivane noname 9led sajnidlo? obavam sa, ze nie.

edit: mam tu k dispozicii nejake 5led sajnidlo a je to zhruba rovnake ako E01, takze ak pouziva teraz 9ledkovu bludicku, tak E01 bude +-to iste, mozno este horsie riesenie. ale elegantnejsie ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 13.1.2009 19:30
Příspěvek #11


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



E01 musi byt dost slabe ... 10 lumen ... to ani nema zmysel nosit so sebou ... to si posvietim aj mobilom ... ako minimum by som videl tych 35lumen co ma ten 1xAAA lampasik na KD ...

inak by som rozhodne siel do 1xAA lampasika .. rozmer nie je az velky voci 1xAAA, ale kapacita baterie je trojnasobna ... akoray dnes opustil hongkong ... o par dni bude na slovensku ... uz sa tesim :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptor
příspěvek 13.1.2009 21:59
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 19.12.2008
Člen číslo: 216



QUOTE(suivant7 @ 13.1.2009 19:24) *
je E01 lepsi ako doteraz pouzivane noname 9led sajnidlo? obavam sa, ze nie.

Z hlediska výkonu možná, ale výkon neni jedinej parametr, na kterej bych se koukal, to mi přijde jako honění se za co největšim výkonem v hi-fi, když existujou pro někoho mnohem důležitější parametry.
Fenix má určitou reputaci a nevypustil by na trh něco hodně nekvalitního, noname svítilna tě zhasne, když to nejmíň potřebuješ. Fenixy mají, pokud vím, efektivní elektroniku, takže drží dostatečný výkon dost dlouho. Do E01 jde dát lithium baterie, což se hodí zvlášť za mrazů a pro delší uložení. NiMH E01 taky vezme. Divil bych se, kdyby noname bral něco jiného než klasické alkalické baterie. O provedení, hmotnosti, výdrži dodávat výkon, odolnosti a servisu ani nemluvím. Další věc je, že když si pak někdo koupí výkonnější svítilnu, E01 může zařadit jako záložní, protože je dost kvalitní, kdežto noname bych pak tak akorát vyhodil. Takže je to i dobrá investice.

QUOTE(pepko @ 13.1.2009 19:30) *
E01 musi byt dost slabe ... 10 lumen ... to ani nema zmysel nosit so sebou ... to si posvietim aj mobilom ... ako minimum by som videl tych 35lumen co ma ten 1xAAA lampasik na KD ...

No já nevim, asi mam nějakej hodně dobrej zrak, ale 10 lumenů je pro svícení na cestu při chůzi úplně dostatečných - aspoň tedy pro mě. Na oplátku získáš velkou výdrž, což se někdy hodí mnohem víc než větší výkon. Mám Nokii 5140i s jednou integrovanou diodou, která slouží jako svítilna, E01 je proti tomu maják, přesto mi ta svítilna na mobilu stačila, když se mi protáhl běh v lese a zpátky jsem běžel už za tmy (samozřejmě, že k tomu přispělo i trochu sněhu). Kdybych s sebou měl E01, tak bych si posvítil královsky. Jinak porovnával jsem pro svícení na cestu E01 s L1T V2.0 a v některých ohledech je E01 šikovnější, líbí se mi ten rozptyl, ten prostřední kruh u L1T zbytečně oslňuje a plýtvá to energií. No ale důležitá věc je, že chrma chtěl svítilnu do 300 Kč, ukaž mi něco za cca 359 Kč co je ve stejnej kvalitě jako E01, zaštiťuje to relativně kvalitní firma jako Fenix, má větší výkon než E01 (aby to šlo ještě poznat), pěknej rozptyl světla, vypadá hezky jako E01 a v neposlední řadě to vydrží nějakej ten pád a vodu. Pochybných noname značek s podezřelou cenou, který chtějí nalákat jenom na výkon bych se radši vyvaroval.

Nejdůležitější je, na kolika lumenech bude mít hranici použitelnosti chrmova matka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.1.2009 22:18
Příspěvek #13


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Já nemůžu na Fenix E01 říct křivý slovo, už poměrně dost dlouho ho nosím na klíčích, takže je vždy po ruce. Deset lumenů se může zdát jako málo, ale v úplné tmě, když světlo opravdu potřebujete, je to víc než dost. Btw. nedávno jsem taky konečně změřil výdrž s eneloop 800mA.

