IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Led Lenser M7RX
cobr4in
příspěvek 5.8.2015 01:13
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Nazdar,

celkom uvažujem o kúpe Led Lenser M7RX, ktorá je poháňaná jedným Li- Ion 3,7V akumulátorom a chcem sa spýtať, ako si tento typ akumulátora poradí so samovybíjaním, povedzme v porovnaní s Eneloop, ktoré týmto neduhom prakticky netrpia.

Díky moc.


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 5.8.2015 07:21
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Výhoda Li-ion akumulátorů je právě jejich nízké samovybíjení wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 5.8.2015 07:49
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Pěkná svítilna, koukám že Led Lenser objevil Li-ion akumulátory, volejte sláva a tři dny se radujte... Jejich dlouholeté setrvávání u tužkových a mikrotužkových baterií jsem moc nechápal. Kvalitní Li-ion jsou co se týče vybíjení s Eneloop v pohodě srovnatelné, když jí skoro nepoužíváš a 3x ročně dobiješ nemusíš nic řešit. A jeden kousek je kapacitou srovnatelný se 4xAA


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
smoke
příspěvek 5.8.2015 08:30
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 109
Registrován: 14.5.2015
Bydliště: Přelouč
Člen číslo: 15 576



Má ji tu někdo? Nějak nerozumím ceně. Vypadá hezky, to jo, ale pár týdnů mám doma jako EDC Fenix UC30, kterou jsem pořídil znatelně pod 2kKč a (jasně, že pouze subjektivně) jsem vážně spokojen. Navíc nabíječku na telefon při sobě mám téměř nonstop, takže nemusím řešit nabíječky, adaptéry... Co dostanu navíc za ten cenovej rozdíl? Fenixe zmiňuju jen proto, že to je "podobná" baterka, se kterou mám zkušenosti... Vím, že nemá třeba čočkování :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 5.8.2015 09:23
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Ne, obávám se, že tady moc lidí co má Lensera nenajdeš, on totiž poměr cena výkon u nich není špatný, on je přímo otřesný smile.gif
Třeba teď novinka, vzhledově a výkonově podobná čelovka jako dělá Petr, jen zoomovatelná a těžší, za 8 litrů na svitilny.eu
Ale na jejich kvalitu jsem stížnosti neslyšel, pokud tedy nekoupíš padělek, které na trhu taky jsou, tak když někdo neřeší finance tak proč ne
Nehledě na to, že pokud není patriot aby kupoval doma na Slovensku, koupí u nás levněji...

http://shop.boukal.cz/rucni-naradi/led-len...pesni-svitilna/


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 5.8.2015 14:40
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Ta cena je minimalne 5x vacsia ako by sa na dane FL slusilo.
Za take peniaze mozes mat ine delo.

Najlepsie by bolo povedat co Ti chyba na tej Fenix c30 a tak Ti poradime ovel lepsie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 5.8.2015 14:42
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



QUOTE(smoke @ 5.8.2015 09:30) *
Má ji tu někdo? Nějak nerozumím ceně. Vypadá hezky, to jo, ale pár týdnů mám doma jako EDC Fenix UC30, kterou jsem pořídil znatelně pod 2kKč a (jasně, že pouze subjektivně) jsem vážně spokojen. Navíc nabíječku na telefon při sobě mám téměř nonstop, takže nemusím řešit nabíječky, adaptéry... Co dostanu navíc za ten cenovej rozdíl? Fenixe zmiňuju jen proto, že to je "podobná" baterka, se kterou mám zkušenosti... Vím, že nemá třeba čočkování :-)

Tak pozri si ako svieti Fenix https://youtu.be/26G6pcfqvf4?t=2m28s
a ako Led Lenser https://youtu.be/sMAdHwp22TM?t=1m12s
Osobne mi ten rozdiel príde priam priepastný.


QUOTE(wizard @ 5.8.2015 10:23) *
pokud není patriot aby kupoval doma na Slovensku, koupí u nás levněji...

http://shop.boukal.cz/rucni-naradi/led-len...pesni-svitilna/

No práve, tá cena... huh.gif Inde sa predáva od 200€ (5400Kč), ale výnimkou nie je ani 230€ (6200Kč). Tak či sa náhodou nejedná o falzifikát, lebo že ich je na trhu celkom dosť.

Tento příspěvek byl editován mrfenderjaguar: 5.8.2015 14:44


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 5.8.2015 15:05
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Videa svítilen na YT, pořízená různou technikou a různými lidmi, se moc porovnávat nedají, z toho poznáš akorát to, že to svítí biggrin.gif . Kdyby obě svítilny porovnal jeden člověk současně, mohlo by to vyjít klidně obráceně...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 5.8.2015 15:19
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Tak s tým súhlasím, tie dve videá sú len ako príklad, treba pozrieť aj ostatné. smile.gif

Inak ma celkom zarazilo, že M7RX má údajne dosah 235m, pritom P7.2 až 260m. Chápem, že to nie je celkom relevantný údaj, na takú vzdialenosť si proste neposvietim, ale dá sa to brať tak, že má nižší aj ten reálny, ešte efektívny dosah?


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 11.8.2015 00:41
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Ešte by som sa chcel spýtať na výdrž - narazil som totiž na článok s týmto grafom

http://www.led-resource.com/2013/02/led-le...shlight-review/

Vyplýva z neho, že už prakticky okamžite dôjde k zníženiu výkonu, resp. jasu, na 40%. Pokiaľ je to pravda, tak vlastne ani nechápem významu tých 600 lumenov, keď sú takmer celý čas nevyužité. Takisto by ma ale zaujímalo, či sa tento problém nedá riešiť iným, kvalitnejším akumulátorom.

Tento příspěvek byl editován mrfenderjaguar: 11.8.2015 01:07


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 11.8.2015 06:56
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(mrfenderjaguar @ 5.8.2015 16:19) *
Tak s tým súhlasím, tie dve videá sú len ako príklad, treba pozrieť aj ostatné. smile.gif

Inak ma celkom zarazilo, že M7RX má údajne dosah 235m, pritom P7.2 až 260m. Chápem, že to nie je celkom relevantný údaj, na takú vzdialenosť si proste neposvietim, ale dá sa to brať tak, že má nižší aj ten reálny, ešte efektívny dosah?
"Díky nové technologii čočky umístěné v hlavě svítilny tak dosáhnete výrazně široké kuželu i při zaostření svítilny na dálku."To píší u M7RX, znamená to, že sice má 2x více lm než P7.2, ale má vlastně menší rozsah zoomu, takže široký kužel a při zaostření méně luxů než P7.2. Prostě zoomovací flooder:)


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 11.8.2015 18:28
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Tým pádom M7RX pre mňa padá. dry.gif
Ale zaujímavo vyzerá aj M7R, v ktorej návode som sa dočítal toto:
"V obou energetických režimech je světelnost ve funkcích Booster 110% (Boost) a Silný režim (100%) (Power) konstantní po dobu 2 minut, po kterých spadne na dobu 5-ti minut
do režimu konstantního proudu na cca. 60% světelnosti dokud není baterie vyčerpaná.
"
http://www.ledlenser.sk/fileadmin/user_upl...R_Manual_CZ.pdf
Teraz ako to chápať - uvediem príklad:
Baterku chcem používať 10 minút v kuse. Vložím do nej plne nabitý akumulátor a zapnem ju. Prvé 2 minúty bude svietiť na 100%, zvyšných 8 minút na 60%. A teraz tá otázka - ak tú baterku po týchto 10-tich minútach znova zapnem (povedzme opäť na 10 minút), ten čas sa mi akoby zreštartuje a začnú tie 2 minúty + 8 minút plynúť odznova? Alebo budem vlastne pokračovať tam, kde som prestal, teda pri takomto ďalšom zapnutí už bude aj prvé 2 minúty svietiť na 60%?
Možno je to hlúpa otázka, ale ak má svietidlo výdrž 40 hodín, z čoho na 100% svieti len 2 minúty a zvyšných 39 hodín aj 58 minút svieti na 60%, tak tam nevidím vôbec žiadnu logiku či význam.

Tento příspěvek byl editován mrfenderjaguar: 11.8.2015 18:30


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirek005
příspěvek 11.8.2015 20:22
Příspěvek #13


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 52
Registrován: 12.2.2014
Bydliště: Brno
Člen číslo: 15 348



Vis, Jaguare, ono to neni uplne o te baterii/akumulatoru, ale o svetelne diode. Pri sviceni dioda produkuje vetsi mnozstvi svetla, ktere nejen, ze snizuje svetelny vykon, ale mohlo by poskodit, az znicit, samotnou diodu. Proto byvaji svitilny chraneny tepelnou pojistkou, ktera za a) po urcitem case, za b ) pri dosazeni urcite teploty, snizi vykon diody. Tim dojde k ochlazeni diody a zabraneni jejimu poskozeni nadmernym teplem.
A propos: mel jsem nabijeci LedLenser P5R se specialnim atypickym 14500 akumulatorem. Po nekolika reklamacich a opravach jsem s nim mrstil vzteky o zem, ze uz byl nereklamovatelny a neopravitelny. Neskutecny smejd, za kvalitu by se stydel i ten nejsprostsi cinan. UltraFire je proti Led Lenseru Rolls Royce!!!

Tento příspěvek byl editován Mirek005: 11.8.2015 20:23
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 11.8.2015 20:30
Příspěvek #14


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Takže vždy, keď zapnem baterku, bude prvé 2 minúty vždy svietiť na 100%? Teda relatívne samozrejme - vzhľadom na mieru vybitia akumulátora.
Tak vidíš, ja mám zas s Led Lenser opačnú skúsenosť a to mám od nich baterky celkom tri + niekoľko ľudí v mojom okolí takisto vlastní po jednom kúsku a počujem od nich len pozitívne reakcie.
BTW na trhu je veľa falzifikátov Led Lenser, možno ten Tvoj patril medzi ne.