Pokud však chrma chce silnější světlo než to dosavadní 9x LED, tak E01 určitě výkonově upgrade nebude...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 13.1.2009 22:35
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Ale zase načo treba drahé a odolné svetlo pre mamu? Zrejme ju nebude hádzať o zem, používať v náročnom teréne, alebo pri inej záťaži. Myslím, že DX FL's by postačovali. Nie vždy platí, že čo je lacné to je zlé. Všetky moje FL mám z DX a zatiaľ sa mi nepokazila ani jedna (okrem tej, čo kamoš práskol o stenu).
Objednaný mám TANK007 v susednej téme a tiež aj Ultrafire A6. Potom podám hlásenie. tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 13.1.2009 22:43
Příspěvek #15


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



raptor: nechcem ti brat iluzie ani sa s tebou hadat ... ale napisal si par veci, ktore vyzeraju ako keby si bol neznaly problematiky a si plny marketingovych informacii z fenix stranky ... a navyse si si neprecital ani poriadne tento tred ...

ja fenixu neberiem jeho kvalitu, ktoru si necha zaplatit ... minimalne pokial uzivatel tvrdo pozaduje AA baterie, tam fenix moc nema konkurenciu ... v oblasti 18650 akumulatorov to uz nie je take jednoznacne ... ale ani fenix nie je dokonaly ... vid moj kamos, ktory musel 2x reklamovat L2D ... raz mu zacal svietit slabo ... a druhy krat ho reklamoval preto, lebo nedokazal dosiahnut slubovany cas vydrze 2:20 na turbo ani s novo kupenymi bateriami ... nastastie sa kronium zachovalo korektne a sice velmi neradi, ale predsa mu ho vymenili a treti kus uz funguje dlhodobo dobre ... druhy krat by ho ani nereklamoval, kym by som mu ho ja nepremeral ... ono vacsina ludi si asi svoj nakup neotestuje a iba sa spolahne, ze naozaj splna tie parametre co slubuju ... ale reklamoval som aj na DX a ti tiez nerobia problemy ... a voci lokalnym predajcom maju aj tu vyhodu, ze preplatia postovne aj smerom do HK ...

a teraz spat k teme ... ty si naozaj myslis, ze E01 bude rozumna nahrada jeho 9xled kedze autor pise "Ona teď má 9led na 3AAA a ta sice vydrží dlouho, ale prd svítí a ještě v kabelce zavazi" ... vyzera to tak, ze riesi hlavne vykon a rozmery a dlhu vydrz az tak nepotrebuje ...

a tuto vetu si snad nemyslel vazne: "Do E01 jde dát lithium baterie, což se hodí zvlášť za mrazů a pro delší uložení. NiMH E01 taky vezme. Divil bych se, kdyby noname bral něco jiného než klasické alkalické baterie." ... snad nechces v lampasikoch pouzivat alkalicke baterie, to je naozaj draha nudzovka ... na nizke prudy ako ma E01 sa mozno este hodia, ale do vykonnejsich lampasikov, aj fenixov to naozaj nema vyznam ... pre mna je napriklad dolezitejsie, aby lampasik zvladol liionku 10440 (14500) ... uz len kvoli nizkemu samovybijaniu ...

uvidime co ten akoray, ked ho budem mat v ruke budem mudrejsi ... zatial to vyzera na kandidata c.1, co sa ceny, vykonu, univerzalnosti tyka ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrma
příspěvek 13.1.2009 23:55
Příspěvek #16


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 116
Registrován: 8.12.2008
Bydliště: Ostravsko
Člen číslo: 207



hosi hosi, vy mi pěkně motáte hlanu :-) asi ještě počkám na theDevila co řekne na ten tank
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptor
příspěvek 14.1.2009 02:30
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 19.12.2008
Člen číslo: 216



Už to vidím, omlouvám se, přehlédl jsem příspěvek, kde píše chrma o 9 LED na 3x AAA. Otázka je, jestli nebude E01 výkonnější než ta 9 LED, suivant7 sice psal že ne, ale to bylo porovnání s jiným světlem. Takže to je těžké říct. Je ale klidně možné, že výkon vyjde stejně a o žádný upgrade by nešlo. V tom případě tedy opravdu asi "zariskovat" a nebo si připlatit. Každopádně mě pobavilo pepkovo srovnání světla o 10 lumenech s displayem mobilu, i když to bylo určitě myšleno humorně a s nadsázkou. Ale někdo by to mohl i vzít vážně :) .


QUOTE(The Devil @ 13.1.2009 22:35) *
Ale zase načo treba drahé a odolné svetlo pre mamu? Zrejme ju nebude hádzať o zem, používať v náročnom teréne, alebo pri inej záťaži. Myslím, že DX FL's by postačovali. Nie vždy platí, že čo je lacné to je zlé. Všetky moje FL mám z DX a zatiaľ sa mi nepokazila ani jedna (okrem tej, čo kamoš práskol o stenu).
Objednaný mám TANK007 v susednej téme a tiež aj Ultrafire A6. Potom podám hlásenie. :P

Je to možné, většinou jsem se ale přesvědčil, že kvalita laciných věcí vždycky přesně odpovídá jejich ceně. Samozřejmě jsou i výjimky, ale vždycky je to trochu risk. Tu odolnost bych já osobně nezatracoval, někdy se hodí v obyčejném dešti nebo když svítilna prostě sletí na tvrdou zem. Samozřejmě, že Fenix svítilny nejsou v tomto ohledu žádný zázrak, jakkoliv respektovaná svítilna může vypovědět službu, ale pravděpodobnost je o něco menší. To už jsme ale zase u preferencí, každý si to musí rozhodnout sám, jestli obětuje teoretickou odolnost za třeba nižší cenu. Jinak jsem docela zvědavý, jak si povede ten "tank". Aby to nakonec nebyl oxymorón :).


QUOTE(pepko @ 13.1.2009 22:43) *
raptor: nechcem ti brat iluzie ani sa s tebou hadat ... ale napisal si par veci, ktore vyzeraju ako keby si bol neznaly problematiky a si plny marketingovych informacii z fenix stranky ...

Já se také nechci nějak dohadovat, na tohle nařčení mi ale nezbývá říct, že poslední věc, co bych dělal, by bylo řídit se marketingem nějaké firmy. Fenix ve skutečnosti nepovažuji za kdovíjaký high-end, ani Surefire a další, pořád jsou to ale relativně kvalitní značky a je tam prostě menší pravděpodobnost, že se spálíš. To co jsem psal, bylo hlavně vztaženo k ceně. Také mám s E01 osobní zkušenost (ne sice dlouho). Četl jsem několik recenzí, hodně uživatelských zkušeností, pokud vím nikdo na ni nenadával, spíš naopak, každý ji chválil. Víceméně to platí pro celou značku Fenix. Je ale pravda, že nejsem hard-core nadšenec do svítilen, beru je spíš jako nástroje. Koupím si něco pořádného a to mi stačí na hodně dlouho (dokud např. nedojde k velkému skoku v technologii). Pak už se o ně tolik nezajímám. To ale neznamená, že si neudělám před nákupem pořádný výzkum. Takže něco o tom nastudováno mám a něco jsem si vyzkoušel v reálu. Zrovna teď sháním svítilnu pro každodenní nošení na karabince v kapse a vypadá to, že to bude buď Inova Microlight nebo právě Fenix E01.


QUOTE(pepko @ 13.1.2009 22:43) *
ja fenixu neberiem jeho kvalitu, ktoru si necha zaplatit ... minimalne pokial uzivatel tvrdo pozaduje AA baterie, tam fenix moc nema konkurenciu ... v oblasti 18650 akumulatorov to uz nie je take jednoznacne ... ale ani fenix nie je dokonaly ... vid moj kamos, ktory musel 2x reklamovat L2D ... raz mu zacal svietit slabo ... a druhy krat ho reklamoval preto, lebo nedokazal dosiahnut slubovany cas vydrze 2:20 na turbo ani s novo kupenymi bateriami ... nastastie sa kronium zachovalo korektne a sice velmi neradi, ale predsa mu ho vymenili a treti kus uz funguje dlhodobo dobre ... druhy krat by ho ani nereklamoval, kym by som mu ho ja nepremeral ... ono vacsina ludi si asi svoj nakup neotestuje a iba sa spolahne, ze naozaj splna tie parametre co slubuju ... ale reklamoval som aj na DX a ti tiez nerobia problemy ... a voci lokalnym predajcom maju aj tu vyhodu, ze preplatia postovne aj smerom do HK ...

To je pravda, já se hlavně orientuji na AA, AAA a knoflíkové baterie. CR123 jsem zavrhnul, do Li-ion se mi také moc nechce, hlavně kvůli bezpečnosti (i když stejně ji mám v mobilu :) ). V tom případě mám zúžený výběr a je jasné, že se mi do hledáčku dostane hlavně Fenix, protože kromě toho, že má dost modelů kompatibilních s AAA a AA bateriemi, ještě ideálně ke světlu požaduji difuzér a to moc jiných značek nenabízí. Každopádně až vyjde Novatac Classic na 2xAA, budu se o ni zajímat jako o budoucího kandidáta na větší svítilnu pro outdoor. Jinak díky za informace o L2D a obchodech, reálné zkušenosti se spolehlivostí jsou cenné.