Tento příspěvek byl editován mrfenderjaguar: 11.8.2015 20:34


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirek005
příspěvek 11.8.2015 20:56
Příspěvek #15


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 52
Registrován: 12.2.2014
Bydliště: Brno
Člen číslo: 15 348



Priznam se, nevidel jsem grafy na M7R, ale ten stoprocentni vykon bych odhadoval na par prvnich vterin (sekund).
P5R jsem kupoval ve specializovanem kamennem obchode v Praze ( nekde na Hradcanech u Nerudovky) od oficialniho dealera ( pan Sklenar nebo tak nejak). Pozitivni reference mohou pochazet od ucivatelu bez zkusenosti s konkurencnimi vyrobky. Pro priklad Led Lenser - otrepene trojuhelnikove neanodizovane zavity, nulova vodotesnost, LEDka na plastovem staru, plastove "sklicko", mechanicky vypinac, anodizace po pul roce lezla dolu, ...
Budete se smat, ale po vsech ruznych experimentech mam nejradsi " americke" vyrobky. At uz se nakonec vyrabi kdekoliv. Svitilna ZebraLight, dalehohled Vortex, nuz od Chrise Reeva a kolo od GT.... Jako v Peliskach :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 11.8.2015 21:42
Příspěvek #16


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Tak jasné že nie 100% doslovne, ale skrátka v rámci schopností ľudského oka... smile.gif Napr. do P7.2 používam Eneloop Pro a pri každodennom používaní som zníženie jasu pozoroval po 1-2 týždňoch, tam sa to už prepadlo pomerne výrazne, čo by som očakával aj od baterky, ktorou sa ho chystám nahradiť.
Led Lenser používa napríklad nemecká polícia, konkrétne model M7R, zásahová jednotka väzenskej služby ČR (model P7), niektoré jednotky Bundeswehru, atď., je toho veľa. Mne osobne to dáva dostatočnú záruku kvality, Tebe nemusí.
Mimochodom, Led Lensery sú všetky vodotesné a nárazuvzdorné. wink.gif
Ale najradšej by som sa vrátil k téme - ešte totiž zvažujem model M7 - rovnaký počet lumenov i dosah a napájanie 4x AAA, čo by možno riešilo problém (ak teda nejaký je, jasnú odpoveď som zatiaľ nedostal) s krátkym trvaním max. jasu v prípade modelu M7R.

Tento příspěvek byl editován mrfenderjaguar: 11.8.2015 21:50


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.8.2015 07:00
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Stejný lumeny bych neřek. U M7RX píšou 600 lumenů a dosvit 235m. U M7 400 lumenů a dosvit 280m. Větší dosvit a menší výkon se nevylučuje - M7 bude asi mít užší kužel. Co mě ale zaráží, tak na Mall i u Conrada píšou, že má jen 220lm, což je oproti 600lm docela rozdíl. U Conrada mají nikoliv fotku, ale počítačovou grafiku, jak to impozantně svítí. Jenže takové světlo bych čekal od svítilny co má tak 2000-3000lm. Ač s Lenserem nemám žádné zkušenosti, od nákupu by mě odradilo kromě vyšší ceny i to, že neuvádí led (všichni co tam dávají higend ledky, se tím chlubí) a napájení AAA.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 12.8.2015 13:06
Příspěvek #18


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Nie, ja mám na mysli M7R vs M7. M7RX je už mimo výber práve kvôli tomu nižšiemu dosvitu.
Mall aj Condrad ponúkajú staršiu, slabšiu verziu. Na stránkach Led Lenser je už ale tá aktuálna, novšia. To isté platí aj o M7R, akurát M7RX ešte neprešla takýmto vylepšením, ako jedna z mála, ale údajne do jedného roka by mala. Ten obrázok je len ilustračný, ten istý používa viac obchodov pre rôzne svietidlá.


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobr4in
příspěvek 16.8.2015 16:40
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 62
Registrován: 26.12.2014
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 490



Ešte jedna vec - je podľa Vás poznať rozdiel medzi 320 a 400 lumenmi?

Tento příspěvek byl editován mrfenderjaguar: 16.8.2015 16:41


--------------------
Fenix PD36R | Ledlenser P7R | Ledlenser P5R | Ledlenser M3R | Ledlenser M7R | Ledlenser P3 AFS P | Ledlenser K2 | Ledlenser P7.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
příspěvek 17.8.2015 10:03
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



No asi takový, jako když do Trabanta natankuješ místo Speciálu Shell V-Power Nitro+... rolleyes.gif
Ale vážně, radši si kup něco jako třeba Fenix PD40, když už chceš dát hodně peněz, váží stejně i s větší baterií, do strany svítí dost a svit dopředu zajišťuje pořádným výkonem. Máš i svítilny jako třeba Nitecore P36, které úpravami reflektoru zajišťují lepší periferní vidění (mám vyzkoušeno, není to marketingový tahák). ten Lenser je za ty prachy zlá volba...


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 11:38