QUOTE(pepko @ 13.1.2009 22:43) *
a teraz spat k teme ... ty si naozaj myslis, ze E01 bude rozumna nahrada jeho 9xled kedze autor pise "Ona teď má 9led na 3AAA a ta sice vydrží dlouho, ale prd svítí a ještě v kabelce zavazi" ... vyzera to tak, ze riesi hlavne vykon a rozmery a dlhu vydrz az tak nepotrebuje ...

Možná to bude rozumná náhrada, možná to bude propadák, záleží na definici výrazu "prd svítí". Musela by se E01 přímo srovnat s tou 9 ledkovou svítilnou, ale to půjde těžko. Jinak můj dřívější popis výkonu E01 platí pro lithiovou baterii. Vypadá to spíš, že chrma řeší obojí, psal: "spíš výdrž než výkon."


QUOTE(pepko @ 13.1.2009 22:43) *
a tuto vetu si snad nemyslel vazne: "Do E01 jde dát lithium baterie, což se hodí zvlášť za mrazů a pro delší uložení. NiMH E01 taky vezme. Divil bych se, kdyby noname bral něco jiného než klasické alkalické baterie." ... snad nechces v lampasikoch pouzivat alkalicke baterie, to je naozaj draha nudzovka ...

Tu větu jsem myslel vážně, ale myslím, že jsi tam něco přehlédl nebo jsi něco zaměnil, protože jsi jí rozumněl úplně opačně. Když ji přeložím jinak, tak dostaneme: "Noname 9 LED svítilna pravděpodobně nebude podporovat lithiové a NiMh baterie, zatímco E01 je podporuje, což je její výhoda, protože alkalické baterie jsou horší volba."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 14.1.2009 02:40
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



co se týká kvality Fenixe, plně souhlasím s Pepkem. Co se týká upgrade pro maminku, vložil bych do ní trochu víc peněz, koneckonců co to je dneska 300-400 kč/sk navíc ve srovnání s různými zlodějskými poplatky a některými nesmyslnými daněmi, že smile.gif ? A maminka bude svítit opravdu pro ni silným (oproti 9-ti 5mm LED nebo E01), spolehlivým a kvalitním světlem. Ehm, řeč je samozřejmě o Fenix L1T V2.0, navíc si ji od ní můžeš (a asi budeš wink.gif ) "půjčovat".
QUOTE(Jirik)
Pokud však chrma chce silnější světlo než to dosavadní 9x LED, tak E01 určitě výkonově upgrade nebude...

... ano ano, o to přeci jde. Taková je objednávka. Proto E01 nepřipadá v úvahu, přestože je to jedna z Fenixových skorolegend a pro svoje účely je dokonalá.
osobně bych už pro své blízké nikdy DX nebral, ledaže bych to koupil jakoby sobě, a teprve až mi dojde kvalitní kus, pak bych ho daroval. Tak jsem koupil Romisen RC-P3, který přišel v kousku, který přesvítí moji Olight T25 na dálku, a to jsem opravdu začal myslet, že jsem se zbláznil. Perfektní zpracování, jediné, co nebylo - namazané závity. Za tu cenu opravdu výhra.
To jsme ale už trochu off-topic, takže vřele doporučuju Fenix L1T V2.0, jakkoliv vím o Tvém uvedeném cenovém stropu. wink.gif Anebo štastnou ruku v DX.


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 14.1.2009 03:05
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



ještě musím reagovat:-)

QUOTE(raptor)
někdy se hodí v obyčejném dešti nebo když svítilna prostě sletí na tvrdou zem. Samozřejmě, že Fenix svítilny nejsou v tomto ohledu žádný zázrak, jakkoliv respektovaná svítilna může vypovědět službu, ale pravděpodobnost je o něco menší.

No, jasně, že i dobré věci se kazí (zrovna já s tím mám velké zkušenosti), ale pokud nepovažuješ Fenix za "nějaký Hi-end", tak to bych si nedovolil. Fenix je naopak v podstatě ve všech ohledech a ve většině svých modelů etalon, podle kterého se srovnává, na nějž se odvolává. Fenix je něco jako Golf nebo Corolla mezi auty. Ničím vyloženě nenadchne (a už tady Fenixu trochu křivdím), ale je to neskutečně silný hráč. Mám taky osobní zkušenost s L2D a to, co jsem(jsme) s ní dělal(i) (třeba to sem někdy napíšu, ale zatím se za to stydím), bych Ti nepřál vidět. V katastrofálním stavu zmydlenou jak od Brocka Lesnara jsem jí daroval s omluvou kamarádovi. Ještě pořád funguje, měla za sebou... no nic. Prasklý tvrzený sklíčko , totálně odřená, trochu šišatý závit, nechtěj to vědět. Ale ona furt jede! Mám Olight T25 a poté, co mi nevinně spadla z tří metrů, začala sama přepínat režimy... proti tomu je Fenix obrněný transportér. Je opravdu neuvěřitelný, co vydržela.

QUOTE(raptor)
"Noname 9 LED svítilna pravděpodobně nebude podporovat lithiové a NiMh baterie, zatímco E01 je podporuje, což je její výhoda, protože alkalické baterie jsou horší volba."

tam šlo ale obecně o ten význam spojení "9 LED svítilna pravděpodobně nebude podporovat lithiové a NiMh baterie", proč by nepodporovala jakákoliv svítilna NiMH nebo lithium... k tomu nemá žádná svítilna důvod wink.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raptor
příspěvek 14.1.2009 04:10
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 19.12.2008
Člen číslo: 216



QUOTE(mickielli15 @ 14.1.2009 03:05) *
... ale pokud nepovažuješ Fenix za "nějaký Hi-end", tak to bych si nedovolil. Fenix je naopak v podstatě ve všech ohledech a ve většině svých modelů etalon, podle kterého se srovnává, na nějž se odvolává. Fenix je něco jako Golf nebo Corolla mezi auty.


Jde o to, jak si kdo vyloží slovo high-end, v češtině to znamená špičkový, tj. referenční třída. Tady už není moc prostor pro kompromisy a u Fenixu jich několik najdeš, např. levnější výroba kvůli konzumnějšímu charakteru výrobků. Mezi referenční třídu bych zařadil firmu jako HDS, možná tam nějaké pozice okupuje i Surefire a Novatac, snad i nějaké svítilny vyráběné speciálně na zakázku. Nikdy jsem tyto svítilny nedržel v ruce, ale podle toho, co jsem četl např. o svítilnách Ra (nemyslím marketing), tak se to konstruktér snaží vyrobit téměř bez kompromisu s co největší spolehlivostí a odolností, také s tím souvisí nekonzumní charakter a menší rozšíření a samozřejmě cena. Tohle je charakteristika high-endu. Fenix je sice výborný a možná vede v několika technologických ohledech, ale celkově vzato to high-end není. Pokud ho tam ale někdo řadí a považuje Fenix jako specialistu na výrobu nekompromisních svítilen, tak mu to neberu.
Jinak o odolnosti Fenixů jsem také četl dost. Za tu cenu opravdu výborná světla.


QUOTE(mickielli15 @ 14.1.2009 03:05) *
tam šlo ale obecně o ten význam spojení "9 LED svítilna pravděpodobně nebude podporovat lithiové a NiMh baterie", proč by nepodporovala jakákoliv svítilna NiMH nebo lithium... k tomu nemá žádná svítilna důvod ;)


Citace z http://flashlightreviews.com/features/batt..._explained.htm: "With Lithium AA available from Energizer, some folks think you can just plop them into anything that takes AA batteries. Not true! Always verify that it is OK to do so first with the manufacturer. Otherwise your expensive electronic device may turn into an expensive paperweight!

On the subject of Lithium AA batteries... Lithum AA also carry higher voltage (bigger marbles) than alkaline AA cells. They're 1.7 Volts each, not 1.5, and they maintain more of that voltage even under load. This can cause serious problems in devices designed to use Alkalines which dip to about 1.2 Volts under load. So the lesson here is: be extra careful as to what you stick Lithium AA batteries into and always get manufacturer approval before doing so."


Spoustu svítilen podporuje jenom alkalické baterie, např. kvůli tomu bych si nekoupil nic současného od Inovy na AA/AAA, protože je u těch svítilen uvedeno pouze "Alkaline", kdežto například Fenix uvádí všechny tři typy. Četl jsem, že si někdo takhle usmažil elektroniku, někteří výrobci před Lithiovými AA Energizery varují, pokud je jejich produkt nepodporuje. Porušil bys tím např. i záruku.

Jinak se přidám k doporučení na L1T V2.0, pokud se chrma rozhodne zvednout finanční strop, máj ji také doma a je to výborný stroj :).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.4.2024 - 21:13